Şimdi Ara

***<< HTC ONE S >>*** 4.3'- 8 MP - 1080p - sAMOLED - Snapdragon S4 - (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.938
Cevap
24
Favori
172.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikler

HTC Sensation serisinin halefi olarak kısa süre önce satışa sunulan One S akıllı telefonu popüler internet siteleri tarafından incelendi, testlere tabi tutuldu. Amiral gemi modeli One X‘in gölgesinde kalacağını düşünüyorsanız sonuçları görünce şaşırabilirsiniz.

İki cihazın birbirinden belirgin şekilde farklı olması bekleniyordu. Fakat okuduğumuz incelemeler gösteriyor ki, HTC tüketicisine iki harika alet sunmuş ve bu durum bizleri ikilemde bırakabilir. One S’in çeşitli yönlerden değerlendirmesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

- Tasarım: 7.8mm kalınlığında, 119.5 gram ağırlığındaki One S, HTC’nin şimdiye kadar ürettiği en ince ve en hafif telefondur diyebiliriz. Siyah versiyonu mikro ark
    oksidasyon denilen bir yöntemle üretilen cihazın esas kasası ve kamera etrafındaki çemberi, 10,000 volt verilerek seramikleştirilen alüminyumdan oluşuyor. Arka kısmın üst ve altındaki bölümler yumuşak, aletin elinizden kaymasını engelleyen bir plastikten imal edilmiş. Seramikleştirilen kasa mat bir siyah renge bürünüyor ve bu rengin başka şekillerde elde edilmesi mümkün değil. Kendine has görünüşüyle birçok tüketiciyi cezbedeceğinden eminiz.

- Ekran: 4.3 inç qHD (960 x 540 piksel) çözünürlüklü Super AMOLED Advanced panelin kullanıldığı One S, gittiğiniz bir mağazada sizi ekranıyla etkileyecektir. Canlı renkler, sonsuz kontrast oranı ve siyah rengi en iyi yansıtan panel olması One S’e avantaj sağlıyor. Fakat parlaklığın One X’teki Super LCD 2 kadar yüksek olmaması ve PenTile altpiksel dizilimine yer verilmesi sizi rahatsız edebilir.

- Performans: HTC One S’e, Qualcomm’un yeni nesil ARM Cortex-A15 mimarisinden esinlenerek tasarladığı 28nm Krait işlemcileri güç veriyor. 1.5GHz hızında çift çekirdekli MSM8260A çipsetinde Adreno 225 grafik yongasına yer verilmiş. Bu çift çekirdekli cihazın dört çekirdekli rakiplerini asla geçemeyeceği kanısına kapıldıysanız yazımızın devamındaki test sonuçlarına bir göz atmalısınız. Android’in son sürümüyle harika bir iş ortaya koyan 1GB RAM ve Snapdragon S4 serisi çipset sizi kesinlikçe şaşırtacak.

- Kamera: One X’tekiyle aynı kameraya sahip. 28mm çapında, f/2.0 diyafram aralıklı ve BSI sensörlü 8MP kamera, Full HD 1080p video çekimi yapabiliyor ve aynı anda fotoğraf kaydedebiliyor. Fotoğraf kaydını 0.7 saniyeye kadar indiren resim çipi oldukça iyi çalışıyor. Birçok fotoğraf filitresi, çerçeve ve efekti barındıran ImageSense kamera yazılımı üçüncü parti uygulamalardan geri kalmıyor.

- Pil Ömrü: 1650 mAh’lik çıkarılamayan Lityum Polimer bir pilin güç verdiği cihaza fazla yüklenmediğiniz takdirde 24 saatlik kullanım süresi elde edebiliyorsunuz. One X’ten çok düşük enerji tüketen AMOLED ekranı ve 28nm Snapdragon S4 çipseti bu kadar iyi bir pil ömrü elde edilmesinde baş rol oynuyor.

