Şimdi Ara

TTNET AKK !!! (922. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.464
Cevap
27
Favori
693.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu onlar bilmiyor mu sence bende senin gibi dusunuyorum ama ya basimizdakiler paragöz ya da bunlari yapamayacak kadar bilgisiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar , internet paket sözleşmem ( super online 8 mbps limitsiz) 22.mayısda bitiyor.
    Su an için en uygun - ucuz hangi şirket ve paketi önerirsiniz.5 dak.önce digiturk aradı - s.online internet 8 m limitsiz + hd recever + belgesel kanallar + st paket + lig tv anadolu paketi = 62,99 tl dedi.
    4 buyukler olsa idi kabul ederdim - anadolu olduğu için kabul etmiyorum dedim kapattım.

yeni sözleşme için tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar ilerleyen günlerde Zyxel ADSL modemler için '' mtu değeri nasıl girilir, nasıl AKN den kurtulunur, Hangi değerler arasında mtu değeri girmeliyiz? '' adlı bir konu hazırlamayı düşünüyorum. Önceleri tpl-link konum vardı ve yararlananlar oldu şu an girdiğim değerle 16 mbit tarifede 1.3 ü görebiliyorum. Buradaki yoğunluğa göre paylaşım yapacağım.
  • iyi de ben 20Mb Hipernet ile 500kb anca görebiliyorum,tarifemin başladığı Ağustos ayından beri çözüm bulunamadı ve olması gereken değere 2,4-2,6mb hayatta da çıkmadı,ben de sorunu
    bir şekil de IDM programı ile aşabiliyorum! bu IDM olması gereken Mb değerine çıkabiliyor ama normal olarak böyle programlar olmadığı zaman 540/500Kn de kalıyor d/l hızı!

TTNet iki defa eve geldi bir defa kutudan bilmem ne yaptılar ama hikaye çıktı!

Aklıma bir tek kullandığım(TTNet in verdiği) Zyxel WMG3312 ayarlarından bir nımara olabileceği geliyor artık ayrıca aynı evdeki bu modeme başka PC ler de bağladım Test için
    3 tane Notebook bağladım hızlar 320 ile 720 Kb arasında değişti,her üç PC de farklı işletim sistemlerine sahipti(bu bir etkenmidir bilmiyorum??) Win7/Win8/Vista ile denendi
    ayrıca WP olan bir başka Notebbok ile de denendi ve hız yine 400kb gibi çıkmıştı! kısaca her PC de hiç bir hız stabilitesi olmadı hepsi farklı d/l hız değerleri verdiler aynı siteden üstelik!

sonun da bıktım ve bıraktım IDM ile olması gereken hıza eriştiğim için olayı unuttum gibi ama bunun bir çözümü olmalı? aksi hal de itelemişim o zaman 20MB D/L tarifesini! bir arkadaşım var Win7 li
    Notebook kullanıyor aynı Modem ile ve hızı d/l hızı 300kb geçemiyor

TTNet testi ise İst. veya Ankara olunca 21/22Mb çıkıyor ama bu da hileli bence! Panel ve Receiver dan Avrupada dan bazı ülkeleri test ediyorum 5-9Mb gibi değerler çıkıyor??sanırım mesefeye
    bağlı olarak bu değerler ciddi düşüyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

AKK gerekli birşeydir ama "Mantıklı" bir şekilde yapıldığı sürece.

Herkes AKK'den şikayetçi. AKK'ler kaldırıp herkes akşam Youtube'a Download'a abansın bakalım ne oluyor ?

Server'lar 1 hafta kendine gelemez çöker bağlantı kesilir.

Ama adam gibi bir uygulama yapılabilir bence. Örneğin akşam 17 ile 22 arası yalnızca hız düşümü yapılacak.

Mantıklı AKK bizim ülkemizde uygulanması çok zor, çünkü herşey adaletsiz.

Diğer yandan herkes download'a abansa bile server'lar çökmez, Türk Telekom'un yurtdışı çıkışları 12 Tbps. Ve biz geçen yıl bu rakamın yarısını kullanıyorduk, şimdi bu rakam en fazla 10 Tbps olsa yine de server çökmez. Çünkü altyapı durumu çok kötü, dediğinizin olması için herkesin stabil 8 mbps ve üstü bir hızı alması lazım ve bu hız hiç düşmeyecek. O zaman belki...

