Şimdi Ara

Fizyoterapi.YGS2-MF3.Farkı.Nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
18.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar.bunlar.arasındaki.fark.ne.ayrıca.üniversite.cok.önemli.bir.faktörmü.Fizyoterapistler.için.?.Fizyoterapist.aranırken.üniversite.faktörüne.bakıyorlarmı?

• Fark yok..detayli bir aciklamasi vardi ama su an aklimda degil cevabi..bazi uni.ler birkac bolumu saglik fakultesi adi altinda birlestirince mf puan turunden ogrenci alabiliyolardi zannedersem.hangisine girebiliyorsan gir, sorun olmaz.okula falan da pek bakan yok.su an ciddi bir potansiyel var.hatta yapabilen icin yuksek lisans tavsiye ediyorlar, bu konuda ciddi akademisyen eksigi varmis
  • 2yillikmi.4.yillikmi.fark.varmı.bilen.yokmu.arkadaslar
  • bende.merak.ediyorum.açıkçası.bilgi.yokmu.
  • 4 yıllık arkadaşlar ders bakımından veya mezun oldugunuzda mf 3 le herhangı bi üniversiteye yerleşen biri ile aranızda hiç bir fark olmuyor. aslında ygs ile alan bölümlerin çogu üniversitede o bölümün yeni açıldıgından veya sağlık alanında az fakülte içerdiği için ygs ile alınıyor diye biliyorum
  • ygs de ilk 15. bine girersem, büyük ihtimal giderim ftr ye
  • Bende.düşünmeye.başladım.ftr.ygs.den.alması.çok.güzel.puanlarda.aşırı.yüksek.değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih52

Bende.düşünmeye.başladım.ftr.ygs.den.alması.çok.güzel.puanlarda.aşırı.yüksek.değil

puan aşırı yüksek değil derken ? ben yüksek sanıyorum
  • yani.yüksekte.diğer.mf3.bölümlerine.gore.daha.düşük.
  • Hiçbir fark yok ikiside 3 yıllık aynı şekilde mezun oluyorsunuz.İkinizda fizyoterapist oluyorsunuz.
  • Gec bir cevap ancak yazayim dedim, oncelikle 3 yillik degil 4 yillik ikisi de lisans programi.
    Yoke bagli bu universitelerde senato karariyla alinmis fakulte yada yuksekokul isim farkindan kaynakli farkli puan turlerinden aliniyor yakin zamanda hepsi lys den alacak bilgisini duydum. Bazi unv.lerde ftr yuksekokulu bagimsiz birimdir, bunlar ygs.den alir. bazilarinda Saglik bilimleri fakultesine bagli ftr bolumudur lys.den alir. Lisans egitimi veren bu tum okullardan 4 yil egitm icerigi ve mezun olununca alinan unvan yani fizyoterapistlik aynidir.
  • Ancak diger konu 2 yillik yani onlisans mezunu arkadaslar (saglik meslek yuksek okulu) fizik tedavi teknikeri unvani alir ve 6225 nolu saglik kanununda yazdigi gibi fizyoterapist yada ftr uzmani gozetiminde calisir ve teknikerlerdir. İkisi de farkli meslek gruplaridir tercih yaparken dikkat edin. Meslek yuksek okullari 2 yillik onlisans, yuksekokul yada fakultelere bagli bolumler 4 yillik lisans programlaridir. Ftr lisanslarin cogunda hazirlik vardir.
  • ftr.gerçekten.güzel.bölüm.lys.ile.alanla.ygs.ile.alanın.arasında.bir.fark.yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizik_tedavici

Gec bir cevap ancak yazayim dedim, oncelikle 3 yillik degil 4 yillik ikisi de lisans programi.
    Yoke bagli bu universitelerde senato karariyla alinmis fakulte yada yuksekokul isim farkindan kaynakli farkli puan turlerinden aliniyor yakin zamanda hepsi lys den alacak bilgisini duydum. Bazi unv.lerde ftr yuksekokulu bagimsiz birimdir, bunlar ygs.den alir. bazilarinda Saglik bilimleri fakultesine bagli ftr bolumudur lys.den alir. Lisans egitimi veren bu tum okullardan 4 yil egitm icerigi ve mezun olununca alinan unvan yani fizyoterapistlik aynidir.

Ben de baya bi geç cevap yazayım yanlışlıkla 4 yerine 3 e basmışım hocam Bu sene ftr ye yerleştim ben de üstesinden gelirim umarım

• Yukarı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.