Şimdi Ara

YENİ VERGİ SİSTEMİ GELİYOR! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
17.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başbakanın arada bir şiirlerinden alıntı yaptığı Necip Fazıl, "Bu taksimi kurt yapmaz, kuzulara şah olsa " demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmaz07 -- 21 Mart 2012; 21:33:15 >
  • Bu adamlar ülkeyi yedi bitirdi.Sizden öncekilerde bir hiçti sizde bir hiçsiniz.Hiçbirinizin bibirinden farkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustea_mus

Bi arazi yatırımı yaptım, yaklaşık 3 yıldır bir sürü güçlükle onun borcunu ödedim. bütçemi bu kadar zorlamadan şöyle biraz borç, biraz kredi, biraz şuradan biraz buradan derken iyi kötü bir toyota corolla (13.500-14.000 TL civarında) alayım diye aklımdan geçiriyordum. bu vergi işini duyunca nasıl canım sıkıldı :(
    çok mu karamsarım? böyle bir araba almak mantıklı mı? Hani böyle bir vergi kanununda değişiklik olursa çok mu zarar ederim, fiyatları çok mu düşer acaba? fikirlerini paylaşmak isteyen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

o kadar değil, müsterih olun.
    öyleyse benim halim nice olur 97 carina ile.
  • Yapın bakalım yapın daha nereye kadar yapacaksınız bu ayakları.

Çıktı çıkalı Akp ye oy veriyorum ama bundan sonra benden ve tanıdığım çok ama çok fazla kişiden, hatta oy veren kimi görüyorsam dedikleri söz artık anca ''babayı alırlar'' ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Yapın bakalım yapın daha nereye kadar yapacaksınız bu ayakları.

Çıktı çıkalı Akp ye oy veriyorum ama bundan sonra benden ve tanıdığım çok ama çok fazla kişiden, hatta oy veren kimi görüyorsam dedikleri söz artık anca ''babayı alırlar'' ..

Hocam emin olun seçim vakti geldiğinde gidip yine bunlara oy vereceksiniz =)
  • YENİ VERGİ SİSTEMİ GELİYOR!

Denmiş öyle değil

SİSTEMİ kısmını çıkarıyoruz

Ne kalıyor oku bakayım

YE-Nİ VER-Gİ GE-Lİ-YOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 21 Mart 2012; 23:01:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dietherbohlen

quote:

Orijinalden alıntı: mustea_mus

Bi arazi yatırımı yaptım, yaklaşık 3 yıldır bir sürü güçlükle onun borcunu ödedim. bütçemi bu kadar zorlamadan şöyle biraz borç, biraz kredi, biraz şuradan biraz buradan derken iyi kötü bir toyota corolla (13.500-14.000 TL civarında) alayım diye aklımdan geçiriyordum. bu vergi işini duyunca nasıl canım sıkıldı :(
    çok mu karamsarım? böyle bir araba almak mantıklı mı? Hani böyle bir vergi kanununda değişiklik olursa çok mu zarar ederim, fiyatları çok mu düşer acaba? fikirlerini paylaşmak isteyen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

o kadar değil, müsterih olun.
    öyleyse benim halim nice olur 97 carina ile.

benim almayı düşündüğüm arabada 97 model civarı

• [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=OCtI09AMeyQ&feature=player_embedded#!]
  • Şimdi siz mevcut sisteme göre alınan vergilerin düşeceğini mi düşünüyorsunuz?
    Yani 1300- 1600 arası yıllık 769.00 TL olan vergi asla düşmez.
    Geriye doğru 5 er 10 liralık artış getirirler bu olur.

Bu sefer de mevcut sistemde ikinci eli biter, alt gelir gurubu ile üst gelir gurubu arasındaki uçurum büyür.
    Bir de diğer yönü var; 15 yıllık kilometrede 10 litre yakan araç ile 1 yıllık kilometrede 5 litre yakan aracın arasındaki extra vergi yükü düşünülünce, kimse ikinci el araç alıp evinin önüne koymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Yapın bakalım yapın daha nereye kadar yapacaksınız bu ayakları.

Helal olsun kararından kesinlikle cayma çevreni uyarmaya devam et,seçimlerde bi tepki görmeleri gerek azıttılar iyice !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Hükümetimiz çok çevreci bir hükümet gerçekten. Okuyunca duygulandım, gözlerim yaşardı. Allah dünya üzerindeki tüm ülkelere böyle bir başbakan ve hükümet nasip etsin.
    Gelişmiş ülkelerin birer birer kapattığı nükleer santralleri cennet sahillerimizde açmaya çalışan, dereleri satıp üstüne HES'lerin kurulmasına ve doğa katliamına sebep olan, Avrupa'nın çevreci yakıt olduğu için vergi avantajı sağlayıp özendirdiği LPG'ye zam üstüne zam yapan bir hükümetimiz var. Allah başımızdan eksik etmesin onları.

Durmak yok yolmaya devam...Bunların bildiği bir yeşil var o da doların yeşili.

