Şimdi Ara

DIKKAT: Galaxy S2 I9100 'G' ULUSLARARASI GARANTİYE GİRMİYOR !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gün önce Almanyadan gelen akrabam ile birlikte Galaxy S2 I9100 G model telefonumu aldım. Sıfır olan Cihazın kutusunu açtım. Ekranın tam ortasında yeşil renkte bir ölü piksel bulunmaktaydı. Bu gibi cihazların yegane özelliği ekran kalitesi olduğu için ekranın tam ortasındaki ölü piksel canımı sıktı ve haklı olarak yetkili servis olan Başarı ya götürdüm.

Ankara Başarı yetkili servisine;

Faturası (Avrupa birliği üyesi ülkeden alınma : Almanya)

Türkçe garanti belgesi (Türkiye servislerinin belirtildiği)

belgelerini ibraz ederek cihazımı bıraktım. 3 gün sonra işlemimin tamamlandığını ve cihazımı alabileceğime istinaden bilgi SMS i aldım. O sırada SAMSUNG ULUSLARARASI GARANTİ NE KADAR İYİ BİR ŞEYMİŞ diye düşündüm.

Servisten cihazı almaya gittiğimde ürüne işlem yapılmadan iade olduğuna ,Cihazın "TÜRKİYE İÇİN ÜRETİLEN MODEL DEĞİL" gerekçesi ile GARANTİSİZ OLDUĞUNU öğrendim.

Samsung Türkiye ye telefon ile ulaştım, bana motor gibi önündeki belgeleri okudu. tüm şartları sağlayan telefonum için En son maddede dedi ki : garantisinin olması için Türkiye'de satılan bir ürün olması gerekir, biz I9100 G satmıyoruz, I9100 satıyoruz. dedi.
    Dedim ki TÜRKİYE İÇİN ÜRETİLEN MODEL DEĞİL İSE NEDEN DARTY, MEDIA MARKT ,SATURN GİBİ BİR ÇOK MAĞAZADA BU CİHAZIN SATILDIĞINI sordum. CİHAZLARIN GPU SU HARİÇ HERŞEYİNİN AYNI OLDUĞUNU, EKRANININ DA AYNI OLDUĞUNU, .....

karşımdaki kişi anlamadı tabi. aynı maddeleri motor gibi okudu.

teşekkür ettim(!) kapattım.

Özet geçiyorum.

SAMSUNG GALAXY S2 I9100 G serisi ÜLKEMİZDE ,ULUSLAR ARASI GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİL. TURKİYE'DEN MEDIA MARKT, DARTY GİBİ MAĞAZALARDAN BU CİHAZI ALACAK YA DA YANLIŞLIK İLE ALMIŞ OLANLARA DUYURULUR. BAŞARI BU CİHAZLARA HİÇBİR ŞEKİLDE BAKMIYOR !!!

• Çok saçma yaa uluslararası garanti niye veriyorsun o zaman
  • Yurt dışından gelen hiçbir tele garanti vermiyolar ki..buna samsung yetkili servisleri de dahil adamlarla kavga ediyosunuz tükkanlarına gittinizmi..
  • bende almanyadan getirticektim
    Sagol bılgılendırdıgın için
  • niye bu yazıyı telefonu almadan okumadımki

5 yıl aradan sonra telefonumu değiştirdim darty'nin kazığını yedim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bir_acayip_adam

niye bu yazıyı telefonu almadan okumadımki

5 yıl aradan sonra telefonumu değiştirdim darty'nin kazığını yedim :(

Siz Darty türkiye den aldığınız için tüketici mahkemesi yoluyla da olsa bir şekilde yaptırırsınız telefonunuzu. Belki ben uğraşsam bana da yardımcı olurlar ama telefonu geri gönderme şansım var diye gönderdim ben.

En azından Darty'ye götürürsünüz telefonu.

ama uluslararası garanti olayını uygulamamak için ellerinden geleni yapıyorlar bunu da görün.

