- x
TRAŞ KÖPÜĞÜ İLE KOLTUK TEMİZLEME
74 Cevap20954 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Mart 2012; 13:29:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bir arkadaşımın aracının koltukları lekeli. 1-2 yıllık izler var.

Taner Bey daha önce bahsetmişti. Deneyen var mı? Güzel sonuç alınıyor mu?

Koltukları kendi haline mi bırakıyoruz? Yoksa elektrik süpürgesi ile çekecek miyiz?

Tavanda da bazı lekeler var. Komple bir uğraşmak istiyor kendisi.

4394 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
arjen553
16 Mart 2012; 13:30:29 

En garantili çözüm halı yıkama deterjanı
Traş köpüğüyle uğraşmaya falan gerek yok.Ayrıca traş köpüğü leke bırakır sanki

5794 Mesaj
16 Mart 2012; 13:33:26 

traş köpüğü ile ğraşacağına wurth döşeme temizleyici köpük sprey al 500 ml şişeler haşinde satılıyor mis gibi tertemiz yapıyor extreme gerek yok

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

Uzaklaştırılmış
16 Mart 2012; 13:39:51 

Ürün bu mu?

http://shop.wurth.com.t...-temizleme-kopugu-500ml

38 TL.

AKTİF CLEAN (Aktif temizleme)

Komple vasıta içi için meyva kokulu yoğun köpüklü temizleyici

► Mikro incelikte aktif köpük (Vakum etkili)

Avantajlarınız :

•Köpük üst düzey üzerinde kalır ve kiri aktif olarak köpük kabarcıklarının patlaması neticesi dışarı çeker.

•Fevkalade kir çözme gücü

•Oturma yerleri ıslanmaz ve uzun kuruma süreleri engellenir.

► Malzemeyi koruyucu

Avantajınız :

•Vasıta iç kısmının tüm yüzeyleri için

uygundur. Hava yastıklarının kırılma yerlerini etkilemez

► 20 defa büyür

Avantajlarınız:

•500 mi lik Aktif Clean temizleyicisi

takriben 10 litre akışkan temizleme maddesinin gücüne sahiptir.

•Çok az masraflıdır

► İçerisinde fosfat ve organik çözücü maddeler yoktur. AOX içermez

Avantajlarınız:

•Güncel kullanımdaki tehlike potansiyeli azalır

•Bölgesel atık su bileşimleri hükümlerine uygundur

•Çevre yükünü azaltır

•Tehlikeli madde talimatnamesine göre işaretlendirilmesi gerekmez

► Avrupa standartı Test B 5105"e göre atıklardan seri olarak ayrılır.

► Biyolojik ayrışması % 95

► PH değeri : 8,2

► Silikonsuzdur

Uygulaması :

Aktif Clean'ı temiz ve kuru bir beze püskürtünüz ve işlem görecek olan alanları temizleyiniz. Döşeme ve oturma yerlerine köpüğün bir miktar etki etmesini bekleyiniz, plastik parçaları KOKPİT TEMİZLEYİCİ ile tekrar temizleyin ve gerekirse kirleri fırça veya sünger ile alınız. Lekelerde dışarıdan içeriye doğru çalışınız. Oturma yerlerini bundan sonra emdiriniz. Donmaktan koruyunuz.

local://upfiles/983622/A061916D09AD44D6B98ADF064421830F.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 16 Mart 2012; 13:40:31 >

1391 Mesaj
16 Mart 2012; 13:59:04 

Bim de satılan aspirins diye bir kırmızı leke çıkarıcı var. 2.5 tl gibi bir şey. Dün aldım. Tavan simsiyah olmuş aracın. kovanın içine döküp biraz sulandırıp tavanı hafifçe sildim. Topaklanır sarkar dediler hiçde bişi olmadı. Sabah baktım tertemiz olmuş. Kapı döşemelerinide sildim bugün mis gibi oldu. Havalar düzelince koltuklarıda sileceğim. tavsiye ederim öyle büyük paralar saçmanıza gerek yok

