Şimdi Ara

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
0
Favori
14.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eminim çünkü dün vga,hdmi v dvi bağlantılarını tek tek denedim. bende 2 adet hdmi kablo var ikisiylede denedim. ekran kartında da problem olamazç çünkü tvye görüntü düzgün geliyor. monitörde her türlü renk ayarını denedim ama yinede beyazın bu kötü tonunu düzeltemedim. hepsini fotoğrafladım. değiştirmeye götürdüğümde göstericem. bu sebepten ötürü değiştirirler değilmi. hani bu çok önemli bişey demezler herhalde. benim için renkler 3d dende 120 hzdende öenmli çünkü .
  • Osman hocam Sicak renk ayari kullanmiyosun dimi?

Birde Nvidia Kontrol Panelinde. Renk ayarla bolumude

Nvidia ya gore mi ayarli renkler yoksa diger program tarzi bisey yazmasi lazim ona gore mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 25 Mayıs 2012; 23:09:53 >
  • garip olan tarafı ne biliyormusun, çektiğim fotoğraflara acer monitörde baktığımda bariz farkın gözükmesi :)) tabi yine tam beyaz değil ama madem beyazı gösterebiliyor ne diye nazlanıyor :)) benim götürüp değiştirmem gerek, bu renkleri kim olsa kabullenmez. ikinci el mal almadık sonuçta. ben haklı olduğumu düşünüyorum.
  • yok ayara soğukta, ikisinide denedim. hem sıcağı hem soğuğu. yinede beyazdaki bu kötü ton değişmiyor. nvdia kontrol panelinede girdim hem other aplicaiton hemde nvdia settings ayarlarnı denedim. renk, gama, contrast ayarlarınıda değiştirdim, hiçbiri fayda vermedi.
  • Enteresan hocam. Monitorde sorun olabilir. Kablo dicem ama her kabloyu denemissin.

Bende beyazlar beyaz siyahlar siyah cikiyo diyebilirim rahat. Ayarlari yaptiktan sonra.
  • sanırım sorun monitörde. başka monitörde yada tvde excel sayfası açıyorum bembeyaz, ama bu monitör sarıya çalıyor resmen, bazen mavinin tonlarını yeşile çalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman kurt 1984 -- 25 Mayıs 2012; 23:35:08 >
  • arkadaşlar mesele dvi kablosundaymış. ben üçünü birden bağlayıp test etmiştim. monitörün bağlantı geçiş ayarlarında bir değişiklik olmamıştı. ama daha sonra sadece hdmi bağlayıp test ettim. pcyi kapatıp açtım tabiki. beyaz ve deiğer reanklerdeki sorunlar düzeldi, filmlerdeki karıncalanmalarda düzeldi. ekran kartının dvi çıkışına da dvi to hdmi convertor takıp oradan hd kabloylada bağlanarak sorunun ekran kartının dvi çıkışında olmadığını gördüm, çünkü renkler yine normaldi. bu gösteriyorki dvi kablo sorunlu. şimdi ben bunu nasıl değiştiricem. vatana sadece dvi kabloyu götürmem yeterli olurmu değiştirilermi?
  • ama bir şeyi deneyemedim, ayrıca dvi kablom olmadığı için monitörün dvi çıkışında sorun olmadığını deneyemedim. ya kabloda problem yokta monitörün dvi girişinde problem varsa, bunu nasıl anlayabilirim.?
  • iki soru var:

dvi kablosu sorunlu?
    monitörün dvi girişi sorunlu?

ucuz yollu yeni bir dvi kablo alıp deneyebilirsin
    bu iki soruyu 30 gün geçmeden net olarak cevapla
    vatana dvi kablo sorunlu dvi kablosunu değişmek istiyorum dersen reddedeceklerini zannetmiyorum
  • monitörün dvi girişini denemek için convertoru önce monitöre bağladım sonrada ekran kartına hdmi ile girdim. yine renkler güzeldi. sonra dual dvi ile bağlandım. pv açıldı herşey normal masaüstüne girdikten 5 sn sonra bianda yine herşey sarımtırak. 120hzden olabilir diye 60 hz aldım 3d ayarlarını kapadım. acerin monitör için verdiklerini programı sildim. monitörün ayarlarını resetledim. yinede düzelmedi. demekki kablo sorunlu dicem ama açılırken ilk 5s saniyede neden düzgündü. acaba monitörün dual dvi ilemi sıkıntısı var? çıldırıcam ya ne illetmiş bu monitör.
  • lenova nın sayfasınadada yazdıgım soruyu burdanda tekrarlamak istiyorum arkadaslar ekranı alalı 3 ay oldu tabi o zamanlar nvidia 330m bir ekran kartım oldugndan ve bu kartın 3d visionu desteklemediginden haberim olmadıgından dolayı saf gibi ilk deneyismde olmadı sonradan karttan oldugunu ogrendim neyse gecen hafta lenovo y 570 aldım i7 islemci 4 gb ram gt555m 2 gb ekran kartı neyse 2 haftadir kafayi yiyorum 3d visionu kullanamıyorum bana biri allah rızası icin yardım etsin nedir bunun derdi? 3d vision icin arastırmalarda steroskopik die nvidianın agac dallarından bi tanesinin cıkması gerekiyor ama o bende cıkmıyor ve bende delirmek uzereyim bir bilen bana yardım ederse dualarımı alır vallaa
  • monitörün 120 hz olması gerek diye biliyorum. senin laptop 120hz veriyormiki?
  • kardesim cahilligimi bagısla onu nerden anlıyacagım?
  • estağfirulllah. aşağıdaki linkte gösterdim.