- Sense 4.0 Kullanıcı Arayüzü: Sadeleştirildiği belirtilse de Sense arayüzünün son versiyonu Ice Cream Sandwich’i tamamiyle ikinci plana itiyor. Çok önemli değişimler yapılmış, çoklu görev bölümü yeniden tasarlanmış, daha güzel animasyonlarla desteklenmiş. Diğer ICS yazılımlı cihazlardan kendini soyutluyor.
    Zarif tasarımı, AMOLED ekranı, düşük güç tüketimli yeni nesil işlemcileri ve ideal pil ömrüyle One S harika bir akıllı telefon. Tüketicilerin büyük çoğunluğu derinlemesine bir araştırma yapmadığı için One X ile arasındaki farkın epeyi fazla olduğu sanılacaktır. Bu sebeple One X’in fiyatı şişirilip, One S ise olması gerektiği seviyelerde seyredecektir.
    Engadget ve The Verge sitelerinin karşılaştırmalı test sonuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. HTC One S’in ekran çözünürlüğü rakiplerinden daha düşük olduğu için fps türünden verilen sonuçlarda daha üstün olması gayet normaldir. Fakat işlem performansında şuan Huawei’nin K3V2 çipsetini bile geride bırakıyor

HTC One S modeli Nisan ayında global olarak piyasaya çıkacak.

Teknik Detaylar
    -Qualcomm MSM8260A Snapdragon S4 1.5 Ghz Dual Core işlemci
    -Adreno 225 grafik işlemcisi
    -540x960 çözünürlük
    -4.3 inç Super AMOLED ekran
    -1GB'lık sistem belleği
    -16 GB'lık dahili hafıza
    -Full HD video kayıt destekli 8 MP arka kamera
    -1.3 MP ön kamera
    -Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich
    -Bluetooth 4.0,DLNA,GPS,HSPA,WiFi
    -Beats Audio desteği
    -1650 mAh batarya

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotoğraf çekim kalitesi

Snapdragon S4 Benchmark

Playstation 3 Gamepad İle Bütün Android Cihazlarda Oyun Oynamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raweal -- 12 Eylül 2014; 22:22:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

quote:

Orijinalden alıntı: nigel gearsley

HTC ONE S'te kullanılan Snapdragon S4 çözümünün benchmark testleri.

bu test sonucu 8960'ın. one s'te 8260a bulunmakta.

İki chip de aynı sayılır tel farkı iletişim kısmında birisi lte destekli. Detaylı bilgi ve özellikler için bkz :http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)

• quote:

Orijinalden alıntı: redoano

quote:

quote:

İki chip de aynı sayılır tel farkı iletişim kısmında birisi lte destekli. Detaylı bilgi ve özellikler için bkz :http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)

teknik özelliklerini biliyorum 2 işlemcinin de ama sadece işlemci bazında benchmark'ı değerlendirmek pek mantıklı değil. aynı platformu/işlemciyi kullanan cihazların benchmark'ları hep farklı. yan etkenler var.

Cihazın işlemcisine birşey dediğim yok zaten S4 platformu gerçekten harikalar yaratan bi platform. Sadece direkt olarak cihazın benchmark'ının olmadığını vurgulamak istemiştim biraz da.

One X daha az sonuç verebilir mesela ekran çözünürlüğünü göz önüne aldığınızda, HD çünkü o. FPS falan düşecektir.

Ama belli olmuyor işte cihazdan cihaza değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 26 Mart 2012; 22:06:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redoano

quote:

quote:

teknik özelliklerini biliyorum 2 işlemcinin de ama sadece işlemci bazında benchmark'ı değerlendirmek pek mantıklı değil. aynı platformu/işlemciyi kullanan cihazların benchmark'ları hep farklı. yan etkenler var.

Cihazın işlemcisine birşey dediğim yok zaten S4 platformu gerçekten harikalar yaratan bi platform. Sadece direkt olarak cihazın benchmark'ının olmadığını vurgulamak istemiştim biraz da.

One X daha az sonuç verebilir mesela ekran çözünürlüğünü göz önüne aldığınızda, HD çünkü o. FPS falan düşecektir.

Ama belli olmuyor işte cihazdan cihaza değişiyor.

Haklısınız tabii, bunlar sadece işlemcinin verdiği sonuçlar.

