Şimdi Ara

RIM, BB10 işletim sisteminin lisanslanması için Samsung ile görüşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RIM, BB10 işletim sisteminin lisanslanması için Samsung ile görüşüyor

2011 yılını çalkantılar ve pazar payında gerileme ile kapatan Kanadalı RIM firması bu yıl BlackBerry 10 işletim sistemi ile kaybettiği pazar payını geri almayı hedefliyor. Ayrıca firmanın BB10 sistemini lisanslama yoluyla yayma niyetinde olduğu da daha önce bildirilmişti.

BGC Partners yatırım firmasından Collin Gillis tarafından aktarılan bilgiye göre Samsung, BB10 işletim sisteminin lisanslanması karşılığında RIM firmasına hatırı sayılır bir yatırım yapmak için görüşmelere başlamak üzere.

Gillis'e göre Google'ın Motorola'yı satın alması Android üreticilerini tedirgin etmiş durumda. Bu bakımdan Samsung'un gelecek vaad eden mobil platformlara yatırım yapma arayışı bununla ilişkilendiriliyor. Bunun yanında Bada işletim sistemi, Windows 8 ve Windows Phone platformları Samsung'un hız vereceği alanlar olacak.

RIM'in çiçeği burnunda tepe yöneticisi Thorsten Heins, BlackBerry ekosistemine yeni ortaklar katma konusunda niyetini de Ocak ayında belli etmişti.

Samsung'un firmaya yapacağı yatırım miktarının 1.5 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor. Bu hisse satışı veya şirketin bir kısmının satın alınması gibi bir durum sözkonusu değil. Yatırım lisanslama ve teknoloji geliştirme alanına yapılacak.

Samsung'un BlackBerry cihazlarının satışına başlaması RIM'in gelirlerine de pozitif etki yapacaktır. En erken yıl sonunda çıkması beklenen Samsung modellerinin ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

• Samsung çok agresif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 18 Mart 2012; 13:25:27 >
  • Şimdi o mühendisler tabiki de daha iyi düşünmüşlerdir fakat bada ile meego birleşimi bir yazılım çok destek de degil az bir destekle dahi piyasayı altüst etmeye yetecektir diye düşünüyorum yani bb10a felan gerek yok :D
  • Windows Phone 8 i masaüstü bilgisayarlarda kullanilacak windows 8 tadinda yapabilseler asil o zaman ortalik karisir!IOS ve Anroid bana oyuncaklara isletim sistemi koymak gibi geliyor, cinli bir firma win 7 ile kulanilan bir telefon cikarmis ki bence böyle bir durumda batarya süresini halledebildikleri zaman diger isletim sistemlerinin esamesi okunmaz...
  • Bb10 ile android market gelirse tadindan yenmez... Boyle bir duyum var...
  • her kez kendisini kurtarma peşinde ama gerçekten piyasa yaptı androıd ıos bunların ıkısı en çok kullanılan işletim sistemi gelecek hiç bilinmez ama windossssss ta gelecek bu pazara acaip bir pazar oluşmaya başladı bir telefon aldınızmı bunlara en fazla 3 yıl destek veriliyor buda bana göre az en az aldınmı 6 yıl destek verilebilmeli bakın şimdi 22 nm işlemciler gelmeye başladı ve bunlara özel yazılıomlar çıkmaya başlayacakkı bunlar ayrı bir söktör oluşturacakkkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

Şimdi o mühendisler tabiki de daha iyi düşünmüşlerdir fakat bada ile meego birleşimi bir yazılım çok destek de degil az bir destekle dahi piyasayı altüst etmeye yetecektir diye düşünüyorum yani bb10a felan gerek yok :D

kardeş bence iyi bir destekle meego bile yeter düşüncesindeyim bada yı pek sevmedim ben
  • Başlıkta nakarat modası mı çıktı?
  • Herkes kendi derdine düşmüş.piyasa çalkalanıyor...
  • Cok iyi olur cok da guzel olur :D samsung'un donanimiyla bb'nin stabilitesi guzel bi ikili olur zaten android uygulamalari bb10 a uygun hale getirilebiliyo diye biliyorum :)
  • Samsung deli dana gibi yine her yere saldırmaya başladı, zaten TEKEL bazı konularda, bir yandan Apple'yi kopyala, diğer yandan androidi al yanına diğer android ortağı firmalarına ekmek bırakma, WP'la flört et, Bada ile şimdi de BB10'la saldır piyasaya, tabii taht kimsenin tapulu malı değil yalnız, bak Nokia nerden nereye geldi, çan çunlar bir saldırdı... her çey dik aşağı oldu, bence Samsun'gu da ancak çinliler bitirir!
  • Önce bada 2.0 ı çıkar artık Samsung.S2 ye İCS geldi biz hala 2.0 bekliyoruz bıktık artk !
  • Ne gerek vardı ki Tizen hepsine yeter zaten