http://b1205.hizliresim.com/x/w/70wrb.jpg

ama bu monitörler özel oldukları için 120hz senin laptop olurmu bilmem.
  • dostum cok tesekkur ederim simdi baktım orda 60 hrtz gorunuyor tabi budurumda gostermemsi normal ama bagdastırıcı intel chipset gorunuor herhalde geforce u tanımıyor cunku.
    http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-316634-y570-core-i7-2670qm-220ghz-4gb-ddr3-750gb+32ssd-156-dvdrw-2gb-gt555m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59161
    ya ben bunu bu linke aldanarak aldım sanrısam gene olmadı cok tesekkur ederim cidden kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: 1aver

dostum cok tesekkur ederim simdi baktım orda 60 hrtz gorunuyor tabi budurumda gostermemsi normal ama bagdastırıcı intel chipset gorunuor herhalde geforce u tanımıyor cunku.
    http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-316634-y570-core-i7-2670qm-220ghz-4gb-ddr3-750gb+32ssd-156-dvdrw-2gb-gt555m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59161
    ya ben bunu bu linke aldanarak aldım sanrısam gene olmadı cok tesekkur ederim cidden kolay gelsin

3 boyutu destekleyen monitörlere hdmi ile bağlanarak 3d görüntü elde ediyorsun
    yoksa bu laptopın monitörü 3d destekli değil
    boşuna üzülme

• dostum verdiğin linkten baktım dediğin gibi 3d diyor, ama nasıl bir 3d?

modeli netten incelenedim herkes senin gibi düşünerek almış ama kimse 3d özelliğini nvision ile kullanamamış. diğer gözlük dtürlerile kullananlar var sanırım,

laptop güzele benziyor ama 3d vision gözlüklerlerle izleybilmek için dediğim gibi saniyede 120 resim vermesi lazım. 60 resim sağ göz, 60 resim sol göz için. gözlüğün sağ camı saniyede 60 defa kararıp açılır, aynısını sol tarafta yapar, ama biri karardığında diğeri aydınlanır. ama sen bunu farkedemezsin, beyin bunu birleştirir ve 3d görüntü ortaa çıkar. 3d vision bunu 120 hz ile yapıyor. eğer 60 hz olursa hergöze 30 hertz düşer, buda gözleri etkiler , çünkü kararan ekran hemen gözünün önünde, bu titireşim hem gözünü hem benini etkiler.

lenova için herkez 60 hz demiş, 3d vision ile kullanan kullanıcı bulamadım. lenova niye böle bir reklam apmış anlabilmiş değilim. ama ekranında başka bir teknolojide olabilir. mesela lg d2342p monitörünün üerinde 2 adet film var. bunula 60hz de fpr gözlüklerle 3 boyutu sağlıklı bir şekilde verebiliyor. belki benzer bir teknolojisi olabilir. ama emin değilim.

• cok tesekkkur ederim dostumn valla allah razı olsun hayır kac gundur arastırıorum bu durumu bi turlu bir care bulamadım dedim acep benmi yapamıyorum ama dediklerin mantıklı geldi cok saol tesekkkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

quote:

Orijinalden alıntı: 1aver

dostum cok tesekkur ederim simdi baktım orda 60 hrtz gorunuyor tabi budurumda gostermemsi normal ama bagdastırıcı intel chipset gorunuor herhalde geforce u tanımıyor cunku.

3 boyutu destekleyen monitörlere hdmi ile bağlanarak 3d görüntü elde ediyorsun
    yoksa bu laptopın monitörü 3d destekli değil
    boşuna üzülme

ya arkadaslar cok saolun valla bu bilgisayarın sayfasındanda bu konu hakkında yardım istedim daha kimse cevap vermessken siz usenmeyip cevaplamıssınız cok tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

Ha bu arada unutmadan internetten yukledigim bir renk profilini kullaniyorum bu ekran icin.

Harika bir profildir.

Ilgilenen olursa linki verebilirim.

Ilk monitoru actiginda hic birseye dokunmadan bu profili koyarsan mesela cok daha guzel renkler goruceksin.

Nvidia Control Panelden de Digital Vibranca acarsan harika olur. 85% gibi

Şu harika renk profilini ben istiyorum. Çok şükür bugün monitör siparişimi verdim , bütün hazırlıklarımı yapayım önceden . Renk profilleri , gerekli ayarlar hepsini öğrenmem lazım ..
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.