• Arkadaşlar kusura bakmayın da yurtiçi yetkili distrübütörden biraz daha pahalı cihaz satın alanlara demek ki gerizekalı muamelesi yapmamak lazımmış.Yurt içi cihaz 1699 TL iken yurt dışı 1300-1400 TL idi.Bir de kayıt kuyut işleri.Ekran 400 TL hesap yapın.Bir de ne hikmetse yurt dışı cihazlar daha bir sorunlu.
  • Yurt dışı cihazı çok rahat 1100 e alabiliyorsunuz. Hatta ben kendim getirttim çok daha ucuz oldu. yazmama gerek yok burada.

burada problem G serisi ve Başarı'nın benimle alakası yok demesi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih9003

Arkadaşlar kusura bakmayın da yurtiçi yetkili distrübütörden biraz daha pahalı cihaz satın alanlara demek ki gerizekalı muamelesi yapmamak lazımmış.Yurt içi cihaz 1699 TL iken yurt dışı 1300-1400 TL idi.Bir de kayıt kuyut işleri.Ekran 400 TL hesap yapın.Bir de ne hikmetse yurt dışı cihazlar daha bir sorunlu.

1139 tl ye fransadan getırttim I9100

burda hala 1699 tl

eger guvenılır kısı ıse yurt dısından getırtmek daka mantıklı
  • I9100G sadece GPU farki yok, chipset olarakta fark vardir. I9100 Exynos kullanirken I9100G TI OMAP 4430 chipseti kullanmaktadir.

I9100 I9100G ye gore daha performanslidir, ancak guc tuketimi ve isinma orani daha yuksektir.

Asil konuya donersek, her firmada bu politika vardir. Uluslararasi garantinin gecerli olmasi icin, bulundugun ulkede o modelin resmi distrubutoru tarafindan satista olmasi gerekmekte, aksi taktirde o ulkede uluslararasi garanti gecersiz sayilacaktir.

Bu durum Apple icinde gecerlidir. Iphone uluslararasi garantisi Turkiyede gecersiz olarak kabul ediliyor cunku resmi distrubutoru (Bilkom) tarafindan satilmiyor. Diger Apple urunleri Turkiyede garanti kapsamina giriyor cunku Bilkom tarafindan satiliyor.

Kisacasi Samsung Turkiye tarafindan ithal edilen bir urunse garanti gecerlidir, yoksa gecersizdir. Darty, Media Markt satip satmamasi onemli degil, nede olsa Samsung u temsil etmiyorlar.

Ek: Ilerki vakitlerde Samsung Turkiye resmi olarak I9100G ithal etmeye basladigi zaman garantisi gecerli olmaya baslayacaktir. Pek uzun surecegini sanmam, cunku I9100 yavas yavas ortadan kalkmaya basladi, yurtdisinda satilanlarin cogu i9100G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YunTi -- 16 Nisan 2012; 8:51:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

I9100G sadece GPU farki yok, chipset olarakta fark vardir. I9100 Exynos kullanirken I9100G TI OMAP 4430 chipseti kullanmaktadir.

I9100 I9100G ye gore daha performanslidir, ancak guc tuketimi ve isinma orani daha yuksektir.

Asil konuya donersek, her firmada bu politika vardir. Uluslararasi garantinin gecerli olmasi icin, bulundugun ulkede o modelin resmi distrubutoru tarafindan satista olmasi gerekmekte, aksi taktirde o ulkede uluslararasi garanti gecersiz sayilacaktir.

Bu durum Apple icinde gecerlidir. Iphone uluslararasi garantisi Turkiyede gecersiz olarak kabul ediliyor cunku resmi distrubutoru (Bilkom) tarafindan satilmiyor. Diger Apple urunleri Turkiyede garanti kapsamina giriyor cunku Bilkom tarafindan satiliyor.

Kisacasi Samsung Turkiye tarafindan ithal edilen bir urunse garanti gecerlidir, yoksa gecersizdir. Darty, Media Markt satip satmamasi onemli degil, nede olsa Samsung u temsil etmiyorlar.

Ek: Ilerki vakitlerde Samsung Turkiye resmi olarak I9100G ithal etmeye basladigi zaman garantisi gecerli olmaya baslayacaktir. Pek uzun surecegini sanmam, cunku I9100 yavas yavas ortadan kalkmaya basladi, yurtdisinda satilanlarin cogu i9100G

Uluslararası garanti denildiği zaman kimin aklına ne gelir bilmiyorum ama , darty, media markt gibi mağazaların türkiye piyasasına sunduğu ve ciddi sayılarda sattığı bir ürünün Samsung'u temsil eden Samsung Türkiye tarafından onarılmaması abes kaçıyor, hele hele bilkom için söyledikleriniz komik :) ( söyledikleriniz değil kurallar komik ) "worldwide warranty " ile satılan ürünün garantisi için bilkom'dan alınma şartının aranması zaten otomatik olarak uluslararası olayını devre dışı bırakıyor. Kim hangi wolrdwide garantiden bahsediyor ki?

