- x
2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI
136 Cevap11067 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

382 Mesaj
17 Mart 2012; 23:22:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba.
yazılanları okudum bence almayı düşündüğünüz araç Chevrolet Aveo olmalı,sınıfında en çok özellik onda var, diğer marka araçların donanımı Aveo ya göre daha az. bence aveo.

biraz araştırma yaptım bir yazı buldum belki bi fikir edinebilirsin.

http://otomobiltutkunu.com/?p=3441

388 Mesaj
20 Mart 2012; 0:24:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Doktor.Z

aveo göstergeleri lunapark arabaları gibi.

:D

2006 Suzuki Alto Gümüş Gri(satıldı)
2004 Clio II 1.2 Authentique Kiraz Kırmızısı

505 Mesaj
20 Mart 2012; 1:03:11 

abicim 6 saat önce samsun opel reisteydim chevroletle aynı yerde satılıyor opel merivamız mevcut 1.3 cdti essentia 2005 model..orda gözüme ilk önce corsa kestirdim 37600 liraya en baz modelini..sonra aveoya kaydı gözüm...gittim satış danışmanından önce ön bilgi aldım ve çıktık test sürüşüne 4 kişiydik arabada ve 1.3 75 bygir dizel kullandım lt modeliydi galıba 3 cesitmiş bunlar ls lt ltz orta donanımlı modelını kullandım sedan sürdüm..normal trafige cıktım gayet oturaklı çekişi bizim arabaya bin basar tarzda vites dişli aralıkları gayet iyi tork gübü güzel...donanımlar zaten orta en boş modelinde bile o paraya güzel donanımlar var en dolusuda 42 bin lira zaten yokyok onda...bende şahsen göz ucuyla bakıyodum aveoya ama bindikten sonra harbiden araba yani bian arabamızdan soğudum bizde düşünoyoruz bir tane aveo ama hatcback değil sedan tavsiye ederim..bagaj inanılmaz büyük açınca yuh dedim yarısını arka koltuklara verseler tadından yenmez vallahi..içi ön arka gayet rahat oturması kalkması kendim 187 boyundayım sıkıntı yook benım ıcın öyle diyeyim...
tercih senin tabi
lineaya söyle bi yorum yapayım evet üst konulardan bırı yorum yapmış...
linea şuanın doğanı şahini oldu gibi bişey... ben gene korede olsa yabancı ülke üretim derim...en azından teknolojileri iyi..
bizim bi akraba 2004 te connect aldı torpidoda ışıklandırma yoktu halamlarda 1975 taunus vardı 20m alman üretimiydi galiba ordan almışlardı onda vardı buna ne diceksiniz bakalaım..lineayı savunanlar...

not:yanlış anlamayın beni kavga yada tartışmaya gelmedım bastan aşa okudum konuyu kore gm..bursa karşılaştırılması yapılmış ona takıldım ben sadece hadi hayırlısı olsun

SaMeD

4796 Mesaj
20 Mart 2012; 1:42:25 

quote:

Orijinalden alıntı: samed61

abicim 6 saat önce samsun opel reisteydim chevroletle aynı yerde satılıyor opel merivamız mevcut 1.3 cdti essentia 2005 model..orda gözüme ilk önce corsa kestirdim 37600 liraya en baz modelini..sonra aveoya kaydı gözüm...gittim satış danışmanından önce ön bilgi aldım ve çıktık test sürüşüne 4 kişiydik arabada ve 1.3 75 bygir dizel kullandım lt modeliydi galıba 3 cesitmiş bunlar ls lt ltz orta donanımlı modelını kullandım sedan sürdüm..normal trafige cıktım gayet oturaklı çekişi bizim arabaya bin basar tarzda vites dişli aralıkları gayet iyi tork gübü güzel...donanımlar zaten orta en boş modelinde bile o paraya güzel donanımlar var en dolusuda 42 bin lira zaten yokyok onda...bende şahsen göz ucuyla bakıyodum aveoya ama bindikten sonra harbiden araba yani bian arabamızdan soğudum bizde düşünoyoruz bir tane aveo ama hatcback değil sedan tavsiye ederim..bagaj inanılmaz büyük açınca yuh dedim yarısını arka koltuklara verseler tadından yenmez vallahi..içi ön arka gayet rahat oturması kalkması kendim 187 boyundayım sıkıntı yook benım ıcın öyle diyeyim...
tercih senin tabi
lineaya söyle bi yorum yapayım evet üst konulardan bırı yorum yapmış...
linea şuanın doğanı şahini oldu gibi bişey... ben gene korede olsa yabancı ülke üretim derim...en azından teknolojileri iyi..
bizim bi akraba 2004 te connect aldı torpidoda ışıklandırma yoktu halamlarda 1975 taunus vardı 20m alman üretimiydi galiba ordan almışlardı onda vardı buna ne diceksiniz bakalaım..lineayı savunanlar...

