Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu forumda 3.18 in 3.16 dan 0.1 0.2 daha iyi veride olmasını beklediğimi yazmıştım, milimetrik tutmuş:) yeni motor 25 yada 30 kg mu öle bişey daha hafifti çünkü, 4 te şimdiki 3.16 ya eşit bir gidişte olur bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 litrelik motor için chip tuning verileride çıkmaya başlamış...

http://www.venturatuning.nl/chiptuning-bmw-418i-gran-coupe-136-pk-venturatuning.html
  • bende 2010 model 3.20d var kısmet olursa, ya yeni kasa x1 yada 3.18i düşünüyorum, önceleri 2. el f30 3.16 i bakıyordum ama şu direksiyon titremesi sorunu midemi bulandırdı. sıfır yada az km premium selectionları kovalıycam bakalım, aralık-ocak gibi .
  • Arkadaşlar selamlar, 3.20 ied luxury sahibiyim, sizce araca komple 150 mikron amerikan film uygulaması yaptırsam, aracın boyasına zararı dokunur mu acaba? Öncesinde 2 kat boya koruma atacak işlemi yapan arkadaş, sonax firmasında yaptıracağım bu arada. 2000 lira fiyat verdi pazarlıklı, sizce yaptırmalı mıyım? Hali hazırda komple kaput ve yarım çamurluk koruma mevcut, komple istememde ki amaç özellikle kapı çarpmaları, kuş pisliği, dolu ve derin çizikleri önlemek, fikirlerinizi merak ediyorum.
  • 420gc 1615 kg
    320d 1505.

Kasa farkı 110 kg. Ben 9,6-9,7 tahmin ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanc0101

Arkadaşlar makyajlı bir 320d satın almak istiyorum. Sizlere jant tercihiyle ilgili danışmak istedim. Sizce resimdeki hangi jant daha çok yakışıyor?

ikisi arasında çok gidip geliyorum. Üstteki biraz daha klasik tarz alttaki daha spor gibi. alım aşamasında yine fikir alırım gibime geliyor forumdan. yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Bu arada yeni fiyat listesinde yine 325d yok... yine gelmeyecek anlaşılan
  • inanc0101 İ kullanıcısına yanıt
    hangisi hafifse onu alın en mantıklısı, 2 si de güzel,

3.28i 4.28i farkından gidersek fark 70 kg ama, 4 deki dizel 190 lık olan ama o da 30 kg farkettirmez, veri işte hepsi :)
  • yeni 318i için yakıt tüketiminde neredeyse 1lt kadar iyileşme görünüyor.

Yakıt tüketimi
    Şehir içi (lt/100 km) 6,2
    Şehir dışı (lt/100 km) 4,3
    Ortalama (lt/100 km) 5
    Depo hacmi (lt) 60
    CO2 emisyonu (gr/km) 116

0-100 değeri ise 0.1 sn iyileşmiş.

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/

yanlız yinede ben 220 torkun bu araca yetmediğini düşünüyorum,eğer dişli oranı ile ilgili bir değişiklik gelmediyse yine 320i ed en mantıklı seçenek.
  • Selamun aleyküm;

Geçen hafta volvo s60 d4 almaya niyetlendim baktım volvo araç satmaya niyetli değil, test aracı yok, d2'den başka araç yok. Bu volvo'da yaşadıklarımı yazacağım.Yazacağım. sonra mercoya baktım C 200 bluetece,. Araca bir oturdum müthiş bir hava vardı araçta. Malzemeler olsun koltuklar olsun f30'dan daha iyi. Ama gelin görün ki kullanışlılık sıfır. Motor 320d'den sonra gitmiyor gibi geldi bana. Eski aracım olan 308 1,2 eat6 130 hp daha iyi gidiyordu. Şanzımanı zf kadar hızlı akııcı değildi. Fiyatı amg 170 bin lira. 168.000 bin liraya kadar indiler ama f30 almam daha iyi olduğunu düşündüm. Borusan 191bin lira fiyat verdi araç hazır dediler çok söylediniz fiyatı indirin dedim 189'a kadar indiler. Kosifleri aradım kosifler aynı donanım aynı özellikteki araca 187 bin lira fiyat çekti borusana böyle böyle dedim borusanda şöyle bir durum vardı araç başkasının üstüne opsiyonlanmış ama ödeme yapacaklarını düşünmüyorum aracı biz alırız dediler. Kosifler ve borusanı kızıştırdım en son borusan beyefendi benden fiyat almadan son kararı vermeyin dediler cuma günü sabah müşterinin ödeme yapması gerekiyormuştu cuma öğleden sonra mail geldi borusandan hayırlı olsun araç sizindir. son fiyatımız 184.750 lira dediler. Tekrar kosifleri aradım efendim ben o fiyata inemem, hayırlı olsun dediler.

320i alsammı dedim bmw'nin benzinlisi alınmaz. Şehir içinde çok yakıyor. Daha önce 218i kullandık, iş yerinde arada 520i kullanıyorum 11 litrenin altına inmiyor. Bmw araçlarım genelde dizel oldu kafam rahattı.

