Şimdi Ara

Win Xp İle Sp2 + Sp3 Update'lerini Tümleştirmek + Katılımsız Kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows XP Sp2 (Hizmet Paketi 2)' den sonra bir hayli update çıktı (Yaklaşık 56 MB).Kullanıcılar format attıktan sonra ya da yeni toplanan bir sistem için (özellikle teknik servisler) bu update' leri yaparak zaman harcıyorlar. Bu dökümanda bu update' lerin Windows xp sp2 cd' si ile nasıl tümleştirileceğini göreceğiz. Ayrıca tümleştirdiğimiz cd' ye katılımsız kurulum (Unattend) özelliği de ekleyeceğiz. Yani windows kurulurken bizden herhangi bir ayar girmemizi istemeyecek.

Öncelikle herkes de windows xp ile tümleşik sp2 cd' si olmadığını düşünerek işe temelden başlayalım.

Not: Sp2' yi tümleştirebilmek için SP1' in olmasına gerek yoktur. Sp2 zaten SP1 ve SP1' den sonra çıkan güncelleştirme ve düzeltmeleri kapsamaktadır. Elinizde SP1 ile tümleşik bir XP cd'si varsa sorun değil, o cd ile de SP2' yi tümleştirebilirsiniz.

Adım 1: Windows Xp ile Sp2' nin Tümleştirilmesi

Gerekenler

1) Windows Xp cd' si
    2) Service Pack 2 Ağ kurulum paketi Sp2 Download Tr 259 MB
    3) 950 MB boş disk alanı
    4) Windows xp yüklü bir bilgisayar
    5) Nero Burning Rom v6.6.0.0 veya üzeri
    6) ve biraz da dikkat

Klasörlerin Oluşturulması

C sürücüsüne XP adında bir klasör oluşturuyoruz. Bu klasörün içine girip 4 tane daha klasör oluşturuyoruz. Bu klasörlerin birincisinin adı XPCD, ikincisinin adı SP2, üçüncüsünün adı SP2UPDATES ve diğerininki de BOOT olsun.

1) XPCD
    2) SP2
    3) SP2UPDATES
    4) BOOT

1) XPCD: Windows Xp cd' sini Cd-Rom sürücüye takıyoruz ve cd içindeki bütün dosyaları bu klasör altına kopyalıyoruz
    2) SP2: Windows xp için olan SP2'yi bu klasör altına download ediyoruz ya da elimizde zaten var ise bu klasör altına kopyalıyoruz.
    3) SP2UPDATES: Bu kısıma kaydedeğimiz dosyaların download linkleri Adım 2 de verilecektir.

4) BOOT: Ekteki boot.rar isimli dosyayı bu klasör altına açıyoruz. Yani boot.bin isimli dosya bu klasör altında olmalı.
    Windows Xp ile Service Pack 2 (SP2)' nin Tümleştirilmesi

Windows xp ile sp2' yi tümleştirmek için integrate komutunu kullancağız. "Başlat"tan "Çalıştır" a tıklıyoruz ve aşağıdaki satırı yazıyoruz:

C:\XP\SP2\WindowsXP-KB835935-SP2-TRK.exe /integrate:C:\XP\XPCD

Üstteki yazmış olduğumuz komut satırı ile tümleştirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Tümleştirme başlıyor
    Dosyalar tümleştiriliyor

Böylece Windows Xp Kurulum dosyaları ile SP2' yi tümleştirdik.

