Şimdi Ara

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
0
Favori
14.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stilosever

mrb arkadaşlar benim bi sorum olacak hdmi bağlantıda 1920x1080 de tazeleme oranı 60hz geçmiyo neden acaba

HDMI teknolojisi ile 1080pde 120 hz mumkun degil ondan

sadece Dual DVI baglanti ile mumkun
  • quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

peki 3d vision 2 gözlüğü lightbooster özelliği olmayan benim monitörde kullansam farkı hisseder miyim?

Su an gordum mesajini

3D vision 2 gozlugu daha hafif rahat deniliyor ve camlari buyukmus.

Bunun disinda teknik olarak bir fark goremezsin.
  • acaba parlaklık nasıldır
    yani gözlük camları aktif olunca çok mu kararıyor az mı?
  • quote:

acaba parlaklık nasıldır
    yani gözlük camları aktif olunca çok mu kararıyor az mı?

sanirim parlaklik ayni. Aydinlik olmasi monitorden geliyo diye biliyorum ama yaniliyo olabilirim. Monitor extra parlak oluyor bildigim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

mrb arkadaşlar benim bi sorum olacak hdmi bağlantıda 1920x1080 de tazeleme oranı 60hz geçmiyo neden acaba

Cahilliğimi mazur görün ama şimdi oyun için bu monitörü aldığımda illaki dual dvi mı bağlamam gerek 120 hz için 2d de
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

quote:

quote:

Cahilliğimi mazur görün ama şimdi oyun için bu monitörü aldığımda illaki dual dvi mı bağlamam gerek 120 hz için 2d de

Aynen oyle dostum

120hz teknolojisi icin 1080pde Dual Dvi kablo sart.

HDMI ile su an icin bu mumkun degil.

Bu her monitor icin gecerli. 120 hz monitor istiyen bir insan mecburen 1080p icin Dual DVI kablo ile baglanmali.

Dual DVI kablo monitorun icinden cikiyo bu arada.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

quote:

quote:

Aynen oyle dostum

120hz teknolojisi icin 1080pde Dual Dvi kablo sart.

HDMI ile su an icin bu mumkun degil.

Bu her monitor icin gecerli. 120 hz monitor istiyen bir insan mecburen 1080p icin Dual DVI kablo ile baglanmali.

Dual DVI kablo monitorun icinden cikiyo bu arada.

Teşekkürler bu dual dvi kablosu dediğin monitöre giren tarafı tek ekran kartına giren tarfı çift bir kablo şeklindemi oluyor
    zaten dvi dan bağlamak benim için daha avantajlı olacak uydu cihazınıda monitöre bağlayacağım onuda hdmi dan bağlarım bari

• Yok dostum oyle olmuyor.
    Bende oyle oluyor zannediyordum ilk acikcasi

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar

Normal bildigin DVI kabloyu dusun aynisi fakat ucu farkli.

REsimdeki sol altta DL-DVI-D yazan olmasi lazim ama bak simdi hangisiydi unuttum. Eve gidince bakarim.

Kisacasi tek kablo yinede. Bildigin DVI kablonun gelismisi.

Bir ucu monitore diger ucu ekran kartinin 1 DVI girisine.
  • Eyvallah Arda teşekkür ederim. Gördüğüm kadarıyla kullanan herkes monitörden memnun, vatanın bir dahaki %25 indirimini kaçırmayıp bir tane alayım
  • inceleme ve monitör çok hoş fakat monitörün çerçevesi çok kalın gibi geldi.
  • @ countermaniac

Monitoru tavsiye ederim.

Asus, BenQ ve bu Acer modeli asagi yukari aynidir. Fakat 3u arasinda 3d performansi olarak ghosting olarak Acer bir adim onde. Ayrica Acerin 3D vision emitteri monitorun icine entegre. Bu cok guzel bir ozellik.

3Dvision 1 monitor alicaksan Acer Gn245 ile asla yanlis bisey yapmamis olursun. Icin rahat olsun. Ben 1300 Tl ye almistim. 25% vatan indirimi ile 800 TL bedava.

