Şimdi Ara

***<< HTC ONE S >>*** 4.3'- 8 MP - 1080p - sAMOLED - Snapdragon S4 - (ANA KONU) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.937
Cevap
24
Favori
172.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tokbey

kardeş bildiğim kadarıyla söylüyorum daha önce hiç yapmadım. telefonu alırken özellikle belirteceksiniz tax free olacak diye, onlarda size ona göre bir evrak verecek. o evrağı o ülkeden ayrılırken havalanındaki taks free noktasına ( gümrük ) gidip onaylatacaksınız orda paranızı alacaksınız diye biliyorum. %10-17 arası bir tutar.

tesekkur ederım.. magzadan yapılan alısverıslerde buyuk ıhtımal sızın deıgınız gıbıdır. fakat ınternet ustunden alısverıslerde ( verdıgım lınktekı gıbı) alırsak bu "uluslararsı kdv numarası" nedır onun hakkında bılgısı olan varmıdır?
  • Htc one s de sanki sabitleme sorunu var arastirmak gerek yada kullanan arkadaslar yazabilirmi
  • sen hala bu teli almadınmı yada vazgeçmedinmi...
  • @zanbay
    zanbay hocam nexus, one x ve one s i kullanmış biri olarak, batarya sürelerini karsılaştırabilirmisiniz? bende nexus var rahatlıkla bir gun götürüyor ama her aksam sarj etmek gerekiyor. one x ve one s nexusa kıyasla nasıl acaba bi sıralama yapabilir misiniz? tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vb

quote:

Orijinalden alıntı: tokbey

kardeş bildiğim kadarıyla söylüyorum daha önce hiç yapmadım. telefonu alırken özellikle belirteceksiniz tax free olacak diye, onlarda size ona göre bir evrak verecek. o evrağı o ülkeden ayrılırken havalanındaki taks free noktasına ( gümrük ) gidip onaylatacaksınız orda paranızı alacaksınız diye biliyorum. %10-17 arası bir tutar.

tesekkur ederım.. magzadan yapılan alısverıslerde buyuk ıhtımal sızın deıgınız gıbıdır. fakat ınternet ustunden alısverıslerde ( verdıgım lınktekı gıbı) alırsak bu "uluslararsı kdv numarası" nedır onun hakkında bılgısı olan varmıdır?

internet üstünden alırsanız vergiyi alamıyorsunuz. ben de ingiltereden getirdim. clove.co.uk dan alacaktım adamlara mail attım onlar da ingiltere içine satış olduğu için vergiyi geri alamayacağımı söylediler. aynı durum almanya için de geçerlidir. arkadaşının elden alması gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuRaN.z

sen hala bu teli almadınmı yada vazgeçmedinmi...

Yok almadim xperia agir basiyo mediamarkt a bulunanlar boya atanlardan sanirim bende o zaman almadim tekrar karar degisti multimedia olarak müzik olarak hafiza olarak daha iyi internete girip denedim iki telefonu da fakat xperia s daha hizli internette cok kötü kararsizlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbubu

quote:

sen hala bu teli almadınmı yada vazgeçmedinmi...

Yok almadim xperia agir basiyo mediamarkt a bulunanlar boya atanlardan sanirim bende o zaman almadim tekrar karar degisti multimedia olarak müzik olarak hafiza olarak daha iyi internete girip denedim iki telefonu da fakat xperia s daha hizli internette cok kötü kararsizlik

Boya atanlardan derken? Birde oyle bir sorun mu var onex te?

• Yok one s de var one x te degil
  • ilk incelemelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. akıllı telefon olarak daha önce sırasıyla iphone4 , xperia s ve son olarak one s kullanan birisi olarak karşılaştırmalarımı son telefonum xperia s e göre yapacağım. zaten iki telefonda aynı klasmanda.

One S benchmark testlerinde kendi klasmanında lider bir cihaz diyebilirim hatta bazı yönlerden üst klasmandakileri bile geride bırakıyor.

One S in menü geçişleri stabil çalışması ve sense arayüzü ile entegrasyonu bir harika.

