- x
Ders Çalışma Performansını Arttırma Amaçlı Benexol B12 Kullanımı
24 Cevap9883 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

217 Mesaj
22 Mart 2012; 14:40:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar;

Bu ilaç hakkında önceden yazılmıştı oralara baksaydın falan demeyin. Bir iki bilgi var ama ben bunları birleştirip kullanmayı düşünenlere faydalı olsun istedim.

ŞİKAYETLER

*Ders çalışmada isteksizlik ve dikkat dağınıklığı

*Fazla uyku uyuma isteği

*Fazla yorgunluk ve bitkinlik hali

BEKLENTİLER

*Uyuma isteğinde azalma

*Dinç hissetme

*Dikkat dağınıklığını engelleme

Bunlara iyi geldiği söyleniyor fakat bilemiyorum. Bir tarafım inanmak isterken, mantıklı tarafım zırvalayıp durma diyor.

Uzun lafın kısası bugün bu ilacı alıp kullanmaya başlayacağım. Etkilerini de belli periyotlarla buraya yazmaya çalışacağım.

Bu konuda fikri,bilgisi,düşüncesi olanları buraya yazmaya davet ediyorum.

3. Gün: Dün saat farkını atlatabilmek için ve önceki gün 6 saat uyuduğum için fazla uyudum. Onun dışında genel olarak dinç hissettiğimi söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebigrambo -- 25 Mart 2012; 14:38:01 >

39 Mesaj
22 Mart 2012; 14:41:52 

bu hap vitamin hapı zaten

12 Mesaj
22 Mart 2012; 15:28:19 

mesir macunu ye gir gardaş..

Mustafa Kemal Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği

217 Mesaj
22 Mart 2012; 16:18:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

bu hap vitamin hapı zaten

Biliyorum vitamin hapı olduğunu, ondan dolayı beklentilerimi karşılayacağından şüpheliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
22 Mart 2012; 16:56:45 

bu vitamin 1-2 hafta kullanmayla bir işe yaramaz ayrıca lütfen kafana göre değil de kan tahliline göre al vitaminini dostm

17 Mesaj
22 Mart 2012; 19:06:58 

Ben kullanıyorum.Sabahleyin yorgun uyanırdım geçti.

217 Mesaj
22 Mart 2012; 20:16:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kabuletmiyorum

bu vitamin 1-2 hafta kullanmayla bir işe yaramaz ayrıca lütfen kafana göre değil de kan tahliline göre al vitaminini dostm

Doktora sordum fazla bile olsa sıkıntı olmaz dedi. Bu arada üçkağıtçı eczacı bana sormadan bevitab diye birşey vermiş. Ne yapayım?

217 Mesaj
22 Mart 2012; 20:19:16 

Yine de söyleyeyim. Çok bir fayda beklemiyorum. Placebo Effect olsun kafi.

722 Mesaj
22 Mart 2012; 20:26:51 

+ Susuzluk yapıyor

// Psikoloji // 2012 //

2 Mesaj
22 Mart 2012; 20:36:16 

Arkadaşın Dediği Gibi Kan Tahlilinde B-12 Eksikliği diye bişey yoksa bi yararı olmaz

Ayrıca Günde 6 Bardak Ara Ara Kahfe İçersen Günlük Kafein İhtiyacını Karşılarsın Bu Kafein Sana Uykundan

2 saat Kazandırır Ve Beynini Açar Bide Haplardan omega-3 olarak kullanabilirsin bu omega 3 çok yararlı

bişey beyninden bedenine hertarafa etkisi var bence b vitamini eksikliğin falan yoksa bi yararı olmaz ama bu

söylediklerimin kesinlikle yararı olur [TAVSİYE].........