Bunu izleyin yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 18 Mart 2012; 19:25:46 >
  • RIM şu hantallığı bıraksa da piyasanın rağbet ettiği özelliklere göz kırpan modeller ile bbx i sunsa bunlara gerek kalmaz.Playbook benim için ipad e tek rakip.bbx işletim sisteminin tabletlerde ne kadar mükemmel çalıştığını gördük.büyük ekranlı cihazlar için harika bir arayüzü var ama asıl benim değer verdiğim kısım işin yazılım tarafı.playbookta gördüğümüz sistem gerçekten çok stabil ve performanslı qnx kernelini düşündüğümüzde ne kadar güvenli olduğu da aşikar.bence rim elindeki kozları değerlendiremiyor.tamam kolay değil ios ve özellikle android in piyasayı bu kadar ele geçirmesine rağmen yeni bir sistemle var olmaya çalışmak ama denememek daha kötü olur.Palm/hp de gördük o harika pre cihazları yalnızca 3-5 ülke de satışa çıktı sonuç olarak silindi gitti.Artık yeni bblerin çıkması lazım hatta şimdiye çoktan satışta olması gerekirdi.ama rim hala 2012 sonlarından bahsediyor.ayrıca fiyatları da kırpması gerek 9900, htc sensation xe ile aynı para(yurt dışı).Bu şekilde tabi ki pazar payı kaybeder.Durumu görmesi ve burnu büyüklüğü bırakması lazım.
  • Tizen bada bb10 android wp... Herturlu isletim sistemi samsung dan sorulur...
  • qnx yani yeni adıyla bb10 sistemi halihazırda zaten playbook tablette kullanılıyor.android uygulamaları yükleniyor.ben playbook umu hiç bir tablete değişmem ve çıkıcak yeni bb10 lu modellerinde ço kkral olacağından şüphem asla yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS

qnx yani yeni adıyla bb10 sistemi halihazırda zaten playbook tablette kullanılıyor.android uygulamaları yükleniyor.ben playbook umu hiç bir tablete değişmem ve çıkıcak yeni bb10 lu modellerinde ço kkral olacağından şüphem asla yok

playbookta tüm android appleri kullanabiliyor musun? yoksa sadece belli başlı appler mi çalışıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

qnx yani yeni adıyla bb10 sistemi halihazırda zaten playbook tablette kullanılıyor.android uygulamaları yükleniyor.ben playbook umu hiç bir tablete değişmem ve çıkıcak yeni bb10 lu modellerinde ço kkral olacağından şüphem asla yok

playbookta tüm android appleri kullanabiliyor musun? yoksa sadece belli başlı appler mi çalışıyor?

Playbook da kullanılan 2.0 işletim sistemi qnx tabanlıdır evet AMA bb10 değildir. BB10 işletim sistemi 2012 sonunda çıkacak ve playbooklara da yüklenebilecektir. Bilginize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cankat38

quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Playbook da kullanılan 2.0 işletim sistemi qnx tabanlıdır evet AMA bb10 değildir. BB10 işletim sistemi 2012 sonunda çıkacak ve playbooklara da yüklenebilecektir. Bilginize..

9900 a da yüklenebilirse süper olur...
  • Anladigim kadariyla Samsung, Google'in motorola atagindan rahatsizlik duymus. Bada ve windows phone isletim sistemli telefonlara agirlik verecek. Ayrica Samsung onumuzdeki aylarda blackberry'nin BB10 isletim sistemine bazi telefonlarinda yer verecek.

Dogru anlamis miyim?

Gunun bilgisi:
    Apple'in en buyuk tedarikcisi kim?
    Samsung
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.