Şimdi Ara

2001 Bmw 3.20i - Detaylı Yenileme* ALPER'S DETAILING ANKARA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
6
Favori
5.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç 2001 Bmw 3.20 Gri renk.

Müşteri Galerici.. Görev ; Çiziklerin giderilmesi ve Ultra parlaklığın elde edilmesi tabiki en Ucuz yoluyla

Kullandığım ürünler şu şekilde ;

Meguiars M105 (Başrol oyuncusu) :)
    Virtus 473 (Uygulaması çok rahat çok memnun kaldım)
    Meguiars 178mm Soft Yün Pad
    3m 150mm Sarı Polishing Pad
    Atas Waxy
    Atas Vinet
    Atas Plak2
    Atas Est

Hadi birazda Fotoğraf ve Videolar ile konuşalım :)

(Yıkama ve Plak2 ile korumaya alındıktan sonra)

[simage][/simage]

Autobella Kirleri sökerken ;

Sırada Koltuk ve döşeme temizliği ;

Before

After

Before ;

After

Uygulama Sırasında ;

Çizikler ;

Before

After

FiNiSH ;

Uygulama Videoları ;

3m Polishing Pad + Virtus 473 ;

Finish ;

Perfect Garage - Araç yenileme & Boya Koruma sistemleri
    Yeni Esat Garajı / Ankara
    Alper Arslan
    05373484741

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 5 Şubat 2013; 22:44:33 >

• Bu islemin ucreti nedir ? Peugeot 407 araca.
  • Aynen Golf araca işlem ücreti nedir?(İç temizlik ve motor temizliği hariç çünkü araç zaten 2 aylık olduğu için gerek duymuyorum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Aynen Golf araca işlem ücreti nedir?(İç temizlik ve motor temizliği hariç çünkü araç zaten 2 aylık olduğu için gerek duymuyorum.)

quote:

Orijinalden alıntı: SezerEkrem

Bu islemin ucreti nedir ? Peugeot 407 araca.

Arkadaşlar fiyat konuşmadan önce bu iş ile ilgili hikayem nedir anlatmak istiyorum..

Normalde bu Detailing işini hobisel olarak yapıyordum,aldığım 2-3 bin tl lik malzeme ve ekipman sadece kendim içindi,amacımda kendime bir garaj tutup eşe dosta uygulama yapmaktı.. Daha sonra madem yapıyoruz işi ticarete çevirelim dedik..Malzeme paramı,kiramı ve diğer giderleri çıkartıcak,birazda bana para kalıcak şekilde yapmaktayım.

Bir yandan anlaşmamız olan galeriler veya aracına uygulama yaptırmak için gelen müşterilere uygulama yapıyorum.

Bir katalog bastırdım,şuan sizlere vereceğim fiyatların 2-3 katı fiyat koydum,yani uygun bir fiyat belirliyorum internet üzerinden görüp gelmek isteyen arkadaşlara.

Motor temizliği + Motor koruma, Döşeme temizliği , Fasco plastik koruma , Camlara su itici , Polisaj (Pasta) + Boya koruma ( AQuartz reload uyguluyoruz,isteğe bağlı olarak Titanium uygulanır fiyatlandırması daha farklı tabi) bunların hepsinin foruma özel fiyatı 220 TL dir.

Aynı işlemin katalogdaki liste fiyatı 450 TL dir.

2 Aylık Golf için ise ücret 150 TL dir.. Boya koruma olarak AQuartz Reload kullanıyorum yine,isteğe bağlı olarak 2 sene ve üstü koruma sağlayan AQuartz Titanium kullanabilirim 55 TL + Kdv olarak ekleyebilirsiniz 150 Tl nin üstüne.. AQuartz reload ın ise koruması 1 seneye yakındır.

Diğer Standart Boya korumaların en fazla ömrü 3 aydır.. Standart boya korumayı sadece galerilere yapıyoruz o yüzden.. Yukarıdaki araçta Atas Waxy standart boya koruma mevcut,ömrü 2 aydır.