• ya kardeşler düzgün bilgi verirmisiz
    bu cihazın ön kamerası 1.3 MP yazıyorsuz ama resmi sitelerinde VGA front camera yazıyo.
    http://www.htc.com/www/smartphones/htc-one-s/#specs
    ayrıca One X modelinin 1.3 MP ön kamerası var ve HD videokayıt yapabiliyor.
    ben daha önce ne sensorlu ne de androidli telefon kullanmadım, böyle cihazlar hakkında fazla bilgim yok.bu telefonu almak isterim, bazı sorularımı cevaplandırsaz güzel olur.bu cihazla bluetooth ile arkadaşlardan foto muzik falan köçürde bilicem mi?
    iphone,windows phonelerde bluetooth var ama kullanamıyorsun diye duydum.
    bu cihazda bluetoothu istedigim gibi kullana bilicem mi?
    birde cihazda numaramla normal internete baglana bilicem mi?
    blackberryde ayrıca traffik almasan internete giremiyorsan böyle duydum, bu telefonda böyle birşey var yoksa normal girebilicem?
    ön kameradan görüntülü görüşme için wifi lazım yoksa internet traffik üzerinden yapabilicem?
    kardeşler ben azerbaycanlıyım türkçemdeki kusurlara göre özür dilerim ))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merak edilen benchmark sonuçları...

ilki one s, ikincisi one x :)

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/htc_one_s_review_sg_38.jpg

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/htc_one_x_review_sg_74.jpg

aynı uygulama, aynı inceleme sitesi, farklı SoC'lar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 2 Nisan 2012; 17:05:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeronik

ya kardeşler düzgün bilgi verirmisiz
    bu cihazın ön kamerası 1.3 MP yazıyorsuz ama resmi sitelerinde VGA front camera yazıyo.
    http://www.htc.com/www/smartphones/htc-one-s/#specs
    ayrıca One X modelinin 1.3 MP ön kamerası var ve HD videokayıt yapabiliyor.
    ben daha önce ne sensorlu ne de androidli telefon kullanmadım, böyle cihazlar hakkında fazla bilgim yok.bu telefonu almak isterim, bazı sorularımı cevaplandırsaz güzel olur.bu cihazla bluetooth ile arkadaşlardan foto muzik falan köçürde bilicem mi?
    iphone,windows phonelerde bluetooth var ama kullanamıyorsun diye duydum.
    bu cihazda bluetoothu istedigim gibi kullana bilicem mi?
    birde cihazda numaramla normal internete baglana bilicem mi?
    blackberryde ayrıca traffik almasan internete giremiyorsan böyle duydum, bu telefonda böyle birşey var yoksa normal girebilicem?
    ön kameradan görüntülü görüşme için wifi lazım yoksa internet traffik üzerinden yapabilicem?
    kardeşler ben azerbaycanlıyım türkçemdeki kusurlara göre özür dilerim ))

hepsini yapabilirsin bunları 700 liralık cihazda yapıyor sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: Everything4Life

Almanya'da kaç para'ya satılıyor HTC One S.

http://www.mediamarkt.com/
    bu siteden bakmak istediğin ülkeyi seçip arama bölümünde model yazınca gelir. almanya da 489 euro görünüyor satış fiyatı...
  • Ikiside cok iyi telefonlar ama HTC one S xperia s den biraz daha ileride ve galiba ciftcekirdeklilerde en iyisi suan HTC one S oluyor

Telefonu elde tutunca baska telefonlardan gercekten caydiriyor ben kendi adima söylüyorum tabi herkese gecerli olmaz

http://www.youtube.com/watch?v=SIvw2-zrmME HTC one S ve XPERIA S karsilastiriliyor
  • quote:

merak edilen benchmark sonuçları...

ilki one s, ikincisi one x :)

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/htc_one_s_review_sg_38.jpg

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/htc_one_x_review_sg_74.jpg

aynı uygulama, aynı inceleme sitesi, farklı SoC'lar...