Salı günü sahurdan sonra uzun yolculağa çıkacaktım araç temmuz vergisinden dolayı kaldı. Mecbur hanımın arabayla çıktık, çok heveslenmiştim. Dün de emniyetin sistem çökmüş araç kalmış öyle.

Aracın özelliklerini yazmamışım
    320d beyaz 17 jant techno, premium, ekstra olarak 17 jant cam tavan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feriterk -- 2 Temmuz 2015; 23:30:18 >
  • Hayırlı olsun. Kazasız belasız günler dilerim. 3.20d nin tek dezavantajı alternatifinin olmayışı. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Selamun aleyküm;

Geçen hafta volvo s60 d4 almaya niyetlendim baktım volvo araç satmaya niyetli değil, test aracı yok, d2'den başka araç yok. Bu volvo'da yaşadıklarımı yazacağım.Yazacağım. sonra mercoya baktım C 200 bluetece,. Araca bir oturdum müthiş bir hava vardı araçta. Malzemeler olsun koltuklar olsun f30'dan daha iyi. Ama gelin görün ki kullanışlılık sıfır. Motor 320d'den sonra gitmiyor gibi geldi bana. Eski aracım olan 308 1,2 eat6 130 hp daha iyi gidiyordu. Şanzımanı zf kadar hızlı akııcı değildi. Fiyatı amg 170 bin lira. 168.000 bin liraya kadar indiler ama f30 almam daha iyi olduğunu düşündüm. Borusan 191bin lira fiyat verdi araç hazır dediler çok söylediniz fiyatı indirin dedim 189'a kadar indiler. Kosifleri aradım kosifler aynı donanım aynı özellikteki araca 187 bin lira fiyat çekti borusana böyle böyle dedim borusanda şöyle bir durum vardı araç başkasının üstüne opsiyonlanmış ama ödeme yapacaklarını düşünmüyorum aracı biz alırız dediler. Kosifler ve borusanı kızıştırdım en son borusan beyefendi benden fiyat almadan son kararı vermeyin dediler cuma günü sabah müşterinin ödeme yapması gerekiyormuştu cuma öğleden sonra mail geldi borusandan hayırlı olsun araç sizindir. son fiyatımız 184.750 lira dediler. Tekrar kosifleri aradım efendim ben o fiyata inemem, hayırlı olsun dediler.

320i alsammı dedim bmw'nin benzinlisi alınmaz. Şehir içinde çok yakıyor. Daha önce 218i kullandık, iş yerinde arada 520i kullanıyorum 11 litrenin altına inmiyor. Bmw araçlarım genelde dizel oldu kafam rahattı.

Pazar günü sahurdan sonra uzun yolculağa çıkacaktım araç temmuz vergisinden dolayı pazartesiye kaldı. Mecbur hanımın arabayla çıktık, çok heveslenmiştim. Dün de emniyetin sistem çökmüş araç kalmış öyle.

Aracın özelliklerini yazmamışım
    320d beyaz 17 jant techno, premium, ekstra olarak 17 jant cam tavan.

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Paylaşım da bence çok iyi olmuş. Herkes pazarlık konusunda başarılı olamıyor, nihayetinde herkes ticaretle uğraşmıyor. Bu sebepten yol gösterici olur umarım diğer okuyanlara. Bu işin utanması çekinmesi ayıbı olmaz, alabildiğiniz en iyi fiyata almaya bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ticaretle uğraşmıyorum ama indirebildiğim kadar fiyat indirmeye çalışıyorum

• Bu arada kaporalara bile zam gelmiş, iki yıl önce kardeşime 116i aldığımda 500 lira vermiştim şimdi 3000 lira olmuş. Benim aracın faturası hemen kesildiği için kapora vermedim. Mercedesde 5000 lira.

• koleksiyoner K kullanıcısına yanıt
    alt resimdeki daha hafiftir diye düşünüyorum=))) dediğiniz gibi ikiside çok hoş aslında. bakalım son ne olacak ))
  • Direksiyon titreme hangi modellerde oluyor? Ben test ederken çok dikkat ettim 320d olmadı. Arac siparişini iptal edecek kadar titreme... 316 yada 320i de mi oldu? Yada şansa mı?

• feriterk F kullanıcısına yanıt
    Bende 2012 model 3.16i var. Hiç olmadı. Kontrol de ettirdim, işi bilenler senin araçta yok dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direksiyon titreme elbette her aracta yok.. titreme mevcut arabalarin %25 inde vardir oda max...

• Makyajlı kasada 40.yil devam ediyor degil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Bu arada kaporalara bile zam gelmiş, iki yıl önce kardeşime 116i aldığımda 500 lira vermiştim şimdi 3000 lira olmuş. Benim aracın faturası hemen kesildiği için kapora vermedim. Mercedesde 5000 lira.

Ben Kasımda alırken de 3000TL'ydi Borusanda kaparo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 3 Temmuz 2015; 9:47:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.