Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1147. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jantlara bakinca, ic kisimda disk kapaklarinin paslanmasini bmw cozmus. Guzel bi ilac gelmis sonunda Almanyadan. 30k bakim icin borusana goturdum hallettiler. Paslar gitmis. Bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrmtn E kullanıcısına yanıt

bu bijon heralde tam bilmiyorum. Yabancı forumlarda bijon değiştiren çok gördüm, yararı zararı nedir bilmiyorum. Bijon değiştirsek sorun çözülür o zaman
  • Emre baran E kullanıcısına yanıt
    Yardimci olabildiysem ne mutlu. Amator c5 ve Emre Baran.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

Orijinalden alıntı: amatör c5

Bu işlemler yurtdışında oluyor TR'de değil.

Anladim ayni sıkınti bende de mevcutta sizinle gerekirse irtibata gecebilir miyim acaba?

Yardımcı olabileceğim birşey olursa buyrun tabii.

Bu arada bugün araci uzun yolda test ettim. Titreme geçti diye sevinirken hafifçe de olsa yine titreme olduğunu fark ettim. Ancak eskiye oranla azalmış geldi. 80km ile 100 km arasında oluyor yine. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amatör c5 -- 19 Ekim 2014; 23:52:43 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

Bu işlemler yurtdışında oluyor TR'de değil.

Anladim ayni sıkınti bende de mevcutta sizinle gerekirse irtibata gecebilir miyim acaba?

Yardımcı olabileceğim birşey olursa buyrun tabii.

Bu arada bugün araci uzun yolda test ettim. Titreme geçti diye sevinirken hafifçe de olsa yine titreme olduğunu fark ettim. Ancak eskiye oranla azalmış geldi. 80km ile 100 km arasında oluyor yine. Bilginize.

O zaman hic gerek yok ugrasmaya:s yinede cok tesekkurler

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    kosiflerde yarısı peşin kalan yarını 12 sonunda olmak üzeri kampanya varmış hürriyette yazıyordu 3.16i ler de geçerli olmak üzere bu konuda bilgisi olan var mı ne sart sunuyorlar
  • burakkucuk B kullanıcısına yanıt
    start stopu iptal etmek istediğim zaman düğmeye basmak yerine vitesi DS moduna alıyorum, böylesi daha kolay geliyor :) Zaten yoğun trafikte olduğum için de tüketim v.b. farketmiyor.
  • eatag E kullanıcısına yanıt
    Yani DS modunda start-stop işlevi devre dışımı kalıyor?
  • burakkucuk B kullanıcısına yanıt
    Evet evet ben de aynı şekilde kullanıyorum.
  • Direksiyon titreme olayını bende yaşadım,halada yaşıyorum.Arabyı alırken konu dikkatimi çekti eyvah dedim kesin başıma gelir,ve geldide.3 kes balansa gittim 2.cisi berbat yaptı.İlk balanstan sonra tamam dedim sorun çözüldü ama 4-5 gün sonra baktı tekrar 80 de titriyor,140 dan sonrada sanki kasada titreme var gibi geldi,Sonra tekrar balansa götürdüm cok az azaldı ama yine direksiyon dans ediyordu,ertesi gün tekrar aynı yere gittim,üzerinde balans yaparken 2 tane lastiğin atlama yaptığını gördüler,lastikerl janttan cıkarılıp tekrar takıldı tekrar balans yapıldı,2 gün boyunca birşey hissetmedim baktım bu sefere tam 90 km cok az direksiyonu bırakınca titreme olduğunu gördüm ama baya az,elini cekmeyince anlaşılmıyor.Borusundan randevu aldım ama gitmeyeceğim büyük ihtimal kış lastiklerini normal takıcam o zamanda titreme devam ederse bırakıcam,Tahminim lastik jantla alakalı bir durum var ama tam emin değilim.

• arkadaşlar merhaba ....bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. f30 316i aracımın garantisi bitmek üzere olduğu için servis randevusu aldım sizce nelere baktırmalıyım garanti bitmeden ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aubey

Direksiyon titreme olayını bende yaşadım,halada yaşıyorum.Arabyı alırken konu dikkatimi çekti eyvah dedim kesin başıma gelir,ve geldide.3 kes balansa gittim 2.cisi berbat yaptı.İlk balanstan sonra tamam dedim sorun çözüldü ama 4-5 gün sonra baktı tekrar 80 de titriyor,140 dan sonrada sanki kasada titreme var gibi geldi,Sonra tekrar balansa götürdüm cok az azaldı ama yine direksiyon dans ediyordu,ertesi gün tekrar aynı yere gittim,üzerinde balans yaparken 2 tane lastiğin atlama yaptığını gördüler,lastikerl janttan cıkarılıp tekrar takıldı tekrar balans yapıldı,2 gün boyunca birşey hissetmedim baktım bu sefere tam 90 km cok az direksiyonu bırakınca titreme olduğunu gördüm ama baya az,elini cekmeyince anlaşılmıyor.Borusundan randevu aldım ama gitmeyeceğim büyük ihtimal kış lastiklerini normal takıcam o zamanda titreme devam ederse bırakıcam,Tahminim lastik jantla alakalı bir durum var ama tam emin değilim.

Merhabalar,
    Lastik jantla alakalı bir şey olsa neden sadece 80-100 km arasında yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amatör c5 -- 20 Ekim 2014; 18:22:13 >

• Bugün verdim ben de siparişi. Kaparoyu da yatırdım. 320ied Imperial Blue... Allah herkese istediği arabayı nasip etsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 20 Ekim 2014; 18:25:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

Bugün verdim ben de siparişi. Kaparoyu da yatırdım. 320ied Imperial Blue... Allah herkese istediği arabayı nasip etsin...

Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.
    Arabamı satıp yeni bir araba düşünüyorum. Bu aralar aklıma 3.20i ED girdi. Bu konuda olumlu yada olumsuz görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gt_one

Arabamı satıp yeni bir araba düşünüyorum. Bu aralar aklıma 3.20i ED girdi. Bu konuda olumlu yada olumsuz görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ne arıyor ya da bekliyorsunuz ? Ne kadar yol yapıyorsunuz yılda ? Çocuk durumu, bagaj ? Aklınızda başka ne araçlar var ?
    Beklentilerinizi belirtirseniz yorum yapılması daha kolay olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

kosiflerde yarısı peşin kalan yarını 12 sonunda olmak üzeri kampanya varmış hürriyette yazıyordu 3.16i ler de geçerli olmak üzere bu konuda bilgisi olan var mı ne sart sunuyorlar

Normal indirim yerine böyle bir kampanya yapmış olabilirler. Yarısı 65bin tl desek, 9% ile 5000 lira faiz getirir bir yılda (vergisini de düştüm).
    Bu avantajı indirimli fiyat üzerinden sunuyorlarsa bilmem ama bu tarz şeyler (sonra ödeme, sıfır faiz) genelde sadece finansal oyunlar oluyor.
    Toplamda aynı hesaba geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: gt_one

Ne arıyor ya da bekliyorsunuz ? Ne kadar yol yapıyorsunuz yılda ? Çocuk durumu, bagaj ? Aklınızda başka ne araçlar var ?
    Beklentilerinizi belirtirseniz yorum yapılması daha kolay olur.

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gt_one -- 20 Ekim 2014; 21:13:19 >
  • Arkadaşlar bugün daha aracı teslim almadığım halde 1 set daha jant takımı + kış lastiği seti aldım. Garip olan şeyler; komple jant ile birlikte kış lastiği öneriliyor + istediğiniz lastiği alma şansınız yok, jant üzerinde ne geliyorsa ona razı olacaksınız. Janta takılı gelen lastiği de ilk kez duyuyorum. + 18 jant opsiyonunu beğendim, buna yaz lastiği alayım, 17 standartları kış lastiği ile kullanayım dedim, olmuyormuş. + parasıyla aldığım bir üründe mecburen 17 star spoke 393 jant seti ve mecburen bridgestone blizzak lm32 almış olduk. Halbuki ben sport line araçların 17 jantlarını ve Continental istiyordum. Neyse ki ben Harman Kardon satın aldım, yanında da 3 serisi verdiler. Yoksa bu tip konulara canım sıkılabilirdi...

• Saylam06 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım merhaba,
    Bende sipariş vermek ( 320ied ) için bayiyi aradım ama kasım üretimi aralık teslimi araçların özelliklerini genel merkez belirleyecekmiş.. Yani müşterilere araç oluşturma sunamıyoruz hatta kendisine geldiğini söylediği maili okudu bana ... Netice itibari ile yarın genel merkez ile yazışacakmış haber veririm size dedi...
    Siz hangi bayi ile görüştünüz ve sipariş geçtiniz?
    Geçtiğimiz hafta konuştuğumuzda sistem kapalı açılsa bile , sipariş gecerseniz % 20 sini kapora alırız dediler ... Yani 28 bin civarı yapıyor bana çok geldi ... Sizin kapora ne kadar ( özelden de yazabilirsin)?
    Not: Bahsi geçen bayi Antalya kosifler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgh9 -- 21 Ekim 2014; 0:10:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgh9

Arkadaşım merhaba,
    Bende sipariş vermek ( 320ied ) için bayiyi aradım ama kasım üretimi aralık teslimi araçların özelliklerini genel merkez belirleyecekmiş.. Yani müşterilere araç oluşturma sunamıyoruz hatta kendisine geldiğini söylediği maili okudu bana ... Netice itibari ile yarın genel merkez ile yazışacakmış haber veririm size dedi...
    Siz hangi bayi ile görüştünüz ve sipariş geçtiniz?
    Geçtiğimiz hafta konuştuğumuzda sistem kapalı açılsa bile , sipariş gecerseniz % 20 sini kapora alırız dediler ... Yani 28 bin civarı yapıyor bana çok geldi ... Sizin kapora ne kadar ( özelden de yazabilirsin)?
    Not: Bahsi geçen bayi Antalya kosifler.

Kapora konusu sanirim bayiye ve duruma gore degisiklik gosteriyor. Cunki farkli bayilerin farkli kaporalar istediklerine bizzat şahidim.

Arac konusuna gelince benim anladigim şu; borusan ozel siparis gecmek yerine mevcut stogunda bulunan yada kendi siparis gectikleri araclari satmaya ve tuketiciyi de bu sekilde yonlendirmeye çalışıyor. Aslina bakarsanız onlar açısından mantikli olanda bu. Ama zaten stoklarinda gayet mantikli donanimlar olan araclar var. Burda tek sikinti su, yil sonuyla beraber zaman gectikce stoklarinda ki daha mantikli ve makul arac sayisi azaliyor. Bunun sonucunda cok tercih edilmeyen boş yada cok dolu araclar kaliyor ellerinde.
    Sizin icin sole bi durum söz konusu oluyor. Ya ozel siparis verip beklersiniz, ki bu olasi fiyat artisini goze almaniz demektir yada ellerinde olan bi araci simdi alirsiniz yada daha da risk alip ocak ayini bekleyip ellerinde kalan 2014 araclari daha ucuza kapatmayi denersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinkilic84 -- 21 Ekim 2014; 1:31:48 >

• 
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.