not:yanlış anlamayın beni kavga yada tartışmaya gelmedım bastan aşa okudum konuyu kore gm..bursa karşılaştırılması yapılmış ona takıldım ben sadece hadi hayırlısı olsun

aveonun donanımlarını bilmiyorum, bilmediğim için soruyorum, lineada olmayıp aveoda olan hangi donanımlar var?

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

3637 Mesaj
20 Mart 2012; 1:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

aveonun donanımlarını bilmiyorum, bilmediğim için soruyorum, lineada olmayıp aveoda olan hangi donanımlar var?

aveo nun EN BOŞ MODELİNDE olan donanımları yazayım

Yeni Aveo Standart Özellikler (En Boşunda Bile Olan Donanımlar)

Yeni kasa + 8 hava yastığı + ESP + Hız Sabitleme (CRUİSE CONTROL) + klima + Yokuş Kalkış Desteği + ABS + EBD + BAS (Fren Destek sistemi) + TCS + ESC (elektronik stabilite kontrol)

LT ve LTZ lerde bluetooth, usb vs. v.s gibi bi sürü donanım var.

Ayrıca @samed61 arkadaşımın dedigi gibi yeni aveo oturaklı ve yol tutuşu çok iyi bir araba.

fakat ne yazıkki hala eski aveoyu düşünüp de yeni aveoyu kötüleyen bilinçsiz insanlar var.

linea almaktansa hiç ama hiç tereddüt etmeden yeni aveo alırdım.

B segmentinde dünyanın en güvenli arabası. donanım olarak sınıfının en iyi donanımına sahip. motoru kendini kanıtlamış 1.3 multijet. B sınıfında alayına kafa tutan oturaklılık ve yol tutuş. e daha ne ? .)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4796 Mesaj
20 Mart 2012; 1:52:59 

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

aveo nun EN BOŞ MODELİNDE olan donanımları yazayım

Yeni Aveo Standart Özellikler (En Boşunda Bile Olan Donanımlar)

Yeni kasa + 8 hava yastığı + ESP + Hız Sabitleme (CRUİSE CONTROL) + klima + Yokuş Kalkış Desteği + ABS + EBD + BAS (Fren Destek sistemi) + TCS + ESC (elektronik stabilite kontrol)

LT ve LTZ lerde bluetooth, usb vs. v.s gibi bi sürü donanım var.

Ayrıca @samed61 arkadaşımın dedigi gibi yeni aveo oturaklı ve yol tutuşu çok iyi bir araba.

fakat ne yazıkki hala eski aveoyu düşünüp de yeni aveoyu kötüleyen bilinçsiz insanlar var.

linea almaktansa hiç ama hiç tereddüt etmeden yeni aveo alırdım.

B segmentinde dünyanın en güvenli arabası. donanım olarak sınıfının en iyi donanımına sahip. motoru kendini kanıtlamış 1.3 multijet. B sınıfında alayına kafa tutan oturaklılık ve yol tutuş. e daha ne ? .)

konuyu açan arkadaşın bütçesini bilmiyorum, ama lineanın dolusunda da bunların hepsi var, modern zamanın şahini doğanı demek haksızlık oluyor yani. Yol tutuşu konusunda aveo ne kadar iyi bilmiyorum ama linea kötü, onun dışında dolu modellerini kıyaslayınca linea daha iyi görünüyor bence, tabi arada fiyat farkı olacaktır.

