Şimdi Ara

Ekonomik Faturasız Türk Telekom Tarifeleri [ANA KONU] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.389
Cevap
23
Favori
252.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende aveanın başka bir tarifesindeyim, bu tarifeye geçmeyi düşünüyorum ama başka bir avea tarifesinden gelene 40TL fiyat biçiyorlar

Acaba müşteri hizmetlerini arayıp kaçacam göçecem filan desem bende 30TL'den alabilir miyim ne dersiniz?
  • Aveadaki bu sınırsız interneti laptopumda kullanabilirmiyim? Herhangi ücret ödemem dimi? olursada nasıl olur Telefonum neo V.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rappapompom

Aveadaki bu sınırsız interneti laptopumda kullanabilirmiyim? Herhangi ücret ödemem dimi? olursada nasıl olur Telefonum neo V.

Evet , ödemezsin.
  • Bu tarifeye ilk geçenlerden biriyim, internet falan süperdi, halen güzel giriliyor. Fiyatta iyi ama bu konuşma işi beni deli ediyor.

İlk aradığımda ulaşılamıyor tonu geliyor, sonraki aradığımda çalmaya başlıyor. Arayanlar bana ulaşamıyor, mesajlar geç gidiyor, toplu geliyor, toplu gidiyor. Saçma sapan işler oluyor. Telefonumda sorun yok, 4S ile de denedim onda da aynı durum var. 10 dakika konuştuktan sonra birden hat kesiliyor telefon da aramayı bitire basıyorum telefon restart atıyor, 3 farklı telefonda aynı sorun olur mu ? Hemde orjinal microsim var. Hattımı taşımayı düşünüyorum ciddi olarak, hiç memnun değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devil1106

Bu tarifeye ilk geçenlerden biriyim, internet falan süperdi, halen güzel giriliyor. Fiyatta iyi ama bu konuşma işi beni deli ediyor.

İlk aradığımda ulaşılamıyor tonu geliyor, sonraki aradığımda çalmaya başlıyor. Arayanlar bana ulaşamıyor, mesajlar geç gidiyor, toplu geliyor, toplu gidiyor. Saçma sapan işler oluyor. Telefonumda sorun yok, 4S ile de denedim onda da aynı durum var. 10 dakika konuştuktan sonra birden hat kesiliyor telefon da aramayı bitire basıyorum telefon restart atıyor, 3 farklı telefonda aynı sorun olur mu ? Hemde orjinal microsim var. Hattımı taşımayı düşünüyorum ciddi olarak, hiç memnun değilim.

Ulaşılamama be mesajların toplu gelmesi genellikle 3g ve edge arasında geçişlerden oluyor bendede aynısı oluyor interneti kullanmadığım zaman ya kapatıyorum Yada 3g yo kapatıp sadece Edge'de bırakıyorum. Ama sen telefon restart atıyor diyorsun o zaman senin sim kartında sorun var sim kartını Avea bayisinden değiştir ve 128kb lik bir sim al bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu tarifeye ilk geçenlerden biriyim, internet falan süperdi, halen güzel giriliyor. Fiyatta iyi ama bu konuşma işi beni deli ediyor.

Haklısınız aynı sorunlar bendede var. Sorunun çözümü için Avea Müşteri Hizmetlerini aradım. Hata kaydı aldılar. 1 hafta falan geçti geri dönüş olmadı. Sonra tekrardan aradım. Bulunduğum yerin adresini aldılar. Bölgenizde baz istasyonu güçlendirme çalışması var dediler. 2012-2013 yılları arasında bulunduğunuz bölgede projemiz kapsamında güçlendirme çalışmalarımız var falan dediler. Bakalım bekleyip, göreceğiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dediklerimin hepsi 3 telefonda birden oluyor, sim kartların hepsi bozuksa bilemeyeceğim. Üstüne bir de gidip değiştirsem para isteyecekler.

+ dediğim tüm sorunların olduğu sırada edge/3g vs kapalı, kaldı ki böyle saçmalık mı olur EDGE/3G tabiki açık olacak.

Müsait bir zamanda tekrar Turkcell'e geçeceğim. Pahalı falan ama 1 kere bile böyle sorun yaşamadım. İnternet paketleri de bu kadar ucuz olmasa da idare edecek bir şey alırım artık başka çare yok.
  • quote:

Bu dediklerimin hepsi 3 telefonda birden oluyor, sim kartların hepsi bozuksa bilemeyeceğim. Üstüne bir de gidip değiştirsem para isteyecekler.

+ dediğim tüm sorunların olduğu sırada edge/3g vs kapalı, kaldı ki böyle saçmalık mı olur EDGE/3G tabiki açık olacak.

Müsait bir zamanda tekrar Turkcell'e geçeceğim. Pahalı falan ama 1 kere bile böyle sorun yaşamadım. İnternet paketleri de bu kadar ucuz olmasa da idare edecek bir şey alırım artık başka çare yok.

