Şimdi Ara

2012 yaz lastiği tavsiyesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
28.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BİR MÜŞTERİNİN ÖMRÜNDE KULLANACAĞI KADAR 20 LASTİK ALMIŞSINIZ ZATEN.
  • çok doğru mıchelin çabuk balon yapıyor
  • Turanza Er300 rüyalarımı süslüyor
  • 9 temmuzda 4 adet continental contipremium contact 5 lastiği tanesi 135 tl den aldım. çok memnunum. üretimi 20.12
    ölçüler 175/65/14, alacaklara şiddetle tavsiye ederim. maksimum kredi kartına 12 taksitle... 1 yılda yol yardım hediye...
  • STARMAXX (petlas üretimi yerli ) yerli olması benim için artı biraz milliyet tarafım var .

185 75 14

fiyat olarak 105 liraya izmirde buldum . burada bir çok garip marka döylenildi bana romanya polonya üretimi malezya falan ama yerli olması öne geçiriyor .

michelin listemde yok
    conti olabilir .

ama gördüğüm kadarı ile petlas üretimi starmaxx bridgestone mühendisleri destekli yeni turanza desenleri ile gözümde 1 adım önde

aldığımda yazacağım buraya

farklı öneriniz var ise dinleyebilirim izmirdeyim sadece yaz lastği olur sanırım
  • getz e prelli p4 110 tl den 175 65 14 aldım

sessiz şimdilik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtxpp -- 31 Temmuz 2012; 23:52:14 >
  • Ben yaklaşık 1 ay önce tanesi 160 TL'den Continental PremiumContact 5 aldım. Lastik ebadı 195/65/15. Arkadaşıma 205/55/16 ebadını sorduk 200 TL tanesiydi. 2012 ADAC yaz lastiği testlerinde 1.gelmiş. Ben daha öncede Continental kullandığım için seçtim ve gayet memnunum.

http://www.gumitebg.com/ADAC-summer-test-tyres-205/55R16-2012
  • selamlar bende bugün aldım contipremiumcontact 5 175/65/14 tanesi 135 tl'den ankarada konya yolu üzerinde bulunan bayiden aldım.aracın üzerinde bridgestone b381 vardı ilk izlenimim ses olayının azalmış olması.hayırlısı bakalım kazasız belasız kullanırız inşallah.
  • Michelin oldukca konforlu bir lastik. Eski lastiklerden sonra farkı ciddi hissediyorsun.Ama yaklaşık 2 yıl sonra ön sağ meme yaptı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıl ve 50bin km'dir zaman zaman zor şartlar zorlu yol koşulları altında kullandığım turanza er 300'lere bugün veda etmiş bulunmaktayım.özetle tecrübelerimi yazmak gerekirse paranın hakkını verdi diyebiliriz,çok sağlam yol tutuşu mükemmel bir lastik.hala dişleri yanakları sapasağlam bir defa bile patlamadı gerçekten sağlam diyebilirim yarıyolda bırakmazlar.lastikleri neden değiştirdiğime gelince sanki odun oldular resmen baltayla çatır çatır kırılıcak kıvamdalardı,okadar çok yol sesi yapıyorduki son zaman kaymak asvalt bile fayda etmedi,şehir içinde sanki 4 amortisör patlak veya lastik havaları 50 ps gibi gezmekten bıktım,patırtı çatırtı,arabanın torpidosunda oynaşmayan yer yoktur herhalde,son bir yıldır lastiler iyice ısınmadan hareket yapmaya korkar oldum,patinajlar saçma sapan abs tepkileri,kötü doblolardaki lassa mirattalar bile daha bi güven veriyordu,alt takım ve yürüyende uzun vadede masraf açacağı düşüncesiylede bugün gittim lastikçiye,niyetim forumlarda ve bi lastikçinin tavsiyesi üzerine pirelli p1 almaktı,ama gittiğim lastikçi izmirin bilinen firmalarında bölasko ısrarla goodyear effiencygripi tavsiye etti şöyleydi böyleydi yok illa bu dedi neyse aldık artık,yorum yapamam ama arabamı bunca süredir jantların üstünde kullandığımı anladım ses ve abs olayı bitti,olumlu veya olumsuz bişe söyleyemem tabi 10bin km yapmadan ama forumlardan gördüğüm kadarıyla kötü lastik değil ama mükemmel bir lastikte değil,idare eder tavsiye edilir niteliğinde.fiyat olarak 205-55-16 lastikler 190 lira tanesi ve 6 taksit yanında park sensörü hediye,tabi bu bana olan fiyat ve ikram bi tanışıklığımız vardı arkadaşla,park sensörü havadan geldi,michelinede 205 lira diyodu yanlış hatırlamıyosam.contilerde çabuk sertleşiyo diyolar turanzalardan sonra konfor biraz ön planda benim için o yüzden yumuşak lastik seçimimde etkili oldu.
    turanzalar ısındığında ondan iyi yol tutan lastik nadirdir heralde hele ıslak yolda resmen yapışıyolar makasa girdiğim zamanlarda araba zorlanmazdı hiç tabi ısınınca,ama o yol sesi gerçekten bir işkence,konforsuzluk diz boyu diyebilirim.
    effiencygripleri bir süre kullanayım test edeyim tecrübelerimi tekrardan yazacağım,ama forumlarda pek haz etmiyolar bu lastiği nesi var gayet iyi diyende var.