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

505 Mesaj
20 Mart 2012; 2:35:57 

quote:

konuyu açan arkadaşın bütçesini bilmiyorum, ama lineanın dolusunda da bunların hepsi var, modern zamanın şahini doğanı demek haksızlık oluyor yani. Yol tutuşu konusunda aveo ne kadar iyi bilmiyorum ama linea kötü, onun dışında dolu modellerini kıyaslayınca linea daha iyi görünüyor bence, tabi arada fiyat farkı olacaktır.

hocam şöyle söyleyeyim motor sesi lineadan az arkadaş saymış özellikleri ama birini atlamış en boş modelinde birde start stop özelliği mevcut ve ilk defa kullandım cokda hosuma gitti.
artı servisi çok kötü fiatın sadece kendi bölgem için diyeyim..amcam 2010 classic doblo aldı..ve ufak bi kaza atlattı kaskodan cam cam lastiği jant ve lastik değişcekti gitmişler stepneyi takmışlar...ince cam takmışlar...ve lastik kenarında kullandıkları lastikte berbat bi lastik..daha ne diyeyim...
dicek lafım yok..
chevrolet lineadan daha geniş ve arka cam mesafesi daha uzun dikkat ettiyseniz...en boş modeli biile yakışşıklı arabanın..kötü araba yok hepsi güzel ama...özellik ve fiyat ta önemli..fiyat listelerine bakmadım ama....
aveonun en boş özelliklei arabası akşam ustu gorustum işte.. 37 bınlıra arabamızla takas yaparsak nakit alırsak bişiler daha olur dedi...satış danışmanı..
bence binilcek arabalardan birisi..artı lineanın ön kokpiti dar ford focus gibi..sığmıyorum ben kendi adıma diyim...

SaMeD

4796 Mesaj
20 Mart 2012; 2:40:09 

quote:

hocam şöyle söyleyeyim motor sesi lineadan az arkadaş saymış özellikleri ama birini atlamış en boş modelinde birde start stop özelliği mevcut ve ilk defa kullandım cokda hosuma gitti.
artı servisi çok kötü fiatın sadece kendi bölgem için diyeyim..amcam 2010 classic doblo aldı..ve ufak bi kaza atlattı kaskodan cam cam lastiği jant ve lastik değişcekti gitmişler stepneyi takmışlar...ince cam takmışlar...ve lastik kenarında kullandıkları lastikte berbat bi lastik..daha ne diyeyim...
dicek lafım yok..
chevrolet lineadan daha geniş ve arka cam mesafesi daha uzun dikkat ettiyseniz...en boş modeli biile yakışşıklı arabanın..kötü araba yok hepsi güzel ama...özellik ve fiyat ta önemli..fiyat listelerine bakmadım ama....
aveonun en boş özelliklei arabası akşam ustu gorustum işte.. 37 bınlıra arabamızla takas yaparsak nakit alırsak bişiler daha olur dedi...satış danışmanı..
bence binilcek arabalardan birisi..artı lineanın ön kokpiti dar ford focus gibi..sığmıyorum ben kendi adıma diyim...

doğrudur dedikleriniz saygı duyarım ama modern şahin doğan demek haksızlık oluyor lineaya.

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

505 Mesaj
20 Mart 2012; 2:54:19 

quote:

doğrudur dedikleriniz saygı duyarım ama modern şahin doğan demek haksızlık oluyor lineaya.

abicim haksızlık değil 2 3 seneye olur dıye dusunuyorum bence gercekten cok var pıyasada...bır dogan 88 de ansıl kasa degıstıyse 2000 kadar geldıyse ben aşalamıyorum harbıden helal olsun yanı... arba kirlense bile yakışıyor böyle bi kasası var ben severim doğan şahin grubunu...12 yıl boyunca kasasi değişmeyen nadirdir yani arabalar içinde..mercedes bile 86 95 arası e200 üretmiş doğana bakarsak 2 katı nerdeyse...ama olcagı ol lineanın yanı...

