- x
Navigasyon ve Radar Tespiti
14 Cevap8263 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2710 Mesaj
18 Mart 2012; 17:38:41 

Nokia E72 telefonum ile yayladan gelirken ilk kez navigasyonu denedim. Normal çalışıyordu ve birden hız göstergesi kırmızı oldu. Yuvarlak içinde ok varken 30 yazıyordu. Hızımı azalttım. Birkaç km sonra Trafik Jandarmayı fark ettim. Trafik ekibini geçtikten sonra navigasyon göstergesi düzeldi. Navigasyon resmen ceza yememi engelledi. Navigasyon uyarı verince hız kestiğim için arkamdaki araç beni solladı ve Jandarma onu durdurdu ben ise yoluma devam ettim.

E72 de bu özelliğin olduğunu öğrendiğim iyi oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İphone 4S - 16 GB Beyaz
Nokia 603 - Beyaz (Belle - FP2)

715 Mesaj
18 Mart 2012; 17:39:46 

Anaa Türkiye'de o yoktu aslında şaşırdım. Bide trafik yoğunluğunu gösteriyor mu ?

Sokak röportajı yaptık sizce nasıl olmuş??

1597 Mesaj
18 Mart 2012; 17:39:55 

guncel ise boyle kurtarmalar yapabiliyor

2710 Mesaj
18 Mart 2012; 17:52:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

guncel ise boyle kurtarmalar yapabiliyor

Haritayı daha dün akşam güncellemiştim :)

Peki bu navigasyon Jandarmayı orada gördüde mi uyardı yoksa işin içinde başka bir şey mi var?

İphone 4S - 16 GB Beyaz

2710 Mesaj
18 Mart 2012; 17:55:08 

quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

Anaa Türkiye'de o yoktu aslında şaşırdım. Bide trafik yoğunluğunu gösteriyor mu ?

Navigasyon menüsünde Trafik Bilgisi bölümü var. Fakat kullanmak istediğim zaman çevrimiçi olmak istiyor. Yani sanırım gprs bağlantısı istiyordur diye bu özelliği denemedim ...

İphone 4S - 16 GB Beyaz

69 Mesaj
18 Mart 2012; 18:06:45 

quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Haritayı daha dün akşam güncellemiştim :)

Peki bu navigasyon Jandarmayı orada gördüde mi uyardı yoksa işin içinde başka bir şey mi var?

ben zannetmiyorum ordaki radarı testip edeceğini.. o 30 hız sınırını gösteriyor.. onu telefondan ayarlayabiliyorsunuz.. belli bir hızı aştığınızda uyarı veriyor sanırım telefon..

6681 Mesaj
18 Mart 2012; 18:10:32 

Telefonun radarı tespit etmez edemez.navigasyon yazılımına o nokta da radar olabileceğini işaretlersin orada sizi uyarır.Yada haritada hız sınırları işlenmiş durumda o hızı aştımı işaret çıkar ve hız sınırını aştınız der olay bu.Yani bir tespit etme olayı yok.

Verba volant, scripta manent.

2903 Mesaj
18 Mart 2012; 18:13:12 

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Telefonun radarı tespit etmez edemez.navigasyon yazılımına o nokta da radar olabileceğini işaretlersin orada sizi uyarır.Yada haritada hız sınırları işlenmiş durumda o hızı aştımı işaret çıkar ve hız sınırını aştınız der olay bu.Yani bir tespit etme olayı yok.

Yetkili gelmiş beyler

* Dexter * Lost * Arrow * House M.D * Friends * How I Met Your Mother * Prison Break * Spartacus * Game of Thrones * Da Vinci's Demons * The Mentalist * The Walking Dead * Revolution * Shameless * Sherlock * Breaking bad * Suits * The Big Bang Theory * Chuck * Person Of Interest * Southpark * Kyle XY * Two and Half Man * Blue Mountain State * Community * Supernatural * Fringe * The Blacklist * Hannibal

4006 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
18 Mart 2012; 18:16:07 

jandarma ne zamandır hız tespiti yapıyor yav

3617 Mesaj
18 Mart 2012; 18:25:47 

Navigasyon programlarında kontrol noktası işaretleme ve. Yani o bilgileri girdiyseniz. Koordinat olarak daha önce uygulamanın olduğu yerler işaretlenmişse size bilgi veriyor.
Yani canlı olarak uyarma özelliği yok. Olsa bile yasak birşey cezası çok büyük.

1611 Mesaj
18 Mart 2012; 18:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Yetkili gelmiş beyler

arkadaşın dediği gibi ayarlardan hız sınırıyla alakalı yükseltin onu 5800 var iken ötüyordu hız yükselince

http://fbomer11.wix.com/konuici

2710 Mesaj
18 Mart 2012; 20:00:21 

Hız sınırı aşımı söz konusu değil. Çünkü hızımı radardan sonra radara varmadan önceki hızımdan çok daha fazla hıza ulaştım. Fakat navigasyon başka o tür uyarı bilgisi vermedi.

Harita güncel ve orada radar olabileceği bilgisi var ve bu yüzden uyarı verdiğini düşünüyorum. Bu sayede cezadan kurtulduk

İphone 4S - 16 GB Beyaz

1611 Mesaj
18 Mart 2012; 20:58:23 

quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Hız sınırı aşımı söz konusu değil. Çünkü hızımı radardan sonra radara varmadan önceki hızımdan çok daha fazla hıza ulaştım. Fakat navigasyon başka o tür uyarı bilgisi vermedi.

Harita güncel ve orada radar olabileceği bilgisi var ve bu yüzden uyarı verdiğini düşünüyorum. Bu sayede cezadan kurtulduk

tamam igo may way kullanıyorum onda da var böyle bir şey muhtemel radar noktaları belirli

http://fbomer11.wix.com/konuici

468 Mesaj
18 Mart 2012; 21:23:54 

Radar noktaları kullananlar tarafından bir dosyada toplanıyor şimdi adını hatırlamıyorum. Daha sonra cihazınız o noktaya geldiğinde radar olabilir diye sizi uyarıyor. Yeni güncellediğiniz için işinize yaramış sık sık güncellemek lazım.

Igo da o destek var ama diğerlerini bilmiyorum.

Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerin de bazıları yaşamayı... Sen onlara yaşamı geri verebilir misin?
Ölüm ile ilgili hüküm vermekte aceleci olma. En bilgeler bile bazen sonu göremezler.
Mithrandir

2710 Mesaj
18 Mart 2012; 23:28:51 

Haritayı sık sık güncelleyeceğim ve artık şehir içinde de Nokia E72 yi radar savar olarak kullanacağım :) Zaten şehir içinde 70 i geçmiyorum ama bazen dalabiliyor insan :)

İphone 4S - 16 GB Beyaz
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Navigasyon ve Radar Tespiti
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.533