Bu konu hk.geçenler de bir yerden olaya kulak misafiri olmuştum,örneğin İsrail bit kadar ülke ve nüfusu da sanırım 5/6milyon vardır ama çıkış değerleri 40Tb imiş veya örneğin Yunanistan 11milyon nüfus
    ve bu değer 50Tb imiş gibi şeyler duydum ve bizim değer ise 12Tb ise yine "hikaye" imişiz yaw

Nüfus işi ne kadar teknik bir veridir bilemem ama netice de bir etken olduğu da sanırım öyle gibi zira dünya da artık herkes net kullanıyor ve bunun da altyapıya yansıması her ülkede vardır!

sanırım yine 4/5 yıl kadar evvel bu iki bahsettiğim bu bahsettiğiniz Tb cinsinden değerleri TR nin bir kaç katı yükseğinde olduğunu bir yerlerdne okudum diye hatırlıyorum!

varmı acaba bu ülke değerlerinin daha spesifik olarak görebilecğeimiz kaynakları,sanırım bizi yine "yiyor" bu çakallar yaw

üstelik fiyatlar da hala çok pahalı çok,"AKK" nin ise içine edeyim ben siz isterseniz bir sürü "gerekçe" bulun AKK için ama ben içine edeyim diyorum sadece

hikayeden hızlar,kazık tarifeler,hileli tarifeler,kotalar,sansürler daha bir sürü atraksiyonlar=bunun adı "Internet hizmetimi" oluyor yaw hani beleşe verseler tüm bu çakallıkları o zaman
    Allah razı olsun derim ama hem pahalı sat hem de bir sürü bıktırıcı ve rezillkler dolu işleri yap sonra da pahalı sat,hadi yaw oradan....

ülen bir de bu kurumu veya sistemi v.s savunanlar var ya bu memlekette ben asıl onlara şaşıyorum ve çözemiyorum,yaw biraz dışarıya bakın insanlar neler yapıyor diye,bağlamışlar gözlerimizi
    alın size internet deniyor bu memlekette
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

AKK gerekli birşeydir ama "Mantıklı" bir şekilde yapıldığı sürece.

Herkes AKK'den şikayetçi. AKK'ler kaldırıp herkes akşam Youtube'a Download'a abansın bakalım ne oluyor ?

Server'lar 1 hafta kendine gelemez çöker bağlantı kesilir.

Ama adam gibi bir uygulama yapılabilir bence. Örneğin akşam 17 ile 22 arası yalnızca hız düşümü yapılacak.

Mantıklı AKK bizim ülkemizde uygulanması çok zor, çünkü herşey adaletsiz.

Diğer yandan herkes download'a abansa bile server'lar çökmez, Türk Telekom'un yurtdışı çıkışları 12 Tbps. Ve biz geçen yıl bu rakamın yarısını kullanıyorduk, şimdi bu rakam en fazla 10 Tbps olsa yine de server çökmez. Çünkü altyapı durumu çok kötü, dediğinizin olması için herkesin stabil 8 mbps ve üstü bir hızı alması lazım ve bu hız hiç düşmeyecek. O zaman belki...

Bu konu hk.geçenler de bir yerden olaya kulak misafiri olmuştum,örneğin İsrail bit kadar ülke ve nüfusu da sanırım 5/6milyon vardır ama çıkış değerleri 40Tb imiş veya örneğin Yunanistan 11milyon nüfus
    ve bu değer 50Tb imiş gibi şeyler duydum ve bizim değer ise 12Tb ise yine "hikaye" imişiz yaw

Nüfus işi ne kadar teknik bir veridir bilemem ama netice de bir etken olduğu da sanırım öyle gibi zira dünya da artık herkes net kullanıyor ve bunun da altyapıya yansıması her ülkede vardır!

sanırım yine 4/5 yıl kadar evvel bu iki bahsettiğim bu bahsettiğiniz Tb cinsinden değerleri TR nin bir kaç katı yükseğinde olduğunu bir yerlerdne okudum diye hatırlıyorum!