SaMeD

4796 Mesaj
20 Mart 2012; 12:51:49 

quote:

abicim haksızlık değil 2 3 seneye olur dıye dusunuyorum bence gercekten cok var pıyasada...bır dogan 88 de ansıl kasa degıstıyse 2000 kadar geldıyse ben aşalamıyorum harbıden helal olsun yanı... arba kirlense bile yakışıyor böyle bi kasası var ben severim doğan şahin grubunu...12 yıl boyunca kasasi değişmeyen nadirdir yani arabalar içinde..mercedes bile 86 95 arası e200 üretmiş doğana bakarsak 2 katı nerdeyse...ama olcagı ol lineanın yanı...

fiyat performans aracı olduğu için çok var. Aveonun da hedefi linea gibi olmak, sadece daha yeteri kadar satamamış, 1-2 yıla aveo da şahin doğan olacak o zaman..

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

87 Mesaj
20 Mart 2012; 14:08:42 

Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo’ya sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için ,Yeni Aveo’nun tüm modellerinde ön süspansiyonunda McPherson kullanıldı. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan da ABS, BAS ( Fren Destek Sistemi), TCS ( Traction Control) destekli elektronik stabilite kontrol programı (ESC), 8 (sürücü, yolcu, yan ve perde) Hava Yastığı ve Cruise Control standart olarak sunuluyor. Çelik emniyet kafesi ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ile aracınızda maksimum koruma elde ederken, yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemide standart olarak sunulan özellikler arasındaki yerini alıyor. Amerika’da Chevrolet Sonic olarak satılacak olan Chevrolet’nin yeni global B segmenti aracı, Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm benzinli motor ve şanzıman seçenekleri Temmuz ayında , dizel motor ve şanzıman seçenekleri ise Ekim ayında Türkiye’de pazara sunulacak.

Yol Tutuş ve Dinamik Sürüş

Yeni Aveo’nun cazibesine katkıda bulunan en önemli özelliklerinden birisi sportif sürüşe olanak tanıyor olmasıdır. B segmentinin en iddialı modeli konumunu sağlamak için Yeni Aveo’da sürüş konforunu üst seviyelerde tutumak üzere duyarlı yol tutuş özelliklerini barındıran bir dizi yeni teknolojik özelliklerden yararlanıldı. Yeni Aveo, tüm küresel pazar için geliştirilen bir otomobildir. Mühendisler Yeni Aveo’yu özellikle Avrupalı müşterilerin sürüş zevkine uygun hale getirmek için otomobile daha sportif bir görünüm vererek, aracı geniş çaptaki sürüş koşulları için dengelediler.

Yeni Aveo , sessiz ve rahat bir sürüş deneyimi sunuyor. Geliştirilmiş gürültü kontrol sistemleri sayesinde gürültü sönümleme perfromansı %10 ile 40 arasında iyileştirilmiştir. 0.30 oranındaki sürüklenme katsayısı ile, Yeni Aveo otoban hızlarında 40.5 desibel şiddetinde mükemmel bir ses düzeyine sahiptir. Her bir güç aktarma sistemine uygulanan özel sönümleyici malzemeler ses oluşumlarını azaltmakta büyük rol oynarlar.

Aveo adeta tüm yol yüzeylerine uyumlu, stabil ve konforlu bir sürüş imkanı sunuyor. Genellikle yüksek fiyatlı otomobillerde bulunan araç dinamiklerini sunarken, sürüş keyfinden de ödün vermiyor. Yapısal tasarımına ve güç aktarım sistemlerine yapılan birbirinden farklı iyileştirmeler daha sessiz bir otomobil olduğu iddiasını kanıtlıyor.