Adım 2: SP2 den sonra çıkan Update ve Hotfix' lerin Tümleştirilmesi

Gerekenler

1) Windows XP Service Pack 2 için Güncelleştirme. WindowsXP-KB884020-x86-trk.exe2) Windows XP Service Pack 2 üzerinde çalışan Office XP için kritik güncelleştirme. WindowsXP-KB885884-x86-trk.exe
    3) Windows XP Service Pack 2'de bir güncelleştirme yüklemeye çalıştığınızda bilgisayar yanıt vermiyor. WindowsXP-KB885894-x86-trk.exe
    4) Internet Explorer için Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi. WindowsXP-KB834707-x86-trk.exe
    5) Shift-JIS karakter kodlamasını kullanan bir Web sitesine Windows XP üzerindeki Internet Explorer ile göz attığınızda çift bayt karakter kümesi (DBCS) karakterleri bozuk görünebilir. WindowsXP-KB886677-x86-trk.exe
    6) Outlook Express için Toplu Güncelleştirme. WindowsXP-KB887797-x86-trk.exe
    7) Windows XP Service Pack 2'de Windows Güvenlik Duvarı'ndaki "Yalnızca benim ağım (alt ağ)" kapsamına yönelik kritik güncelleştirme. WindowsXP-KB886185-x86-trk.exe
    8) Windows Çekirdeği ve LSASS'deki güvenlik açıkları ayrıcalık yükselmesine izin verebilir. WindowsXP-KB885835-x86-TRK.exe
    9) WordPad'deki güvenlik açığı kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB885836-x86-TRK.exe
    10) Windows XP Service Pack 2 veya Windows Server 2003'te "Dur 0x05 (INVALID_PROCESS_ATTACH_ATTEMPT)" Dur hatasını alıyorsunuz. WindowsXP-KB887742-x86-TRK.exe
    11) Bu güncelleştirme, hata ayıklayıcıların ve diğer araçların belgelenmiş ara birimleri kullanarak kaynak nesneleri (tanıtıcılar, yığınlar gibi) hakkında bilgi edinmesini sağlamak için işletim sisteminde küçük bir değişiklik yapar. WindowsXP-KB889016-x86-TRK.exe
    12) Köprü nesnesi kitaplığındaki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB888113-x86-TRK.exe
    13) HyperTerminal'deki Güvenlik Açığı Kod Yürütülmesine İzin Verebilir. WindowsXP-KB873339-x86-TRK.exe
    14) HTML Yardımı'ndaki güvenlik açığı kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB890175-x86-TRK.exe
    15) Service Pack 2 içeren Windows XP'de MSN Messenger'ı kullanırken Giriş Yöntemi Düzenleyicisi'ni kullanamazsınız. WindowsXP-KB890831-x86-TRK.exe
    16) Windows'taki güvenlik açığı bilginin açığa çıkmasına neden olabilir. WindowsXP-KB888302-x86-TRK.exe
    17) Windows kabuğundaki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB890047-X86-TRK.exe
    18) DHTML düzenleme bileşeni ActiveX denetimindeki güvenlik açığı kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB891781-x86-TRK.exe
    19) OLE ve COM'daki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB873333-x86-TRK.exe
    20) Internet Explorer için toplu güvenlik güncelleştirmesi. WindowsXP-KB890923-x86-TRK.exe
    21) Windows Kabuğundaki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir. WindowsXP-KB893086-x86-TRK.exe
    22) Windows çekirdeğindeki güvenlik açıkları ayrıcalık yükselmesine ve hizmet reddine neden olabilir. WindowsXP-KB890859-x86-TRK.exe
    23) Adobe Premiere Pro'da MPEG-2 kodlama dönüşümünü yapmak bu programın veya Windows XP Service Pack 2'nin yanıt vermemesine yol açabilir. WindowsXP-KB886716-v2-x86-TRK.exe
    24) Windows XP Service Pack 2 yüklendikten sonra 1394 aygıtlarının performansı düşebilir. WindowsXP-KB885222-v2-x86-TRK.exe
    25) Microsoft Windows XP'de, Comctl32.dll dosyasının hem 5 hem de 6 sürümünü yükleyen bir programda çalıştığınızda, program yanıt vermeyebilir ve Comctl32.dll dosyasında bir erişim ihlali oluşabilir. WindowsXP-KB884883-v8-x86-TRK.exe
    26) Bu Windows XP güncelleştirmesi, IEEE 802.11i standardından geliştirilmiş standart tabanlı en son kablosuz güvenlik çözümü olan Wi-Fi Korumalı Erişim 2 (WPA2) için destek sağlar. WindowsXP-KB893357-v2-x86-TRK.exe
    27) Bu güncelleştirme, Microsoft Güvenlik Bülteni MS05-025'te bahsedilen güvenlik açığı konusuna işaret etmektedir. WindowsXP-KB883939-x86-TRK.exe
    28) Güvenlik güncelleştirmesi MS05-012'yi yükledikten sonra "Genel Ana Bilgisayar İşlemi" hata iletisinin görüntülenmesine veya Zengin Metin biçimli e-posta iletilerinde ek dosyaların adlarının görüntülenmemesine neden olabilen bir sorunu gidermek için bu güncelleştirmeyi yükleyin. WindowsXP-KB894391-x86-TRK.exe
    29) Sunucu İleti Bloğunda, bir saldırganın Microsoft Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. WindowsXP-KB896422-x86-TRK.exe
    30) Telnet'te, bir saldırganın Windows tabanlı sisteminizle ilgili bilgileri öğrenmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. WindowsXP-KB896428-x86-TRK.exe
    31) Microsoft Agent'ta, bir saldırganın Microsoft Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. WindowsXP-KB890046-x86-TRK.exe
    32) Bir saldırganın Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini uzaktan aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. WindowsXP-KB893066-v2-x86-TRK.exe
    33) HTML Yardımı bileşeninde, bir saldırganın Microsoft Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. WindowsXP-KB896358-x86-TRK.exe
    34) Windows XP'deki birden çok Outlook Express sorunu gidermek için bu güncelleştirmeyi yükleyin. WindowsXP-KB900930-x86-TRK.exe

