Şimdi Ara

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
0
Favori
14.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barbarian161

http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/led-monitor/LS27A950DS/UF
    bu monitor mesela abi 120 hz ve kendi pasif gozlugu mevcut fpr degilse hangi teknoloji fpr degilse goruntu kaybı yok demektir eger fpr ise neden 120 hz garip:)

Hocam bu monitörden arkadaş kullanıyor benim tam teknolojisini bende bilmemekle beraber pek memnun kalmadığımı söyleyebilirim ayrıca geçen hafta 1150 TL'ye sıfır olarak bir sitede görmüştüm fakat kaybettim linkini size önermem açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: zhee

quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

quote:

Orijinalden alıntı: zhee

Uzun bir süredir 3D monitör alma çabasında olan ben hala gerçekleştirebilmiş değilim FPR mi yoksa Nvidia Vision mu aşırı kararsızlık hakim ayrıca 680 DCU II de alacağımı düşünürsek GN245HQ modeli için pek fazla bütçem yok gibi ayrıca sağlıkta benim için çok önemli şaşılık baş dönmesi vs sorunlar her ne kadar svstrgmr hocama sorup problem yok cevabını alsamda bende bunların baş göstereceği inancındayım ve çok fazla bilgisayar karşısında oturan bir insanım aşırı parlak monitörleri sevmem bir diğer yanıda şuanda D2342P'nin indirimde olması sebebiyle bana al benisi daha fazla gelmekte svstrgmr hocam siz iki ürünü kullanmış birisi olarak ne dersiniz çok fazla birşey kaybeder miyim LG tercih etsem ayrıca barbarian161 hocam sizinde önerilerinizi bekliyorum :)

benim ve barbarian'ın yorumları ortada
    eğer half life oynarken başın dönmüyorsa bence nvidia 3d vision kullanırken de başın dönmez
    benim tavsiyem acer dan yana
    çünkü göz şaşılığı 3d ye alışamamaktan kaynaklanıyor ve lg gözlükte de aynısı olur
    baş dönmesi filan ise fps oyunlara alışık olmayanların sorunu
    yani 2d oynarken de baş ağrısı yaşar...
    benim nvidia 3d visin 1 gözlükten tek şikayetim hafif karanlık olması
    onun dışında ld d2342p'yi acer ile kıyaslamak yanlış olur
    lg d2342p bence ortalama sinema kullanıcıları için iyi sayılabilir ama yüksek çözünürlüğü önemseyenler için tatmin edici olmayacaktır

üstelik lg d2342p 60Hz 5ms bir monitöre göre türkiyede resmen kazık fiyata satılıyor
    bunu hp nin fpr gözlüklü monitöründen anlıyabilirsiniz
    acer ın da fpr gözlüklü monitörü var samsungun da
    ama LG caf caflı reklam yapınca kazık fiyata satılıyor tr de

Hocam tamda beni açıklamışsınız Half-Life oyununda her zaman baş dönmesi yaşayan birisiyim ve aklıma ilk gelen oyunda budur baş dönmesi,mide bulantısı denilince direk bu oyun geliyor aklıma o yüzden birazda sağlık açısından LG alma gereksinimi duyuyorum 3D vision 2 de hiç bir sorun yok fakat fiyatı da ortada :)
    LG de canımı sıkan 60Hz ve 5Ms olayı biliyorsunuz ki ilk baştada size Acer'ı sırf 120Hz olduğu için sevdiğimi söylemiştim ayrıca Tridef olayıda bir cezbedici yanı yüksek çözünürlüğü ben pek önemsemem bu durumda D2342P senin için biçilmiş kaftan diyorsunuz yani ?

yüksek çözünürlük senin için önemli değil ise pasif gözlüklü her hangibir 3d monitör işini görecektir
    bence hp gibi ucuz modellere yönel

• zhee hocam eger lg de karar kılarsanız benim monitorun servisten gelmesini bekleyin aramızda anlasıp size vereyim olmassa 20 gunluk sonucta tabi sıfır takıntınız varsa ayrı. tabi anlasabilirsek takas bile yapabiliriz
  • bu yorumlardan sonra kanımca sorun yok degip geri gondereceklerdir:)
  • quote:

yüksek çözünürlük senin için önemli değil ise pasif gözlüklü her hangibir 3d monitör işini görecektir
    bence hp gibi ucuz modellere yönel

Hocam HP'nin kalitesine güvenemiyorum ayrıca ben biraz sık ürün değiştiren birisiyim satmak istediğimde LG'nin Hp'ye oranla daha çabuk satılacağı aşikar bir arkadaşımda 8-9 Ay sonra dokunmatik ekranların geleceğini söylemekte Windows 8 ile uyumlu olarak tabiki bu şuanda bir şehir efsanesi fakat gelirse şuanda monitörler kulliyen çöp olur :)
  • quote:

bu yorumlardan sonra kanımca sorun yok degip geri gondereceklerdir:)

eğer okuyorlarsa öyle
  • ANAAAMMMMMM Konu kapanmıstır. nasıl silcez bu konuyu be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarian161 -- 21 Mayıs 2012; 22:00:37 >
  • quote:

zhee hocam eger lg de karar kılarsanız benim monitorun servisten gelmesini bekleyin aramızda anlasıp size vereyim olmassa 20 gunluk sonucta tabi sıfır takıntınız varsa ayrı. tabi anlasabilirsek takas bile yapabiliriz

