Şimdi Ara

Yeni iPad'in işlemci frekansı ve bellek kapasitesi netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni iPad'in işlemci frekansı ve bellek kapasitesi netleşti

9.7 inçlik ekranında sunduğu 264 ppi ile taşınabilir akıllı cihaz pazarında yeni bir sayfa açan yeni iPad'in lansmanda açıklanmayan donanımsal özellikleri netlik kazandı.

Vietnam merkezli Tinhte.vn sitesinin 16 Mart günü satışa sunulacak olmasına rağmen çeşitli kanallar aracılığıyla elde ettiği yeni iPad ile gerçekleştirdiği Geekbench testlerinde cihazın işlemci frekansı ve bellek kapasitesi netleşti. Buna göre GPU tarafında 4 çekirdek yeteneğine sahip olan A5X yongası, tıpkı A5 yongası gibi, 1GHz frekansında çalışırken; iPad 2'de 512MB olan bellek ise 3.nesil iPad'de 1GB'a yükseltilmiş. Genel olarak bakıldığında ise Geekbench testinde, 3.Nesil iPad'in toplam puan açısında iPad 2 ile benzer sonuca ulaştığı görülüyor. Diğer taraftan Geekbench yazılımının sadece bellek ve işlemci üzerine yoğunlaştığını; dolayısıyla bu testte cihazın grafik gücüyle ilgili yorum yapamadığımızı belirtelim.

Yeni iPad'in işlemci frekansı ve bellek kapasitesi netleşti

• Tüm form ögrendi bunu biraz geç kaldınız.
  • Apple neden tanıtım sırasında ya da daha sonra kendi sitesinde duyurmadı bütün specleri gerçekten merak ediyorum.Milleti psikopat yapcaklar bu gidişle :)
  • Buna şaşırmadım desem yalan olur. Yüksek çözünürlük daha fazla grafik gücü gerektirir doğru ama cpu da hızlansa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Tabi bunu apple mühendisleri de düşünmüştür bakalım çıksın piyasaya belli olur.
  • 1gb gayet yeterli bence.. Gpu hızı çok iyi
  • Batarya maç Mah? Onu merak ediyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: römercan

Batarya maç Mah? Onu merak ediyorum ben.

11600
  • quote:

Orijinalden alıntı: buLdy

Tüm form ögrendi bunu biraz geç kaldınız.

Ben öğrenmemiştim...
  • geekbench kimin umrunda kardesim
    webde scroll gezerken lag oluyormu?hayir
    yavasmi?Hayir
    oyun oynarken lag oluyormu?hayir...

Apple bu dengeyi cok iyi kurdu.asla ihtiyac fazlasi donanim koymayarak hem pil suresinde hemde satis fiyatinda hedefu vuruyo
    Diger firmalar (ozellikle samsung) donanima abanip dursun bakalim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 13 Mart 2012; 22:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

quote:

Orijinalden alıntı: römercan

Batarya maç Mah? Onu merak ediyorum ben.

11600

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

geekbench kimin umrunda kardesim webde scroll gezerken lag oluyormu?hayir yavasmi?Hayir oyun oynarken lag oluyormu?hayir...

arkadaş ne ara aldın da ne ara oyun oynayıp, web tarayıcısını kurcaladın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahhab

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

geekbench kimin umrunda kardesim webde scroll gezerken lag oluyormu?hayir yavasmi?Hayir oyun oynarken lag oluyormu?hayir...

Yeni ipad di almaya gerek yok ipad 2 de de herşey belli oluyor...APPLE taş çıkarsa yine alırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HackAv -- 13 Mart 2012; 23:05:59 >
  • Buna sevindim bu makinenin en buyuk sıkıntısı ram..

