Şimdi Ara

Ekran donuyo.Pc kitleniyo. Lütfen yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amd Athlon 64 2800,Epox 8NPAI nForce4, PowerColor Ati x550 (Bravo) 512x2 Kingston, 80*2 Gb Samsung Sata HDD,ASUS 1608P DVD~RW, 16X DVD COMBO ASUS

Yukarda sistemin özellikleri yazılı.Şöyle bir problemim var bilgisayar açılırken xp taramasını yaptıkdan sonra gri ile siyah arası bi renkde takılıyo ve açılmıyo.Ama resetledikten sonra bilgisayar açılıyo.Bilgisayar açıkkende zaman aralıkları belli olmadan kitleniyo.ctrl+alt+del yapamıyorum daha doğrusu hiç bi işlmem yapamıyorum.Ancak bilgisayarı resetlediğimde normalle donuyo.Ama bu aralar bu olay sıklaşmaya başladı.Problem harddiskden dir dedim yeni hhd aldım.Ama sonuç yine aynı.Sizce problem ne olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim...

• 1) hdd nin pover kablosuna ve sata kablosunu iyi bir kontrol et
    2) pci slotlarında takılı kartları farklı slotlara tak ekran kartının iyi oturduğundan emin ol (hatta tüm pcı slotlarınını boşaltıp öyle kullan biraz)
    3)ramlerini kontrol et iyi oturmuşlarmı yerine
  • fanlarına bak ekran kartı fanı çalışıyormu ve makine kitlendiğinde ısınan parça varmı bi kontrol et
  • quote:

Orjinalden alıntı: atabr

1) hdd nin pover kablosuna ve sata kablosunu iyi bir kontrol et
    2) pci slotlarında takılı kartları farklı slotlara tak ekran kartının iyi oturduğundan emin ol (hatta tüm pcı slotlarınını boşaltıp öyle kullan biraz)
    3)ramlerini kontrol et iyi oturmuşlarmı yerine

hepsini denedim ramlerin yerlerini değiştirdim ekran kartını çıkardım yeniden taktım.İşlemciyi çıkardım yeniden taktım hddleri kontrol ettim.Fanlar normal çalışıyo.Pcı slotlarında hiç bişey yok ekran kartı pci express. Bide geçen gün ekran garip oldu renkler falan gitti.Çözünürlük değişti.Bi uyarı verdi ama anladım.Ayrıca takılmalar olduğu sırada bilgisayarı zorlayabilicek bir işlem yapmıyorum. Ekran kartı fanlı değil ayrıca çift taraflı soğutucu blok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pepecura -- 15 Şubat 2006 16:03:59 >
  • bu arada biosuda güncelledim yine olmadı. İşlemci ,ekran kartı, ana kart sizce hangisinden kaynaklanıyo olabilir?
  • ANAKARTINDA O/B EKRAN KARTI VARSA ONLA Bİ DENE YOKSA Bİ YERLERDEN Bİ EKRAN KARTI BUL VE ONLA DENE
  • anakarta on board ekran kartı yok ne yazıki çevremde de pci exp ekran kartı kullanan yok agp ile denesem uyumsuzluk yaparmı?
  • Vga , ram , anakart bu parçalardan kaynaklanan bir sorun olsa gerek. değiştirerek denemeni tavsiye ederim..
  • Parça olsa değiştiricem de işte yalandan yere zaten bi tane daha hdd aldık.Sorunu bulana kadar yeni bi sistem kurmuş olucaz sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.