Şimdi Ara

## Xperia ARC S çatlak şoku!!! VİDEO VE FOTO EKLENDİ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
7.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar beyaz Arc S kullanıcısıyım, çalıştığım işyerine komşu olan bir başka Arc S kullanıcısı tanıdığım var ve kendisinin Arc S'i bu sabah çatlamış.

Vallahi şok oldum çünkü bu sorunu Arc S'de giderdiler diye düşünüyordum, şimdi korku sardı.

Fotoğraflar alttadır.

Şimdiden belirteyim, yıllardır bu forumdayım ve ben de Arc S kullanıyorum, yalan konuşacam halim yok. Eğer inanmayan olursa gerekirse video çekimi dahi koyabilirim.

Edit: Video eklenmiştir. Video'daki bozulmalar telefon kaynaklı değil youtube işleme esnasında bozulmuştur. Video çeken telefon kendi Arc S'im dir.

Edit 2: Telefon kesinlikle bir darbe almamıştır, çizik dahi yoktur!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 16 Mart 2012; 11:23:22 >

• arc'dan ayrılacağım için şimdiden başlayayım

eğer çatlama varsa nasıl olsa 2 yıl içinde 3 defa olur ben de fazla zarar etmeden iade ederim. o zamana kadar istediğim sony xperia walkman de çıkarsa benim için çok hayırlı bir gelişme olur bu.
  • fotoğraf çekerken arkadaki duvara odaklanmış o yüzden hiç net değil. telefonu bir zemine koyup öyle çekebilir misiniz?
  • İkinci fotograf duvara odaklanmış evet, ben de farkettim. Ancak ilk fotoğrafta belli oluyor.

Ayrıca demin yine geldi komşu, 2. bir çatlak daha varmış telefonda ancak nedeni cebine koyduğu için olduğunu düşünüyor. O da telefonun sağ tarafında, ortadaki metal kasa ile ekran arasında kalan plastikte.
  • böyle bir telefon kullanıp koruma kılıfı kullanmıyorsaniz bu sorunun oluşmasına sebep kılıyorsunuz dostlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ystipi

böyle bir telefon kullanıp koruma kılıfı kullanmıyorsaniz bu sorunun oluşmasına sebep kılıyorsunuz dostlar

Kılıfla alakası malesef yok dostum zira komşu'da kılıfla kullanıyor. O ilk resimdeki çatlaklar darbeden dolayı olmuyor, bir şekilde esneme veya sıcaklık faktörlerinden oluyor. Zaten o bölge darbe alacak bir bölgede değil.

Hayırlısı artık inşallah başımıza gelmez.
  • @Helldancer, ilk fotoğraf da tam net değil. yanlış görmediysem sensör de çatlamış. böylesini ilk defa görüyorum.

@ystipi, kılıf kullananlardan da başına gelen var. zaten telefon darbeye maruz kalsa ilk kırılacak yer ekran olması gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

@Helldancer, ilk fotoğraf da tam net değil. yanlış görmediysem sensör de çatlamış. böylesini ilk defa görüyorum.

@ystipi, kılıf kullananlardan da başına gelen var. zaten telefon darbeye maruz kalsa ilk kırılacak yer ekran olması gerekir.

Yok sensördeki ışık yansıması ve ya toz gibi birşey, sensörün hemen yanında çatlak.
  • resimleri pek inceleyemedim ama şahsen xperia pro kullanıyorum yurtdışından önlu arkali kilif getirttim . sizin telefonunuza da uyumlu satıyorlardir. bence araştırın . faydası olabilir
  • bu tür ince tasarımlı cihazlarda böyle sorunlar görülebiliyor , malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun ince olması sebebiyle en ufak dış etkenlerde bile zarar görebiliyor. Çatlak köşede olmadığı için darbe sonucu oluşmuş gibi duruyor.Kasa plastikleri enjeksiyon ile kalıplara basıldığı için en çok çekme köşelerde oluşur ve çatlamalar büyük oranda iç bükeyli zayıf köşelerde olur.