0

Ekteki dosya (1)

BMW E46

2214 Mesaj
16 Mart 2012; 14:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Ürün bu mu?

evet bahsedilen ürün o ama, o kadar para vermeyin. Wurth ürünlerinin tümünün beşte biri fiyatına satılan muadilleri genelde birebir etkiyi gösteriyor. Bu arada husam74'ün önerdiği Asprins oldukça başarılı bir leke çıkarıcı.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

1399 Mesaj
16 Mart 2012; 14:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Details

evet bahsedilen ürün o ama, o kadar para vermeyin. Wurth ürünlerinin tümünün beşte biri fiyatına satılan muadilleri genelde birebir etkiyi gösteriyor. Bu arada husam74'ün önerdiği Asprins oldukça başarılı bir leke çıkarıcı.

iyi fikir, bende koltuk temizliği için ne yapsam diye düşünüyordum. oto kuaföre gitsen dünyanın parasını istiyorlar. bim de satılan ürünü deneyeyim bir.

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

241 Mesaj
16 Mart 2012; 15:52:03 

kar suyu lekesi nasıl temizlenir arkadaşlar koltuklar fena durumda bi fikir verseniz??

2009 Astra h CDTİ

Uzaklaştırılmış
16 Mart 2012; 16:27:05 

Bim'in ürününü deneyelim.

2101 Mesaj
16 Mart 2012; 16:32:47 

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Bim de satılan aspirins diye bir kırmızı leke çıkarıcı var. 2.5 tl gibi bir şey. Dün aldım. Tavan simsiyah olmuş aracın. kovanın içine döküp biraz sulandırıp tavanı hafifçe sildim. Topaklanır sarkar dediler hiçde bişi olmadı. Sabah baktım tertemiz olmuş. Kapı döşemelerinide sildim bugün mis gibi oldu. Havalar düzelince koltuklarıda sileceğim. tavsiye ederim öyle büyük paralar saçmanıza gerek yok

0

hocam çamaşır suyu etkisi falan göstermiyor dimi ? renk değişimine falan neden olmasın sonra.

... Yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür ...

1391 Mesaj
16 Mart 2012; 16:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: altunay2

hocam çamaşır suyu etkisi falan göstermiyor dimi ? renk değişimine falan neden olmasın sonra.

hayır hocam sıvı deterjan gibi düşünün.. Arka kısmında kullanma talimatı var zaten.Okur ona göre alırsınız. bende hiçbir yan etki olmadı.Benimde koltuk döşemelerim syah renkte

BMW E46

1391 Mesaj
16 Mart 2012; 16:43:29 

sizin için dış ambalajının resmini çektim .. araç döşemelri için yazıyor zaten..aklınızda soru işareti kalmasın

0

BMW E46

18966 Mesaj
16 Mart 2012; 16:46:08 

quote:

Bir arkadaşımın aracının koltukları lekeli. 1-2 yıllık izler var. Taner Bey daha önce bahsetmişti. Deneyen var mı? Güzel sonuç alınıyor mu? Koltukları kendi haline mi bırakıyoruz? Yoksa elektrik süpürgesi ile çekecek miyiz? Tavanda da bazı lekeler var. Komple bir uğraşmak istiyor kendisi.

TRAŞ KÖPÜĞÜ daha profesyonel (ve daha pahalı) leke çıkarma ürünlerine karşı çok ucuz ve çok işe yarayan, leke bırakmayan bir alternatif (0,99 €) olarak önerildi. Mutlaka piyasada bu tür leke çıkarmada profesyonel ya da özel çözüm ürünleri bulunacaktır ama fiyatı da tabi ki ona göre. Kendi aracım çok kirli olsaydı uğraşmak yerine oto yıkamacıya götürür ve ilgili yeri köpükle iyice silmesini (ovmasını) isterdim.

