Şimdi Ara

Samsung'un yeni nesil akıllı televizyonlarını konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
15.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu yıl ikincisi düzenlenen Samsung MENA Forum kapsamında şirketin yeni nesil akıllı televizyonları ve televizyonlar için geliştirilen yeni teknolojilerini, Samsung Türkiye Televizyonlardan Sorumlu Ürün Müdürü Veysel Kaya ile konuştuk. Hareket ile kontrol edilebilen, entegre kamera üzerinden gelişmiş kontrol olanağı tanıyan yeni nesil Samsung televizyonlara ait merak edilen detaylar bu videomuzda.

• mıcrosoft kınect mı gordum yanılıyormuyuz
  • yaklaşık 10 yıldır Samsung monitör kullanıyorum başka monitörlerin hiçbirinin görüntüsü hoşuma gitmiyor :)
  • valla mukemmel görünüyüo tv alırken kesinlikle göz önünde bulunduracağım bu ürünü
  • film dizi belgesel hizmeti tivibuda da var. ama divx formatında. samsung hangi formatta sağlıyacak, takılmadan izlenebilmesi için internet bağlantısı minimum ne olmalı? bahsedilmemiş
  • ABD dekı fıyatı 7000 dolar turkıyede de 16 bın tl cıvarı olur heralde
  • oled tv olayı artık piyasaya girsede biz de bir çağ atlamış olsak.
    şu anda benim fiyat/performans anlamında favori tv grubum olan lg lw serisinin oled olduğunu düşünüyorum da nasıl mükemmel olurdu. hem fpr hem oled.

oled gelene kadar heralde android standart yazılım olur tv lerde. her yer bir birine karıştı :)
  • Vaybe eskiden siyah beyaz televizyonlar vardı ve renkli televizyonu olan kraldı.Teklonoji nerden nereye geldi
  • inceçerçeve süper olur tabi fiyatlar uygun olursa
  • cinema club mı :D torrent varken kim napsın w.b.'u :))
  • TV "Akıllı" olunca ne oluyor acaba

Yada neden akıllı deniyor bu merete!

Yada bizlerin şimdiki kullandığımız panelleri Aptalmı oluyor o zaman

yaw bu Samy/LGE kadar hileli ve pazarlamaya yönelik sallama/palavra bir üretici
    dünyada yok! herifleri çok ciddi takdir ediyorum

ülen lafa bak "SMART TV"

100 sene düşünseniz aklınıza gelmeyecek bir "Slogan"

valla şimdi benim paneli kaldırıp camdan atacağım "aptal" panelmiş mademki

gerçi aptal-salak bir panel ama hala piyasanın en iyi paneli;ama ben karar verdim yinede atacağım
    yaw,ne yapayım aptal paneli ben

++
    OLED panelin bile "çakmasını" yaptılar bu uyanıklar!
    Geçri bunu yapan bu defa Koreli değilde bir Amerikalı; KODAK

"Colourfiltering system" dediğimiz bir çalışma ile Oled panele bu adapte ediliyor ve al sana çakma OLED
    oluveriyor

İnsanlarda gelince balıklama atlayacak bu panelin üstüne!

Harbi OLED te var tabiki,şuanda kullandığınız Camera/Tablet/Phone v.s harbi OLED tir,ama bunların ebatları bit kadar
    olduğu için maliyetide çoık ucuzdur,ama ebat büyüdükçe maliyet katlanıyor,işte Kodak burada kafayı işleterek geliştirdiği
    sistemi Oled panellere uyguluyor,alın size büyük ebat OLED(yani çakma Oled tabiki!!)

Pled paneller yakında gelmeye başladıkça özellikle fiyatına bakarak çakmamı yoksa harbimi şak diye anlarsınız!
    çakması tabiki ilk etapta LGE den geliyor;ucuz işler bunlarda çünkü!
    Samy deki durum net değil,aslında Oled üretmek tekniği açısından çok basit ama sorunları hala bitmediği için(büyük ebatlarda)
    çıkarılmıyor birde bu uyanık üreticiler işin KAR marjına bakıyorlar! şaunda tatlı seviyede değil bu iş!!

Dolayısıyla çakma ile çıkıp sonra harbisini çakabilirler!