Garantiye verdiğinizde kullanıcı hatası diyecekler büyük ihtimalle, geçmiş olsun
  • bu kadar heyecana yok.. zaten catlak sorunu vardi.. gonder garantiye degistirsinler
  • Şok? Zaten bir kaç konuda önceden beri tartışılan bir şey bu. Yeni konu açmanıza gerek yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esayar07

bu tür ince tasarımlı cihazlarda böyle sorunlar görülebiliyor , malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun ince olması sebebiyle en ufak dış etkenlerde bile zarar görebiliyor. Çatlak köşede olmadığı için darbe sonucu oluşmuş gibi duruyor.Kasa plastikleri enjeksiyon ile kalıplara basıldığı için en çok çekme köşelerde oluşur ve çatlamalar büyük oranda iç bükeyli zayıf köşelerde olur.

Garantiye verdiğinizde kullanıcı hatası diyecekler büyük ihtimalle, geçmiş olsun

Kronik sorunmuş :) zaten sensörün oradaki plastik çok ince .

Garantide değişecekse sorun yok , bi kaç gün telefondan uzak kalınacak o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Şok? Zaten bir kaç konuda önceden beri tartışılan bir şey bu. Yeni konu açmanıza gerek yoktu.

Ben Arc S için de çatlak sorunu olduğunu bilmiyordum, ARC için var sanıyorum sadece.

Konuyu gönderebilirseniz bana bakmak isterim.
  • Kasa ve malzeme Arc ile aynı. Aynı sorunun görülmesi gayet doğal.
    http://forum.donanimhaber.com/m_56203207/tm.htm
  • Uzun suredir var. Bu xperia arc sin ilk uretiminde olusan bir hata diye biliyorum. Eger telefonu yeni almadiysaniz bu catlagin olusmasi gayet normal. Bende telefonu alali 1 ay oldu hic bir sorun yok. Ayriyetten telefon kullandikca yapranacaktir tabiki. Telefonu carptirip veya yere dusurduysenizde bunun olusmasi normal. Stapil ve klasiklesmis bir hata oldugu icin telefonu korursaniz bir sey olmaz. Ben telefona 1 aydir bebek gibi bakiyorum arka kapakta ve ekranda koruma var. Gerekmedikce cebime koymuyorum.

Yani yeni uretimlerde boyle bir sorun yok diye biliyorum ve tahminimce telefonu alirken boyle bir hata olduğunu biliyordunuz o yuzden telefonu korumaliydiniz. Telefonu yollayin garanti kapsami icerisinde yapip yollasinlar
  • Bu telefon zannedersem darbe almış sağlam bir şekilde Bir anda bu derece çatlaması çok saçma geldi bana.
    Neden diyeceksin. Sensör bile kırılmış. Çatlama da sensörün kırılması ne alaka? Sen bir sor istersen o arkadaşına.
    Bildiğin telefon darbe almış yani belli. Şimdi tekrar inceledim de. Sensörün kırılması saçma hatta imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XperiaTM -- 16 Mart 2012; 1:27:31 >
  • keske arkadasın telefonun arc s olddugunu kanıtlıcak ayarlardaki model numarasınıda gosterseydi bugune kadar hi.ç çıkmadı butun dunyada ve sıftah turkiyeden olması guzel tesaduf yani arkadasın bi ilk olucak ve o kasanın sensorle birklikde çatlamasıda ayrı bi acayip ustune bişimi dusurdu ne o ole :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Bu telefon zannedersem darbe almış sağlam bir şekilde Bir anda bu derece çatlaması çok saçma geldi bana.
    Neden diyeceksin. Sensör bile kırılmış. Çatlama da sensörün kırılması ne alaka? Sen bir sor istersen o arkadaşına.
    Bildiğin telefon darbe almış yani belli. Şimdi tekrar inceledim de. Sensörün kırılması saçma hatta imkansız.

Yahu Tamamda Darbe Alınca Hemen Çatlamak Zorunda Mı ? Al Benim Elimde Xperia Pro Var Parayla (Metalle) Darbe Vurdum Çatladı Mı ? Tamam Kalınlık Farkı Var Ama 1 - 2 Kişide Değil Bu Sorun . Sorun Sony Ericssonun Bu Telefonları Yaparken Dış Cephesi İçin Yanlış Alaşım Kullanmasıdır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ystipi -- 16 Mart 2012; 2:06:21 >

• Bugün aynı durum bende de oldu. Sensörün üzerinde hafif bir çatlak olduğunu farkettim.Daha önce silikon kılf vardı ama nafile .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.