Şimdi Ara

Bmw 1 serisi dizel 1.6 bmw.com.tr

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
10.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce baktım bmw 1 serisi 1.6 dizel manuel listede daha önce verildiyse özür fiyat makul geldi ne dersiniz?
    Listeye girdiğine göre satışı başlandı galiba?

BMW 116d ED - 5 Kapı Hatchback Manuel 1598 4 / 4 116 28.768euro 69.163 TL

Motor
    Silindir hacmi (cm3) 1598
    Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 116 / 4000
    Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 260 / 1750-2500
    Yakıt tüketimi
    Şehir içi (lt/100 km) 4,4
    Şehir dışı (lt/100 km) 3,4
    Ortalama (lt/100 km) 3,8
    Depo hacmi (lt) 52
    Co2 Emisyonu(gr/km) 99

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrisimsek -- 23 Mart 2012; 0:44:16 >

• a3 1.6 nın bittiği gündür
    artık audide 85000 lira istemekten vazgeçer...
  • Motorla ilgili biraz daha açıklama getirebilecek var mı ? Bu kadar az yakan bir teknoloji nasıl olabiliyor. Araba en az 1350 kg vardır. Bu segmentte araçlar ortalama 4,5 5,5 lt arası yakarken bu araba 3,8 yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

Motorla ilgili biraz daha açıklama getirebilecek var mı ? Bu kadar az yakan bir teknoloji nasıl olabiliyor. Araba en az 1350 kg vardır. Bu segmentte araçlar ortalama 4,5 5,5 lt arası yakarken bu araba 3,8 yakıyor.

Sadece twinturbo bile daha verimli olmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum ki bahsi geçen 1.16d Efficient Dynamics Edition diğer versiyonlardan daha alçak ve yuvarlanma direnci düşük ve daha büyük ebatlı lastiklerle geliyor. Stop-start ve fren enerjisi geri kazanım teknolojileri standart. Uzmanı değilim ama motorda da ayarlar ve sıkıştırma oranlarıyla epey oynamışlardır diye düşünüyorum.

2009'da 308 1,6 HDI 110bg Auto6'lerde noter tasdikli raporlar vardı; bir depo (60lt) yakıtla İstanbul - Antalya (1560km) yaptık diye. Bu değer de 3,8lt/100km'ye denk geliyor yaklaşık. BMW neden yapamasın ?

3,8 ortalamayı tutturmanın günlük kullanımda mümkün olmayacağını düşünüyorum ama siparişimi verdim , arabam 10-15 gün içinde teslim edilecek, tüketimle ilgili ayrıntılı bilgiyi teslim aldıktan sonra paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: frtkpt

quote:

Motorla ilgili biraz daha açıklama getirebilecek var mı ? Bu kadar az yakan bir teknoloji nasıl olabiliyor. Araba en az 1350 kg vardır. Bu segmentte araçlar ortalama 4,5 5,5 lt arası yakarken bu araba 3,8 yakıyor.

Sadece twinturbo bile daha verimli olmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum ki bahsi geçen 1.16d Efficient Dynamics Edition diğer versiyonlardan daha alçak ve yuvarlanma direnci düşük ve daha büyük ebatlı lastiklerle geliyor. Stop-start ve fren enerjisi geri kazanım teknolojileri standart. Uzmanı değilim ama motorda da ayarlar ve sıkıştırma oranlarıyla epey oynamışlardır diye düşünüyorum.

2009'da 308 1,6 HDI 110bg Auto6'lerde noter tasdikli raporlar vardı; bir depo (60lt) yakıtla İstanbul - Antalya (1560km) yaptık diye. Bu değer de 3,8lt/100km'ye denk geliyor yaklaşık. BMW neden yapamasın ?

3,8 ortalamayı tutturmanın günlük kullanımda mümkün olmayacağını düşünüyorum ama siparişimi verdim , arabam 10-15 gün içinde teslim edilecek, tüketimle ilgili ayrıntılı bilgiyi teslim aldıktan sonra paylaşacağım.

Hayırlı olsun sizin adınıza. Araç benim çok hoşuma gitti, güle güle binin.

İnşallah bizimde 1.6 130 bg araçlar sene sonunda gelecek. Bu motor da twinturbo olacak. Mercedes motoru istemişti ama sanırım Renault bu motoru vermekten vazgeçti. Umarım Renault bu yeni motorla yakıt tüketimini de bu seviyelere çeker.

Bu rekabet belki sektörde olan bizler için kötü fakat kullanıcılar açısından çok olumlu oldu.

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun sizin adınıza. Araç benim çok hoşuma gitti, güle güle binin.

İnşallah bizimde 1.6 130 bg araçlar sene sonunda gelecek. Bu motor da twinturbo olacak. Mercedes motoru istemişti ama sanırım Renault bu motoru vermekten vazgeçti. Umarım Renault bu yeni motorla yakıt tüketimini de bu seviyelere çeker.

