Şimdi Ara

BlackBerry 10 sürümünün PlayBook modellerine de geleceğini RIM onayladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BlackBerry 10 sürümünün PlayBook modellerine de geleceğini RIM onayladı

Dünyaca ünlü Kanadalı akıllı telefon üreticisi RIM'in BlackBerry modellerine büyük yenilik getirecek ve pazardaki ağırlığını yeniden kazanmasına yardım edecek BlackBerry 10 işletim sisteminin akıllı telefonların yanında PlayBook modelleri için de yayınlanacağı firma tarafından resmi olarak onaylandı.

Pazarda rekabet ettiği iOS ve Android arayüzlerine biraz daha yakınlaşan BB10 işletim sisteminde; yenilenen ve daha etkileşimli ikonlar, klasör içerisinde uygulama ikonlarının yansıtılması gibi pek çok özellik sunuluyor.

RIM ürün yöneticisi Rob Orr tarafından yapılan açıklamada yıl sonuna doğru piyasada olması beklenen BB10 yüklü modellerin yanında PlayBook modellerine de BB10 güncellemesinin gönderileceği belirtildi. Ancak detaylar hakkında herhangi bir paylaşımda bulunulmadı.

PlayBook modellerine önemli yenilikler getiren PlayBook OS 2.0 güncellemesi de ilk yayınlandığı gün kullanıcıların yüzde 50'si tarafından indirilerek kullanılmaya başlanmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Android ios ve metro karisimi olan seymi bu?

Ozellikler olarak 3unu kapsiyo olabilir ios kadar stabil bi isletim sistemi ve qnx tabanli oldugu icin cokme yasamiyo yani ne yaparsan yap cokmuyomus bu isletim sistemi ayrica flash player falan da destekliyomus ve ios isletim sistemine gore daha ozgur ama bi android kadar da degil ayrica mesajlari kriptolu(sifreli) oldugu icin mesaj guvenligi olusuyo yani kimse sizin mesajlariniza disardan mudahale edemiyo veya okuyamiyo :) bir de blackberryler kendi internet servisleri uzerinden calistigi icin daha az kota yiyo yani firma sizin icin internet uzerindeki datalari yeniden sifreleyip ve sikistirip gonderiyo telefonunuzda geri aciliyo yani az kota cok is :D tek eksigi az uygulama destegi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Crumby

quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Android ios ve metro karisimi olan seymi bu?

Ozellikler olarak 3unu kapsiyo olabilir ios kadar stabil bi isletim sistemi ve qnx tabanli oldugu icin cokme yasamiyo yani ne yaparsan yap cokmuyomus bu isletim sistemi ayrica flash player falan da destekliyomus ve ios isletim sistemine gore daha ozgur ama bi android kadar da degil ayrica mesajlari kriptolu(sifreli) oldugu icin mesaj guvenligi olusuyo yani kimse sizin mesajlariniza disardan mudahale edemiyo veya okuyamiyo :) bir de blackberryler kendi internet servisleri uzerinden calistigi icin daha az kota yiyo yani firma sizin icin internet uzerindeki datalari yeniden sifreleyip ve sikistirip gonderiyo telefonunuzda geri aciliyo yani az kota cok is :D tek eksigi az uygulama destegi :)

Android uygulamalarını destekleyecekti, ne oldu o iş?

• Bold 9900, Torch 8910 gibi yeni modeller için BB10 sürümü yayınlanmayacak deniyor.

Misal iphone..

2-3 senelik telefon 3GS modeli için en son çıkan işletim sistemi ios 5 desteği veriliyor. 2009 haziranda piyasaya sürüldü 3GS modeli...

2011 ağustos'ta piyasaya sürülen bold 9900'da ise bb10 desteği yok...

Blackberry, Türkiye'de popüler ve sevilen bir telefon ama dünya genelinde pazar payı her geçen gün düşmekte ve kan kaybetmekte. bir haber vardı bu konu ile ilgili... blackberry piyasa değeri son 8 yılın en düşük düzeyine ulaşmış.
  • Android desteği os2 ile birlikte geldi. şuanda winamp tan tutun android in mail istemcisine kadar playbook a yuklenebiliyor ve yükledimde :) qnx in stabilitesini android ten ziyade ios a benzetebilirsiniz , okadar akıcı okadar hızlı ki kullanmayan gerçekten anlayamaz.ve çok onemli bir özellik daha var blackberry nin elinde flash player ın hakları mevcut ve adobe un yapmadıgını kenmdisi yapıp bütün sürümleri güncel olarak sunmaya devam edicek playbook için.şuan kampanya fiyatında playbook 199 dolar a tanıdıgınız avrsa usa yada canada da mutlaka aldırın.
  • stabil ve güzel bişeye benziyor...
    umarım toparlar..
  • appworldda değişmeli çok yavaş ve oyun işinde el atmalı rim.
  • Yaptığı ürünlerde kullanması en büyük satış avantajı öbür türlü Android ve İOS varken zor.
  • ios u geçebilmesi zor bunu yapamazsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: heathrow(+)

Bold 9900, Torch 8910 gibi yeni modeller için BB10 sürümü yayınlanmayacak deniyor.