0 Mesaj
22 Mart 2012; 20:54:45 

Susuzluk yapar tuvalette kokudan tiksinirsin falan filan
Ben de kullandım ama psikolojik etkisi daha fazla eminim
onun yerine b vitamin deposu olan yiyecekler ve açık havada yürüyüş kendine getirir seni
arkadaşın dediği gibi kahve ve yeşil elma da kafein ihtiyacını karşılayabilirsin
kullanacaksan da benexol al eczacı ne verdiyse git geri ver

137 Mesaj
22 Mart 2012; 20:56:39 

Kilo alirsin

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

17 Mesaj
23 Mart 2012; 0:35:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kabuletmiyorum

Susuzluk yapar tuvalette kokudan tiksinirsin falan filan
Ben de kullandım ama psikolojik etkisi daha fazla eminim
onun yerine b vitamin deposu olan yiyecekler ve açık havada yürüyüş kendine getirir seni
arkadaşın dediği gibi kahve ve yeşil elma da kafein ihtiyacını karşılayabilirsin
kullanacaksan da benexol al eczacı ne verdiyse git geri ver

Psikolojik ne etkisi var

987 Mesaj
23 Mart 2012; 1:50:29 

Mesajım bulunsun merak ettim

İnsanlar pek çok şeyi öğrenmişler; kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi. Fakat çok basit bir şeyi öğrenememişler: kardeş gibi yaşamayı.

0 Mesaj
23 Mart 2012; 2:01:10 

başlarda ise yaradığını düşünmüştüm ama uykusuzluk yapmak dışında bir ise yaramıyor 2 aydır kullanıyorum

217 Mesaj
23 Mart 2012; 6:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Psikolojik ne etkisi var

Ups! placebo etkisi nedir bir araştırın isterseniz

33 Mesaj
23 Mart 2012; 10:18:06 

abi placebo etkisi olur mu artık? Neredeyse placebo etkisi olsun diye oluyorsun, yani bir inanmışlığın yok (yanlış mı biliyorum?)

217 Mesaj
23 Mart 2012; 13:37:10 

quote:

Orijinalden alıntı: orhun_ua

abi placebo etkisi olur mu artık? Neredeyse placebo etkisi olsun diye oluyorsun, yani bir inanmışlığın yok (yanlış mı biliyorum?)

Neden olmasın? biliyorum ama .. Bakalım 2-3 gün sonunda ne olacak?

14 Mesaj
23 Mart 2012; 13:43:55 

muhteremler b12 vitamini gerçekten hafızayı çok güçlendiriyor ama b12 eksikliğiniz varsa etkisini hissediyorsunuz. o yüzden kafanıza göre kullanmayın. ben 1 sene önce doktora gittim baş dönmesi var diye ibiş midende bulanıyomu diye liseli espirisi yaptı sonra vertigo var sende b12 vitamini kullanman lazım dedi. o günden sonra kullanmaya başladım yaklaşık 6 ay aralıksız günde 1 adet kullandım 6 ayın sonunda hafızam niçenin tarif ettiği übermensch seviyeyesine çıkmıştı. öyle 1 haftalık kullanımla vs. etkisini göremzsiniz o yüzden bu sınav dönemi için b12 alımları kapandı artık 2013'te girecekler için faydası olur b12 eksiklikleride varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi materyalist deli -- 23 Mart 2012; 16:09:21 >

realist gominist

217 Mesaj
23 Mart 2012; 16:00:28 

quote:

Orijinalden alıntı: materyalist deli

muhteremler b12 vitamini gerçekten hafızayı çok güçlendiriyor ama b12 eksikliğiniz varsa etkisini hissediyorsunuz. o yüzden kafanıza göre kullanmayın. ben 1 sene önce doktora gittim baş dönmesi var diye ibiş midende bulanıyomu diye liseli espirisi yaptı sonra vertigo var sende b12 vitamini kullanman lazım dedi. o günden sonra kullanmaya başladım yaklaşık 6 ay aralıksız günde 1 adet kullandım 6 ayın sonunda hafızam niçenin über seviyeye çıkmıştı. öyle 1 haftalık kullanımla vs. etkisini göremzsiniz o yüzden bu sınav dönemi için b12 alımları kapandı artık 2013'te girecekler için faydası olur b12 eksiklikleride varsa

Ben 2013 tayfayım zaten. Benim gibilere faydalı olsun diye yazdım.