Önceki oto yıkamacımdayken bir BMW 520D'nin krem renkli B sütun kaplamasına bulaşan kocaman bir katran (zift/asfalt) lekesini başka bir aracın deposundan çektikleri benzinle temizlediler, sonra köpükle iyice yıkadılar, hiçbir leke kalmadı.

10720 Mesaj
16 Mart 2012; 16:56:06 

benim araç da arka koltuğa oturan neredeyse hiç olmaz.
halen nasıl olduğunu anlayamadığım su bardağı tabanı kadar bir leke var...

bu yöntemler gayet basit ve ucuz gözüküyor.

uygun zamanda traş köpüğü ile denemeyi düşünüyorum.
diğer ürün de çok ucuzmuş. almakta fayda var.

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

2270 Mesaj
16 Mart 2012; 17:07:09 

Prosfesyoneller tarafından kabul görmüş çözüm.

0

Kutusu 15 lira gibi bir şeydi.Bir çok yerde bulunabiliyor.Lekeleri geçtim katı artıkları bile resmen yanardağdan akan lavmış gibi akıtıyor,üstelik su bazlı olduğu için suyun zarar vermediği her yerde kullanılabiliyor,tavsiye ederim

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA

1541 Mesaj
16 Mart 2012; 17:14:06 

Ben Turtle wax ın ucunda fırçası olan temizleme köpüğünü kullandım.Tavandaki ve koltuktaki hafif lekeleri güzelce çıkardı.Ağır kirler içinse Atas Vinet'i tavsiye ederim.

2661 Mesaj
16 Mart 2012; 17:19:16 

quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

Ben Turtle wax ın ucunda fırçası olan temizleme köpüğünü kullandım.Tavandaki ve koltuktaki hafif lekeleri güzelce çıkardı.Ağır kirler içinse Atas Vinet'i tavsiye ederim.

tam turtle wax ın arkasında fırça olan bu ürününü yazmak için aşağı indim siz benden önce yazmışsınız. tek kelime ile mükemmel ötesi araba yeni gibi kokmaya başlıyor resmen. üstelik fiyatıda 16 tl gibi birşey tavanada koltuklarada yeter.

1793 Mesaj
16 Mart 2012; 17:35:18 

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

0

Doğru çözüm bu,bırakın würtmüş dürtmüş bunları nihayetinde kimyasal.

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

8049 Mesaj
16 Mart 2012; 17:56:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

tam turtle wax ın arkasında fırça olan bu ürününü yazmak için aşağı indim siz benden önce yazmışsınız. tek kelime ile mükemmel ötesi araba yeni gibi kokmaya başlıyor resmen. üstelik fiyatıda 16 tl gibi birşey tavanada koltuklarada yeter.

Link alabilirmiyim benim de tavanı halletmem lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3357 Mesaj
16 Mart 2012; 17:59:49 

0

Hilti. Outperform. Outlast.

2661 Mesaj
16 Mart 2012; 18:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

koçtaşta bulabilirsiniz.

1541 Mesaj
16 Mart 2012; 18:22:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

http://www.hepsiburada....013&categoryId=20035746

Burada pahalı fikir vermesi için koydum linki bauhaus,koçtaş gibi yapı marketlerinde satılıyor.Kokusu da Cif e benziyor

3220 Mesaj
16 Mart 2012; 18:25:30 

vanish ve oxi action'ın çıkarmadığı şey yok. bir kovaya doldur. bezler sil. sonra kuru bezle tekrar sil.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

3689 Mesaj
16 Mart 2012; 18:27:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

TRAŞ KÖPÜĞÜ daha profesyonel (ve daha pahalı) leke çıkarma ürünlerine karşı çok ucuz ve çok işe yarayan, leke bırakmayan bir alternatif (0,99 €) olarak önerildi. Mutlaka piyasada bu tür leke çıkarmada profesyonel ya da özel çözüm ürünleri bulunacaktır ama fiyatı da tabi ki ona göre. Kendi aracım çok kirli olsaydı uğraşmak yerine oto yıkamacıya götürür ve ilgili yeri köpükle iyice silmesini (ovmasını) isterdim.

