Şimdi Ara

Samsung'un yeni nesil dizüstü bilgisayarları, ultrabook'ları ve tabletlerini konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
9.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Forum 2012  turumuz kapsamında, ikinci nesil 9 serisi başta olmak üzere şirketin yeni nesil dizüstü bilgisayarları, ultrabook'ları ve tablet bilgisayarlarını ürün müdürü Burak Pamir ile konuşuyoruz.

• Çok güzel ürünler. Tebrikler Samsung..
  • 5 serisini sevdim.
  • Samsung'u tebrik ediyorum,her segmente özel ürün tanıtıyor. Yalnız geliştirmesi gereken tek alan benim görüşümce mobil alan. Galaxy Telefon/Tablet serisi şahane ama az ve öz modeller çıkarırsa daha da yararına olur.
  • Samsung'un oyuncular için geliştirdiği laptop harika görünüyor alıcam büyük ihtimal..
  • Samsung yeni ürünlerinde "Thunderbolt" iletişim portu olacakmı 10 gb/s gibi bir iletişim hızına sahip ve bu portu kullanabilen Harici ekran kartı var "MSI GUS II"

ileride daha da artacaktır çeşit marka bakımından sadece Ekran kartı değil daha başka ürünlerde var demek istediğim Fişe takmadan laptop da Oyun oynamak çok kısıtlı olduğuna göre ve dahili ekran kartını yükseltmek çok zor olduğuna göre tek çözüm Harici ekran kartı oluyor .
  • yada Samsung 7 Gamer serisi İşlemci içinde ekran kartı olmayan( CUDA sız) bir işlemci modelinden alıp yanımızda 2 yada 3 tane Pil ile dolaşmamız gerekecek .

Bu bize Fişsiz bir özgürlük sağlıcak fakat yinede ekran kartını yükseltme olanağımız olmayacak gibi bişi tabi "MXM slot" kullanmıyorsa bu Gamer serisi.

"Thunterbolt" çözümü fişli fakat ekran kartı yükseltme seçenekli geliyor.
  • Gerçekten iyi ürünler. Slate serisi ile Windows 8 kullanmak için sabırsızlanıyorum.
  • DonanımHaber Fan'ı diye bişey var. Adamlar siteye hayranlar resmen. Editörlere aşıklar. Samsung fuarında sergilenen dokunmatik panellere resimler çizip altına donanımhaber yazıp telefonlarıyla (muhtemelen sitede yayınlamak üzere) fotoğrafını çeken, kot pantalonlu salaş tshirtlü, kalabalık ortamlarda arkalara-gölgelere gizlenen ama bir sebeple bir araya geldiklerinde birbirlerinden gaza gelen, serviste anında Apple-Samsung tartışması yapan, Sony'yi beğenmeyip "Sony'de adam mı?" diye tipler gördüm. :) Çıkışta Mesut Çevik'le tanışmak için etraflarını sarmışlardı. Çok şaşırdım. Merak ediyorum o güruhu...
  • Gerçektende çok ince olduğu ve şık olduğu buradan görünüyor, aydınlatmalı klavye v eo kadar ince anakart insanı etkiliyor doğrusu her ne kadar Smasung logosunun yerini yıllardır sevmesemde :)) Tasarım anlamında, pc açılış hızı anlamında(9.8sn)
    ayrıca müdüründe dediği gibi ses bakımından ileri düzeyde adımlar atılmış.. Ne diyelim hayırlı olsun fiyatda 2500-3000Tl ile Türkiyede alınabilir herhalde ama fiyatada değiyor..
  • 2008 aldığım samsung r522 laptop kullanıyorum. aradan 4 sene geçti sapasağlam ilk gün ki gibi. samsung laptop ürünlerini gözü kapalı alırım. 7 serisi hoşuma gitti. belki ileride ki mustakbel laptop olabilir.
  • nasıl oluyorda konuşmasını ve ürünleri anlatmayı beceremeyen insanlar müdür oluyorlar. bu nasıl bi iş anlamadım ya neyse. adam dua etsin allahtan erdi varda ürünlerini anlatmasında yardımcı oldu. gerçekten entresan...
  • 2012 yılındayız ve samsungun 1 tane bile FullHD çözünürlüğünde laptopu yok. İşte bu yuzden almıyorum...
  • 1080p cozynurluklu var suan satısta sitede gorebilirsin
  • Samsung 5 Serisi çok hoşuma gitti ama yeterli bilgi verilmemiş.

- Bu seri sadece 14" ekran şeklinde mi olacak?

-Ağırlık olarak SSD ve normal olarak iki farklı ağırlık belirtilmiş. Yani istersek ssd opsiyonuyla mı alabilecez?

-En önemlisi de bence çözünürlük ne olacak?
  • FullHD laptop hengi markada var
  • Apple için panel ürete ürete Samsung işi kapmış :)
  • Samsung F/P ultrabooklarını catır catır getiriyor bakalım rakipleri ne yapıcak ama hali hazırda hala bir gamepc değiller bir monster değiller
  • Samsung Türkiye'yi 2-3 hafta önce telefonla aramıştım Samsung Series 7 Slate Pc Türkiye'ye ilerde de getirtilmeyeceğini söylemişlerdi...

Şimdi ise gelecekmiş...

Samsung Series 7 Slate Pc yani windows tabanlı tablet Amerika da Avrupa da aylardır satılmaktadır.

Samsung windwos tabanlı tablette yaygın olan sorunlar işciliğin berbat oluşu ekran kapağı kalkmakta ve içerisine toz kaçmaktadır...

Diğer bir sorun ise arka logosu Samsung ısınmadan ötürü çıkmaktadır...

Samsung sağlamlık testlerini düzgün yapmamış...

Yurtdışında windows tabanlı tablet ( Slate 7 )6 aydan fazladır satışta olmasına rağmen en son çıkan GSM özelliği olan Slate lerde bile aynı sorun devam etmektedir...

Tüm şikayetler bu adreste bulabilirsiniz işte :
    http://forum.tabletpcreview.com/samsung/

Samsung genel olarak sessiz kalmakta... Windows tabanlı tabletlerini servise yollananlar değişim yapılsa bile aynı sorunlar devam etmektedir ve birçoğu bu tabletleri almıyor...

Sanırım tutulmayan azıralı 7 Serisi Slate (windows tabletler) Türkiye de satılmaya başlayacak aman dikkat...

USB3 yok...

GPS yok ...

Satış tarihine göre bakarsak o tarihte nerdeyse 1 yıllık eskimiş seri olacak...

• Beyler bir sorum olacak bilenlere soruyorum, bunlardan hangisi oyun için en uygunudur ? ve gamer ile 5 serisi çokmu farklı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.