One S, HTCnin bu güne kadar üretmiş olduğu en ice telefon ünvanına sahip. Gerçektende cebinize koyduğunuz zaman telefonu hissetmiyorsunuz ve cepte hiç belli olmuyor. ben daha incesini görmedim, bu denli performanslı ve ince bir akıllı telefon hangi markada var paylaşırsanız bende öğrenmiş olurum.

Telefon elinize müthiş oturuyor ve tek elle cihazın tamamına hakim olabiliyorsunuz, mesaj yazazmak çok zevkli ve kolay yanlış tuşa çok az basıyorsunuz(xperia s te bu konudan çoooook ileride, xperia s de mesaj yazmak işkence idi benim için)

Beats audio desteği ile gelmesi bir o kadar sevindiriciyken kutudan beats audio kulaklığı cıkmaması da bir o kadar üzüntü verici gerçekten. kutunun içerisinden tabiri caizse "dandirik" bir kulaklık çıkıyor(kulak içi bile değil) bir kere taktım kulağıma bile oturmadı, kullanmıyorum. Ses denemelerimi iphone 4 kulaklığı ile yaptım ve bu kulaklığa rahmen verdiği ses tatmin edici derece iyi, daha iyi bir kulaklıkla deneme yaparsam sonucları sizlerle paylaşacağım.

Ekranına gelince xperia s le kıyaslarsak, xperianın HD LCD ekranının yanına bile yaklaşamaz! çözünürlük olarak da aynı şekilde. orta düzeyin biraz altında bir ekran kullanılmış. SuperAmoled PenTile ekran var üzerinde. Derseniz ki ekran senin için önemlimi? aslında benim için çok önemli değil. telefonu rahat bir şekilde kullanabiliyormuyum:evet, pixelleri göz görebilme gibi bir yeteneğim yok.
    Güneş altında kullanımı açısından xperia s ile kıyaslarsak xperia açık ara önde.

Elimdeki cihaz siyah modeli, ve herhangi bir boya dökülmesi ile karşılaşmadım şuana kadar. kasa kalitesi gerçekten görmeye değer. fakat telefon çok kolay çiziliyor. dün cebime sokarken üst metak kısmını polarımın fermuarını sürttürdüm ve bir çizik oluştu. fakat bügün kalktığımda çizik yoktu. şaşırdım gerçekten

Telefonun çekim kalitesi iphone 4 ile kıyaslanır ancak. wifi çekimi ve şebeke çekimi benim için sınıfta kalıyor(avea kullanıyorum). xperia s in çekim kalitesi gerçekten harikaydı.

kamerasına gelecek olursak HTC burada müthiş iş çıkarmış(8mp). Xperia S in 12MP kamerasını hiç aratmayacak cinsten. deklanşör e basılı tutarak, yaklaşık olarak saniyede 3 kare fotograf çekebiliyorsunuz ve aralarından en iyisini seçip diğerini imha ediyorsunuz :) fotoğraflar gerçekten canlı ve güzel, makro çekimleri tatmin edici. Bence kamerada en beğendğim özellik video çekimi yapabilirken fotoğraf çekebilmek. bunun eksikliğini yıllardır hissetmiştim çok iyi olmuş.

Pili 1650 mah olmasına ragmen 1 günü çok rahat çıkarıyorum. tabi bu kullanıma göre değişir 4-5 saatte de bitirebilirim ama normal kullanımda 1 günü çıkarabilirsiniz. telefonda oyun oynamayı sevmem. yaptığım seyler internete girmek, gün boyu whatsapp, ve mp3 radyo, facebook vs...

telefona not olarak 10/8.3 veriyorum

yazmayı unuttuğum şeyler aklıma gelirse eklerim. soracağınız şeyler varsa buyrun sorun arkadaşlar.

EDİT: dışarıya verdiği sesi eklemeyi unutmuşum çok berbat telefonun çaldığını zor duyuyorsunuz. titreşimi orta derece fakat dış sesi vasat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This is it -- 27 Nisan 2012; 12:53:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: This is it

ilk incelemelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. akıllı telefon olarak daha önce sırasıyla iphone4 , xperia s ve son olarak one s kullanan birisi olarak karşılaştırmalarımı son telefonum xperia s e göre yapacağım. zaten iki telefonda aynı klasmanda.