Bu rekabet belki sektörde olan bizler için kötü fakat kullanıcılar açısından çok olumlu oldu.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Söylediğiniz gibi rekabet ilginç bir hal aldı özellikle compact sınıfta. Bir yıl boyunca araç baktım, orta seviyelerdeki araç fiyatlarının artması ve BMW'nin ödeme şartları bu kararı vermeme sebep oldu.

Yakıt değeri ve emisyonu bu kadar düşük, nispeten performanslı bir araç BMW'de söz konusu olunca cazip geldi.

Dün epeyce araştırdım bu araçlarda kullanılan motoru ancak BMW'nin geliştirdiğine dair bir bilgi bulamadım. PSA'nın HDI motoru için BMW grupta sadece Mini'de kullanıldığına dair bir bilgi var. Bu motoru kim geliştirmiş yada PSA motoru mu bilgisi olan var mı?

• quote:

quote:

Hayırlı olsun hocam
    Opsiyon donanım fiyat indirim konusunda biraz bilgi verebilir mısınız
    Renk ne istediniz ne kadar kalıntı aldınız
    Araç size kaça geldi evet biraz fazla oldu ;)
    Cevabınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Otomatiği yok mu ???
  • Arkadaşlar kusura bakmayın muhabbetinizi bölüyorum ama birşey sorucam bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. konu da açtım gerçi ama onay bekliyor kafayı yicem dayanamıyorum. 1994 e36 3.16i ar bende araçla küçük bi kaza atlattım önden radyatöre falan birşey olmadı ancak araç kaportadan çıktıktan sonra hararet sorunu ortaya çıktı ne yapsak çzemedik. değiştirmedik parça kalmadı bi yardımcı olun neden olabilr acaba ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: orry01

quote:

quote:

Hayırlı olsun hocam
    Opsiyon donanım fiyat indirim konusunda biraz bilgi verebilir mısınız
    Renk ne istediniz ne kadar kalıntı aldınız
    Araç size kaça geldi evet biraz fazla oldu ;)
    Cevabınızı bekliyorum

Teşekkür ederim.

@orry01:
    1.16d ED Urban Line, Gece Mavisi(Yeşile kaçıyor). Listeden araç seçtiğimiz için hiçbir şey ekletemedik ekstra olarak sadece Servotronik var. Anahtar teslim 34200Euro liste fiyatı, biz 32300 ödedik.

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Otomatiği yok mu ???

Maalesef yok. Gelirse pişman olur muyum? Olmam

• a3 te dizellere kampanya var ben buna yazıldım.
    xenon plus, ipod bağlantısı, çelik jant koymuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: docburhan

a3 te dizellere kampanya var ben buna yazıldım.
    xenon plus, ipod bağlantısı, çelik jant koymuşlar.

Aracınız hayırlı olsun ama yanlış konu başlığındasınız sanki...

Arkadan itiş, 50:50 ağırlık dağılımı ve "yeni" bir tasarımda dahil etmemişler mi kampanyanın kapsamına
  • E yani audi nin artık kendine çeki düzen verme zamanı geldi.BMW turkiye i tebrik ediyorum.Doğuş grubu artık aklını başına toplayıp.saçma şişirmelerden vazgecer.
  • enteresan fiyat listesinde bu modelin otomatiği olduğuna dair bir bilgi yok ama normal 1.16 benzinli araçlarda bmw ilk etapta otomatik sundu şimdi fiyat listesine baktığımızda otomatik yazmıyor manuel yazıyor acaba artık gelmeyecekmi sunmuyorlarmı yoksa bu farklı bir şekilde talebi manuele yöneltmemi anlayamadım fiyatı makul seviyede tutma açısından
  • Otomatiği gelsin hiç düşünmem alırım. Umarım çok bekletmez..
  • Otomatigi gelse valla bende dusunmeden alirim.
  • ed'lerde otomatik hiç rastlamadım, bunda da olacağını sanmıyorum
  • selamlar.dizelin donanim paketi hakkinda bilgisi olan var mi bu aracin peki.en baz deniyor ama neler var ? fiyat uygun gibi geldi. tesekkueler
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

selamlar.dizelin donanim paketi hakkinda bilgisi olan var mi bu aracin peki.en baz deniyor ama neler var ? fiyat uygun gibi geldi. tesekkueler

Fiyatı uygun gibi değil resmen uygun fakat baz donanım fiyatı bu. Resmi siteden "aracı tasarla" modülünü bir aktif etseler de incelesek...
  • baz donanim kapak jant, manual klima, on kol dayamasiz, tamamen bos bir arac mi oluyor ya da sitedeki 1.16i nin en baz donanimiyla ayni ozellikleremi sahip ? bir bilginiz varmi ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.