Şimdi Ara

Kaza yaptım acil yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
9.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce kaza yaptım. Bir araca yandan çarptım, benim aracımın sadece ön tamponu hasarlı ve karşı aracın sol ön kapı, sol çamurluk ve ufakta olsa sol arka kapıda hasar oluştu. 2 aydır sigorta şirketinden haber bekliyoruz. Sonuç 2-3 gün kadar önce belli oldu ve sigorta şirketini ödeme yapmayacağını bildirdi. Karşı tarafta haliyle ücreti benden talep ediyor. Arkadaşlar ilk kez kaza yapıyorum ve bu kadar saçma bir olay görmedim sigortam hiç bir işime yaramadı.
    Şimdi hukuki yola başvurmayı düşünüyorum, nereye başvurmam lazım ne yapmam lazım lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Kazayı benim ispatlamam gerekiyor ama nasıl bir ispat lazım? Mobese kayıtlarını malesef vermiyorlar, her 2 araçtada 3 er kişi vardı toplam 6 kişiydik, ispat için yeterli olur mu? Yanımız da taksi durağı vardı kaza testip tutanağını onlardan aldık, onlarıda şahit göstericem. Şimdi hangi mahkemeye nasıl bi başvuruda bulunmam lazım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar..

• Ne sebeple reddedilmiş ödeme? Kaza fotoğrafları yok muydu? Sigorta şirketini arayıp detaylıca bir telefon görüşmesi yapın önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 14 Mart 2012; 17:08:20 >
  • her iki tarafada geçmiş olsun, o nasıl sigorta şirketi öyle ödeme yapmıyormuş ya !
  • Telefonda defalarca görüştüm, ödememe nedenleri ise benim hasarımın ufak karşı tarafın hasarının büyük olmasıymış, telefonda adam dava açın dedi açık açık başka yapabileceğiniz birşey yok dedi..
  • hangı sıgorta
  • hangi şirketmiş bu ya ödeme yapmıyor bizde bilelim ona göre ayağımızı uzatalım
  • Dubai Group Sigorta
  • Şikayet var sitesinede gerekli şikayette bulundum, arkadaşlar karşı taraf ücreti benden talep ediyor en kısa sürede sonuca ulaşmam lazım ne yapabilirim illa dava mı açıcam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManJaQ_Blade

Dubai Group Sigorta

demek duabiden uzak durmak lazım.Bir önceki sigorta şirketi dubaiydi çok şükür bi kazaya karışmadık demek yanar dönerli bir firma..
  • Dava açarsan bir de mahkemeye para verecen.Keşke bilindik yerlere sigortalatsaydınız.(Anadolu veya Axa gibi.)
  • Böyle olacağını bilsem bende başka bir şirkete yaptırırdım sigortamı ama iş işten geçti malesef, umarım başkaları benim gibi mağdur olmaz..
  • bir süre önce sigorta sıcak fırsatları altında bir konu vardı . ucuza kaçıp küçük sigorta şirketlerine gitmeyin demiştim. AKSigorta , Axa dan şaşmayın hadi hatrı kırılmasın Anadolu Sigortayı da sayalım.
  • Bu benim ilk aracım yaklaşık 4 ay oldu alalı, bu tür işlerde yeniyim, yaptırdık bi kere bu şirkete sigortamızı. Şimdi karşı taraf ücreti benden talep ediyor arkadaşlar bu konuda ne yapabilirim? Adamda haklı aracı 2 aydır yatıyor sanayide, ancak bende okuyan adamım bi gelirim yok, şimdi dava açmayı düşünüyorum ama dava masrafları olucak birde nasıl başa çıkabilirim? Davayı kesin kazanırmıyım? Ne yapacağımı şaşırdım ya
  • Siz kaza yaptığınızdan siz suçluysanız sizin kasko karşı tarafınkini,onun zorunlu sigortada sizin hasarınızı öder diye biliyorum.Ve diğer sene kasko yapacağınız zaman çok uçuk bir rakam da kasko yaparsınız.

