Şimdi Ara

Araştırma: Tüketicilerin tercihi 4.0 - 4.5 inç arası ekrana sahip telefonlardan yana

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Gelişen teknolojiyle beraber adeta multimedya canavarına dönüşen akıllı telefonlarda ekran boyutunun son zamanlarda büyüdüğüne şahit oluyoruz. 4.0-inç veya daha büyük ekrana sahip akıllı telefonlar bazı kesimlerce memnuniyetle karşılanırken, bazıları bu durumun taşıma güçlüğüne neden olduğunu ileri sürerek eleştiride bulunuyor.

Ünlü araştırma firmalarından Strategy Analytics, tüketicilerin akıllı telefonlardaki ekran boyutu tercihlerini ortaya çıkarmak adına bir çalışma yürütmüş. Amerika ve İngiltere'deki katılımcıların (toplam sayı belirtilmemiş) %90'ı, kalın tasarıma sahip olmaması koşuluyla 4.0-inç ve 4.5-inç arası değişen ekran boyutlu modellerden yana tercih yapmış. Tercihler cinsiyet bazında ele alındığında ise kadınlar daha küçük akıllı telefonları beğeniyor. Tüketicilerin daha büyük ekranlı akıllı telefonlara yönelmesi gelişen multimedya yeteneklerine (oyun, uygulama, müzik, video) ve modellerin gitgide daha iyi internet deneyimi sunmasına bağlanıyor.

• 4.0 ve 4.3 inç ekran mobil'de psikolojik sınırdır,fazlası gereksizdir(Zorunluluk halleri)dışında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 15 Mart 2012; 15:21:22 >
  • Ekran boyutundan çok cihazın boyutları önemli...
  • Dogrudur..
  • Bence gayet mantıklı... Benim elim.iri ve 4" Galaxy S bana küçük geliyor.4.5-4.8" arası bir cihaz eğer ki.ince ve gereksiz boşluklar minimuma indirilirse almayı düşünüyorum. Üreticiler açısından da bir bakıma daha iyi bir durum. Gelişen çipler ısınabiliyor ve ısı daha büyük.alana yayılabiliyor ve daha büyük.boyutlu pil konulabiliyor...Herkes en iyiye sahip olacak diye bir şey yok sonuçta... Herkes bütçesinin ve kendine uygun olanı alacak olduktan sonra sorun yok... 4.5-4.8"lik cihazlara çok büyük cart curt demek saçmalıktan ibaret. Eli, avucu büyük olanlar da böyle cihazları tercih ediyorsa eleştirilmesinin manası yok bence... Oyun oynarken ekranı görmek, büyük.ekranlı bir.cihazı tercih etmek benim için daha iyi iken başkası için taşıma derdi olabilir.bırakın orasını cihazı alanlar düşünsün. Einstein olmaya gerek yok...

• Cep telefonunu hala statü göstergesi olarak görenler war bu memlekette bene bu daha garip.
  • bence en uygun 4 inç üstü fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spaydix -- 15 Mart 2012; 18:38:37 >
  • Bana kalirsa 4.3 incden sonrasi fazla degisik konseptlerde daha buyuk telefonlar cikabilir ama populer telefonlar (sgs gibi) 4.3 inci gecmemeli
  • Herkesin kişisel tercihi farklı olabilir. Ben 4.5 hatta 4.8" tercih ederim. Başkası 4", bir başkası 3.5". Android dünyasında hemen her boyutta ekran bulmak olası. Herkes tercihine göre alır. Tabletler içinde bu geçerli.

Sistem olarak ise iOS'u tercih ederim. Fakat Apple bana 3.5" ve 9.7" dışında seçenek sunmadığı için telefondada tablette de Android almayı tercih ediyorum.

Apple'ın 4.5" lik alternatif iPhone ve 7" lik alternatif iPad çıkarmaması bana ve birçok kişiye attığı kazıktır. 3.5" ve 9.7" olanlarda olsun tabi. Ama diğer boyutlarda da alternatif olsun. Ben kaç " olursa olsun zaten satıyorum mantığına anlam veremiyorum. 7" lik tableti de olsa 9.7" leri zaten satacak, benim gibi 7" isteyenlerede satabilecek. Keza 4.5" lik telefonlar içinde bu geçerli.
  • max 4' haci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.2" ekran kullanırken 3.5" lik iPhone'nin ekranı büyük derdim. 4.3" ekran kullanıyorumve şuan küçük geliyor. Bu istek bitmez sanırım piyasada 4.3" ekranlı telefonlar yaygınlaşsın o zaman daha da büyügünü isteyeceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HunMan

ayağında yırtık ayakkabı elinde iphone olan insan yada ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya güzel bir örnegiz dünyaya. eyiye gidiy maşullah

aynen katılıyorum sözlerine..
  • 5ten fazlası gereksiz.
  • Onemli olan telefon boyutu ekran boyutu değil. Alttaki tuslari kaldirarak ekrani büyütebilirler. Boylece telefon büyümeden ekran büyür iyi olur.
  • Doğrusu okadar da ultra ince olmasını istemem ekran benım için önemli 4 inç veya üstü güzel olur, taşıma problemi olması falansa sorun bence yatay ve dikey olarak birbirleriyle uyumlu olması güzel olur örnek vericek olursak Sony'nin Xperia seileri gibi sevmiyorum..
  • Ben Galay 3 bekliyorum, eger 4.8" den kücük olursa galaxy note alacagim. Arastirma sonuclari benim acimdan cok dogru. Su an galaxy S kullaniyorum ve ekran kücük geliyor, tablet desen sürekli acik tutulmuyor...
  • Hem boyutu hem işlevi önemli. Ekran artık en az 4.5 inç büyüklüğünde olmalı. Buna mukabil ram'i, işlemcisi, işletim sistemi, malzeme kalitesi vs... tüm donanımsal özellikleriyle üst seviye bir cihaz olmalı (ideal akıllı telefonlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HunMan

ayağında yırtık ayakkabı elinde iphone olan insan yada ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya güzel bir örnegiz dünyaya. eyiye gidiy maşullah

ahahahahah bu ne yahu.
  • 4 inch idealidir daha büyügü takoz gibi duruyor tek elle tutması cok zor oluyor gereksizzzz
  • boyutu değil işlevi önemli
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.