Yani Samy ve LGE vede diğerleri için Oled panel çıkarmak her zaman kolay ama pazar durumu ve fiyat v.s derken
    sürekli gecikme yaşanıyor!

Samy ve LGE de harbi OLED zaten mevcut;şuanda dünyada 3 ana Oled Modül üreticisi vardır ve en büyükleride
    Samy/LGE/AUO-Taiwan dır,AUO ise herkese mal satıyor(Samy ve LGE dahil)

Oled panel yeni nesil paneller içinde en ucuz ve maliyeti diğerlerine göre daha düşük ve üretimi en kolay olanıdır!
    ama en çok sorunda bu panelde vardır! bunun ne kadarını giderdiler belli değil!

1-Ömür konusu hala bir muamma ve 10/15bin saat şimdilerde 25bin saat denilsede buna işi bilenler sadece gelmektedir!
    ama bana göre 5/10bin saat giderse çok normaldir

2-"Blue-colour deviation and fall" denilen ve tipik Oled sorunu olan ve hala nedeni bilinmeyen bir mavi renk sorunu vardır!!
    bunuda ne yaptıkları belli değil ve bu sebebten panelin RGB seviyesi tutmuyor veya zor set ediliyor v.s bu konuda muhtelif
    teknik sorunlar hala devam etmektedir!!(zaten bu kadar gecikmesinin sebebide bu ve benzeri sorunlardır!!)

çakma-Oled te ise Kodak tarafından geliştirilen sistemde belkide bunun önüne geçtiler ve yeni bir RGB veya benzer filter-element
    ile çakmada olsa sistemi iyileştirmiş de olabilirler aa buda bilinmiyor;daha doğrusu sorunlar biliniyorda,netice ne oldu bu bilinmiyor

Ama uyanık üreticiler slogan atmada veya Akıllı panel diye laflar üretmede çok akıllılar doğrusu,yaw mevcut panel sisteminde
    daha bir sürü teknik ve sistem hataları var ama bunlara kimse bakmıyor!

++

• lcd önündeki parlak cam'dan vazgeçmiyecekler sanırım.
    yansıma yapıyor ayna gibi...
  • televizyonlarda artık akıllandı.
  • Televizyonlarda da artık bir işletim sistemine ihtiyaç var bence, google dan android in microsoft tan da windows un tv versiyonu nu çıkarmalarını bekliyorum yakın zamanda.
  • Gözlüksüz üç boyuttan bahseden yok bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp

Gözlüksüz üç boyuttan bahseden yok bakıyorum.

O da seneye artık. Geçen yıl 3D, bu sene smart tv, seneye kısmetse gözlüksüz 3D ile yola devam ederler.
    Bütün özellikleri bir anda sunarlarsa seneye ne satacaklar.

Bir firmada aykırı bir hareket yapıp ; ''Ben smart falan anlamam, alın size taş gibi panel'' dese güzel olurdu.
    TV'mi, bilgisayar mı , kinect mi alıyoruz belli değil.
  • Forever Plazma :)
  • Ya herşey konuşulmuş da bi sorsaydınız adama. Samsun geçen sene özellikle D7000 ve D8000 serilerinde kullanıcılara ışık sızması ve bulutlanma gibi kronik sorunlar yaşattı. Bu sene bunlara karşı bir geliştirme oldu mu? Durum nedir diye. Adam ancak anlatıyo biz şunu yaptık bunu yaptık diye ama biraz da sorunlardan bahsetsin. Millet binlerce tl harcıyor, alıyor tv'yi. Sonra ışıkları kaptıp bi film izleyeyim diyo. O da ne. Ekran evlere şenlik her yeri parlıyo. Bence firmalarla röportaj yaparken hep iyi yönlerden değilde birazda eksikler hakkında sorular sorarak adamların dikkatini çekmeli. Çünkü malum servisler bireysel olarak tüketiciyi mağdur etmek için canla başla çalışıyor.
  • Bu özllikler bu performans bu tasarım, sunduğu hizmet gerçekten bir "Samsung" olduğunu kanıtlıyor ancak biz bu tür Tvleri ancak bir 5-10 yıl sonra alırız..
  • Adam girmiş konuşma smart yok elle kontrol ses ile kontrol işlemci koyduk ne için smart için tasarım yaptık ayağının değiştirdik eee görüntü için ne yaptılar acaba :)))
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.