varmı acaba bu ülke değerlerinin daha spesifik olarak görebilecğeimiz kaynakları,sanırım bizi yine "yiyor" bu çakallar yaw

üstelik fiyatlar da hala çok pahalı çok,"AKK" nin ise içine edeyim ben siz isterseniz bir sürü "gerekçe" bulun AKK için ama ben içine edeyim diyorum sadece

hikayeden hızlar,kazık tarifeler,hileli tarifeler,kotalar,sansürler daha bir sürü atraksiyonlar=bunun adı "Internet hizmetimi" oluyor yaw hani beleşe verseler tüm bu çakallıkları o zaman
    Allah razı olsun derim ama hem pahalı sat hem de bir sürü bıktırıcı ve rezillkler dolu işleri yap sonra da pahalı sat,hadi yaw oradan....

ülen bir de bu kurumu veya sistemi v.s savunanlar var ya bu memlekette ben asıl onlara şaşıyorum ve çözemiyorum,yaw biraz dışarıya bakın insanlar neler yapıyor diye,bağlamışlar gözlerimizi
    alın size internet deniyor bu memlekette

Bizim altyapılar ile oraların altyapısı bir değil. Bit kadar dediğimiz ülkelerde fiber 100 Mbps kullanan kişiler milyonlar ile ölçülüyor, AKK denen zımbırtı Yunanistan'da yok ama İsrail'i bilmiyorum. Yani Yunanistan'da en son 2 Milyon fiber kullanıcısı vardı, ortalama 50 Mbps kullansalar çok rahat o çıkışlar kullanılır. Ama bizde gerçek fiber kullanan sayısı daha 600 Bin civarında onlarda çoğu 35 ile 50 arası kullanıyor ve AKN'li. Biz Türkiye'de henüz bir mahallede saha dolabının bile bütün kapasitesini kullanamıyoruz. Ablamların oturduğu sitede fiber var geniş bant kabin yanılmıyorsam 2 Gbps ama kullanılan alan 940 Mbps. Mahallemizde eski tip saha dolabı var 520 Mbps, biz 2 mahalle olarak 487 Mbps kullanıyoruz. Çünkü kablolar çok eski ve düzenli bakım yok.

Ben santrale 1 km mesafedeyim 8 Mbps'i zor kullanıyorum, hattım en fazla 10 destekliyor. Yurtdışında santrale 1 km mesafede ki adam ADSL ile 24 Mbps alıyor. Türkiye'de hala 512 kbps ile internete giren kişiler var. Yine bizim mahallede bizden 300 küsur metre ilerde oturan bir adam 999 kbps gelen hıza sahip ve onu da ucu ucuna alıyor.

Bu arada 12 Tbps biraz daha çoğalmış olabilir, bu rakam geçen yılın. Biz pek farketmesek de her yıl kapasite biraz daha artıyor.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    verileri neye göre söylüyorsunuz?

500-900 mbps site mahalle için az gözüküyor. Paket hızlarını veriyorlardır. Dolapların kapasitesinin daha yüksek olduğu fikrindeyim. Örneğin mahallede 4 kişi roketi aktif etti, geriye kalan 100 mbps kaç kişiye yetecek?

Dolaplardaki hızın rahat Gbit seviyelerinde olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleregrax

Arkadaşlar ilerleyen günlerde Zyxel ADSL modemler için '' mtu değeri nasıl girilir, nasıl AKN den kurtulunur, Hangi değerler arasında mtu değeri girmeliyiz? '' adlı bir konu hazırlamayı düşünüyorum. Önceleri tpl-link konum vardı ve yararlananlar oldu şu an girdiğim değerle 16 mbit tarifede 1.3 ü görebiliyorum. Buradaki yoğunluğa göre paylaşım yapacağım.

Bende de zyxel var ama hiç becerememiştim mtu yu. Paylaşımını beklemedeyim
  • Konuyu açtım incelersen yardımım dokunabilir. http://forum.donanimhaber.com/m_91228293/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleregrax -- 30 Nisan 2014; 9:47:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

500-900 mbps site mahalle için az gözüküyor. Paket hızlarını veriyorlardır. Dolapların kapasitesinin daha yüksek olduğu fikrindeyim. Örneğin mahallede 4 kişi roketi aktif etti, geriye kalan 100 mbps kaç kişiye yetecek?

