Şimdi Ara

Ekonomik Faturasız Türk Telekom Tarifeleri [ANA KONU] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.388
Cevap
23
Favori
252.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drkalix

Arkadaslar avea faturasizdan 15 mayisda yeni nesil 500 e geçtim. Sorgulamada 26 mayisda hesap kesilecek diyor bir yanlislik var sanirim.musteri hizmetlerini aramam lazimmi .11 gun icin bunlar bana 30 tl fatura çıkarmasın sakin

yok 11 günlük fatura ödeyeceksiniz ilk ay.
  • arkadaşlar 128 Kbps hızda viber, tango gibi programlar rahatlıkla kullanıkabiliyor mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkalix

Arkadaslar avea faturasizdan 15 mayisda yeni nesil 500 e geçtim. Sorgulamada 26 mayisda hesap kesilecek diyor bir yanlislik var sanirim.musteri hizmetlerini aramam lazimmi .11 gun icin bunlar bana 30 tl fatura çıkarmasın sakin

11 günlük kullanım icin 11-12 TL civarı faturanız gelir. Üstelik tüm paket icerigi hattınıza yüklenir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günaydın herkese,

avea yeni nesil tarifedeyim bugün internet paketim dolmadığı halde dolduğu mesajını aldım. Avea'ya güven olmayacağını bir kez daha görmüş olduk.
    Online işlemlerde 400 MB internet var diyor mesajda 2048i doldurdunuz diyor. Ah Avea ah.
    Avea
  • Bu avea üçkağıtçımııdr gerçekten arkdaşalra ihtimal vermiyordum bir kurumun böyle olacağına ben 99 yılındna beri ceptelefonu kullanmaktayım daha hiç bir ay 500 dk olmmaıştır bırakın 250 bile olmamıştır desem yeri var ama ilk aydan 400 dk nız dolmuştır diye uyarı mesajı geldi.
    taahhütte vermiştim çıkamıyacamda şimdi aveadan bir akıl verin banada aveadan çekenler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet macit

Fatura belirtildiği gibi 30 TL mi geliyor. Kimisi 35-40 liradan bahsediyor. Şartlarda yazan rakamdan neden fazla ücret talep ediliyor. Kullanan arkaşlar toplam fatura-ücretler hakkında bilgilendirirse memnun oluruz.

35 lira 2. Alti ay icin gecerli. 40 lira ise faturali hattan gecenler icin gecerli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrz2643

günaydın herkese,

avea yeni nesil tarifedeyim bugün internet paketim dolmadığı halde dolduğu mesajını aldım. Avea'ya güven olmayacağını bir kez daha görmüş olduk.
    Online işlemlerde 400 MB internet var diyor mesajda 2048i doldurdunuz diyor. Ah Avea ah.
    Avea

Kullanım bilgilerinin güncel olmamasından kaynaklanıydur. Son 48 saat içindeki kullanımlarınız yansımamış demekki onli işlemlere. Zaten orada o uyarıyı görürsün. gün içinde onun dolduğunu görebilirsin. Bu konuda yanlış yapacaklarını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baki69

Bu avea üçkağıtçımııdr gerçekten arkdaşalra ihtimal vermiyordum bir kurumun böyle olacağına ben 99 yılındna beri ceptelefonu kullanmaktayım daha hiç bir ay 500 dk olmmaıştır bırakın 250 bile olmamıştır desem yeri var ama ilk aydan 400 dk nız dolmuştır diye uyarı mesajı geldi.
    taahhütte vermiştim çıkamıyacamda şimdi aveadan bir akıl verin banada aveadan çekenler

Ben de 2 tane 500 dk lık paket vardı birini 1000 dakikaya çıkarttım. eşimin kullandığı 500 dakika nedense yetmedi. 70 dakika kaldı rahat arayamıyor.

