Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende dün karar verdim ekim kampanyası kafama göre olursa euronun nereye gideceği belirsiz 15 gün içinde araç alacagım artık beklemekte mantıksız oldu 3e 5e bakmayacagım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Arkadaslar beyaz 320 ied spoetline plus aracimi teslim aldim. Direksiyon titreme sorunu cikti ve direksiyon kutusu degisti bunun haricinde kesinlikle yalitim oldukca duzeltmis kesinlikle ruzgar sesi v.s yok. Kullanmasi ara hizlanmasi, 0 100 u inanilmaz keyifli...
    hi fi ses sistemi ise benim zevkime gore tam bir mukemmel. Hatta arkadasimin aracindaki hk ile denedik, hk daha yogun bas vuruyor ses siddeti daha fazla fakat hi fi kesinlikle cok daha berrak ve net ses veriyor ayni sarkilarda denedik cikan yorum bu. Yakita bayildim arac yeni olmasina ragmen basarsan yakiyor ama basmazsan oldukca ekonomik. Yeni c 180 in 10 litre altina dusmedigi yerde saat 17.30 gibi cevizlubagdan uskudara gidip geldim 6.6 ortalama ile ve giderken devamli dur kalk gittim... sonuc olarak donanim olqrakta kullanum zevki olarakta yakit olarakta motor olarakta oldukca memnun kaldim...

Aracınız hayırlı olsun, benim aracında bugun plakası hazırlanıyor, yarına hazır olacak sanırım.yazınızı okuyunca heyecan yaptım şimdi. direksiyondaki titremeyi nezaman farkettiniz aldığınız anda mı, yoksa daha sonramı? (en yakın yetkili servis evime 220 km de olunca aracın arıza vermesinden biraz korkuyorum doğrusu)

• Kerrami K kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kerrami bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

quote:

Arkadaslar beyaz 320 ied spoetline plus aracimi teslim aldim. Direksiyon titreme sorunu cikti ve direksiyon kutusu degisti bunun haricinde kesinlikle yalitim oldukca duzeltmis kesinlikle ruzgar sesi v.s yok. Kullanmasi ara hizlanmasi, 0 100 u inanilmaz keyifli...
    hi fi ses sistemi ise benim zevkime gore tam bir mukemmel. Hatta arkadasimin aracindaki hk ile denedik, hk daha yogun bas vuruyor ses siddeti daha fazla fakat hi fi kesinlikle cok daha berrak ve net ses veriyor ayni sarkilarda denedik cikan yorum bu. Yakita bayildim arac yeni olmasina ragmen basarsan yakiyor ama basmazsan oldukca ekonomik. Yeni c 180 in 10 litre altina dusmedigi yerde saat 17.30 gibi cevizlubagdan uskudara gidip geldim 6.6 ortalama ile ve giderken devamli dur kalk gittim... sonuc olarak donanim olqrakta kullanum zevki olarakta yakit olarakta motor olarakta oldukca memnun kaldim...

Aracınız hayırlı olsun, benim aracında bugun plakası hazırlanıyor, yarına hazır olacak sanırım.yazınızı okuyunca heyecan yaptım şimdi. direksiyondaki titremeyi nezaman farkettiniz aldığınız anda mı, yoksa daha sonramı? (en yakın yetkili servis evime 220 km de olunca aracın arıza vermesinden biraz korkuyorum doğrusu)

Direksiyon titremesini anlayabilmek icin özellikle 90 kms hızda giderken elinizi direksiyondan cekin eger titreme gibi sallanıyorsa sizdede var demektir ve bunu farklı güzergahlarda deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haraalomba H kullanıcısına yanıt
    eshop'tan sipariş verdikten sonra 1 hafta geçmeden Almanya'daki arkadaşıma teslim edildi. TR'ye siparişlerde durum biraz farklı olabilir ama ürünü kargoya vermeleri çok kısa zaman alıyor. genelde parçanın sayfasında tedarik ile ilgili bilgi de yer alıyor. orada yazandan çok daha kısa sürede teslim edildi
  • Alir almaz fark ettum 80 km hizda basliyor titreme.. araba agustos uretimli line plus...
    Bubarada tekrar c 180 le test ettim asla fanayiklik icin demiyorum hala 3 serisi onde bence:)

• k.a.a.n. kullanıcısına yanıt
    cam açıkken ses yoksa cam krikosunda bi sorun olabilir bence oralara baktırın.
  • JN008 J kullanıcısına yanıt
    petrol yanı lastikçiden ziyade herhangi bir marka bayiine gidilecek o zaman belli oldu. 1-2 güne tekrar salacak mı hava bakalım bi.teşekkür ederim cevaplar için
  • Arkadaslar 2 senedir f30 kullaniyorum direksiyon titremesi sikayeti ile bir cok kez servise gittim her seferinde verilen ikame araclari denedim hepsinde titreme vardi . Bazisinda belirgin bazisinda hafif derecede. 6 adet ikame f 30 kullandim. En son kullandigim eylul 2014 trafige cikisli moderline plus arC 200 km de idi bana verildiginde ve bu aractada hafif te olsa titreme vardi. Ben hafif te olsa her aracta titreme oldugunu dusunuyorum malasef runflat lastikten kaynaklanan bu soruna bmw henuz bir cozum bulamadi