ne dersek diyelim Büyük firmalar bizi o bahsetikleri uluslardan saysalar bile Türk aklı burada kendi kurallarını koyuyor. üç kağıtçı küçük esnafın "abi sen bunu düşürmüşsün" demesi gibi bişiy bahane

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Uluslararası garanti denildiği zaman kimin aklına ne gelir bilmiyorum ama , darty, media markt gibi mağazaların türkiye piyasasına sunduğu ve ciddi sayılarda sattığı bir ürünün Samsung'u temsil eden Samsung Türkiye tarafından onarılmaması abes kaçıyor, hele hele bilkom için söyledikleriniz komik :) ( söyledikleriniz değil kurallar komik ) "worldwide warranty " ile satılan ürünün garantisi için bilkom'dan alınma şartının aranması zaten otomatik olarak uluslararası olayını devre dışı bırakıyor. Kim hangi wolrdwide garantiden bahsediyor ki?

ne dersek diyelim Büyük firmalar bizi o bahsetikleri uluslardan saysalar bile Türk aklı burada kendi kurallarını koyuyor. üç kağıtçı küçük esnafın "abi sen bunu düşürmüşsün" demesi gibi bişiy bahane

saygılar

Bilkom dan alinma sarti aranmiyor, yurtdisindan alinan bir Apple urunun Bilkom tarafindan resmi olarak ithal ediliyorsa (Turkiyede) garanti kapmasimina giriliyor, bunu demek istedim. (Bilkom Turkiyede Apple i temsil eden firmadir)

Gunumuzdeki buyuk firmalarin tamir dedikleri olay, parcanin komple degisiminden ibarettir. Hic bir servis anakarttaki (misal) bir sorunu lehimleyerek yada ona benzer bir mudahalede bulunmaz, direk anakarti komple degistirir. Bozuk anakarti fabrikaya gonderip onarilip tekrar kullanima sunulur, bu hem daha hizli bir servis teknik destegi sunmus olur, hemde tekrar bozulma oranini azaltmis olur.

Bunu neden bahsettim cunku Turkiye de satilmayan bir model icin yedek parcasini bulundurma geregi duymamasidir. Buda tamirin (parca degisimin) mumkun kilamamasidir.

Simdi diyeceksiniz ki I9100 ile I9100G arasinda fazla fark yok. Bu demek olmuyor ic aksamin birebir ayni olacagi.

Darty, Media Markt dediginiz firmalar kisaca olarak esnafin buyuk hali denilebilir. Sonucta teknik degstegi Darty veya Media Markt kendisi vermiyor (distrubutor degiller), onlarda aldigi distrubutore verip tamiri yaptiriyorlar. Onlar hangi distrubutorden aliyor diye sordunuz mu hic? sayet Samsung Turkiye den aliyorsa o zaman hakkinizi sonuna kadar arayin.

• yetkili servislerin parça değişimi konusunda yanılıyorsunuz, Servisler "Level" lerine göre fabrikasyon yazılım yüklenen omap gibi işlemciler hariç tüm parçaları değiştiriyor. Power ic den tut her türlü RF entegrelere kadar. Şarj soketi bozulan bir cihaz en kısa sürede yeni soket "lehimlenerek" onarılıyor. Zaten basit bir entegre için ya da soket için fabrika yolunu tutup anakartın değiştirilmesi "ay" ile tabir ettiğimiz süreçlere sebep oluyor. ( Anakart üzerindeki arızalarda sadece blackberry ve apple doğrudan cihaz değişimine gidiyor , teknik açıklamasına gerek duymuyorum, yukarıda yazdıklarımı nereden biliydiğimi merak edenler olabilir, emin olun çok içinden biliyorum)

her neyse, ben cihazımı geri yolladım. şimdiden sonra alacak arkadaşlara yardımcı olabiliyorsa bu konu ne mutlu bana.
  • arkadaşlar samsung müşteri hizmetleri ile görüştüm garanti kapsamına giriyormuş.ama3 koşulu varmış
    1.Ab üyesi ülkelerden satınalınmış olması gerekiyormuş
    2. Garanti belgesinde uluslararası garanti kapsamındadır yazması gerkiyormuş
    3.Teknik servisler bölümünde türkiye de bir servisin adresinin olması yeterliymiş
    bu 3 koşulu karşılaması durumnda türkiye deki tüm servislerde bakım onarım garantisi varmış.sadece ürün değişimi yapmıyorlarmış.
  • Akrabamda vardi yanki problemi ve kamerada gecikme yolladi servise ve cihaz fransadan gelme G modeli idi hallettiler aldi .