Misal iphone..

2-3 senelik telefon 3GS modeli için en son çıkan işletim sistemi ios 5 desteği veriliyor. 2009 haziranda piyasaya sürüldü 3GS modeli...

Blackberry, Türkiye'de popüler ve sevilen bir telefon ama dünya genelinde pazar payı her geçen gün düşmekte ve kan kaybetmekte. bir haber vardı bu konu ile ilgili... blackberry piyasa değeri son 8 yılın en düşük düzeyine ulaşmış.

Tutulmasının sebebi zaten kadınlardı tamamen blackberry ısmınden telefonu alan cok tanıdıgım oldu oyuncuların tamamen dısladıgı bır telefon kı ısletım sıstemı olarakta baya berbat tutulmasının tek sebebi bis olmasıydı o fıyatlarla bb sattırmak kolay oluyormus fakat uzun ömurlu degıl sadece e posta kullanıcaklar veya web tabanlı face twıtter kullanıcaklar ıcın bıle ıdael bı telefon olmaktan cıktı cok daha dusuk modellere cok daha guzel q klavyı telefonlar aramızda oldugu ıcın

• quote:

Bold 9900, Torch 8910 gibi yeni modeller için BB10 sürümü yayınlanmayacak deniyor. Misal iphone.. 2-3 senelik telefon 3GS modeli için en son çıkan işletim sistemi ios 5 desteği veriliyor. 2009 haziranda piyasaya sürüldü 3GS modeli... 2011 ağustosta piyasaya sürülen bold 9900da ise bb10 desteği yok... Blackberry, Türkiyede popüler ve sevilen bir telefon ama dünya genelinde pazar payı her geçen gün düşmekte ve kan kaybetmekte. bir haber vardı bu konu ile ilgili... blackberry piyasa değeri son 8 yılın en düşük düzeyine ulaşmış.

3gs e getirdiler ios 5.0i, noldu? telefonu öldürdüler. millet gidip bir üst modele geçiş yaptı. satış stratejisinden başka bişey değil yoksa destek veriliyormuş falan hikaye

• quote:

Orijinalden alıntı: söny

quote:

Bold 9900, Torch 8910 gibi yeni modeller için BB10 sürümü yayınlanmayacak deniyor.

Misal iphone..

Tutulmasının sebebi zaten kadınlardı tamamen blackberry ısmınden telefonu alan cok tanıdıgım oldu oyuncuların tamamen dısladıgı bır telefon kı ısletım sıstemı olarakta baya berbat tutulmasının tek sebebi bis olmasıydı o fıyatlarla bb sattırmak kolay oluyormus fakat uzun ömurlu degıl sadece e posta kullanıcaklar veya web tabanlı face twıtter kullanıcaklar ıcın bıle ıdael bı telefon olmaktan cıktı cok daha dusuk modellere cok daha guzel q klavyı telefonlar aramızda oldugu ıcın

Blackberry de stabilite yok dediniz ya ne diyim. Sizin cevrenizdekilerde bold9000 falan varsa bilemicem ama onlar da zamaninin en stabil telefonlariydi blackberry her zaman guvenli ve stabildir. Hatta bb9780 ile iphone4 u tarayici konusunda karsilastirdim bb bazen daha bile hizli yukleme yapiyor ve sayfalari iphone kadar akici oynatiyor zaten uygulamalarinda falan da gayet stabil ancak uygulama eksikligi cok :)
    Not: bb9780 680mhz islemci iphone4 0.8-1 ghz islemciye sahip islemci/performansa bakilirsa en stabil bb oluyo :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BB'nin berbat olduğuna falan katılmıyorum, çok stabil ve süper cihazlar üretiyor. BlackBerry OS Android'den daha stabildir. Tek eksisi BIS/BES zorunluluğu ve BB App World. Bayanlar kullanıyor falan da denmiş, alakası yok. Böyle yorum yapan bir kimse BB'y anlayamamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 16 Mart 2012; 23:55:25 >
  • QNX işletim sistemiyle ilgili biraz araştırma yaptım.Gerçekten çok iyi yönleri var.En çok hoşuma giden stabilite ve gerçek zamanlı bir işletim sistemi olması.Güzel bir arayüzle gayet tatminkar olabilir bence.Hayatımda Motorola'dan başka hiç telefon kullanmadım ama bu defa QNX'li BB London'a bir şans vermeyi düşünüyorum.En azından andoid'in dalvik saçmalığından kurtulurum :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.