Önceki oto yıkamacımdayken bir BMW 520D'nin krem renkli B sütun kaplamasına bulaşan kocaman bir katran (zift/asfalt) lekesini başka bir aracın deposundan çektikleri benzinle temizlediler, sonra köpükle iyice yıkadılar, hiçbir leke kalmadı.

Taner abi konuyu daha önce görmemişim. Bu traş köpüğü konusunda ciddisiniz galiba? Vallahi ilkdefa duydum ama böyle bir etkisi varsa ne güzel. Bunu nerelerde nasıl uygularız, kendi haline mi bırakalım yoksa uyguladıktan sonra silelim mi tekrardan

9478 Mesaj
16 Mart 2012; 19:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Doğru çözüm bu,bırakın würtmüş dürtmüş bunları nihayetinde kimyasal.

bu ne, bitkisel mi?

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

489 Mesaj
16 Mart 2012; 19:24:48 

merhaba, bende vanish kosla halı ve döşeme temizleyicisi elde kullanım için olanını öneriyorum.

bir çok kez denedim ve memnun kaldım.

sıcak suyun içine vanish koslayı döküp, karıştırarak köpürmesini sağlayacaksınız. ardından oluşan köpüğü döşemelere hafif bir şekilde uygularsanız sonuçtan memnun kalacağınızı düşünüyorum.

0
0

1793 Mesaj
16 Mart 2012; 20:40:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

bu ne, bitkisel mi?

Nihayetinde kimyasal derken bu leke çözücülerin kimyasal yapısından bahsettim.Hani h2o,NACl vs. vs. genel itibariyle kimyasal yapıları aynı einstein bey

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

4639 Mesaj
16 Mart 2012; 20:44:39 

kosla halı şampuanı çok iyi sonuç veriyor. pahalı da değil. benim laguna da denemiştim. tertemiz yapıyor. nasıl kullanılacağı paketinde yazıyor.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

9478 Mesaj
17 Mart 2012; 0:47:54 

quote:

Nihayetinde kimyasal derken bu leke çözücülerin kimyasal yapısından bahsettim.Hani h2o,NACl vs. vs. genel itibariyle kimyasal yapıları aynı einstein bey

şimdi persil matik de kimyasal x'matik de kimyasal...

bridgestone michelin de kimyasal, hankook, toyo, petlas , syron, sava da kimyasal... bu ürünler arasında fiyat farkı var... ama hepsi kimyasal... siz bunlara aynı kalitede, aynı özellikleri sunuyorlar diyebilir misiniz? bunu anlamak için einstein olmaya gerek yok biraz düşünmek yeterli

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

4450 Mesaj
17 Mart 2012; 1:17:09 

En güzeli halı yıkama. Halı yıkama makinesinin su pompası bozuldu. Yenisini bulunca arabayı komple temizleyeceğim

Evdeki halı ve koltuklarda uygulayınca oluşan değişimi arabada da görebilirim. Koltuk üstündeki suyu çektiği için lekelerle geliyor. 2kere uygulayınca daha etkili olur

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

1793 Mesaj
17 Mart 2012; 1:19:59 

quote:

şimdi persil matik de kimyasal x'matik de kimyasal...

bridgestone michelin de kimyasal, hankook, toyo, petlas , syron, sava da kimyasal... bu ürünler arasında fiyat farkı var... ama hepsi kimyasal... siz bunlara aynı kalitede, aynı özellikleri sunuyorlar diyebilir misiniz? bunu anlamak için einstein olmaya gerek yok biraz düşünmek yeterli

LA cins misin nesin yürügit işine bak işine geldiğin gibi anlama.Kimyager misin de kullanılan malzemeleri biliyorsun da burada ahkam kesiyorsun bana.Bir bildiğimiz var ki yazıyoruz sen git würt al allah allah..