• Bu arada jant capi arttikca titreme siddetide artiyor araclarimiz en sorunsuz olarak 16 inch jantla kullaniliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonhalbut

Arkadaslar 2 senedir f30 kullaniyorum direksiyon titremesi sikayeti ile bir cok kez servise gittim her seferinde verilen ikame araclari denedim hepsinde titreme vardi . Bazisinda belirgin bazisinda hafif derecede. 6 adet ikame f 30 kullandim. En son kullandigim eylul 2014 trafige cikisli moderline plus arC 200 km de idi bana verildiginde ve bu aractada hafif te olsa titreme vardi. Ben hafif te olsa her aracta titreme oldugunu dusunuyorum malasef runflat lastikten kaynaklanan bu soruna bmw henuz bir cozum bulamadi

yav bu runflatı cıkarıp normal taksak sıkıntı olur mu ? kolay satabilirmiyiz flan fikriniz nedir acaba ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre baran

quote:

quote:

Direksiyon titremesini anlayabilmek icin özellikle 90 kms hızda giderken elinizi direksiyondan cekin eger titreme gibi sallanıyorsa sizdede var demektir ve bunu farklı güzergahlarda deneyin

peki bu titreme en düzgün asfaltta da oluyormu? yoksa zemine bağlı olarak zemin bozuldukça titreme artıyormu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emre baran

quote:

quote:

peki bu titreme en düzgün asfaltta da oluyormu? yoksa zemine bağlı olarak zemin bozuldukça titreme artıyormu?

Bozuk zeminde daha iyi titreme olmuyor temiz asfaltta oluyor 90 kms yolun çeşitli yerlerinde elinizi cekin gorursunuz

• quote:

Bu arada jant capi arttikca titreme siddetide artiyor araclarimiz en sorunsuz olarak 16 inch jantla kullaniliyor

1,5 ay önce 320 ied sportline aldı arkadaşım alır almaz 19" orjinal mperformance jant ve rfc lastik taktık titreme yok ,
    Benimki yine 320 ied bende orjinal 17" ve rfc var yine titreme yok en az 3-4 ikame araç aldım şimdiye kadar ( benim araç 14 aylık) yine titreme göremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemözdemir

petrol yanı lastikçiden ziyade herhangi bir marka bayiine gidilecek o zaman belli oldu. 1-2 güne tekrar salacak mı hava bakalım bi.teşekkür ederim cevaplar için

benimde başıma gelmişti aynısı hava bastıktan sonra sıfırladım bir ay geçti tekrar olmadı. sizinde düzelebilir bir süre bakın şuan boşuna bir şey yapmayın bence.
  • quote:

öncelikle geçmiş olsun aynı sorun benimde başıma gelmişti lastikler değiştirildikten sonra ( atlama varmış ) sorun gitti araç 7000km oldu birdaha olmadı. Yalnız rüzgar sesi özellikle 130km ve sonrasında artarak oluyor. size bunun için yalıtım mı yapıldı yoksa üretimde mi acaba iyileştirme yapılmış. eğer bir yalıtım yapılabiliyorsa bende yaptırmak isterim.

• Titremeyi gorebilmeniz icin 80 110 arasi bir hizda sabit gidin elinizi direksiyondan cekin goreceksiniz . 80 ile 110 arasini ivmelenerek kisa surede gecerseniz farkedemiyebilirsiniz. Ben ikame olarak 116 kullandim onda da vardi run flat lastikte olmamasi cok zor. Belki de mercedes bu nedenle run flat lastik kullanmiyor.

• Run flat lastik guvenlik sagliyor ama bu tur dejavantajlari var . Balansi isi bilen kisilerin yapmasi lazim. Lastikler sicakken baskili balans yapilmasi lazim. Ama cogu servis buna dikkat etmiyor.Aracinizi birakiyorsunuz sira sizin araca geldiginde lastikler sogumus oluyor ve uzun surdugu icin baskili balans yapilmadan normal balans yapiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SANDER71

quote:

Bu arada jant capi arttikca titreme siddetide artiyor araclarimiz en sorunsuz olarak 16 inch jantla kullaniliyor

1,5 ay önce 320 ied sportline aldı arkadaşım alır almaz 19" orjinal mperformance jant ve rfc lastik taktık titreme yok ,
    Benimki yine 320 ied bende orjinal 17" ve rfc var yine titreme yok en az 3-4 ikame araç aldım şimdiye kadar ( benim araç 14 aylık) yine titreme göremedim.

Arkadaşınız çıkan sportline jantları muhafaza ediyor mu? Satmayı düşünür mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence lastik mevzusu degil oyle olsa satılan tum araçların titremesi gerekirdi bazı arkadaslar olmadıgını söylüyor run flat mevzusu olsa e 90 kasalarında titremesi gerekir

• 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.