AQuartz Titanium video ;

Gördüğünüz üzere Kullandığım ürünler gerçekten çok iyi,işçilikte sizin taktiriniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 19 Mart 2012; 22:41:48 >

• Harika çalışmalar olmuş, ellerinize sağlık. Bu fiyat içeriğinde kullandığınız ürünler BMW'deki gibi meguiarsmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahbikan

Harika çalışmalar olmuş, ellerinize sağlık. Bu fiyat içeriğinde kullandığınız ürünler BMW'deki gibi meguiarsmı?

Teşekkür ederim.. Şuan Çalıştığımız 4 firma var sadece.

Meguiars,Virtus,Atas,AQuartz

Polishlerin bir çoğu Meguiars..Yün Padler Meguiars,Sünger Padler 3m.

Ürünler hakkında Şüpheniz Olmasın.Yerli veya amatör grup ürünleri kullanmıyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 19 Mart 2012; 23:07:28 >
  • O degil resimlerdeki arac kaca satilik. motor nedir kilometre nedir hasar durumu nedir:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O degil resimlerdeki arac kaca satilik. motor nedir kilometre nedir hasar durumu nedir:)

2001 model 160 bin küsür km de galiba,Otm. vites saloon paket miş elektirikli koltuk sunroof ,deri koltuk ,zenon farlar falan baya bir donanımı var 37 bin istiyorlar.. Temiz araç ama,birde ben temizledim ultra temiz oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 19 Mart 2012; 23:17:16 >
  • Bende aracımı parlatmak istiyorum da nereye yaptırsam kime yaptırsam bulamadım. karar veremedim daha doğrusu.

Birde istediğim sonucu alabilir miyim onuda bilmiyorum aslında bi göstermek lazım sana aracı. Pazar günleri açık mısınız? Açıksanız bi göstereyim, çeşitli işlemlerle bişeye benzer mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engineered Rock

Bende aracımı parlatmak istiyorum da nereye yaptırsam kime yaptırsam bulamadım. karar veremedim daha doğrusu.

Birde istediğim sonucu alabilir miyim onuda bilmiyorum aslında bi göstermek lazım sana aracı. Pazar günleri açık mısınız? Açıksanız bi göstereyim, çeşitli işlemlerle bişeye benzer mi acaba

Pazar günleri açığız.. Aracı getirin bir görelim,ona göre bir şey söyleriz :)

Olamayacak bir şeyi söylemeyiz. Mesela Boyada çok taş izi olan,güneş yanığı olan,sonradan özensizce boyanmış araçları kesinlikle girmiyorum,Lpg li ve motor modifiyesi olan araçlara motor yıkama yapmıyoruz.

Yani sırf müşteriden para alalım diye rastgele iş yapmıyoruz :)

Koyu renk araçlarda özellikle Siyah ve Kırmızı renklerde elde ettiğimiz parlaklık muazzam oluyor.. Diğer açık renklerde de keza öyle fakat taktir edersiniz ki Siyah kendini çok daha fazla belli ediyor :)

Yani uygulamayı yapmadan önce sonuçlarını söyleyerek,müşteriyi bilgilendirerek yapıyoruz.

Beklerim bir çayımızı içmeye :)

• Dizel aracta motor yikamanin bi farki varmi ? Tanzikli suyla mi giriyonuz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Bende aracımı parlatmak istiyorum da nereye yaptırsam kime yaptırsam bulamadım. karar veremedim daha doğrusu.

Olamayacak bir şeyi söylemeyiz. Mesela Boyada çok taş izi olan,güneş yanığı olan,sonradan özensizce boyanmış araçları kesinlikle girmiyorum,Lpg li ve motor modifiyesi olan araçlara motor yıkama yapmıyoruz.