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

9478 Mesaj
17 Mart 2012; 1:34:33 

quote:

LA cins misin nesin yürügit işine bak işine geldiğin gibi anlama.Kimyager misin de kullanılan malzemeleri biliyorsun da burada ahkam kesiyorsun bana.Bir bildiğimiz var ki yazıyoruz sen git würt al allah allah..

kimyager değilim mühendisim de konuyla ne alakası var, siz önce kendinizi düzgün ifade edin, bildiklerinizi buraya da yazın ki anlaşabilelim...

3 liralık ürünle 30 liralık üründe aynı maddeler aynı miktarda aynı şekilde mi kullanılıyor? dersiniz ki 3 liralık üründen sağlayacağınız fayda 10k ise, 30 liralıktan sağlanan fayda 100k değil 20k'dır, bu yüzden o kadar para vermenize gerek yok... burada çok para verip alanları salak yerine koyuyorsunuz. sebebini açıklayabilirseniz kimse almaz. belki de uzun vadede 5 kullanımda ucuz ürün deformasyona yol açacak ama pahalı ürün açmayacak, kaç kez ne kadar süreyle test ettiniz?

kimyasal olduğu için konu bu kadar basit değil diyorum, aynı işi görüyor olabilirler ama uzun vadedeki sonuçlarını ben bilmiyorum, siz biliyorsanız lütfen anlatın,

her zaman merak etmişimdir bir ürün ucuzsa neden ucuz, bir ürün pahalıysa neden pahalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 17 Mart 2012; 1:35:32 >

Acer AS5740G-434G50Bi

1793 Mesaj
17 Mart 2012; 2:56:59 

quote:

kimyager değilim mühendisim de konuyla ne alakası var, siz önce kendinizi düzgün ifade edin, bildiklerinizi buraya da yazın ki anlaşabilelim...

3 liralık ürünle 30 liralık üründe aynı maddeler aynı miktarda aynı şekilde mi kullanılıyor? dersiniz ki 3 liralık üründen sağlayacağınız fayda 10k ise, 30 liralıktan sağlanan fayda 100k değil 20k'dır, bu yüzden o kadar para vermenize gerek yok... burada çok para verip alanları salak yerine koyuyorsunuz. sebebini açıklayabilirseniz kimse almaz. belki de uzun vadede 5 kullanımda ucuz ürün deformasyona yol açacak ama pahalı ürün açmayacak, kaç kez ne kadar süreyle test ettiniz?

kimyasal olduğu için konu bu kadar basit değil diyorum, aynı işi görüyor olabilirler ama uzun vadedeki sonuçlarını ben bilmiyorum, siz biliyorsanız lütfen anlatın,

her zaman merak etmişimdir bir ürün ucuzsa neden ucuz, bir ürün pahalıysa neden pahalı?

Hacım eşim Kimya Müh. Bu tür malzemelerin esası genel manada aynı.Bunlar kirlere yapışıyor bizde bezle siliyoruz aynı sabun gibi.Arap sabunu da iş görür ama sökmek lazım komple döşemeyi sağlıklı işlem uygulamak için.Bildiğin halı yahu bu,ince kadın çorabı gibi değilse döşeme-tavan birşeycikler olmaz.Aradaki fark malzeme konsantrasyonundan başka birşey değil ki o da aradaki farkı vermeye deyecek birşey değil.Yıllardır araçlarımda arap sabunu falan kullanırım hiç de birşey olmaz.Oto yıkamacılar Sonaxx vs. gibi kaliteli firmalar bu malzemelere para yetiştiremez sizin yoldan gidersek.İlla ki diyorsanız ki oto ile ilgili bir temizleyici alayım,erdemboya diye biryer var şişlide çok uygun fiyata malzeme ithal ediyor oradan alın.

http://erdemboya.ticare...roduct_list/group_65802

http://erdemboya.ticare...oduct_list/group_123524

Suyla karıştır karıştır kullan yukarıdaki 5kg bidonu 15kg temizlik malzemesi çıkar sana 60-70 arabayı komple elden geçirirsin.