Bu aveanın ücretlendirme/dakika sisteminden kaynaklanabilir. 1 sn bile konuşsan 1 dakika olarak mı değerlendiriyor? Ben onunla ilgili açıklama göremedim.

edt: Yurt içi her yöne görüşmeler kaç saniyede bir ücretlendirilir?
    6 saniyede bir ücretlendirilecektir.

6 sn 1 dakika 66 sm 2 dakika yapıyor bunun da etkisi olabilir. Gerçi diğer paketlerde de aynı mı bilmiyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 21 Mayıs 2012; 11:53:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

günaydın herkese,

Avea

Kullanım bilgilerinin güncel olmamasından kaynaklanıydur. Son 48 saat içindeki kullanımlarınız yansımamış demekki onli işlemlere. Zaten orada o uyarıyı görürsün. gün içinde onun dolduğunu görebilirsin. Bu konuda yanlış yapacaklarını sanmıyorum.

Banada " 2048 mb limitiniz dolduğunda hızınız düşecektir, son 48 saat .....) diye mesaj geldi, 400 mb daha vardı, 3 gün sonra doldu diye mesaj geldi ve baktım dolmuş fakat o günde 3g hızında bağlandım.....
    2gb %80 ini kullandığında uyarı mesajı geliyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Bu avea üçkağıtçımııdr gerçekten arkdaşalra ihtimal vermiyordum bir kurumun böyle olacağına ben 99 yılındna beri ceptelefonu kullanmaktayım daha hiç bir ay 500 dk olmmaıştır bırakın 250 bile olmamıştır desem yeri var ama ilk aydan 400 dk nız dolmuştır diye uyarı mesajı geldi.

Ben de 2 tane 500 dk lık paket vardı birini 1000 dakikaya çıkarttım. eşimin kullandığı 500 dakika nedense yetmedi. 70 dakika kaldı rahat arayamıyor.

Bu aveanın ücretlendirme/dakika sisteminden kaynaklanabilir. 1 sn bile konuşsan 1 dakika olarak mı değerlendiriyor? Ben onunla ilgili açıklama göremedim.

6 sn 1 dakika 66 sm 2 dakika yapıyor bunun da etkisi olabilir. Gerçi diğer paketlerde de aynı mı bilmiyorum ama.

Öyle değil tabii ki de. 6 saniye ücretlendirm periyodunun anlamı;

66 saniye konuşursanız 66 saniye düşer bakiyenizden. 120 saniye (yani 2 dakika değil).

• 6000'a INTERNET yazıp sorgulattığımızda kalan internet 2 gb itibaren sayıyor 2 gb'yı geçince bir süprizle karşılaşmam inşallah(paketim yeni nesil 500)

İnternete girdiğimde çıkan simgede 3g yazmaması normal mi arkadaşlar(telefon htc desire s)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

quote:

66 saniye konuşursanız 66 saniye düşer bakiyenizden. 120 saniye (yani 2 dakika değil).

65 saniye konuşulursa ne oluyor? 1 dakika mı düşülüyor konuşma süremizden?

saniye hesabıyla düşüm yaptıklarını sanmıyorum. Kontrol etmek lazım. Yani bize verdikleri konuşma süresi 500 dakika. Bu 500 dakikanın her saniyesini kullanabiliyor muyuz? 500*60:30000 saniye olarak. O zaman 6 saniye ücretlendirm periyodunun anlamı ne oluyor?

• SeTha; sana başka birşey sorayım. 26 sında kesilecek fatura 25 ini 26 sına bağlayan gece 00:00 da kesilecek değil mi? Yani bugünü de sayarsak 5 gün var. Numara taşıma yetişmez herhalde.

