Şimdi Ara

Kullanmayı bilmiyorum (eski çamaşır makinesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
15.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AEG eco lavamat 850 çamaşır makinesini kullanamıyorum
    1den 8e kadar program var,çeviriyorum,birinde su boşaltmaya çalışıyor,birinde kuru kuru çeviriyor.nasıl kullanabilirim bu makineyi?
    deterjan ve yumuşatıcı koydum ama çok az ıslatmış,o programları çevirirken biyerde oldu heralde ama çok denedim bulamadım.

edit:çok az ıslatmış dediğim deterjan.çamaşırları sadece suyla çevirdi 2 ye yakın biyerde başlattığımda.o zaman su geliyo normal bi şekilde çamaşırlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gesaffelstein -- 21 Mart 2012; 20:03:33 >

• Merhabalar,

Program saatini 1e getirirseniz ön yıkamalı, 2ye getirirseniz ön yıkamasız program başlar. 3 kısa yıkama 4 durulama 5 sıkmadır. Bol sulu yıkama için ise 6 numara (ön yıkamalı), 7 numara ise ön yıkamasız moddur. Bizde de 2803 L modeli vardı. Siz normal giysileri yıkamak istiyorsanız ön yıkamalı yapacaksanız program saatini 1e (her 2 göze deterjan) ön yıkamasız yapacaksanız saatini 2ye (2nolu göze deterjan) ayarlayın.

ekleme: 8 numara sıkma olmalı, bizdeki makinede 9a kadar rakam vardı, 8 durlama 9 sıkmaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 22 Mart 2012; 4:42:47 >
  • 1: Ön yıkamalı program
    2: Normal yıkama
    3: Kısa yıkama
    4: Sıkma

Tuşlar ise soldan sağa:

-Açma kapama
    -Ekonomik yıkama (Sıcaklık düğmesi E95 konumunda 95'C ye göre daha tasarruflu yıkar)
    -Sentetik yıkama tuşu
    -Çok hassas yıkama tuşu
    -Yünlü yıkama tuşu
    -Yarım yük yıkama
    -800>650 devir düşürme tuşu

Herhangi bir tuşa basmazsanız pamuklu ayarında yıkar. Sentetik, hassas veya yünlü yıkamak için ilgili tuşa basmanız gerekir.

Deterjan gözünde en öndeki göz ana yıkama, ortadaki ön yıkama,arkadaki yumuşatıcı bölmesidir.

Deterjan çekmecesini ve çekmece yuvasını güzelce yıkayıp silerseniz düzgün bir şekilde deterjan alabilecektir.
  • çok çok çok teşekkür ederim arkadaşlar,çok saolun :)
  • arkadaşlar aeg eko lavamat 2802 L model eski bi çamaşır makiesi kullanıyorum herşeyi normal yapıyor fakat sıkma yapmıyor yıkama işlemi bittiğinde içinde su kalıyor bu sorun neden kaynaklanmaktadır yardımcı olursanız sevinirimmm
  • Çamaşır makinası
    bizde buna benzer eski bir çamaşır  makinası  var. Detarjan kismina 2 avuc detarjan koydum. çamaşır makinasınin Açma kapama tuşuna bastım ve makine calismaya basladi ve 2 no da çalışıyor peki yıkadıktan sonra makine kendi kendine duracak mi ve daha sonra ne yapmamız gerekiyor. 4 nolu tuşa basip durulama mi yapmalı.  Ayrıntılı anlatabilirseniz sevaba geçer.  Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.