Hocam sıfır takıntım yok fakat ben k.kartıyla alışveriş yapıyorum taksitlendirmeden dolayı GTX 680 de eklenınce iyi bir fiyat çıkacak ortaya sizin üründe sıfır sayılır takas olarak önerebileceğim bir şey yok belki başka bir alışverişte bulunuruz sizinle daha sonra ki zaten ilanı verdiğinizde hemen satılır sizin ürün :)
  • zotac gtx680+lg verelim bi cuval para ama abi:))) neyse bakalım nasip abi
  • bu arada formdan bi arkadastan cooling master test bench kasa aldım modlamayı dusunuyorum ama bir ara formda zotac gpu temp monitor satan birini gormustum turuncu birseydi birturlu bulamadım 2 gundur arıyorum bilgisi olan hatırlayan varmı hatta 50 tl yazıyordu ilanda
  • quote:

zotac gtx680+lg verelim bi cuval para ama abi:))) neyse bakalım nasip abi

Hehehe güzel ikili fakat referans kartlara ve Zotac kartlara karşı bir antipatim var hocam :D özel tasarımları bekliyorum yada bakarsın parayı vurur 670 SLI yaparız kim bilir :)
  • http://www.youtube.com/watch?v=glfFvlsh6sA

bu videonun 5:47 saniyesinde yatay çizgiler mevcut ama 6:47 de yok. çok garip. videoyu 480p de izleyin
  • http://forum.donanimhaber.com/m_50101834/mpage_18/f_/key_//tm.htm#61169666

bu konu altında aşağıdaki yorumu okudum. bu kadar da göreceli olamaz bu yatay çizgiler. bu arkadaşın sony hdmi 1.4 ile bağlanmasımı yoksa başka ayarlardanmı bilmiyorum ama durum herkezdee aynı değil arkadaşlar.

""bende vatan ın kampanyasından aldım ve bugün biraz deneme şansı buldum 3d'de tridef ile batman arkham city ve call of duty modern warfare 3 üzerinde oyunlarda denedim ve ikisinde de heyecandan da olabilir ama inanılmaz zevk aldım call of duty'de çalılıkların arasında gidiyormuşsunuz gibi geliyor ve hiç bir şekilde yatay çizgi sorunu yok bende sony hdmi 1.4 kablo ile bağladım ati 6800 ekran kartım var günlük kullanım için de hiçbir şekilde nette gezerken ya da office kullanırken bir sorun yok, arkadaşın ürününde ya da kablo vs. gibi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir, 3D modunda profilinde açıldığında hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım..."""

• quote:

Orijinalden alıntı: osman kurt 1984

http://www.snellgroup.com/documents/white-papers/white-paper-stereoscopic_3d_technologies.pdf

3D HAKKINDA SÜPER BİR LİNK.

evet çok güzel açıklamış 3d teknolojileri
  • ben hala acer monitörün hangi 3d teknolojisini kullandığına kanaat getiremedim

1- Frame sequential Stereoscopy
    2- Wobulated Stereoscopy (dlp için geçerli ama ben lcd için de şüphelendim)

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 23 Mayıs 2012; 17:20:26 >
  • quote:

ben hala acer monitörün hangi 3d teknolojisini kullandığına kanaat getiremedim

1- Frame sequential Stereoscopy
    2- Wobulated Stereoscopy (dlp için geçerli ama ben lcd için de şüphelendim)

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar

Frame Sequential kullaniyoruz biz.
  • o kısmı bende anlaymadım ama nette şunu buldum;

http://www.boyutdijital.com/acer-3d-monitorler,DP-64.html

Acer GD245HQ 3D Monitör

60cm (23.6") - 2 ms - 16:9 - 1920 x 1080 - 16.7 MilyonRenk - 300 cd/m² - 80000:1 - DVI - HDMI – VGA

Acer GD245HQ 3D Monitör 23.6” ekran boyutu, Full HD görüntü kalitesi, 80,000:1 kontrast oranı ile standart bir kalite sunuyor. 100 Hz yenileme hızı 300 cd/m2 parlaklık ve 16.7 milyon renk destek özelliklerinin yanında duvara monte edilebilir özelliğe de sahip… HDMI 1.4a uyumlu değildir, sadece frame sequential videoları destekler. Nvidia 3D Vision Player ile 3D SBS videoları izleyebilirsiniz.

Acer GN245HQbmid 3D Monitör

60cm (23.6") Wide - 2 ms - 16:9 - Adjustable Display Angle - 1920 x 1080 - 16.7 Million Colours - 300 cd/m² - 100000000:1 - Speakers - DVI - HDMI - VGA - Black - RoHS, MPR II, Energy Star

Acer GN245HQbmid 3D Monitör, 100 milyon oranında kontrast değeri ile dikkat çekiyor. Kutunun içerisinde 1 adet Nvidia 3D Gözlük kiti de bulunmaktadır. Nvidia 3D destekli bir ekran kartı ile 600’e yakın oyunu 3D oynayabilirsiniz. Sadece frame packed 3D video formatları için HDMI 1.4a uyumludur. Dual link DVI ile de 3D alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

Amerika seyahatimde soyle birsey almayi dusunuyorum.

http://www.amazon.com/Fujifilm-FinePix-Real-3D-W3/dp/B003ZHV70M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1337786592&sr=8-1

çok güzel bir şey
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.