Şimdi Ara

Eventbrite At The Door kart okuyucu, iPad modelini bilet terminaline dönüştürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eventbrite At The Door kart okuyucu, iPad modelini bilet terminaline dönüştürüyor

Daha önce Square ve PayPal gibi firmaların satıcı tarafına yönelik çıkardığı çözümlerde rastladığımız kart okuyucu modeli, bu kez Eventbrite firması ile bilet terminalina dönüşüyor.

At The Door adı verilen kart okuyucu aynı adlı iOS uygulaması ile kolayca ve güvenli bir şekilde kredi kartı üzerinden, belirlenmiş herhangi bir etkinlik için bilet kesebiliyor.

Organizatörler bu modülü 10$'a satın aldıktan sonra Eventbrite hesaplarına bu para geri ödeniyor. Sistem Meatopia, BBQ festivali, IFPDA fuarı gibi pek çok etkinlikte başarıyla denendi ve haftaya özel bir baloda da mobil biletleme istasyonu olarak görev yapacak.

At The Door bunun yanında kablosuz olarak yakındaki uyumlu bir yazıcıdan bilet ve fatura bilgilerini bastırabiliyor. Platform üzerinde yapıla satışları anlık olarak takip etmek ve istatistiğini tutmak mümkün. Şimdiye kadar platform üzerinden 53 milyon adet bilet satışı yapılmış.

Sistem bir saatte 400'den fazla para aktarımı yapabiliyor. Kendi içindeki şifreleme sistemi yüksek güvenlik sağlıyor. 30 pinli konnektörden cihaza bağlanan sistem, Star TSP143 kablosuz yazıcıyla da uyumlu çalışıyor. Modül hali hazırda firma internet sitesi üzerinden satışa sunulmuş durumda.

• bunu yapabiliyorsunuz ama bi usb belleği okuyamıyor bu aptal cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir197

bunu yapabiliyorsunuz ama bi usb belleği okuyamıyor bu aptal cihaz

Apple usb bellek desteğini sağlayabilir. Fakat cihazı bu kadar kapalı kutu olarak çıkarmalarının sebebi ios yazılımını bir nevi korumak. Bugüne kadarda bunu başardılar, kullanışlı veya değil dünyanın en stabil mobil işletim sistemi hala apple ın ios udur.
  • bazı uygulamaları gerçekten cok cok güzel ama bazıları o kadar gereksiz geliyorki bana
  • Bu iş NFC olsaydı yine yapılırdı ama bu kadar güvenli olmazdı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

quote:

Apple usb bellek desteğini sağlayabilir. Fakat cihazı bu kadar kapalı kutu olarak çıkarmalarının sebebi ios yazılımını bir nevi korumak. Bugüne kadarda bunu başardılar, kullanışlı veya değil dünyanın en stabil mobil işletim sistemi hala apple ın ios udur.

senden korduğu bişeyi sana satıyor ilginç doğrusu. insanlar önüne ne verilirse onu yemeye alıştı iyice.
    desteği verebileceğini bende biliyorum eleştirim apple a zaten allahtan jailbreak denen şey var yoksa ipod u 1 dk elimde tutmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RISC64 -- 22 Mart 2012; 8:28:01 >

• quote:

quote:

quote:

senden korduğu bişeyi sana satıyor ilginç doğrusu. insanlar önüne ne verilirse onu yemeye alıştı iyice.
    desteği verebileceğini bende biliyorum eleştirim apple a zaten allahtan jailbreak denen şey var yoksa ipod u 1 dk elimde tutmam

Apple zorla satıyormuş izlenimi aldım. Apple ı bir çok konuda eleştiririm. Ama yapmadığı şeylerde de bir planı vardır. İyice düşününce haklılar. Bluetooth la diğer "x" cihazlarına işletim sistemini emanet etmiyor. "x" işletim sistemli cihazlarda kullanılan usb bellek gibi aparatlara güvenmiyor. Çünkü bu ios u zayıf kılabilir ve teknik anlamda sorun çıkarabilir. Sonuç olarak apple ın kafası ağrımıyor.

Zaten apple ürünlerini bir cihaza bağlayacak veya usb disk olarak olarak kullanacaksak jailbreak yapıp bu işle aşina olanlar bunları yapabiliyor. Herhangi bir sorunda kendileride halledebiliyorlar. İşte yine öncedende dediğim gibi ios u böylesine kapalı tutması ve sorunları min. indirgemesi ayrıca arayüzünün basitliği kullanım kolaylığı sağlıyor. 56 yaşında annem bile ipad i kullanabiliyor. Android bir tablet versem sanırım ilgilenmezdi.

• Kalin olcak diye usb yok
  • Bu tür şeyler zaten fazlasıyla kullanılan iPad'in çok çok daha fazla kullanılmasına vesile olacaktır.
  • quote:

quote:

katılıyorum. bugüne kadar iOS hakkında virus, spyware vb. haber duydunuz mu? duymadınız. çünkü apple kendi sistemini korumak istiyor ve bunuda başarıyor. ama bunun içinde usb, bluethoot dosya paylaşımından vazgeçiyor. bence de haklı. aldığım üründe bu çeşit virus sıkıntılarıyla uğraşmak sorun yaşamak istemiyorum.

bu açıdan bakınca kayıp büyük olsada bence makul bir neden gibi.

• Sadece iPad tabletlerde oluyo şuan demi? Ama bu kadar olması bile yüksek başarı sağlamış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekoc

quote:

quote:

katılıyorum. bugüne kadar iOS hakkında virus, spyware vb. haber duydunuz mu? duymadınız. çünkü apple kendi sistemini korumak istiyor ve bunuda başarıyor. ama bunun içinde usb, bluethoot dosya paylaşımından vazgeçiyor. bence de haklı. aldığım üründe bu çeşit virus sıkıntılarıyla uğraşmak sorun yaşamak istemiyorum.

bu açıdan bakınca kayıp büyük olsada bence makul bir neden gibi.

Yani apple ürünlerinin dahili hafızasına bluetooth ve usb desteği dışında dosya transferi yapılamıyor mu? Bunların dışında yapılan dosya transferinde spyware bulaşmasını engelleyen nedir? Sene olmuş 2012 hala bluetooth desteği verilmemesi iyi birşeymiş gibi savunuluyor ve güvenlik gerekçesi ile destekleniyor.

Aslında sistemin korunması açısından en sağlamı internete bağlanmamak. Hem sistem stabil ve güvenli olur. Yoksa internete bağlanınca bluetoothla alacağın riskli dosyayı alma şansı ortadan kalkıyor mu? Apple cihazlardan wi-fi ve 3g yi kaldırsa bunu bile savunmak için mantık geliştirecek fanlar tanıyorum.

Bir de ios'a yönelik en küçük bir eleştiride "beğenmiyorsan alma kardeşim" gibi minibüs esnafı tavrı geliştiriliyor ki işte ben de tam olarak bu yüzden almıyorum ve apple'nin dayatmacı yaklaşımı sürdükçe pek çok kişi de almayacak. "Almayacağın sistem hakkında ne konuşuyorsun o zaman kardeşim" diyenler de çıkacaktır ben de diyorum ki apple gelen bu tür eleştirilere kulak verir ve kullanıcı dostu bir firma olursa neden almayayım?

son olarak ios hakkında hiçbir tehdit, spyware duymadık evet:http://www.iphoneincanada.ca/iphone-news/carrier-iq-spyware-references-discovered-in-ios-here-are-the-details/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.