139 Mesaj
19 Mayıs 2012; 0:35:52 

Arkadaşlar Benexol B1 B6 B12 vitaminle tanışmam henüz yeni, kiloya bağlı olarak 2 hafta öncesinde günde 6 km tempolu yürüyüşün 3.gününde giydiğim ucuz spor ayakkabısının iç bezinin yırtılmasıyla süngerinin sağ ayağımın topuğuna vurması sonucunda ayak parmaklarımı kastım. Spora bağlı ayak kasmalarının o anki vücut sıcaklığında sağ ayak pazusunda oluşturacağı tahribatı ve uzun günler sürecek ağrıyı o an farkedemedim.Bu ağrıyı merhem kullanmama rağmen geçiremedim. Geceleri yatarken sağ ayağımı uzatamıyor, pazunun üzerine sol ayağımı koyamıyor, küçük çocuğum dahil kimsenin dokunmasına müsaade etmiyordum. Kasılma ve değmelerde ayak pazusunda ağrılar oluyordu. O an iç yırtılma sonucunda kılcal damar yırtılmaları veya sinir sıkışması mı oldu. Buna bağlı iç enfeksiyon mu oldu.vesveseler ardı ardına beynime yerleşmeye başladı. Sert bir yere veya sert sandelyeye oturduğumda sağ ayak baldırlarımda uyuşmalar oluyordu. Ne yaptıysam olmadı. En sonunda uzun yıllardır tanıdığım aile hekimine gittim.Şikayetlerimi anlattım. Anlatırken kendimi ifade ederken çok duraksadığımı, bir şeyi anımsamakta zorlandığımı farketti ve hiç konuşmak istemediğimi yüz ifadelerimde bu acıyı farkettiğini ve bunun sebebininde zihinsel ve bedensel yorgunluğa bağladı. Buna bağlı sık sık unutkanlıkların olabileceğinden bahsetti. Doktorun teşhisi doğruydu. Sağ ayak pazusunda iyileşmemesinin ve uyuşmalarının sebebininde mağnezyum ve kalsiyum eksikliğinden veya fazlalığından olabileceğini söyledi. Gerçekten; unutkanlık, konsantrasyon eksikliği, bedensel yorgunluk, ayak ve kollarca uyuşmalar, zihinsel yorgunluğun vermiş olduğu aheste durumla da kimseyle konuşma isteğinin olmaması ve karşı tarafa bunu hissettirmen vb...belirtilerin hepsi vardı. Monoton bir çalışma hayatının ve dengeli beslenmemenin bir sonucuydu bu.Hekimin ilaçları yazdı. Şu an Benexol B1 B6 B12 hapını kullanıyorum. Birde suda eritilebilen türden magnezyum ve kalsiyum içeresen bir ilaç kullanıyorum. Gerçekten kullanalı 2 gün olmasına rağmen etkisini hissetmeye başladım.İnanırmısınız insanlarla konuşurken, zorlanmadan, sıkılmadan konuşuyorum. Sağ ayak pazusunda da iyileşme görülmekte. Tam olmasada yorgunluğumda azalma oldu. Beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak bazen vücut için gerekli olan besin öğelerini alamıyoruz. Buda özellikle beyni besleyen, hafızanın diri kalmasını sağlayan besin öğeleri. Özellikle B1,B6,B12 ve Omega 3 vitaminleri. Özellikle Omega 3 vücut üretmez. Ancak dışarıdan besinlerle alabilirsin. Omega 3 beynin çalışması ve beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde en büyük yardımcıdır. Buda depresyon, bunama, alhzemier vb... beyinsel ve genetik hastalıkların oluşmasını engellemekte veya gecikmesine sebep olmaktadır. Özellikte Omega 3 balıkta ve bıldırcın yumurtasında vb...şu an hatırlayamadığım besin öğelerinde bulunmaktadır. Balık sıvı yağda kızartılmamalıdır. Omega 3 özellikle balığın derisinde ve derisinin yapıştığı iç etinde olmaktadır. Buda kızartıldığında omega 3 özelliği kaybolmaktadır. Kızartacaksanızda zeytinyağı ile kızartmalısınız veya tost makinasında, mangalda yapmanızdan faydalı olacaktır. Balığı sevmeyenler ise Omega 3 hap şeklinde yetişkinler alabilir. Çocuklarda da şurubu küçük yaşta kullandırmaya özendirilmelidir ve hayatları boyunca almaları sağlanmalıdır. Çünkü zeka ve beyinsel geliştirmelerinde önemli ölçüde faydası vardır. Çoğu zengin ve ünlü aileler çocuklarını ve kendileri bir ömür boyu Omega 3 kullanırlar. Beyinsel ve zihinsel olarak sağlıklı kalırlar. Sağlıcakla:)