Ram artığından dahi iPad 3 tercih edilebilir ki bence yeni iPad tam benlik :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

quote:

Orijinalden alıntı: sahhab
    quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed geekbench kimin umrunda kardesim webde scroll gezerken lag oluyormu?hayir yavasmi?Hayir oyun oynarken lag oluyormu?hayir...
    Yeni ipad di almaya gerek yok ipad 2 de de herşey belli oluyor...APPLE taş çıkarsa yine alırım...

ha yani diyorsunuz perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. ne diyelim artık aldığınız istone'larla da dünyanın en pahalı binasını inşa edersiniz inşallah
  • yanlış anlaşılmasın gerçekten ben de ürünü sevdim özellikle de yüksek çözünürlüğü ve bu donanımı kaldıracak gibi gözüken 4 çekirdekli gpu'su kim ne derse desin beni de cezbetti ama bu kadar körü körüne, babasının malı gibi sahip çıkılıyor olmasını da pek mantıklı bulmuyorum
  • Zaten o çözünürlükteki ekrana 512 bellek abes kaçardı ozaman 6. nesil iphone donanımı yavaş yavaş şekillenmeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Apple neden tanıtım sırasında ya da daha sonra kendi sitesinde duyurmadı bütün specleri gerçekten merak ediyorum.Milleti psikopat yapcaklar bu gidişle :)

çünkü apple her zaman sadecelikten basitlikten yana oldu. öyle teknik özelliklerle insanlara anlamayacakları bilgileri maharetmiş gibi sunmayı seviyorlar. Çünkü apple müşteri kitlesi genelde donanımdan ziyade işlevselliğe bakar appleda bunu bildiği için işlemci hızıymış ram miktarıymış apple kullanıcıları buna bakmaz çünkü bilirlerki apple bu cihazda mutlaka yeterli olanı kullanmıştır müşterilerin birde kafa patlamasına gerek yoktur. Ha ancak senin benim gibi teknoloji tutkunlarının ancak merak edeceği verilerdir bunlar ama bu kitlenin sayısı inan genel kullanıcıların sayısının yanında devede kulak kalır..
  • Oyunlara yönelik olucağı kesin hızlarından anlaşıyor daha hızlı olamazmıydı olurdu diğer nesili beklicez artık retina ekran üzerine yoğunlaşmıslar heralde bakalım mmo oyunları görücekmiyiz şu an iphone ipad ipod a yapılmış bir oyun var gayette güzel ama daha cok görmek istiyoruz bir wow olsa hos olmazmıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: ThomasseeApple neden tanıtım sırasında ya da daha sonra kendi sitesinde duyurmadı bütün specleri gerçekten merak ediyorum.Milleti psikopat yapcaklar bu gidişle :)
    çünkü apple her zaman sadecelikten basitlikten yana oldu. öyle teknik özelliklerle insanlara anlamayacakları bilgileri maharetmiş gibi sunmayı seviyorlar. Çünkü apple müşteri kitlesi genelde donanımdan ziyade işlevselliğe bakar appleda bunu bildiği için işlemci hızıymış ram miktarıymış apple kullanıcıları buna bakmaz çünkü bilirlerki apple bu cihazda mutlaka yeterli olanı kullanmıştır müşterilerin birde kafa patlamasına gerek yoktur. Ha ancak senin benim gibi teknoloji tutkunlarının ancak merak edeceği verilerdir bunlar ama bu kitlenin sayısı inan genel kullanıcıların sayısının yanında devede kulak kalır..

Bence o yuzden değildir eğer açıklasaydı bu kadar sık gundemde kalamazdı bakın özellikleri buymuş deyip geçerdik ama bakın tanıtılalı kaç gun oldu hala özellikleri ile ilgili haber yapılıyor yanı hedef sadece dikkat çekmek aynı reklamın ıyısı kotusu olmaz gibi diyer yonude eğer tanıtımda değinseydi hayal kırıklığı olabilirdi mesela "aa yeni ipad bakın 1ghz hızı ve 1gb rami var ne farkı varkı bunun gibi " basit odaklı yanılsamaların önüne geçmek içinde olabilir bence apple sadece elindeki pazarlama ve reklam stratejisine yaptığı yatırımın geri bildirimi almak istiyorda olabilir

yani sonuç olarak hedef şaşırtıyorlar siz içinde ne olduğuna değil neler yapabildiğine bakın zaten buna bunca para vererek ne olduğunuzu biz anladık :) :) diyip kapılar arkasında gülüyorlardır

not tamamen kendi düşüncelerim kimse alınmasızn.
  • hız olarak ipad 2 den çok çok farklı olmayacaktır çünkü ekrana görüntü işlemek kolay bir iş değil haliyle ipadin çıkışı ve ipad 2 ile karşılaştırmasını merakla bekliyorum ama çıktığı gibi ipad de alacağım fark olsun olmasın Ekran yeter.İphone 4 de böyle demiştim gayet memnunum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.