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

2661 Mesaj
17 Mart 2012; 16:37:24 

biraz kafayı çalıştıracak olursakda traş köpüğü bir kimyasal diye lekeleri çıkaracak değil, traş köpüğü ciltteki lekeler için yapılmış bir malzeme değil sadece kayganlık verme amacıyla yapılmış hatta cildi en az tahriş etmesi için en hafif kimyasllar kullanılmıştır, döşemenin içinde kalan lekeleri çıkaramayacağı bariz.... kimyasal-doğal muhabbetinden nefret ettiğim kadar hiçbirşeyden etmem,, alın size siyanür doğal bir madde bir gramı şehri zhirlemeye yeter eee noldu şimdi doğal kimyasal takıntısı??? :))

298 Mesaj
17 Mart 2012; 16:49:16 

Bim akar aga Hem ucuz hem de çözüm. Bende gidip alayım bari Tavan kapı kenarları sigaradan siyahlaştı

59 Mesaj
1 Mart 2013; 23:26:21 

Arkadaşlar konu eski ama bu bilginin mutlaka olması gerektiğini düşündüğümden yazıyorum. traş köpüğü temizlemede kullanılabilir bir mahzuru olmaz. Ama diğer ürünlerin kullanılması zararlıdır. Aralarında en zararlı olanı kosla türevleridir. Biz Antalya da halı ve koltuk temizleme işi yapıyoruz. Haftada bir mutlaka kosla maduru halı gelir. Hiç zarar vermesede lekenin kalıcı olmasını sağlar. Daha sonra ne kullanırsanız kullanın bu lekeler çıkmaz. İnanmayan arkadaşlar pm atsınlar madurlarla görüştürüyüm daha bu hafta bembeyaz saray halısından çay lekesini kosla ile çıkarmaya çalışan kişinin halısını temizleyemeden iade ettik. Halbuki bizim işimizde en kolay leke çay lekesidir. sadece suyla dahi hemen çıkar
Aspirin çeşitleri çok sulandırarak kullanılabilir ama mutlaka kirli suyun oradan uzaklaştırılması gerekir buda vakumla olur. Evimizdeki elektrikli süpürgelerin çoğu ıslak kuru dur. Bu süpürgelerle çektirilmesi gerekir . Unutmayın deterjanların hiçbiri sihirli değilki lekeyi yok etsin. Deterjanın kullanım amacı suyun leke çözücülüğünü artırmaktır. asıl işi yapan sudur. Deterjanlar suyun yüzy gerilimini düşürür.
Sonuçta kir çıkar ama uçmaz. Sen unu oradan uzaklaştıracaksın. Bu iş silme ile olmaz. Süpürgeyla vakum yapın. Hiç deterjan aramanıza gerek yok bir kaşık bulaşık deterjanını 1 litre suya karıştırıp fısfısla sıkın sonra süpürge ile çektirin. Bunun yerine kullandığınız saç yıkama şampuanını da kullanabilirsiniz traş köpüğünüde bu iki üründe mükemmel temizlik yapar ama suyu vakumlama şart.
Neyaparsanız yapın tek yapmayacağınız şey kosla kullanmak

www.duyguhalitemizleme.com

414 Mesaj
4 Mart 2013; 9:18:29 

bende kendi koltuklarımı halı yıkama makinesi ile yıkadım. güzel de çıkarmıştı lekeleri

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...

