Şimdi Ara

lpg de en az yakan ortalama araba.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
62.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Belash

kesinlikle lancer.

Diyarbakır-Ankara ortalama hız 106 km, (otobanda 160'dan aşağı düşmedim nerdeyse) 1.190 km boyunca ölçüldü. Diyarbakır çıkışında fulledim, benzin ve lpg'yi. Ankara girişinde yeniden fulledim, benzin ve lpg'yi.

1.190 km'de 24 TL benzin ve 295 TL Lpg aldı. LPG'nin litresi ortalama 2.57 TL...

Bu da demek oluyor ki; 100 km' de şehir dışı en yüksek hızda bile 9,6 Litreyi geçmiyor. Yol bilgisayarında Pazartesi günü bile 56 ortalama hızla 7,7 litre gösteriyordu...

lpg kmde 247krş yani 100 kmde 9.7 litre lpg yakmışsınız bunun neresi az yakıyor anlamadım neyi iddaa ediyorsunuz ? bu ortalama c sınıfına göre bile fazla iken nasıl oluyorda en yakan araba diyorsunuz anlamıyorum

• Lancer diyorum
  • kurus hesabini ne zaman ogrenecegiz?

100 kurus = 1 TL

yani burada aracim 250 kurus yakiyor diyenler, arabam km de 2.5 tl yakiyor diyor aslen.

25 kurus olmasin o?
  • Kuruş yerine litre yazarsanız daha iyi fiyatlar sürekli değişiyor

• lpg de şu son zamanlarda en az yakan araba hangisi...ortalama arabalar içinde.

symbol
    accent era
    clio III
    206
    207
    Lancer
    MAZda 3
    Ford focus
    megane II

gibi

• Performans 0 olur ve gitmiyor diye basmazssan gaza clio 1,2 olabilir, cusseli ve hacimli motorlara sahip araclar sabit hızlarda ekonomik olur, 90-110 gibi. Ama sehir ici dur kalk trafikte, ortalama hız 24 u geçmeyecek kadar sıkışık trafikte LPG malesef fazla tüketilir. Kullanım amacınıza göre sehirler arası yada sehirici olacaksa ona göre motor marka model seçiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superxp

Lancer diyorum

tam ben lancer diye yazmak için girmiştim..
  • Honda Caz
  • Canky LPG'yi 1 TL'den alıyorsun galiba :) 2.0 motor, şehiriçi klima açık 23 krş. Gözümle görsem inanmam.
  • bende güncel verilerimi paylaşayım.aracım 2009 model 1.2 clio3.gazı 2.97 tl den aytemizden alıyorum.80 tl lik gaz ile 340 km yaptım.kilometrede 23.5 kuruş.istanbul şehir içi ortalama hızım 24 km dir.
  • Konuyu hortlatarak şu anki güncel verilerimi paylaşmak istiyorum.

Astra Edition Plus 1.6 ile şehir içi yaklaşık 11 - 12 litre lpg yakıyorum.

Şuanki güncel otogaz fiyatları ile 40 - 45 kuruş arası yakıyor. Üstüne bir de yeni zamla birlikte 1600 TL MTV masrafı geldi. Opel servislerinin fahiş fiyatlarını söylemiyorum bile, malum herkes tarafından biliniyor. Daha uygun yakacak, daha düşük hacimde bir araç tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar.
  • 1.2 16valf motor gidişte daha iyi olsa da bana göre en iyisi 1.4 fire motor. Paliolarda en güncel ve yeni nesil motor olmasından dolayı, hem araç daha yeni oluyor hemde yeni nesil motor olmasından dolayı sıkıntı çıkarmıyor. 1.2 16 walf az yakıyor ama bastı mı 1.4 fire motoru yakıt olarak geçiyor. 1.4 fire ise bassanda basmasanda optimum yakıt tüketiyor. Yağ yakma durumu yok.

Egea larda yağ yakan 1.4 fire motor, Albea ve paliolarda yağ yakmıyor. Muhtemelen motoru geliştirirken biryerlerinde birşeyler değişti. Yağ yakmayan motora yağ yaktırdılar.

Ben 8 sene kullandım. Araçta kronik hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yolda hiç bırakmamıştı. basit ve sıkıntısız bir araç. Parçaları piyasada bol bol mevcut ve ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 13 Aralık 2022; 13:13:13 >
  • vtec2 civic (7-7,5L)
  • Accent era vardı çanakkale istanbul yapmıştım geçen yaz bayağı az yakmıştı hesaplarıma göre o aralar dizele yakındı ama uzun yolda
  • aracımdan bahsedıyorum 2004 corsa c 1.4 90 bg 16v

Şehiriçi 190 kurus
    Şehirdısı 140 kurus
  • boş yere yazmayalım beylr benzinde en az yakan araba aynı zamanda lpgdede en az yakan arabadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

boş yere yazmayalım beylr benzinde en az yakan araba aynı zamanda lpgdede en az yakan arabadır.

Hocam yanlışınız var benzınde 100 kmde 8 litre filan yakıyorum.Ama lpgde yukarıda verdiğim değerler birebir geçerlidir.

Bence lpde aracın hafifliği büyük etken.

16v twinport 1.4 aracım 900 yada 950 kg aracım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 14 Mart 2012; 23:02:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kudal

quote:

Orijinalden alıntı: superxp

Lancer diyorum

tam ben lancer diye yazmak için girmiştim..

lancer 1.6 manuel lpg uyumu nasildir yakit hakketden az mi
  • beyler aracım 1.4 16v 98 bg otomatik clio lpg var 280-300 kurus yakıyor.Normal mi sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrte

beyler aracım 1.4 16v 98 bg otomatik clio lpg var 280-300 kurus yakıyor.Normal mi sizce ?

otomatikse bence normal. ama yınede 250 civarı yakmalı dıye dusunuyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.