Not: Yukarıdaki güncelleştirmelerin hepsini C:\XP\SP2UPDATES klasörü altına kaydediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratFb -- 13 Şubat 2006 11:31:07 >

• kardeş eline sağlık. hepsi bu kadarsa şunu sormak istiyorum:
    1: xp ile sp2 yi tümleştirmek için çalıştır'a "integrate" komutunu vermişiz, peki şimdi listesini verdiğin 34 adet update ve hotfixler c:xp.updates klasörü içine atmakla tümleştirdiğimiz xp+sp2 içine tümleşmiş mi oldu. yani biz xpsp2 yi bilgisayarımıza kurduğumuzda bu 34 adet update te kurulmuş mu olacak. bu 34 dosya için ayrıca bir "integrate" komutu vermiyomuyuz.

2: eğer öyleyse bunları neroyla cd ye kaydetmek yeterli mi?
  • eline sağlık güzel çalışma
  • quote:

Orjinalden alıntı: kameraman

kardeş eline sağlık. hepsi bu kadarsa şunu sormak istiyorum:
    1: xp ile sp2 yi tümleştirmek için çalıştır'a "integrate" komutunu vermişiz, peki şimdi listesini verdiğin 34 adet update ve hotfixler c:xp.updates klasörü içine atmakla tümleştirdiğimiz xp+sp2 içine tümleşmiş mi oldu. yani biz xpsp2 yi bilgisayarımıza kurduğumuzda bu 34 adet update te kurulmuş mu olacak. bu 34 dosya için ayrıca bir "integrate" komutu vermiyomuyuz.

2: eğer öyleyse bunları neroyla cd ye kaydetmek yeterli mi?

• 34 update i nereden çekecez peki ?
  • evet bu 34 update ı nerden cekcez? bunarın adlarıda yokkı goz bozuo tek tek de bulmak kafa kırar ???
  • Arkadaslar Pardon Ama ßu Alıntıdır ßende Okudum Ama ßulamadım
  • Arkadaş anlıyorum paylaşmayı seviyosun ama bu yazının aynısı (daha doğrusu kırpılmamaış hali) başka bi forumda yazıldı. madem kopyala yapıştır yapıyorsun bari aslını koru yada kaynak belirt. Şimdi biri çıkıp şunu görse donanım haberciler emek hırsızlığı yapıyor demez mi?