One S benchmark testlerinde kendi klasmanında lider bir cihaz diyebilirim hatta bazı yönlerden üst klasmandakileri bile geride bırakıyor.

One S in menü geçişleri stabil çalışması ve sense arayüzü ile entegrasyonu bir harika.

One S, HTCnin bu güne kadar üretmiş olduğu en ice telefon ünvanına sahip. Gerçektende cebinize koyduğunuz zaman telefonu hissetmiyorsunuz ve cepte hiç belli olmuyor. ben daha incesini görmedim, bu denli performanslı ve ince bir akıllı telefon hangi markada var paylaşırsanız bende öğrenmiş olurum.

Telefon elinize müthiş oturuyor ve tek elle cihazın tamamına hakim olabiliyorsunuz, mesaj yazazmak çok zevkli ve kolay yanlış tuşa çok az basıyorsunuz(xperia s te bu konudan çoooook ileride, xperia s de mesaj yazmak işkence idi benim için)

Beats audio desteği ile gelmesi bir o kadar sevindiriciyken kutudan beats audio kulaklığı cıkmaması da bir o kadar üzüntü verici gerçekten. kutunun içerisinden tabiri caizse "dandirik" bir kulaklık çıkıyor(kulak içi bile değil) bir kere taktım kulağıma bile oturmadı, kullanmıyorum. Ses denemelerimi iphone 4 kulaklığı ile yaptım ve bu kulaklığa rahmen verdiği ses tatmin edici derece iyi, daha iyi bir kulaklıkla deneme yaparsam sonucları sizlerle paylaşacağım.

Ekranına gelince xperia s le kıyaslarsak, xperianın HD LCD ekranının yanına bile yaklaşamaz! çözünürlük olarak da aynı şekilde. orta düzeyin biraz altında bir ekran kullanılmış. SuperAmoled PenTile ekran var üzerinde. Derseniz ki ekran senin için önemlimi? aslında benim için çok önemli değil. telefonu rahat bir şekilde kullanabiliyormuyum:evet, pixelleri göz görebilme gibi bir yeteneğim yok.
    Güneş altında kullanımı açısından xperia s ile kıyaslarsak xperia açık ara önde.

Elimdeki cihaz siyah modeli, ve herhangi bir boya dökülmesi ile karşılaşmadım şuana kadar. kasa kalitesi gerçekten görmeye değer. fakat telefon çok kolay çiziliyor. dün cebime sokarken üst metak kısmını polarımın fermuarını sürttürdüm ve bir çizik oluştu. fakat bügün kalktığımda çizik yoktu. şaşırdım gerçekten

Telefonun çekim kalitesi iphone 4 ile kıyaslanır ancak. wifi çekimi ve şebeke çekimi benim için sınıfta kalıyor(avea kullanıyorum). xperia s in çekim kalitesi gerçekten harikaydı.

kamerasına gelecek olursak HTC burada müthiş iş çıkarmış(8mp). Xperia S in 12MP kamerasını hiç aratmayacak cinsten. deklanşör e basılı tutarak, yaklaşık olarak saniyede 3 kare fotograf çekebiliyorsunuz ve aralarından en iyisini seçip diğerini imha ediyorsunuz :) fotoğraflar gerçekten canlı ve güzel, makro çekimleri tatmin edici. Bence kamerada en beğendğim özellik video çekimi yapabilirken fotoğraf çekebilmek. bunun eksikliğini yıllardır hissetmiştim çok iyi olmuş.

Pili 1650 mah olmasına ragmen 1 günü çok rahat çıkarıyorum. tabi bu kullanıma göre değişir 4-5 saatte de bitirebilirim ama normal kullanımda 1 günü çıkarabilirsiniz. telefonda oyun oynamayı sevmem. yaptığım seyler internete girmek, gün boyu whatsapp, ve mp3 radyo, facebook vs...

telefona not olarak 10/8.3 veriyorum

yazmayı unuttuğum şeyler aklıma gelirse eklerim. soracağınız şeyler varsa buyrun sorun arkadaşlar.