Bulunduğum yerde turkcell in internet kalitesi aveaya göre çok düşük ondan ben aveayı tercih ediyorum. Telefon restartı hariç diğer dediklerin 1 aya kadar bendede oluyordu ama şu anda hiç bir sorunum yok. edge/3g açıkken turkcell de olsa aveada vodafone da bir yerden bir yere giderken 3g şebekesi çekmiyor edgeye dönüyor o arada telefona ulaşılamıyor bu hepsinde aynı ama aveanın artık band değişikliğindenmi bilmem daha sık edge 3g şebekesi değişiklik gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winsome

quote:

Bu dediklerimin hepsi 3 telefonda birden oluyor, sim kartların hepsi bozuksa bilemeyeceğim. Üstüne bir de gidip değiştirsem para isteyecekler.

Bulunduğum yerde turkcell in internet kalitesi aveaya göre çok düşük ondan ben aveayı tercih ediyorum. Telefon restartı hariç diğer dediklerin 1 aya kadar bendede oluyordu ama şu anda hiç bir sorunum yok. edge/3g açıkken turkcell de olsa aveada vodafone da bir yerden bir yere giderken 3g şebekesi çekmiyor edgeye dönüyor o arada telefona ulaşılamıyor bu hepsinde aynı ama aveanın artık band değişikliğindenmi bilmem daha sık edge 3g şebekesi değişiklik gösteriyor.

İnternet için bir şey diyemem doğrudur, ama telefon en temel görevini bile yerine getiremiyor benim açımdan. Ucuz olsa kaç yazar, kız arkadaşım mesaj atıyor 2 saat sonra geliyor, attığım mesajlar toplu gidiyor, arıyorum ulaşılamıyor, valla bıkkınlık geldi. Benden bu kadar.
  • quote:

İlla turkcell e geçeceksen senin yerinde olsam Heryöne ekonomik paket 800 dk 29 + 1gb akk Sınırsız internet 19.90 = toplamda 50-55 tl arasında tutar.
  • quote:

quote:

İlla turkcell e geçeceksen senin yerinde olsam Heryöne ekonomik paket 800 dk 29 + 1gb akk Sınırsız internet 19.90 = toplamda 50-55 tl arasında tutar.

Turkcell de yıldız paket varmış, 400 dakika + 5000 sms turkcelle 19 TL + 1GB AKN sonrası 96 kbps hızlı paket 19 TL miş.(12 ay) Avea dan 10 TL fazla veririm kafam rahat olur, sınırsız internetimde olur. Bana zaten 2 gb fazla geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Turkcell de yıldız paket varmış, 400 dakika + 5000 sms turkcelle 19 TL + 1GB AKN sonrası 96 kbps hızlı paket 19 TL miş.(12 ay) Avea dan 10 TL fazla veririm kafam rahat olur, sınırsız internetimde olur. Bana zaten 2 gb fazla geliyor.

Sorunların yüzünden en mantıklısı 10-20 nin önemi yok. Ben kalitesi için turcellde duruyordum ama bulunduğum bölgede vasat avea 5.5mbps ile indirme yaparken turkcell 1mbps - 3mbps arasında indirme yapıyor durmadan değişiyordu.
  • quote:

quote:

quote:

Dün bahsettiğin paket için geçiş yaptım Turkcell'e. Yani başvuru da bulundum sabah. O ara da görevliye sordum dedim ücretlendirme periyodu 6sn mi diye. Evet beyefendi dedi ben de tamam dedim imzaladım. Sonra eve geldim netten bakarken denk geldi ücretlendirme periyodu 60sn de birmiş. Yani 3sn de konuşsam 1dk düşüyor. Bunu öğrenince gittim time ücretlendirmenin 60 sn olduğunu söyledim. Hayır dedi 6 sn , öyle saçma iş olur mu? madem öyle formun üzerine not alın sürpriz fatura gelirse müşteri hizmetleriyle sorun yaşamıyım dedim. gerek yok beyefendi bişey olursa bana gelin dedi. not alın dedim yok dedi yapamam. sonra müşteri hizmetlerini aradı buyrun kendiniz duyun dedi. aradım konuştum ordaki de 60sn deyince formu falan yırttım gözünün önünde. Bir de insanları kandırmaya utanmıyormusunuz diye az çıkışınca hak ettiğini buldu. Böyle bilgisizlik olmaz hiç mi okumuyorlar acaba tarifeleri bir de kendinden o kadar emin ki sanırsın o yapmış tarifeyi. Demem o ki buna dikkat edin sonra ben 3 saat bile konuşmadım +bilmem kaç lira fatura nasıl geldi diye şaşırmayın.
  • quote:

quote:

quote:

1 GB AKN sonrası 96 kbps aylık 19,90 TL 12 ay için geçerli 12 ayın sonunda aylık 32 TL bilginize.

turkcell.com.tr den alıntı;