Koyu renk araçlarda özellikle Siyah ve Kırmızı renklerde elde ettiğimiz parlaklık muazzam oluyor.. Diğer açık renklerde de keza öyle fakat taktir edersiniz ki Siyah kendini çok daha fazla belli ediyor :)

Yani uygulamayı yapmadan önce sonuçlarını söyleyerek,müşteriyi bilgilendirerek yapıyoruz.

yerinizi de tarif ederseniz uğrayım kardeş pazara sizin oraya.

motorla ilgili bişey zaten istemiyorum ama rengi kendine getirmek gerekiyor, kırmızı renk. Boyalı yerleri var çok özensiz değil, ama bazı yerlerde hafif solma ve taş izleri var, ve ince çizikler de var. asıl derdimde onlar. tam senlik yani. ama çok da kötü değil. ben bi ara sonax ın hızlı pasta cilası var, onla kabaca birşeyler yaptım, fazla uğraşamadım vakitten dolayı ama olacak gibi göründü. Yani profesyonel ellerle bişeye benzer bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

yerinizi de tarif ederseniz uğrayım kardeş pazara sizin oraya.

motorla ilgili bişey zaten istemiyorum ama rengi kendine getirmek gerekiyor, kırmızı renk. Boyalı yerleri var çok özensiz değil, ama bazı yerlerde hafif solma ve taş izleri var, ve ince çizikler de var. asıl derdimde onlar. tam senlik yani. ama çok da kötü değil. ben bi ara sonax ın hızlı pasta cilası var, onla kabaca birşeyler yaptım, fazla uğraşamadım vakitten dolayı ama olacak gibi göründü. Yani profesyonel ellerle bişeye benzer bence.

Esat Dörtyoldan, Esat caddesine doğru dönünce 60-70 Metre ileride solda kalıyor.. Tabelada YENİ ESAT GARAJI yazıyor.

Gelmeden 1-2 gün önce ararsanız veya daha önce kesinliğini bildirirseniz randevulaşmış oluruz,başka bir araç ile çakışmasın :)

Telefonum ; 05373484741

• quote:

Dizel aracta motor yikamanin bi farki varmi ? Tanzikli suyla mi giriyonuz :)

Dizel veya Benzinli araç fark etmiyor.. Aracın Ecusu ve Sigortalarını kapatıyoruz.. Atas EST ile yağ ve kir den arındırıp köpük atarak temizliyoruz.. Ardından da basınçlı su.. İş bittikten sonra benzinli araçlarda bujilerin olduğu kısma kompresorle hava tutup hemen aracı çalıştırıyoruz..

Araç kaput kapalı halde 10 dk çalışır vaziyette kalıyor.. Kuruduktan sonrada Plak2 ile motor koruma uyguluyoruz.
  • Bu EST'nin sulandırma oranı tam olarak kaç acaba? Ben 1 ölçek EST 3 ölçek su koyuyorum, ön jantlarda tornado uç ile yıkasam bile bir miktar siyahlık kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Bu EST'nin sulandırma oranı tam olarak kaç acaba? Ben 1 ölçek EST 3 ölçek su koyuyorum, ön jantlarda tornado uç ile yıkasam bile bir miktar siyahlık kalıyor.

Motor için 1 e 3 , jantlar için 1 e 5 sulandırmak yeterli..

Jantlara yapışmış bazı maddeler olabiliyor balata tozları,yağlar gibi.. EST sıktıktan sonra jant fırçası ile girişip biraz bekleyip öyle su ile durularsanız bir şey kalacağını sanmıyorum :)
  • keşke istanbulda olsaydınız, Aquartz Titanium ilgimi çekti. Aracım 2 aylık ama kılcal çizikler ve kılcaldan biraz daha fazlası oluşmuş durumda. Siyah araca bakmak da zor, Titanium gayet iyi görünüyor bu açıdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

keşke istanbulda olsaydınız, Aquartz Titanium ilgimi çekti. Aracım 2 aylık ama kılcal çizikler ve kılcaldan biraz daha fazlası oluşmuş durumda. Siyah araca bakmak da zor, Titanium gayet iyi görünüyor bu açıdan.

Uygulama yapma merakınız var ise,benim için bir hobi olabilir diye bir düşünceniz varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.. İlla aracınızı bana yaptırmanıza gerek yok :) Kendiniz de gerekli Ürün ve Ekipmanları alıp uygulama yapabilirsiniz.
  • Haftasonu elimde bir VW bora var 2004 model araç onunda resimler ve videolar ile detayları gelicek :) komple uygulama oda.
  • takip
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.