@ Black Wall Street

haklisin cok ince degil kenari fakat resimdekiler gibide kaba ve kalin degil. Bi samsungun 3D monitorleri gibi degil dizayni. Monitorun icinde entegre 3Dvision emitteri olunca mecburen cerceveyi biraz genis tutmuslar.
  • quote:

Oğuzhan abi merhaba nasılsın
    abi sana birşeyler sormak istiyorum bu yeni aldığım acer monitörle alakalı bu aldığın monitörü 2d de 120 hz olarak kullanmak mümkün mü bende almak istiyorum bu tarz birşey
    senin deneyimlerine göre bakacağım birşeyler ilkbaş lg alacaktım ama senin incelemeyi okuyunca vazgeçtim

Teşekkürler uğurcuğum soruyu direk konudan sorabilirdin:

Evet monitör masaüstünde 2d iken de 120Hz çalışıyor ve zaten bu yeteneği olmasa 3d oyunlarda da 120Hz olarak çalıştıramazsın...
    Ben 3d için tavsiye ederim ve zaten 120Hz olması 2ms olması ve led olması sebebiyle oyunları 2d oynarken de iyi bir oyun monitörü sayılır.

Tek dezavantajı nvidia 3d vision 1 gözlüklerinin gereğinden fazla karanlık olması ki bunda monitörün bir suçu yok, suç tamamen gözlükten kaynaklanıyor. eğer büyük mağazalarda 3d televizyonların aktif shuter gözlüklerine baktıysan okadar karanlık olmuyor, onlar 3d nividia vision gözlüklerden sonra geliştirildi sanırım

Eğer gücün yetiyorsa asusun nvidia 3d vision 2 lightbooster özellikli olanını al ama o da buna göre çok pahalı

Ben tek dvi kablo ile masaüstünde 2d için 120Hz kullanıyorum ve dual dvi sizi yanıltmasın çift giriş filan değil normal dvi kablonun pin sayısı farklı okadar

Monitörün çerçevesi belki 23,6" olduğu için kalın görünüyor olabilir bir de ir vericisinin monitörün içinde olması avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 30 Mart 2012; 16:46:49 >

• Vatan Topkapı'da %30 indirim var 750tlye geliyor,inşallah Pazartesi sabahta devam ederde hemen gider alırım istanbula ancak gece 1de inerim sabah ilk isim hemen vatana uğramak olacak işyerine çok yakın zaten ..
  • %30 çok ucuzmuş
  • quote:

http://www.uzmanabi.com/forums/nvidia-3d-vision-2-kiti-cikardi-23497.imo

ACER 23.6' GN245HQBMID 3D LED MONİTÖR Kullanıcı İncelemesi ve Kullananlar

vision 2yi destekleyen asusun 27" dışında hiç bir monitörü yok sanırım.27" cok fazla bf3 oynarken oyunu takip etmek cok zor olur..cıkarsınlar 23" 1000de fiyat koysunlar tamam gidip alayım ...Bir hafta önce viewsonicte acerin özelliklerinin aynısı bir monitör cıkardı vatanda suan 1100tl falan..normalde 1300küsür...

Bu arada üstteki resime dikkat klavyeye bile laytbust gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 31 Mart 2012; 2:26:39 >

• Yalnız karanlığı azaltmanın yolunu öğrendim: 120hz değil de 100hz'de gözlüğü ayarlarsanız karanlık rahatsız etmeyecek düzeye geliyor.
    bir de 3d ayarlarında en önemli şey yakınlık ayarıymış f8 ve f9 tuşlarıyla ayarlanıyor.
    Mesela cisim yaklaşınca burnunuza değecek gibi oluyor ve gözünüz şaşı oluyor
    neredeyse cisimi elinizle tutacak gibi oluyorsunuz
    pop up dedikleri ekrandan dışarı taşma ayarı yakınlık ayarıyla ilgiliymiş
  • quote:

Yalnız karanlığı azaltmanın yolunu öğrendim: 120hz değil de 100hz'de gözlüğü ayarlarsanız karanlık rahatsız etmeyecek düzeye geliyor.
    bir de 3d ayarlarında en önemli şey yakınlık ayarıymış f8 ve f9 tuşlarıyla ayarlanıyor.
    Mesela cisim yaklaşınca burnunuza değecek gibi oluyor ve gözünüz şaşı oluyor
    neredeyse cisimi elinizle tutacak gibi oluyorsunuz
    pop up dedikleri ekrandan dışarı taşma ayarı yakınlık ayarıyla ilgiliymiş

Peki abi aradaki 20hz lik değer kaybının bir dezavantajı var mı ?
  • hocam hiç bir bilgim yok alınca size soracağım tek tek.. ama bu güzel bir gelişme ..Hz daha dusurulerek parlaklık daha da artar mı acaba :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatanda indirim var yine yarın olmazsa gidip bir tane alayım bunlardan
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.