1570 Mesaj
4 Mart 2013; 11:40:42 

quote:

Orijinalden alıntı: asil5

Arkadaşlar konu eski ama bu bilginin mutlaka olması gerektiğini düşündüğümden yazıyorum. traş köpüğü temizlemede kullanılabilir bir mahzuru olmaz. Ama diğer ürünlerin kullanılması zararlıdır. Aralarında en zararlı olanı kosla türevleridir. Biz Antalya da halı ve koltuk temizleme işi yapıyoruz. Haftada bir mutlaka kosla maduru halı gelir. Hiç zarar vermesede lekenin kalıcı olmasını sağlar. Daha sonra ne kullanırsanız kullanın bu lekeler çıkmaz. İnanmayan arkadaşlar pm atsınlar madurlarla görüştürüyüm daha bu hafta bembeyaz saray halısından çay lekesini kosla ile çıkarmaya çalışan kişinin halısını temizleyemeden iade ettik. Halbuki bizim işimizde en kolay leke çay lekesidir. sadece suyla dahi hemen çıkar
Aspirin çeşitleri çok sulandırarak kullanılabilir ama mutlaka kirli suyun oradan uzaklaştırılması gerekir buda vakumla olur. Evimizdeki elektrikli süpürgelerin çoğu ıslak kuru dur. Bu süpürgelerle çektirilmesi gerekir . Unutmayın deterjanların hiçbiri sihirli değilki lekeyi yok etsin. Deterjanın kullanım amacı suyun leke çözücülüğünü artırmaktır. asıl işi yapan sudur. Deterjanlar suyun yüzy gerilimini düşürür.
Sonuçta kir çıkar ama uçmaz. Sen unu oradan uzaklaştıracaksın. Bu iş silme ile olmaz. Süpürgeyla vakum yapın. Hiç deterjan aramanıza gerek yok bir kaşık bulaşık deterjanını 1 litre suya karıştırıp fısfısla sıkın sonra süpürge ile çektirin. Bunun yerine kullandığınız saç yıkama şampuanını da kullanabilirsiniz traş köpüğünüde bu iki üründe mükemmel temizlik yapar ama suyu vakumlama şart.

yeni bi koltuk yıkama kampanyası yapsanızda aracımızı getirsek hocam

2021 Mesaj
4 Mart 2013; 11:42:00 

quote:

yalan konuşmayın ben koslayı 4 senedir beyaz koltuklarım dahil herşeyde kullanıyorum bu kadar başarılı bir ürün olamaz en ufak bir lekede kosla benim elim ayağım durumunda aracımdada 2 defa denedim gayet memnun kaldım kahve lekesinde özellikle bire bir ben sizin görüşlerinize pek inandırıcı bulmadım.

2552 Mesaj
4 Mart 2013; 12:05:31 

Bilgilendirme amaçlı yazayım.Alttaki ürünü geçen kullandık,oldukça etkisiz ve koltukta iz bıraktı.

0

Aracım üzerinde yaptığım uygulamalar

3996 Mesaj
4 Mart 2013; 13:57:22 

amway loc.

plastik aksamdan döşemeye kadar kullanıyorum, başarılı bir ürün

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

650 Mesaj
4 Mart 2013; 15:37:52 

Arap sabunu da iyi iş görüyor. Aklınızda bulunsun.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2006 Colt 1.3 AMT