1.509 mm tekerlek iz genişliği, 2.525 mm’lik ön-arka aks aralığı ile Yeni Aveo dengeli ve mükemmel bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo’ya sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için ,Yeni Aveo’nun tüm modellerinde ön süspansiyonunda McPherson kullanıldı. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan da, ABS, BAS ( Fren Destek Sistemi), TCS ( Traction Control) destekli elektronik stabilite kontrol programı (ESC), 8 (sürücü, yolcu, yan ve perde) Hava Yastığı ve Cruise Control standart olarak sunuluyor. Bir dizi elektronik sistem, sürücünün günlük trafikte ve daha zorlu sürüş koşullarında Aveo ile daha iyi manevra yapmasına yardımcı oluyor. Dönüş çapı (kaldırımdan-kaldırıma), 10.1 metredir. Bu özellik ile Yeni Aveo segmentinin en iyileri arasında yer almaktadır.

Yeni Aveo, Önde disk ve arkada kampanalı fren sistemine sahiptir. Ön fren diskleri hava soğutmalıdır.

İki Farklı İddialı Tasarım

Yeni Aveo’nun dış tasarımı, sektöre taptaze bir gençlik dokunuşu ve sportiflik getirecek. Ön kısımda, merkezi olarak konumlandırılmış daha büyük baskın papyon logo ile birlikte Aveo’nun geniş, çiftli ızgarası Chevrolet kimliğini vurguluyor.

Aveo’yu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, motosikletten ilham almış farlarıdır. Chevrolet Spark modelinde olduğu gibi, Aveo hatchback’in arka kapı kolları, kapının üst bölümüne yerleştirilmiş ve bu da otomobile sportif bir görünüm katmıştır. Yeni Aveo hatchback’in arka stopları, aracın ön tasarımıyla uyum içindedır. Buna zıt olarak, Aveo Sedan’ın arka stopları çift mercek şeklinde aerodinamik olarak dizayn edilmiştir. Yeni Aveo Sedan, 4039 mm uzunluğa sahip hatchback modelinden 360 mm daha uzundur.

Tüm tekerlekler, Chevrolet’nin beş kollu tasarımına sahip ve donamına göre 15” ve 16” çelik veya alaşımlı jantlar ile sunulmaktadır.

İç Mekanda Sportif ve Teknolojik

Beklentilerin üstünde ferah bir iç mekâna sahip Yeni Chevrolet Aveo konfor ve pratikliği birleştirerek size cömert bir iç hacim sunuyor. Yeni Aveo’nun iç mekan tasarımına uygulanan çok sayıdaki ayrıntı, genellikle daha yüksek segment otomobillerde görülen daha üstün bir kaliteye sahip. Trim seviyelerinde ise , iç tasarımda sedan ve hatchback modeller arasında bir fark görülmemektedir.

Cruze modelinden aşina olduğumuz, Yeni Aveo’nun ayırt edici ikili kokpiti, dünyanın en ikonik spor otomobillerinden biri olan Chevrolet Corvette’den alınmıştır. Motorsikletten esinlenilmiş gösterge paneli ve müzik sisteminin yer aldığı ön konsolda kullanılan Chevrolet’nin kendine özgü buz mavisi aydınlatması mükemmel bir uyumla birleşerek, iç mekanda şıklığı en üst seviyeye taşırken, çağdaş bir görünüme ulaşılıyor. Bluetooth bağlantısı, iPod/MP3 çalar, USB ve Aux girişi gibi modern müzik sistemi özelliklerinin yanı sıra, çift torpido gözü ile telefonunuz ve diğer cihazlarınız için pratik bir saklama alanı sunan Yeni Chevrolet Aveo, sürücü ve yolcular için konfor ve eğlenceyi birleştiriyor. Üstelik, direksiyondan kumandalı müzik sistemi özelliği ile tüm bu müzik sistemi öğelerini tek bir yerden kumanda ediliyor.