Bence en iyisi adamın arabasını yaptırın.Kasko'ya davayı açın.Belgelerle kasko'dan paranızı alın.Dava ne kadar sürer orasını bilmiyorum malasef.
  • Aracım 98 model kaskosu yok sadece zorunlu trafik sigortası var. Ben kendi aracımın masrafını karşılayacağım ancak karşı tarafın masrafını benim sigortam karşılıyacaktı. Arkadaşlar aracın yapıldığı yerden masraf bilgisi istedim 600-700 TL gibi bi rakam söylediler bana, adam gidip en lüks yerde yaptırmış arabasını, benim de bu masrafı karşılıyacak gücüm yok. Son çare olarak dava edicem şirketi bu gidişle ama mahkeme masrafları beni korkutuyor..
  • Benim de başıma gelmişti, citroen berlingo bana vurdu, ön taraf darma dağın oldu berlingonun ise sadece tampon tırnağı çıktı. Sigorta ödeme yapmadı, bana vuran kişi cebinden ödemek zorunda kalmıştı. Yani bu durumda ne yazık ki siz mağdur olacaksınız, dava falan işe yaramaz ne yazık ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

Siz kaza yaptığınızdan siz suçluysanız sizin kasko karşı tarafınkini,onun zorunlu sigortada sizin hasarınızı öder diye biliyorum.Ve diğer sene kasko yapacağınız zaman çok uçuk bir rakam da kasko yaparsınız.

Bence en iyisi adamın arabasını yaptırın.Kasko'ya davayı açın.Belgelerle kasko'dan paranızı alın.Dava ne kadar sürer orasını bilmiyorum malasef.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 29 Şubat 2016; 22:06:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Siz kaza yaptığınızdan siz suçluysanız sizin kasko karşı tarafınkini,onun zorunlu sigortada sizin hasarınızı öder diye biliyorum.Ve diğer sene kasko yapacağınız zaman çok uçuk bir rakam da kasko yaparsınız.

İyice karıştırmışsın.

2 taraflı bir kazada her bir tarafın zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. Yani sizin sigorta onun onun sigorta sizin hasarı karşılamalı. Siz olayı tam anlatmadığınız için herkes sigorta şirketine hücum etmiş. Anladığım kadarıyla kaza tespit tutanağı hazırlamamışsınız, resim çekmemişsiniz bu yüzden sigorta para ödemiyor. Bu durumda hiçbir sigorta şirketi para ödemez. Burada siz tespit tutanağı hazırlamayarak hata etmişsiniz, parayı cepten ödemelisiniz.

Hocam sigorta tespit tutanağı tuttuk, resim çektik, herşeyimiz tam hiç bir belge eksiğimiz yok. Adamların bahanesi benim aracımda ki hasarın ufak, karşı tarafın hasarının büyük olması. Kazanın uyuşmadığını söylüyorlar, ne şekilde inandırabilirim onu da bilmiyorum. Kaza yaptığım noktada mobese kamerasıda var, ona bakmalarını da söyledim kayıtların kendilerine verilmediğini söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ManJaQ_Blade

quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

İyice karıştırmışsın.

2 taraflı bir kazada her bir tarafın zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. Yani sizin sigorta onun onun sigorta sizin hasarı karşılamalı. Siz olayı tam anlatmadığınız için herkes sigorta şirketine hücum etmiş. Anladığım kadarıyla kaza tespit tutanağı hazırlamamışsınız, resim çekmemişsiniz bu yüzden sigorta para ödemiyor. Bu durumda hiçbir sigorta şirketi para ödemez. Burada siz tespit tutanağı hazırlamayarak hata etmişsiniz, parayı cepten ödemelisiniz.

Hocam sigorta tespit tutanağı tuttuk, resim çektik, herşeyimiz tam hiç bir belge eksiğimiz yok. Adamların bahanesi benim aracımda ki hasarın ufak, karşı tarafın hasarının büyük olması. Kazanın uyuşmadığını söylüyorlar, ne şekilde inandırabilirim onu da bilmiyorum. Kaza yaptığım noktada mobese kamerasıda var, ona bakmalarını da söyledim kayıtların kendilerine verilmediğini söylediler.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 29 Şubat 2016; 22:05:42 >

• galiba tek ve en son çarem avukata başvurmak..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.