Verileri Beykoz'da çalışan bir Telekom görevlisinden öğrendiğim ile söylüyorum.

Mbps hızlar eski tip saha dolapları için, yeniler 2 ve 6 Gbps arasında değişiyor. Bizim mahalledekinden örnek verdim, eski tip saha dolabı var kapasite 520 Mbps ve 2 mahalle'ye hizmet veriyor 487 Mbps kullanabiliyoruz.
  • aleregrax kullanıcısına yanıt
    Vdsl modemde de işe yarıyorsa dört gözle bekliyorum :D
  • kısaca bu iş anca bu kadar oluyor diyorsunuz yani,ama hesap da ve kağıt üstün de herşey uçuyor yaw hiç de öyle değil bizdeki olay belliki varmı-var olayı yani her bir şey var ama sadece adı var
    detaylara v.s inince hikaye olduğu kesin,zaten dünyanın hangi ülkesin de(adam gibi gelmiş ülkelerden bahsediyorum!)insanların bu kadar şikayet ettiği bir internete hizmet sistemi var acaba??
    TTNet boktan iyi de diğerleri ne alem de;lakdıki şikayetler hepsinden hiç ayrım yapmadan geliyor,demekki buna da şükredeceğiz+
  • quote:

Orijinalden alıntı: defectboy

Vdsl modemde de işe yarıyorsa dört gözle bekliyorum :D

Hocam elimde vdsl olmadığı için bişey diyemicem elinde olanlar bi deneyip paylaşırsa sevinirim :)
  • quote:

quote:

Mbps hızlar eski tip saha dolapları için, yeniler 2 ve 6 Gbps arasında değişiyor. Bizim mahalledekinden örnek verdim, eski tip saha dolabı var kapasite 520 Mbps ve 2 mahalle'ye hizmet veriyor 487 Mbps kullanabiliyoruz.

Yoğunluğa göre koyuyorlardır. Bizim mahallenin 50 küsür bin nüfusu var. İki mahalleye birden nasıl hizmet versin?

Umarım altyapınızda gelişmeler istediğiniz gibi olur.
  • quote:

quote:

quote:

Yoğunluğa göre koyuyorlardır. Bizim mahallenin 50 küsür bin nüfusu var. İki mahalleye birden nasıl hizmet versin?

Umarım altyapınızda gelişmeler istediğiniz gibi olur.

O zaman kesinlikle mahalleden mahalle'ye değişiyordur, bizim mahallenin nüfusu 200 civarı.. Ama internet kullananlar 92 kişi. Türk Telekom, 2015'in ikinci yarısında fiber gelecek diyor. Sanırım o zamana kadar altyapı 3 Mbps ancak destekler...
  • albani kullanıcısına yanıt
    Bende buna benzer sorun yaşıyordum modem değişince problem falan kalmadı.Benim problemim wi-fi kaynaklı çıktı.Ping testi yaptınız mı modeme?.Tabi aynı problem olacak diye bir kural yok fikir vermesi açısından modem değişerek veya ethernet kablosu ile doğrudan PC'ye bağlayarak bir şansınızı deneyin.
  • konuyu hortlatayım

uzun zamandır denemiyordum bugün denedim hala çalışıyor yöntem...bulanın eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

konuyu hortlatayım

uzun zamandır denemiyordum bugün denedim hala çalışıyor yöntem...bulanın eline sağlık

ne yöntemi hocam şimdi ben 1 haziran olmadan filmler indiriyorum 1 haziran 00.00 damı modem resetleyeceğim sıfırlansın diye yani hızım yine oldugu gibi olsun 3mb olmasin ?? çok saçma bu akk
  • fiberde akk nın çözümü varmı mtu veya benzeri bir yolla ?
  • Biz 4 aile kullaniyoruz sadece dizi izliyolar ama 360 gb gibi bi asma var
     TTNET AKK !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.