Yeni Chevrolet Aveo, size öyle büyük bir alan sunuyor ki, özellikle arka koltuklar tamamen katlandığında bavullarınızdan, alışveriş poşetlerine kadar tüm eşyalarınızı rahatça yerleştirmenize imkan tanıyor. Bagajda ve ön yolcu koltuğunun altında bulunan ek saklama gözleri iç mekanda size pratiklik sağlıyor. Üstelik, sizin için kusursuz bir şekilde tasarlanmış iç mekanda, ekstra sürüş konforu için sürücü koltuğunun yüksekliğini ve direksiyona mesafesini ayarlamak mümkün.

Yeni Aveo Sedan’in gövdesi 502 litrelik bagaj hacmi ile onu sınıfının en iyisi konumuna çıkarıyor. Aveo hatchback’de ise arka koltuklar katlandığında bagaj hacmi 653 litreye yükseliyor.

Verimli ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Motor Seçenekleri

Günümüzde, otomobil pazarına yeni giren bir modelden beklenen, yüksek performans ve dayanıklılıkla birlikte mükemmel yakıt ekonomisi, düşük karbonmonoksit salımını sunmasıdır.

Hem Hatchback, hem Sedan gövde tipi ile piyasaya çıkacak olan Yeni Aveo’da da 1.2lt (86 hp) ve 1.4lt (100hp) şeklinde 2 değişik benzinli motor seçeneği ve pazara ilk defa sunulan 1.3lt (75hp) ve 1.3lt ( 95hp) şeklinde 2 değişik yeni dizel motor seçeneği bulunuyor. 1.3 litre turbo-dizel Yeni Aveo’da , yüksek performanslı common-rail sistemi, elektronik olarak kontrol edilen değişken geometrili turbo ve intercooler özelliklerine sahiptir. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm 1.3 lt yeni dizel motor versiyonlarında start/stop teknolojisi ile pazara sunulacak.

GM ailesinin küçük motorlarının piyasaya sürülmesiyle, Aveo’nun motor sistemi güçlü bir performans ve mükemmel bir dayanıklılık sağlayan bir dizi yeniliklerden faydalanıyor.

Motorların silindir bloğu, dökme demir ve çift parçalı bir yapıya sahiptir. Bu sağlam temel, olağanüstü bir denge, akıcılık ve daha sessiz bir sürüş hissini garanti ediyor. Mühendisler, sıkıştırma oranını 10.5:1’e çıkarmayı başardılar, böylece yakıt tasarrufu sağlandı ve emisyonlar iyileştirildi.

1.2 ve 1.4 litre benzin motorlarının her ikisinde de üstten çift egzantrikli ve değişken supap zaman ayar sistemi bulunuyor. Dört supaplı motor tasarımı, emiş ve egzos portlarının optimize edilmesinin yanı sıra hava akışının da artırılmasını sağlıyor. Motor hızına ve çalışma koşullarına bağlı olarak, değişken supap zaman ayarı, yakıt tüketimini azaltırken geniş motor hızlarında optimum performansı sağlar.

Yeni Aveo serisi için en küçük hacimli olması beklenen 1.2 litre benzin motoru 4000 rpm’de 86 hp ve 115 Nm tork sağlıyor. Manüel şanzımanında , 1.2 litre motorun performans rakamları, maksimum hız 183 km/s ve 0-100 hızlanmasını 13.6 saniyede gerçekleştirir. Şehiriçi-Şehirdışı ortalama manüel vitesli kullanımdaki yakıt tüketimi, 5.1 litre/100 km, emisyonlar 119 CO2/km.’dir. 1.4 litre benzinli motor ise, 4000 rpm’de 100 hp ve 130 Nm tork sağlıyor.

Chevrolet’in 6 ileri tam otomatik şanzıman seçeneği Yeni Aveo Hatchback ve Sedan modelinin 1.4lt (100 hp) motor seçeneğinde sunulacak. Motor seçeneğine göre manuel şanzımanda 5-ileri vites ve otomatik şanzımanda 6-ileri vites seçeneği ile Yeni Aveo’lar pazardaki yer alacak. Tüm benzinli motor seçeneklerinde, değişken supap zamanlaması ve yeni dizel motorlar için common rail yakıt enjeksiyonu gibi en son teknolojilerden yararlanıldı.

