Şimdi Ara

Firefox 11 kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Mozilla ufak bir erteleme sonrasında Firefox 11'i yayınladı. Popüler internet tarayıcısının yeni sürümü bazı önemli güncellemeler ile geliyor. Yeni sürümde kullanıcılar, Google Chrome'daki yer imlerini, geçmiş bilgilerini ve cookileri alabiliyorlar. Bu özellik henüz tamamlanmış olmasa da Mozilla Geliştirici Ekibi, şifreler, ayarlar ve form verilerini çekme yeteneklerini de bu özelliğe eklemek için çalışıyor.

Firefox 11 ile birlikte ayrıca bilgisayarlar arasında eklenti eşleme özelliği de geliyor. Bu sayede birden fazla bilgisayarda Firefox kullananlar, eklentilerini kordine edebilecekler. Yeni sürüm ie birlikte geliştiriciler ayrıca Style Editor aracından faydalanabilecek ve bu sayede internet sayfaları Page Inspector 3D ile üç boyutlu olarak görüntülenebilecek.

Tüm bunlara ek olarak daha önce rapor edilen çeşitli hataların da düzeltildiği Firefox 11'i indirmek için adres; http://www.mozilla.org/tr/download/?product=firefox-11.0&os=win&lang=tr

• Benim merak ettiğim en son Firefox ***** adı nereye kadar gidecek :D
  • evde hala firefox 3.6 kullanıyorum , ilerki sürümleri pek sevmiyorum bide flash hertürlü çalışmıyo bende firefoxda sadece 3.6 ve altında çalışıyo
  • Bir hevesti geldi, geçti R.I.P FF ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunmamur

evde hala firefox 3.6 kullanıyorum , ilerki sürümleri pek sevmiyorum bide flash hertürlü çalışmıyo bende firefoxda sadece 3.6 ve altında çalışıyo

Yenilikçi kalman için Google Chrome kullan :)
  • Firefox iyice dağıttı, eskiden hep ff kullanırdım, 6 aydan beride Chrome kullanıyorum, eski alışkanlık firefox u bi deneyim diyorum, internetten video (flash içerikli)açıyorum ve win7 hop çöküyor, chrome da ise hiç yapmıyor bunu.
  • Her yeni FireFox sürüm güncelleme haberinde illaki birileri "firefoxu tutabilene aşk olsun, yakında firefox 9999'u görürsek şaşırmayız, bu ne zırt bırt güncelleme" vs türünden gereksiz yorumlar yazarlar. Halbuki sorun sürüm numarasının büyüklüğü ise Chrome'un numarası kaç öğrenseler, ayrıca güncellemenin kötü birşey olmadığı ve sadece gezgini açıp kapatmak kadar kolay ve zahmetsiz bir iş olduğunu öğrenseler ne vardı...
    Mozilla vakfını kutluyorum, bize güvenebileceğimiz bir gezgin sunuyor.
  • firefox 10 sık sık çöküyordu umarım bunda sorunu düzeltmişlerdir.
  • Eklenti sorunu varmı 10 veya 9 da çok vardı .
  • Eklentiler sorun çıkarır mı bu yeni versiyonda..
  • Ben indirip kurdum bi değişiklik göremedim ?
  • Aynen.
  • Güncelledim, gerçekten fark yaratıyor. Şu an bu yazıyı yazarken +3 sekme açıkken 150MB ram yiyor ;)Her sürümde daha da iyileştiriliyor. Bunu güçlü pclerde anlayamazsınız ''belki'' ama ben 2009 model compaq dizüstüm ile anlayabiliyorum...
  • firefox güzel tarayıcı
  • Hemen ne eksi basıyorsunuz hiçte iyi bir olay değil ayda bir firefox çıkması işin suyunu çıkarttılar 4-5 ayda bir çıkart adam gibi çıkart !
  • 3 gün önceye kadar FF kullanıyordum. 3 gün önce flash içeriği yoğun olan sitelerde ekran kartımdan cızırtı geldiğini fark ettim. çünkü flash içeriksiz bir sayfa açtığımda bu olmuyordu ve mouse ile sağ tıklama da olsun bazı benzeri işlevlerde FF da gecikme yavaşlama-yanıt vermeme sözkonusu da oluyordu.halbuki sistemim de öyle çok alt seviye değil. en sonunda chrome yükledim ve sonuç ne bu cızırtı ne bu gecikme ne yanıt alamama söz konusu. bence FF dan tek eksiği izledğin videoyu indirme eklentisinin olmaması.
  • iyi oldu öğrendiğim güncelliyim hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

Her yeni FireFox sürüm güncelleme haberinde illaki birileri firefoxu tutabilene aşk olsun, yakında firefox 9999u görürsek şaşırmayız, bu ne zırt bırt güncelleme vs türünden gereksiz yorumlar yazarlar. Halbuki sorun sürüm numarasının büyüklüğü ise Chromeun numarası kaç öğrenseler, ayrıca güncellemenin kötü birşey olmadığı ve sadece gezgini açıp kapatmak kadar kolay ve zahmetsiz bir iş olduğunu öğrenseler ne vardı...Mozilla vakfını kutluyorum, bize güvenebileceğimiz bir gezgin sunuyor.

haklısınız ancak firefoxla ilgili sıkıntı şu, hemen hemen her yeni sürünle birlikte eklenti problemi yaşıyoruz. bu da çok rahatsız edici diyelim ki çok güzel bir eklenti var ama geliştirici güncellemeyi bıraktı. firefox güncellenince doğal olarak bu eklenti de devre dışı kalıyor. benim firefox 4 zamanında kullandığım kaspersky password manager programı vardı. şimdi yeni firefoxta bu programı kullanamıyor. çok rahatsız edici bir durum. buna bir çözüm üretmeleri lazım geçmişe yönelik eklenti desteği gibi birşey firefox güncellensinde eklentilerde böyle bir zorunluluk olmasın...

• rami o yemiyecekte, ben mi yiyeceğim ! :)
    yesin afiyet şeker olsun :D
  • Chrome'un standart olarak sunduğu bazı özellikler için eklenti kurmak istemiyorum. Utanmasalar şu siteye girmek için şu eklentiyi, şu siteye girmek için şu eklentiyi kurmanız lazım diyecekler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.