• ER300 DEN SONRA RE002 ALDIM MÜTHİŞTİ KESİNLİKLE BRİDGESTONE VE ER002 TAVSİYE EDERİM VİRAJLARDA HİSSEDİYORDUM KALİTEYİ ARABAYI SATINCA GİTTİ GÜZELİ LASTİKLER YENİ ARACIN EBATLARI FARKLI

FİKİR İSTİYORU

1.BRİDGESTONE S001 585 TL

2.PİRELLİ PZERO ROSSO 460 TL

3.YOKOHAMA ADVAN A10A 595 TL

4.HANKOOK (HENÜZ FİYAT ALAMADIM AMA 300 TL CİVARI)

5.TOYO (HENÜZ FİYAT ALAMADIM AMA 300 TL CİVARI)

ALACAĞIMIZ EBAT 215 45 18

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • TOYO PROXES T1 SPORT

HANKOOK S1 EVO 2
  • performans lastiği istiyorsan bridgestone potenza adrenalin'in üstüne tanımam 10 numara lastik ama konfor kesinlikle bekleme. ben kullanıyorum ama bundan sonra nokian alacam. yeter artık kafam şişti lastiklerden:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Violent666

TOYO PROXES T1 SPORT

HANKOOK S1 EVO 2

ŞU ANDA JANTINIZ 18 Mİ.?
    ARAÇ, MERCEDES BMW AUDİ FELAN MI,?
    GENEL OLARAK 50 YANAKTAN AŞAĞISI TAVSİYE EDİLMEZ.
    YOKOHAMA ADVAN, COROLLA DA 205/55/16 VAR
    ÇOK MEMNUN, VE SESSİZ KONFORLU BİR LASTİK
    BİRİDGESTON DA İYİDİR.
  • son mesajın üzerinden epey geçmiş ama arkadaşlar bende yazlık lastik bakmaya başladım.
    araçta brigestone hp dualer var 215.60.17 ölçüler bu lastikten oldukça memnunum aynısını almayı düşünüyordum
    bugün lastikçi dunlop lm 703 için 230 tl fiyat verdi bu fiyat bana çok uygun geldi

bu lastik nasıldır tavsiye edermisiniz yada yerine ne tavsiye edersiniz
  • Dunlop biraz sert olmakla beraber uzun km yapabilceğiniz bir lastkdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXTREMETE

son mesajın üzerinden epey geçmiş ama arkadaşlar bende yazlık lastik bakmaya başladım.
    araçta brigestone hp dualer var 215.60.17 ölçüler bu lastikten oldukça memnunum aynısını almayı düşünüyordum
    bugün lastikçi dunlop lm 703 için 230 tl fiyat verdi bu fiyat bana çok uygun geldi

bu lastik nasıldır tavsiye edermisiniz yada yerine ne tavsiye edersiniz

dunlop un fiyatı uygunmuş,
    ama bridgestone HP çok daha üstün.
    çok fiyat farkı yoksa HP alınır.
  • arkadaşlar acaba 195 / 65 / 15 ebatlar için hangi lastiği önerirsiniz??? ben good year düşünüyordum ama çabuk aşınırsa istemem!!! siz ne dersiniz...
  • primacy hp, sessizlik ve konfor olarak çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.