Şimdi Ara

Zotac 2GHz'de çalışan GeForce GTX 680 hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Resmi lansmanı dün yapılan GeForce GTX 680 için ekran kartı üreticilerinin özel tasarımlı model çalışmaları devam ediyor. Nvidia'nın ayrıcalıklı iş ortaklarından birisi olan Zotac, Nisan ayının ortalarına doğru 2GHz'de çalışan özel bir GTX 680 modeli sunmak için kapalı kapılar ardında yoğun bir çalışma içerisinde. Standart olarak 1GHz'de çalışan GeForce GTX 680 için Zotac'ın nasıl bir soğutma çözümü ile frekansı bu seviyede arttıracağı henüz bilinmiyor ama bu yöndeki çalışmaları Zotac Çin genel yöneticisi Mr. Kwai tarafından doğrulanmış durumda.

Daha önce bazı haberlerimizde yer verdiğimiz üzere Zotac'ın özellikle Çin pazarı için farklı tasarım özelliklerine sahip "yüksek performans" odaklı ekran kartları hazırladığı biliniyor.

Çalışmaları devam eden 2GHz'lık GeForce GTX 680 modelinin sadece Çin pazarına mı özel olacağı şu an için netleşmemekle birlikte performans anlamında kendi sınıfında oldukça iddialı olması beklenen, şu an için fabrika çıkışı 2GHz hızında gelen ilk kart olması da kuvvetle muhtemel görünen yeni modelin, donanım özellikleri ve performansı kadar fiyatıyla da zirveye aday olacağı yorumu yapılabilir.

• Kartın öyle bir potansiyeli varsa Lightning ve soc onu ortaya çıkarır zaten
  • hadi gelsin de görelim bakalım, "CPU'larla yarışan ilk GPU" diye pazarlarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 23 Mart 2012; 17:21:48 >
  • Niyese yazıyı okuyup güldüm hoşuma gitti.

Neyse hayırlı olsun vatan bunu 4000liraya satar artık.

Performansta ise ortalıkta kart kalmaz tabiki böyle bi değerlerde.Yanlız 2ghz nedir artık .oku çıktı işin.
  • Demek ki istenildiğinde yapılıyormuş bizi kekliyorlar.
  • 2GHZ mi? %100 nasıl hızaşırtma yapıyorlar anlamadım bir de nasıl soğutmayı düşünüyorlar acaba o kartı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

hadi gelsin de görelim bakalım, "CPU'larla yarışan ilk GPU" diye pazarlarlar...

GHz anlamında evet. Ama performans ve güç anlamında GPU'lar zaten CPU'lardan çok üstünler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 23 Mart 2012; 17:25:33 >
  • 2Ghz? Ama nasıl? Kartın LN2 ile yapılan testlerinde bile şu ana kadar 1842Mhz görebildiler. 2Ghz bellek hızı filan olmasın (o bile büyük başarı) ya da bu Çinli kardeşimizin matematikle arası hiç yok.
  • Zotac ya ismini duyurmak istiyor ya da bellek hızını dile getirmiş. Şahsen gpu konusunda 2ghz'e pek olur gözüyle bakmıyorum ben.
  • 200 fps alır artık bf3 te
    biri şu ekran kartı çılgınlığını durdursun nedir bu arkadaş
    orta seviye kartlar 300-400TL(gtx460, hd6850) iken 600TL ye çıktı(gtx560ti, hd6950) şimdi de 1100TL oldu(hd7950, gtx660ti çıkmadı daha)
    sli cf yaygınlaşınca orta seviye kartlara da high end muamelesi yapılmaya başlandı
    sonuçta adam gidip 2 tane 6950 alıp gtx580 i geçiyor
    ah ah söylenecek çok şey var aslında
  • @fx57
    Referans kartların incelemesi ne zaman gelecek acaba?
  • Vatan'da Allah bilir 4000 Tl ye satarlar
  • hd 7970 te 1700-1800 lere hız aşırtılmıştı :). 2 ghz için nasıl bir soğutma kullanacaklar :). Yanında hediye azot tankı felan mı verecekler :)
  • Bence ram çıkıcak bu ama neyse.Sıvı azotla dünyanın en iyi o.c cileri 1900mhz yaptılar.Ayrıca karta dışardan monte edilen evga faz aparatınıda unutmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Bence ram çıkıcak bu ama neyse.Sıvı azotla dünyanın en iyi o.c cileri 1900mhz yaptılar.Ayrıca karta dışardan monte edilen evga faz aparatınıda unutmayalım.

Adamlar kafa yoruyor siz çene
  • cagatay çok konuşuyosun gibime geliyor ne dersin 7970cf kullanıp yorum yapıyorum nvidia fanatikliği yapma ben çene yormam merak etme ben skor koyarım ss atarım boşa kürek çekmem liseli felanmı sandın beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 23 Mart 2012; 18:09:28 >
  • Ha gayret ha gayret bu süratle beton meton bırakmaz bunlar nedir bu yahu
  • Belkide bizim gtx680 diye bildigimiz kartlar gtx660ti dir
    Ben yeni nesil kartlar 1ghz üzeri olmazsa alınmaz dediğimde
    Millet bana yok öyle birşey mimari gelişiyor kartlar mimari olarak hızlanıyor o sebeple 1ghz kart gelmez yine 850mhz gibi kartlar olur diyorlardı

Alın paket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

cagatay çok konuşuyosun gibime geliyor ne dersin 7970cf kullanıp yorum yapıyorum nvidia fanatikliği yapma ben çene yormam merak etme ben skor koyarım ss atarım boşa kürek çekmem liseli felanmı sandın beni

Phsyx açmayı denermisiniz

Beraycım sende eyeinfinity aç.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.