Seni buralarda gormek guzel. HTC bu cihazin X e rakip olacagini bildigi icin ekran cozunurlugunu daha dusuk tuttu ve bununla X e cekecek kullanicilari.Ama A15 islemci gercekten cok can yakacak.

• http://pocketnow.com/android/htcs-new-ceramic-coating-may-not-be-living-up-to-the-hype

canınızı sıkmış olmayayım ama one s'in kasasının sağlamlığı hakkında şüpheye düşmüşler. habere göre nazik kullanımlarda da fotoğraftaki gibi sıkıntılar olabildiği kullanıcılar tarafından bildirilmiş. fotoğraftaki telefonun sahibi kimdir o hasar neyin sonucunda oluşmuştur belirtilmemiş.
  • http://www.youtube.com/watch?v=hSYRYCO5ytU şu videoda alt ve üst taraflarda ek parçalar var oralar için plastik diyor adam arka yüzey için seramik diyor belkide o çizilmeler doğru olabilir plastiği adi olabilir ama yinede telefon çıkıp yaygınlaşmadan bir kanıya varmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbubu

Ikiside cok iyi telefonlar ama HTC one S xperia s den biraz daha ileride ve galiba ciftcekirdeklilerde en iyisi suan HTC one S oluyor

Telefonu elde tutunca baska telefonlardan gercekten caydiriyor ben kendi adima söylüyorum tabi herkese gecerli olmaz

http://www.youtube.com/watch?v=SIvw2-zrmME HTC one S ve XPERIA S karsilastiriliyor

Available memory dıkkatını çektımı ? 200 mb , bu çok çok ciddi bir handikap.

Su an kı motorola atrix ım 480 mb dan asagı dusmuyor , Htc one x ıcın bu deger nedır acaba bılen var mı ?

Benım eskı cıhazım chacha da 150 mb dı dogru durust bırsey yukleyemıyordum bellı zaman sonra senkronızasyon yapamıyordu , htc one s i zaten pek dusunmuyordum da bu 200 mbtan sonra seceneklerım arasına dahı gıremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Orijinalden alıntı: sbubu

Ikiside cok iyi telefonlar ama HTC one S xperia s den biraz daha ileride ve galiba ciftcekirdeklilerde en iyisi suan HTC one S oluyor

Available memory dıkkatını çektımı ? 200 mb , bu çok çok ciddi bir handikap.

Su an kı motorola atrix ım 480 mb dan asagı dusmuyor , Htc one x ıcın bu deger nedır acaba bılen var mı ?

Benım eskı cıhazım chacha da 150 mb dı dogru durust bırsey yukleyemıyordum bellı zaman sonra senkronızasyon yapamıyordu , htc one s i zaten pek dusunmuyordum da bu 200 mbtan sonra seceneklerım arasına dahı gıremez.

telefon yaygınlaşmadan çoğu şeye inanmayın derim ben one x te 500 mb civarı açılışta one s tede aynı rom vb şeyler kullanıyor o yüzden videoların çoğu montajlanmış olabilir.

• beklenen gsmarena incelemesi

http://www.gsmarena.com/htc_one_s-review-746.php

neredeyse kusursuz bulmuşlar, çok olumlu inceleme olmuş donanım yazılım ve performans olarak çok etkileyici deniyor bunlara artı müzikçalar ses kalitesininde sürpriz bir şekilde çok iyi olduğu söyleniyor anladığım kadarıyla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 12 Nisan 2012; 0:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRaN.z

beklenen gsmarena incelemesi

http://www.gsmarena.com/htc_one_s-review-746.php

neredeyse kusursuz bulmuşlar, çok olumlu inceleme olmuş donanım yazılım ve performans olarak çok etkileyici deniyor bunlara artı müzikçalar ses kalitesininde sürpriz bir şekilde çok iyi olduğu söyleniyor anladığım kadarıyla....

Dis sesi o kadar süpriz yaratacak sekilde degil hatta hayal kirikligi oldu benim icin xperia s gibi olamiyorlar ama en azindan sensation xe den cok iyi

Ben hep siyah test ettim gri denk gelmedi acab onun malzemesi ne alüminyum deniyor celik deniyo bir türlü ögrenemedim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.