Bende G modeli var yurtdisi ama sukurler olsun simdilik iki aydir sorun yok insallah da olmaz.

G modelinin sarz suresi daha uzundur isinma problemi yoktur. Performansdada defalarca denedik arkadaslarla hem oyunlarda hemde internette en ufak fark goremedik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon2009

arkadaşlar samsung müşteri hizmetleri ile görüştüm garanti kapsamına giriyormuş.ama3 koşulu varmış
    1.Ab üyesi ülkelerden satınalınmış olması gerekiyormuş
    2. Garanti belgesinde uluslararası garanti kapsamındadır yazması gerkiyormuş
    3.Teknik servisler bölümünde türkiye de bir servisin adresinin olması yeterliymiş
    bu 3 koşulu karşılaması durumnda türkiye deki tüm servislerde bakım onarım garantisi varmış.sadece ürün değişimi yapmıyorlarmış.

benim cihazım almanya dan alındı, ( AB üyesi )
    + Faturası var.
    garanti belgesinde worldwide warranty yazıyordu
    teknikservisler bölümünde de aynı şekilde yazıyordu,

bunları zaten biliyorduk ama iş uygulamaya gelince türkiye'de satılmıyor, yok-olmaz denildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

Akrabamda vardi yanki problemi ve kamerada gecikme yolladi servise ve cihaz fransadan gelme G modeli idi hallettiler aldi .

Bende G modeli var yurtdisi ama sukurler olsun simdilik iki aydir sorun yok insallah da olmaz.

G modelinin sarz suresi daha uzundur isinma problemi yoktur. Performansdada defalarca denedik arkadaslarla hem oyunlarda hemde internette en ufak fark goremedik.

"akrabamda vardı" dediğiniz G model cihazı hangi servise götürdünüz ? + benim konuyu açmamdan önce mi sonra mı ?

Ben Samsung Türkiye ile görüştüm, 444 77 11 no lu müşteri hizmetlerini aradım, servisten verilen cevap gibi türkiye'ye kendileri getirmediği,satışı olmadığını ve garanti dışı olduğunu söylediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 21 Nisan 2012; 17:07:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

Akrabamda vardi yanki problemi ve kamerada gecikme yolladi servise ve cihaz fransadan gelme G modeli idi hallettiler aldi .

"akrabamda vardı" dediğiniz G model cihazı hangi servise götürdünüz ? + benim konuyu açmamdan önce mi sonra mı ?

Ben Samsung Türkiye ile görüştüm, 444 77 11 no lu müşteri hizmetlerini aradım, servisten verilen cevap gibi türkiye'ye kendileri getirmediği,satışı olmadığını ve garanti dışı olduğunu söylediler...

Okadarina bilgim yok samsunga verdim dedi bana bakirkoy subesine biraktim dedi ama bn gine yarin arar teferruatli sorarim ona.

• Benimde arkadaşım sayesinde s2 g Serisi ile deneyimlerim oldu. Dartyden indirimli aldı. Ya bu g seriside neyin nesi diye arastirinca cpu ve gpu farkli oldugunu gördük. Tabi biraz tedirgin oldu. Gidip soracagim dedi. Ben engel oldum. Biraz bekle. Hele şu güncelleme bir çiksin bakariz. Tabi yine dayanamadı inatla benide götürdü. İyi hatirliyorum tarihi 2 nisandi. Problemimizi aktarinca bizi bir e-posta gösterdi. Aynı gün tarihliydi ve genpadan bilgilendirme e-postasiydi. G serisi cihazlarla ilgi internette çıkan haberlerin dogru olmadigina hatta g serisinin dahaiyi olduguna dair. İste g serisi cihazlara kacak yazilim yüklemeyi engellemek için yyapildigini halan hilan. Arkadaşım ben cihazda okadar derine inmem benim öğrenmek istediğim cihaz ics güncellemesi alcak mı almayacak mı. Net cevap alamadık ama arkadaşım bekleyecegini güncelleme çıkmazsa problem cikaracagini soyledi. Oda bizde durumu genpaya bildiririz. Hatta cihazin g serisi oldugundan haberleri olmadigini gelenin tek biz olmadigini belirti. Guncelleme çıktı. Hala bekliyoruz kieste guncelleme görünmüyor. Samsung'u aramış bir sürü tartismis. Bekliyoruz iste...

• Uğraştım ve sonunda i9100g telefonu iade edip i9100 aldım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.