Ben hattın birini taşıyacağım. Eşimin iş yerinin bulunduğu yerde şebeke sıkıntısı var veya başka bir sıkıntı. Şebeke gidiyor telefonu kapatıp açmazsan geri gelmiyor. 2 defa yaptı 2 farklı telefonda yaptı. benim telefonumda da bobrum katlarda çekmiyor. Sinema salonu gibi yerlerde çekmiyor. Açık alanda sıkıntı yok ama bu tür mekanlarda sıkıntı var.
  • kaya 727 faturayı alıp hesaplamadım dk ları ama ben gneled ehep sınırsız kullandım ama hiçte daha 500 olmadı.
    mini vodafone 850+150 dahi bana çok rahat yetiyordu avea kullanan herkes aynı şeyi söylüyor dk lar yetmiyor diye sadece bede sorun değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

quote:

65 saniye konuşulursa ne oluyor? 1 dakika mı düşülüyor konuşma süremizden?

saniye hesabıyla düşüm yaptıklarını sanmıyorum. Kontrol etmek lazım. Yani bize verdikleri konuşma süresi 500 dakika. Bu 500 dakikanın her saniyesini kullanabiliyor muyuz? 500*60:30000 saniye olarak. O zaman 6 saniye ücretlendirm periyodunun anlamı ne oluyor?

6 saniye konuşursan 6 , 7 saniye konuşursan 12 saniye düşer.

• quote:

günaydın herkese,

Avea

İnternet paketim dolmadığı halde demişsin ama dolmadığından nasıl emin olabiliyorsun? Çünkü online işlemlerin açıklamasında da görüldüğü gibi anlık değil ordaki değerler, o yüzden yanılıyor olabilirsin

arkadaşların da söylediği gibi ücretlendirme periyodu 6 saniye, 6 saniye konuşursan 6 saniye, 7 saniye konuşursan 12 saniye, 15 saniye konuşursan 18 saniye vs. 6 saniye ve katları şeklinde gidiyor...

dakikalarda bir sorun olduğunu sanmıyorum, eğer şüpheniz varsa fatura kesildikten 3-5 gün sonra, örneğin Mayısın 27'sinde kesilen fatura için Haziranın 1-2'inde online işlemlerden faturanızın detaylarına bakabilirsiniz, kiminle kaç saniye veya dakika görüşmüşsünüz orada yazıyor, hiç sanmıyorum ama bir hata varsa üzerine gitmelisiniz....

• 6 saniyede bir ücretlendirme olayını açıklarsak var olan toplam süreniz, saniye cinsinden, sizinki 30.000 saniye oluyor siz konuştukça 6 saniyelik periyotlarla eksilerek azalır. 1 saniye konuşan biri için tarifede 6 saniyeden daha az süreler ölçülmediği için 6 saniye konuşmuş olarak hesaplanır. Olayın özü 6 saniyeden daha kısa süreler sistem gereği ölçülmediği için 6 saniyeye yuvarlanarak hesaplanır bu da toplamda çok küçük bir süre kaybına yol açar.

• az önce başka bir arkadaş yardımcı oldu sağolsun bu mesaj standart bir mesaj %80 dolunca geliyor herkese yardımları için teşekkürler ayrıca iki gündür edge ile bağlanıyor toplamda 10 mb veri alışverişi oldu dolayısıyla oradan biliyorum ne kadar kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrz2643 -- 21 Mayıs 2012; 17:10:08 >
  • vodafone da 30 tl ye her yöne 1500dk. var.onuda inceleyin
  • quote:

SeTha; sana başka birşey sorayım. 26 sında kesilecek fatura 25 ini 26 sına bağlayan gece 00:00 da kesilecek değil mi? Yani bugünü de sayarsak 5 gün var. Numara taşıma yetişmez herhalde.

Ben hattın birini taşıyacağım. Eşimin iş yerinin bulunduğu yerde şebeke sıkıntısı var veya başka bir sıkıntı. Şebeke gidiyor telefonu kapatıp açmazsan geri gelmiyor. 2 defa yaptı 2 farklı telefonda yaptı. benim telefonumda da bobrum katlarda çekmiyor. Sinema salonu gibi yerlerde çekmiyor. Açık alanda sıkıntı yok ama bu tür mekanlarda sıkıntı var.

Hayır öyle degil. 26 da dahil. 27'si 00:00'da yükleniyor yeni dakikalar. (yani 26'yi 27'ye bağlayan gece)

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.