59 Mesaj
4 Mart 2013; 22:08:38 

Bena ne faydası var koslanın satmasının satmamasının. Tek amacım faydalı olmak. Deterjan üretmiyorumki o kötü benimkini al deyim. Madur olanlardan bir listeyi hemen yollayabilirim. Benim tek sorunum bıkmış olmak. Daha bu gün bir abonemiz aradı çiğdem hanım özelden irtibat bilgilerini de veririm. Beyaz koltuğundan leke sökeceğim diye kosla kullanmış gittim yarım saat uğraştık ama çok az bir değişikliik oldu. Tabii angarya bir iş 3 cm çapında bir leke için para istesek te olmuyor. Böyle uğraşıyoruz sadece olmaz desek inanmıyor.
Ha diyelimki söylediklerimde mantıksızlık gördünüz bir ben değilki her vilayette yüzlerce halı yıkamacı var Bunların çoğu koltukta yıkar . Arayın birini sorun çok basit. Burdan tüm bu konuyu okuyan arkadaşlara çağrım bu halılarınızı yada koltuklarınızı yıkayan adamla sorun . Yahu benim halıma çay döküldü ben koslayla sildim geçmedi Alıp yıkarmısınız geçermi deyin.
Aklınıza şu da gelebilir madem öyle neden reklamı yapılıyor ve neden satıyor. Böyle düşünen arkadaşlara derimki hala bu ülkede kalgon kullananlar var. Siz akılla mantıkla, normal ve üzeri zeka seviyesine sahip birinin neden gider kalgon alır bunu izah edemzsiniz. Şuur altı veya hipnoz gibi ilimlerde söz sahibi birileri yada sosyologlar felan izah eder herhalde. 4 yaşında bir kızım var bazen durduk yere bana dönüyor baba aktiveks sıvı sabun alalım diyor. Kızım evde her lavaboda sıvı sabun var ne yapalım deyincede istiyom istiyom diyor. Kinder süt dilimi al diyor gidiyoruz alıyoruz yemiyor. bir gün sonra yine kinder süt dilimi al diyor. Evde televizyon izleyen ev hanımları zombiler gibi evden çıkıp alışveriş yapıyor. Bu başka bir konuya başlık olur uzatmayayım.
Ayrıca yalan felan gibi bir ifadeden de kırılmadım değil hani .Neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asil5 -- 4 Mart 2013; 22:11:52 >

59 Mesaj
4 Mart 2013; 22:11:00 

[/quote]
yeni bi koltuk yıkama kampanyası yapsanızda aracımızı getirsek hocam
[/quote]

Nisan ayının ilk haftası yapıyoruz inşallah

40 Mesaj
4 Mart 2013; 23:14:21 

Kosla kullan işe yarıyor

7836 Mesaj
8 Mart 2013; 21:26:30 

Tersinden okumayın da, ne yaparsanız yapın....

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

4008 Mesaj
8 Mart 2013; 22:03:39 

Yapılır yıllardır yaparım ben faydalı yalnız kurutmayın.

Defender 100km/12lt disel

1085 Mesaj
8 Mart 2013; 23:02:01 

quote:

Yaptiginiz aciklama cok guzel. Soyledikleriniz lisedeki fizik derslerinden ogrendigimiz basit ama cok faydali bilgiler. Ben sizin onerinizi dinleyip vanish disi bir urun kullanicam. Su anlik asprin kullanmayi dusunuyorum eger onerebileceginiz uygun fiyatli baska urun varsa onu da kullanabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

152 Mesaj
13 Mart 2013; 14:47:59 

quote:

Bim'in ürününü deneyelim.

bimin ürününün adı nedir acaba

59 Mesaj
14 Mart 2013; 15:02:55 

aspirin diye bir ürünü var bimin heralde ondan bahsediyordur. buna benzer çok yerlerde isimlerinde az değişiklikle benzer ürünler var herhangi bi alışveriş merkezinde leke çıkarıcı deyin genelde kırmızı. ambalajlarda. Bunun yerine bulaşık deterjanı dahil pek çok başka deterjan da kullanılır. ama vakumsuz hiçbiri tam iş görmez

192 Mesaj
15 Mart 2013; 15:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

traş köpüğü daha ucuz diyemi buna yöneliyorlar yeni bir buluş yapmş gibi lekeleri çıkardı falan adamlar zaten bulmuşlar aracın leke sökücüsü bu demişler sabunlada traş olabiliriz mesela hem el yıkama hem traş

180 Mesaj
31 Mart 2013; 2:59:07 

Bahse Konu diger Urunler nasil ygulaniyor 2saat once denedim lekeni ustune Sildim iz Hala duruyor yikamaci bu islemi Yaparken hali yikama islak Kuru onu Kullaniyor bende ufak lekeler var Dedim urun onerdi Aldim ama pek ise yaramadi kopuk 10saniyede kurudu Sildim Ama nafile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir.. Bu, evrenin; ''sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir..

1016 Mesaj
31 Mart 2013; 4:53:15