Bi konuda bilgimiz varsa az çok ne biliyorsak yazalım buraya diğer arkadaşlar eklemeler ve düzeltmeler yapsın güzel bi iş çıksın ortaya ama şu yaptığın hiç yakışmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuratFb

Arkadaslar Pardon Ama ßu Alıntıdır ßende Okudum Ama ßulamadım

töbe töbe, madem bilmion nie yazıon
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuratFb

Arkadaslar Pardon Ama ßu Alıntıdır ßende Okudum Ama ßulamadım
    ya ne adamsın be murat.
  • Valla Kusura ßakmayın Sılelım Istersenız Topıc ı Ama Hala Arastırıyrom..
  • ohhooo...bununla uğraşana kadar.arkadaşlar bunun programı var.sizin yapacağınız sadece xp cdsini cd-rom'a koymak ve sp1 ya da sp2 dosyasının göstermek.gerisini program yapıyo ve .iso olarak çıktı veriyo size siz de xp'ye yazıyosunuz.mesela ben bununla sp2 entegre bi cd yaptım taş gibi oldu.xp cd'si hatalıydı bazı kurulum dosyalarını kopyalamıyodu.bu programla yaptığım entegre sp2'li cd sorunsuz,canavar gibi çalışıyo.
    gelelim icraate; programı BURADAN indirin.
    (SP1 ve Sp2 Tr Dosyarını da burdan bulabilirsiniz.http://www.kablonet.com/knet/ download bölümünde var.)

resimdeki gibi yapıp,next diyorsunuz ve işlem bittikten sonra oluşan .iso dosyasını neroyla kalıbı diske yazdır deyip yazdırıyosunuz.

• arkadaşlar buyrun en son yamaları falan burdan ındırısınız
    tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorP -- 18 Şubat 2006 11:53:02 >
  • murat fb yazı eksik
  • Arkadaşlar bu dediğiniz gibi tümleşik bir win xp pro cd si hazırladım herşey güzel oldu ve windows kurdum bi baktım kiii hala güncelleştirme indiriyor windows yaklaşık olarak 250Mb lik bir güncelleştirme daha indirdi...
    Peki sorun burdan başlıyor bu güncelleştirmeleride yaptıgımız cd ye entegre edemezmiyiz işte indirilen güncelleştirmelerin bulundugu klasör ve boyutu:

Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BATYUS -- 25 Aralık 2006; 23:27:07 >

• o güncellemeler çok yetersiz ben kendim her ay güncel xp cd si yapıyorum ve sp 2 üzerine yaklaşık 85 tane güncelleme gerekli ben cd ye entegre ettikten sonra windows başka güncelleme istemiyor

bunlar entegre olabilen güncellemeler ve gerekli olanlar bide entegre olmayamlar var

873374

917283

913433

923789

922770

ve her ay değişen güvenlik yüklemesi entegre olmuyor

890830

• Ben şöyle yapıyorum.
    1-http://v4.windowsupdate.microsoft.com/catalog/tr/ Adresine giriyorum
    Mic. Win İşl. Sis. güncellemelerini bul.
    2- Çıkan listeden en alltan ikinci "windows sp2" (Bende sp2 entegre cd var) Ara komutu
    3- Çıkan seçeneklerden Önemli güncelleştirmeler.. yani bunlar hotfix oluyorlar. (diğerleri entegre olmuyor fakat indirip Cd de boş yer kalırsa ilave edilebilir.)
    4- Önemli güncelleştirmeler ... tarihe göre sıralara
    5-%90'ını seçiyorum. Bazı lüzumsuzlar var (yabancı diller vs) onları seçmeyin.
    6-Sepete gidin HDD bir klasöre indirin. Bendekiler 183 mb tuttu.

Bu hotfixleri biraraya toplamak için windows gezgini ile kaydettiğiniz klasöre gelin. F3 (bul) komutu verin ve hiçbirşey yazmadan enter. Klasördeki bütün dosyalar listelenir. ayrıntılı görünüme geçip -türe göre- sıralarsanız sadece *.exe leri seçip başka bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Entegre etmek için en iyi program n-lite. Sadece hotfix entegresi değil, cd de yer kaplayan japonca gibi dilleri silebilirsiniz, windowsa özel ayarlar yapabilirsiniz, seri no istemeden kurulum yapabilirsiniz bunu gibi bir çok özellik var.

• hımm ben en iyisi image yöntemine tekrar döneyim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.