Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.458
Cevap
88
Favori
346.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stamina, eğer melee olacaksanız önemli. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi alt level'de ana kaynağınızı gözetin, v14'te sıfırlar ve duruma göre davranırsınız.

Hangi armor türünden sayıca fazla olarak üstünüzde ise, o tür daha çok gelişir. Ancak bunun bir manası olması için o armor türünün ağacındaki pasif skillerine puan vermiş olmanız lazım. Heavy armor, bir PvE DPS karakteri olarak olarak size göre değil. Zaten başta Medium olmak üzere tüm amor pasiflerini okuyup anladığınızda neden ağırlıklı olarak medium giymeniz gerektiği de ortaya çıkacak. Düşen itemlerin "türünde" etken sizin karakteriniz değil. Random bir yapı hakim, yani üzerinize giydiklerinizle veya class/rolünüzle alakası yok.

Son olarak, kullandığınız veya kullanmak isteyeceğiniz weapon skill ağaçlarına ve pasiflerine muhakkak verin. DPS 'nizin önemli bir aktörü konumundadır.

NOT: Ping durumunuz genelde bağlantı kaynaklıdır. Oyun, aylar içerisinde server durumunu gonden güne daha iyi hale getiriyor ki; yüzlerce oyuncunun bir arada oynadığı cyrodill'de bile sorunlar hatırı sayılır şekilde azı. Visual bug'lar kolay düzeltilebilen bug'lardır, çözüm getirilir. Genelde atak yapmama sorunu üst üste iki kez Enter'e basarak, item görünmemesi/kaybolmaması gibi sorunlar da /reloadui ile çözülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 26 Ocak 2015; 2:49:28 >

• Totomushen kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam saolun cevaplarınız için.

Yanlız şimdi bi sorun var zannedersem bu uzun zamandır olan bir sorun.

Radial Sweep'i morphlayarak Crescent Sweep e vermiştim tüm günde öyle oynadım. Ama ciddi bir sorun var neredeyse her 10 vuruşumdan 3-4'ünde önümdekilere ekstra hasar vermiyo verse bile 3 adam varsa 2 sine anca veriyor. Skillin hiç vurmadığıda oluyor (çok nadir oluyor, bahsettiğim önümdeki adama ekstra hasar vermeme daha sık oluyor)

O yüzden bende düşündümki ne kadar dps olayına ters olsada pve soloing kısmında yardımcı olması için resetleyip Empowering Sweep vereyim diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Yabancı forumlarda da devamlı yazılmış edilmiş böyle böyle kimi zaman ekstra dmg vermiyor, alanı az (4 adam varsa 2 sine anca vuruyor) , hiç vurmaması ayrı mesele.
  • Benimde biraz kafam karıştı.Steam key alıcam standart versiyon diyor.Standartlardada ilk alınca süre veriliyor mu?Şimdi oldu ki 1 ay falan verdi.Şubattın sonunda biticek.Martta b2p ye geçince aldığımız üyelik ne olacak?
  • Standart versiyonda da bir ay üyelik var. Explorers pack ve imperial versiyonlarında da 1 aylık oyun süresi mevcut. 1 ay bitince ya uyelik yeniliyeceksin 1 ay daha ya da 17 marta kadar bekleyeceksin ondan sonra ücret ödemeden oynamaya devam edeceksin.
  • fazla indirmeyip kotayı zorlamayalım diye kutulu aldım oyunu ama packlerin maşallahı var. 13gb indirdi bile ve daha %18. sıradaki packı indiriyo 7 küsür gb. neyse ay sonu da yaklaşmıştı. değse bari uğraştığımıza oyun.
  • Beyler oyun buy to play oldu zannediyordum aldım fakat aylık ücret işi çıktı
    Şimdi oyun b2p olunca ben bu aldığımla oynayabilcekmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeC@ -- 26 Ocak 2015; 11:38:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeC@

Beyler oyun buy to play oldu zannediyordum aldım fakat aylık ücret işi çıktı

17 Martta b2p oluyor ya aylık süre al ya da bekle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce Elder Scrolls Online severlere bir kez daha hatırlatalım; oyun, aylık ödeme zorunluluğunu 17 Mart'dan itibaren kaldırıyor. Bir diğer husus, genel olarak MMORPG 'ler sürekli gelişen tür olduğu için güncelleme ve yamalar her zaman büyük olur. Hele ki oyunun Elder Scrolls Online gibi harika bir grafik altyapısı varsa...

Crescent Sweep'te yanlış hatırlamıyorsam "Frontal Arc" ifadesi kullanılıyor. Şu şekilden biraz hallice bir alan kastediliyor:

"Front of player" ya da "front of you" deseydi çok daha büyük bir açıdan bahsedebilirdik. Yine de size Combat Analytics Add-on 'unu öneririm; yaptığınız damage'leri detaylı olarak liste halinde verdiği için oradan takibi ve tespiti daha kolay olacaktır.

NOT: Elder Scrolls Online ile ilgili add-on'ları http://www.esoui.com 'dan indirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

quote:

Tamam yani bu şuanki aldığım oyunla 17 i martı beklersem sorun olmaz yani dimi ?
    Code da kullandındam o yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeC@ -- 26 Ocak 2015; 12:18:55 >
  • quote:

quote:

quote:

Tamam yani bu şuanki aldığım oyunla 17 i martı beklersem sorun olmaz yani dimi ?
    Code da kullandındam o yüzden

Hiçbir problem olmaz.