EDİT: dışarıya verdiği sesi eklemeyi unutmuşum çok berbat telefonun çaldığını zor duyuyorsunuz. titreşimi orta derece fakat dış sesi vasat.

nerden kaç paraya aldınız nasıl temin edebiliriz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bahti24

ben xperia s imi değiştirmek için dolaşırken bi telefoncuda rastladım kayıtlıydı 1500 e aldım. belki biraz fazla verdim ama olsun :) en azından mağaza gantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This is it -- 27 Nisan 2012; 13:10:07 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bahti24

ben xperia s imi değiştirmek için dolaşırken bi telefoncuda rastladım kayıtlıydı 1500 e aldım. belki biraz fazla verdim ama olsun :) en azından mağaza gantisi var.

nerden peki varmıdır hala türkiyede şuanda bulunamıyor çünkü
  • @This is it Çok güzel bir paylaşım olmuş... Ellerinize sağlık, teşekkürler
  • quote:

Yok one s de var one x te degil
    Cok güzel anlatmissin saol bu yazilandan bakarak xperia s in artilari daha cok sanirim benim de takintim sadece camera cami cabuk cizilirmide oluyor cok enteresan takinti ama cepte anahtar bozuk para vs olunca düsünüyor insan

Xperia s in bataryasi daha mi uzun gidiyordu ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbubu -- 27 Nisan 2012; 13:56:53 >
  • quote:

Cok güzel anlatmissin saol bu yazilandan bakarak xperia s in artilari daha cok sanirim benim de takintim sadece camera cami cabuk cizilirmide oluyor cok enteresan takinti ama cepte anahtar bozuk para vs olunca düsünüyor insan

Xperia s in bataryasi daha mi uzun gidiyordu ????

şöyle anlatayım ben xperia yı ilk aldıgımda günde 2 kere şarj ediyordum. 1-2 hafta sonunda pil kendine geldi ve 1 günü çıkarmaa başladı. xperia da ilginç birşey var telefon uyku modundayken bile pil harcıyor. birde işin içinde sony nin henüz tam oturmamış rom u var tabi. WCDMA/GSM otomatik seçiliyse vay halinize...

xperianın çözünürlük ve ekran kalitesi tartışılmaz, bu yüzden bu da bataryayı olumsuz etkiliyor.

ilk izlenimlerime göre One s in bataryası daha uzun süre götürecek gibi ama bu sorunuzun cevabını ancak 1 hafta sonra tam anlamıyla verebilirim.

ayrıca One S in öndeki kamerası 1.3mp değil! Konu başlığında yanlış bilgi verilmiş. ön kamera 0.3mp VGA kamera bu da tam bi fiyasko zaten! HTC nin biyerden alıp biyere verme huyuna uyuz oluyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: arsufers

@This is it Çok güzel bir paylaşım olmuş... Ellerinize sağlık, teşekkürler
    @This is it, güzel paylaşım, teşekkürler,
    bu telefonun sar değerini merak ettim kullanma klavuzunda yazması lazım, söyleyebilirmisiniz...
  • quote:

bu telefonun sar değerini merak ettim kullanma klavuzunda yazması lazım, söyleyebilirmisiniz...

bendekiler ecnebice klavuz, baktım ama göremedim.

türkçe kullanım klavuzuna aşşagıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.htc.com/managed-assets/support/user-guide/user-manual/htc-one-s/HTC_One_S_User_Guide_TRK.pdf

• SAR kelimesini PDF dökümanının içerisinde arattım ama herhangi bişey bulamadım. başka bi şekilde yazılmış olabilir. yada yazılmamışta olabilir.
  • Hopörlerden konusma da ses gelmesi ve sesin gitmesi nasil iyi mi acaba
  • quote:

quote:

bendekiler ecnebice klavuz, baktım ama göremedim.

türkçe kullanım klavuzuna aşşagıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.htc.com/managed-assets/support/user-guide/user-manual/htc-one-s/HTC_One_S_User_Guide_TRK.pdf

xperia s ve one s kullanan biri olarak sorsam hangisi daha iyi herseyiyle ses video internet ergonomiklik batarya (one s icin erken ama ) multimedya hangisi dersin ve puanlamis olsan en yüksek puani hangi özellik hangi telefonda olurdu inan ben bu 2 telefon arasinda kaldim mediamarkt calisanlari artik beni anidi simdiden tesekkürler

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.