Nasıl ücretlendirilirim?
    Kampanyalı paket ücreti 12 ay boyunca indirimli, (KDV, ÖİV dâhil) aylık 19,9 TL’dir. İndirim süresi bittikten sonra, paket iptal edilene kadar standart ücreti olan aylık 32TL (KDV, ÖİV dahil) üzerinden devam eder. Aylık 1GB kullanım kotasına ulaşıldığında internet erişim hızı paketin tekrar tanımlanma tarihine kadar 96 Kbps' ye iner ve paket aşım ücreti yansıtılmaz.
    Hız kısıtına girdikten sonra 9'TL ye 500MB paket alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jovi -- 9 Haziran 2012; 12:41:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b@d0

quote:

quote:

quote:

Dün bahsettiğin paket için geçiş yaptım Turkcell'e. Yani başvuru da bulundum sabah. O ara da görevliye sordum dedim ücretlendirme periyodu 6sn mi diye. Evet beyefendi dedi ben de tamam dedim imzaladım. Sonra eve geldim netten bakarken denk geldi ücretlendirme periyodu 60sn de birmiş. Yani 3sn de konuşsam 1dk düşüyor. Bunu öğrenince gittim time ücretlendirmenin 60 sn olduğunu söyledim. Hayır dedi 6 sn , öyle saçma iş olur mu? madem öyle formun üzerine not alın sürpriz fatura gelirse müşteri hizmetleriyle sorun yaşamıyım dedim. gerek yok beyefendi bişey olursa bana gelin dedi. not alın dedim yok dedi yapamam. sonra müşteri hizmetlerini aradı buyrun kendiniz duyun dedi. aradım konuştum ordaki de 60sn deyince formu falan yırttım gözünün önünde. Bir de insanları kandırmaya utanmıyormusunuz diye az çıkışınca hak ettiğini buldu. Böyle bilgisizlik olmaz hiç mi okumuyorlar acaba tarifeleri bir de kendinden o kadar emin ki sanırsın o yapmış tarifeyi. Demem o ki buna dikkat edin sonra ben 3 saat bile konuşmadım +bilmem kaç lira fatura nasıl geldi diye şaşırmayın.

Yeni nesil tarifede nasıl 6 sn mi 60 sn mi dikkat etmemiştim?
  • Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurt içi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Kendi soruma kendim cevap vereyim
  • Her Yöne 500 dakika, Her Yöne 2000 SMS ve Sınırsız Cepten İnternet = 30 TL Bu tarife tam bana göre.Sırf bu tarife için Turcellden Aveaya geçtim.Turcell çok kazık
  • bende 40TL'ye 1200dk her yöne 1 yıl taahütlü kullanıyordum.

1500DK 2000SMS 2GB İNTERNETE geçiş yaptım.Geçiş yaptığım için kalan taahüt süremden devam ediyor.İlk 6 ay 55TL ödedim.Son 2 aydır 67TL ödedim.Samsung Galaxy Note kullanıyorum bütün gün internetteyim 2GB'ı aşmadım tarifeden oldukça memnunum.Fakat AVEA'nın sinyali kapalı alanlarda TURKCELL'e göre düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankut90 -- 9 Haziran 2012; 19:49:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: addictive

Bende aveanın başka bir tarifesindeyim, bu tarifeye geçmeyi düşünüyorum ama başka bir avea tarifesinden gelene 40TL fiyat biçiyorlar

Acaba müşteri hizmetlerini arayıp kaçacam göçecem filan desem bende 30TL'den alabilir miyim ne dersiniz?

Ben aveanın 27lik (800dk) tarifesindeydim, bugün aradım dışarıdan gelenlere 30 lira bize niye 40 lira dedim, illa ki hattı başka operatöre geçirip öyle mi gelmemiz gerekiyor dedim. Sizi yetkili kişiye yönlendiriyorum bekleyin dedi, 10 dakika kadar bekledim ve yine söylediklerimi yetkiliye söyledim. Bu arada 2 hattım var avea'da, ikisinide bu tarifeye geçirmek istediğimi söyledim. %25 indirimle 12 ay taahhütle yani dışarıdan gelenlerle aynı şartlarda bu tarifeye geçtim. Siz de bir arayın, geri çevirmezler heralde.
    Gerçi bulunduğum yerde 3G yok, hatta avea çekimi vasat ama geçtim yinede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42hakan42 -- 9 Haziran 2012; 22:05:22 >
  • Bu sabah itibari ile aveaya gectim 40tl olan paketi kullaniyorum 1000dk+2000sms+ sinrsiz internet yalniz bir sorunum var ne facebooka girip fotograf acabiliyorum ne de youtubedan video izleyebiliyorum eger boyleyse taahhutu falan yakip turkcelle gecicem tekrardan..lutfen bir sorun oldugunu soyleyin :s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.