• American Psycho kullanıcısına yanıt
    Oyun D&R'da şuan 41 TL. B2P olduğunu duyunca sipariş verdim ben.
  • Totomushen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam tamda aradığım bilgiydi. 1cm önümdeki adamada vurmaması anlaşıldı birazdaha geriden vurmak, geniş almak lazımmış.
  • alıp b2p yi yükleyecekler yükleyip güncellesin. dvd den yükledim. dün akşam büyük bir kısmını şimdide sabahtan beri update ediyor daha %81de.
  • Daha onun ustune 1.6 patchi gelecek ki patch notları 60 sayfadan fazla. 12-13 gb daha yukler marta kadar...

• 1.6 patchi ptse yarın geliyor. Büyüklüğü 14 gb. Patch notları da yarın.

• bi giremedim ki şu oyuna. 1 aylık süre de satın aldım ama hala giremedim. oyuna hesabımla giriş yapıtğımda bu ip den ilk girişim olduğunu ve mail adresime gönderilecek kodla onaylamamı istiyor. gelen giden bi kod yok. ilginç cidden. guild wars 2 de bu mantıkla çalışıyordu ama anında tepki gösteriyordu o.

edit: bir çok kez denedim hala tepki yok. ne yapmam gerekiyor bu oyuna girebilmem için?

edit2:onca denemenin sonunda bi kod gönderdiler. girdik bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hagi10best -- 26 Ocak 2015; 19:19:08 >
  • Bayan ve Kuzey Avrupalı oyuncu sayısı bir hayli fazla. Bayan oyuncuları da hafife almayın epeyce ciddi oynayan oyuncular var aralarında.Benim bulunduğum bir guild de Trial dungeon eventlarını bazen Finlandiyalı bir bayan yönetiyor.

Bakalım bu kitle oyun free olduktan sonra değişecek mi ?. Neden soruyorum derseniz oyuna giriş free olduktan sonra balkanlar,ortadoğu,güney avrupa bölgelerinden daha fazla katılım gerçekleşecektir buna şüphe yok. Malumunuz tek mega server mevcut. Olur da zenimax bu oyunu f2p yaparsa bu kitleyi kaybeder yerini güney bölgeleri alır.Ama şöyle bir gerçek de var şu an bu oyunun alternatifi yok.Wow'un videolarına bakın bir de ESO 'ya .Arada dağlar kadar fark var.Bu saatten sonra wow'dan gelen bu kitlenin tekrar wow'a dönüş yapmasını pek mantıklı bulmuyorum.
  • dannyarcher D kullanıcısına yanıt
    WoW'dan gelen oyuncular yeni genişleme paketiyle çoktan geri döndü zaten. Küçük bir grup oynamaya devam ediyor olabilir. Zaten ESO bu oyuncuları kaybetmeseydi B2P sistemine geçmezdi.

• quote:

WoW'dan gelen oyuncular yeni genişleme paketiyle çoktan geri döndü zaten. Küçük bir grup oynamaya devam ediyor olabilir. Zaten ESO bu oyuncuları kaybetmeseydi B2P sistemine geçmezdi.

Oyunun b2p e geçmesinin sebebi konsollar. Aylık psn ücreti ve eso yüksek gelecekti konsolcular için..Bu aşikar....Ayrıca en başından beri söylediğim gibi....Bu oyun en başından beri konsollar için geliştiriliyor...Pc de 1 yıl beta yaptılar tabiricaizzse.....

• Bazıları hala kendilerini kandırıyor , bu oyunun fanatikleri çoktan ayrıldılar oyundan , bu oyunun sahpilenenleri sublarını iptal ettirdiler oyunun 17 marttan sonraki durumuna bakarak karar verecekler.Bir yıl boyunca bu oyunu oynayan pc oyuncuları belirli bir topluluk yarattı kendilerine bu topluluğa bazı yabancıların tabiriyle "peasant" lar gelecek ve topluluğun tekerine çomak sokacaklar.Kısmen de olsa bu olacak ESO plus nedeniyle.O yüzden oyundan kaliteli bir topluluk beklemeyin 17 marttan sonra.Oyunda b2p olmadan önceki topluluk bugüne kadar oynadığım MMORPG ler arasındaki en iyi yardımlaşan topluluklardan biriydi.Birçoğu da Elder Scrolls serisi lore u hakkında inanılmaz detaylı bilgilere sahipler.

Türk kesim hariç bu oyunculardan , bunun yanında ruslar da hariç.Zaten bu iki milletin oyun zevki adına pek bilgisi yok.B2P olduktan sonra kendi çalıp kendi söylecek bir topluluğun da ESO ya ve onun dünyasına katacak birşeyleri olmadığı için şu an ki wow lore nun çektiği sıkıntıyı ilerleyen yıllarda çok rahat çekecektir.Yani bu oyun B2P oldu bundan sonra F2P olmaz , item shop olmaz diyenler hayal dünyasında.Burada süslü ifadelerle yazıp özel mesajdan ana avrat küfretmeye kadar gidecek insanlar var iken bir de utanmadan bırak bizim topluluğumuzun yakasını diyorlar sizin topluluğunuza girmeye çalışan kim.

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.