Altına imza parmak ne varsa atıyorum bravo
  • Şu hükümete oy verenler napalım başka bir partimi var demiyorlarmı resmen ölümü görüp sıtmaya razı olmak değilmi bu arkadaşlar? Neden biri çıkıpta açılın ben doktorum diyip bizi kurtarmıyor?
  • Hepimiz araba sürerken deponun ibresine bakıyoruz. İçinde mazot mu var; benzin mi var; yoksa gaz mı var? O aklımıza gelmiyor o anda. 10 km gidersek bu paraya mal olurun hesabını yapıyoruz.
    O yüzden yine eskileri kullanmaya devam edeceğiz. Arada verdiklerimiz aklımıza bile gelmiyecek. Ama bir zamanlar Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ne demişti: "Herkes hayatında bir sefer uçağa binsin." Sonra ne oldu uçak fiyatları düştü. Şimdi 30 TL ile bile uçulabiliyor.
    Belli olmaz bakarsınız sanayı bakanı Nihat Ergün çıkar der ki: "Herkes yeni araba sahibi olacak." Devletin desteği olmasaydı şimdilerde köylerde kim güneş enerjisi kullanacaktı. Tabiki zenginler. Ama hamdolsun hemen hemen her evde güneş enerjisi kullanılmaktadır.
    O yüzden rahat olalım. Mevlam görelim neyler; neylerse güzel eyler. Herkesin bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır.
    Ne demiş atalarımız: "Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner." Allah' a emanet olunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

Hepimiz araba sürerken deponun ibresine bakıyoruz. İçinde mazot mu var; benzin mi var; yoksa gaz mı var? O aklımıza gelmiyor o anda. 10 km gidersek bu paraya mal olurun hesabını yapıyoruz.
    O yüzden yine eskileri kullanmaya devam edeceğiz. Arada verdiklerimiz aklımıza bile gelmiyecek. Ama bir zamanlar Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ne demişti: "Herkes hayatında bir sefer uçağa binsin." Sonra ne oldu uçak fiyatları düştü. Şimdi 30 TL ile bile uçulabiliyor.
    Belli olmaz bakarsınız sanayı bakanı Nihat Ergün çıkar der ki: "Herkes yeni araba sahibi olacak." Devletin desteği olmasaydı şimdilerde köylerde kim güneş enerjisi kullanacaktı. Tabiki zenginler. Ama hamdolsun hemen hemen her evde güneş enerjisi kullanılmaktadır.
    O yüzden rahat olalım. Mevlam görelim neyler; neylerse güzel eyler. Herkesin bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır.
    Ne demiş atalarımız: "Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner." Allah' a emanet olunuz.

Dostum son secımlerde bunlara verdım oyumu. (ellerım kırılsaydı, osman pasaya verecektım,sandıkta anı karar degıstırdım,ama artık babayı alırlar)

Artık bunların savunulacak tarafları kalmadı. Ozellıkle dalga gecen acıklamalarına ıyıce kıl oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Şu hükümete oy verenler napalım başka bir partimi var demiyorlarmı resmen ölümü görüp sıtmaya razı olmak değilmi bu arkadaşlar? Neden biri çıkıpta açılın ben doktorum diyip bizi kurtarmıyor?

Kurtarıcı aramak zaten Türk halkının önemli bir sorunu. Takribi 450 senede bir büyük, bir küçük kurtarıcı geliyor. Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk takribi 450 sene arayla yaşamış insanlar... arada da hep küçük kurtarıcılar var. Bu hesapla Atatürk'ten 225 sene sonra bir küçük kurtarıcı desek, 100-125 sene daha var...

Şaka bir yana bizi biri kurtasın demekle olmayacağını artık anlamak lazım. Baş kaldırılsa, işi becerebilecek biri elbet bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

quote:

Şu hükümete oy verenler napalım başka bir partimi var demiyorlarmı resmen ölümü görüp sıtmaya razı olmak değilmi bu arkadaşlar? Neden biri çıkıpta açılın ben doktorum diyip bizi kurtarmıyor?

Kurtarıcı aramak zaten Türk halkının önemli bir sorunu. Takribi 450 senede bir büyük, bir küçük kurtarıcı geliyor. Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk takribi 450 sene arayla yaşamış insanlar... arada da hep küçük kurtarıcılar var. Bu hesapla Atatürk'ten 225 sene sonra bir küçük kurtarıcı desek, 100-125 sene daha var...

Şaka bir yana bizi biri kurtasın demekle olmayacağını artık anlamak lazım. Baş kaldırılsa, işi becerebilecek biri elbet bulunur.

Baş kaldırmaksa kaldırılır ama işin sonunda Ergenekondan yargılanmakta var

• Uyanık devlet dedikleri olay işte, türkiyenin yarısı zaten dizel böylece daha fazla vergi cıkarma peşinde olucak devletimiz Böyle bir hareket bekliyordum benzinede cevreyi kirlettiğinden vergi yazarlar salınım gazı hiç birinde yok yeni dizellerde oradan kurtalır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

quote:

Baş kaldırmaksa kaldırılır ama işin sonunda Ergenekondan yargılanmakta var

İşte milletimizin Baş kaldırı ve ülkeyi korumaktan da böyle şeyler anlayıp, bu şekilde harekete geçmesi de enteresandır tabi. Katil ol, taşkafa yönetime devam etmek için planlar yap, millete kumpas kur, kim vurduya götür demiyorum.

Baş kaldır, sokağa çık, yürü ve sesini duyur diyorum. Merak etmeyin, Türkiye'de 1 milyon kişiyi konaklatabilecek bir hapisane altyapısı da, bu kadar adamı yargılayabilecek yetenekte bir hukuk sistemi yok.

• şayet co2 salınımlarına göre vergilendirilme gelecekse dizellerden daha az vergi almak işlerine gelmeyecek tabi onun için dizellerin vergilerini daha yüksek tutarak yine benzinliyle eşitleyeceklerdir.
  • Dizelciler babalara gelmiş.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.