"Maddesel beden ömrüm kısa; kaybedecek 1 sn zamanım yok. Koşuyorum; misafir olduğum maddesel evreni, mahlukatı tanımak ve anlamak için.Tanıdıkça da rabbimin kusursuz yaratıcılığını ve yüceliğini görüyorum."
1) Lg 50PM6900 pentouch+Magic Remote Kumanda, 3D Smart Plasma Tv
2) Gigablue HD Quad linux Enigma 2, 1305 işlemci, 4 tuner Destekli Uydu Alıcısı
3) Kaon KSC 100 12.C1.A5 uydu alıcısı + 55 Ekran Tüplü Profilo Marka TV.
4) 39°E Hellasat +42°E Türksat +53°E Express AM22 Aparat Sistemi.
6) Asus-N61Vn-N61Vn280BD laptop
7) HTC Desire Hd A9191 8MP

32 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Alda
14 Ağustos 2014; 16:24:17 

Up bende öneri istiyorum s harfi ile başlayan bir tane ismini unuttum lütfen arkadaşlar gerçekten lazım

'Bu hesap iki kişiliktir'Bilginize sunulur

47 Mesaj
14 Ağustos 2014; 16:31:02 

Vallaha ben hortlatmadım

Konuya gelince sen çalışmak istemezsen isterse bir ton dopamin enjekte etsinler yine çalışmazsın,şu takviye ayaklarını bırakalım :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

32 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Alda
14 Ağustos 2014; 16:42:44 

quote:

Orijinalden alıntı: xxlunch

Vallaha ben hortlatmadım

Konuya gelince sen çalışmak istemezsen isterse bir ton dopamin enjekte etsinler yine çalışmazsın,şu takviye ayaklarını bırakalım :/

Çalışma isteğim var çalışıyorum da zaten ama dikkat eksikliği, odaklanma, fazla uyuma ve zinde olmama gibi sıkıntılarım var

'Bu hesap iki kişiliktir'Bilginize sunulur

105 Mesaj
14 Ağustos 2014; 17:03:53 

bende 1 aydır kullanıyorum ilaç bitti. alıp almamam konusunda kararsızım

Çok büyük bir etkisini görmedim doktor kan tahlili sonucuma göre bunu verdi.

En Beğenilmeyen Yorumlar
Arkadaşlar Benexol B1 B6 B12 vitaminle tanışmam henüz yeni, kiloya bağlı olarak 2 hafta öncesinde günde 6 km tempolu yürüyüşün 3.gününde giydiğim ucuz spor ayakkabısının iç bezinin yırtılmasıyla sünge... Yoruma Git Yorumun Devamı gizemli77 - 19 Mayıs 2012; 0:35:52 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Ders Çalışma Performansını Arttırma Amaçlı Benexol B12 Kullanımı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328