Parantez içindeki otomatik şanzımana ilişkin rakamlar

Güvenlik

Yeni Aveo, küçük otomobil segmentindeki en güvenli otomobillerden biri olmak üzere bir dizi güvenlik özellikleri ve ileri teknolojide elektronik kontrol sistemleri ile donatıldı.

Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo’ya sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge sağlıyor.

Yüksek dayanımlı çelikler ise sağlam bir gövde yapısını sağlamaktadır. Yeni Aveo’nun gövde yapısının yüzde 60’sından fazlasın da yüksek dayanımlı çelik kullanıldı. Ultra yüksek dayanımlı çelik, Aveo’nun motor beşiği, ön ve yandan alınan darbelerde enerjiyi dağıtmaktadır. Bu da Yeni Aveo’da yolculuk eden kişilerin emniyetinin optimize edilmesini sağlayan bir diğer yapısal elemandır.

Güçlendirilmiş karoseri , A ve B-direkleri, yolcu bölmesinin bütünlüğünü sağlıyor. Kaza halinde aracın takla atması durumunda, tavan, aracın ağırlığının dört katından daha fazla olan yüklere dayanabilecek güçtedir. Mühendisler ayrıca, yeni Aveo’da diz ve ayak yaralanmalarını minimize etmek üzere katlanabilir pedal sisteminide kullandılar.

Yeni Aveo’da 8 adet (sürücü ve yolcu için tek kademeli hava yastığı, yan ve perde) hava yastığı standart olarak sunuluyor.

Tercihe bağlı bir özellik olarak, arka park sensörü sürücüyü doğrudan Aveo’nun arkasında yer alan kişilerin ve nesnelerin yakınlığı hakkında sesli sinyal yoluyla uyarır. Ayrıca, Yeni Aveo’da otomobil hırsızlığına karşı immobilizer emniyet sistemi bulunmaktadır.

Yeni Aveo’nun tüm koltuklarında üç noktalı emniyet kemeri ; sürücü ve ön yolcu koltuklarda ise aktif gergili emniyet kemerleri bulunuyor. Arka koltuklarda, sisteme dahil isofix çocuk koltuğu hazırlığı bulunuyor. Yaya güvenliği konusunda , Aveo’yu tasarlayan mühendisler postansiyel bir darbenin gücünü azaltmak üzere tamponları özel olarak geliştirdiler. Tampon sistemi, tampon kirişini çevreleyen bir enerji emici içeriyor.

Otomobil-yaya kazalarındaki ciddi fiziksel yaralanmanın bir diğer büyük kaynağı da, motor bloğuyla olan ikincil bir çarpışmadır. Bu nedenle, yeni Aveo’da motor kaputu ile motor bloğu arasına daha büyük bir açıklık konulmuştur.

1148 Mesaj
20 Mart 2012; 15:06:25 

0

0

Yuh ya bunada yeni linea diyenler var.

FORD FOCUS 180 PS ECOBOOST TİTANİUM- FORD CONNECT 110 PS GLX
SONY A57 SONY 50 MM 1.8 SAM SONY 55-200MM

6689 Mesaj
20 Mart 2012; 15:19:32 

Bu listeye baktım. LİNEA baz modelin benzinli veya DİZEL OTOMATİK VİTESİ....34.000 Lira... Saygılarımla..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

47 Mesaj
16 Nisan 2012; 18:46:24 

insanlarımıza diyecek laf bulamıyorum.nasıl linea dersiniz hiç mi vicdanınız yok can taşımıyormusunuz. EuroNCAP 5 yıldız tesadüfen mi aldı aveo
linea yapanlar EuroNCAP 5 yıldız alamayacaklarını adları gibi biliyorlar.bile bile milletin kanına giriyorlar resmen cinayet Nasılsa türk milleti alıyor birde hindistan rusya falan lineayı gerekte yok boşa masraf etmeye koç para kazansın kazalarda ölen ölsün insandan bol ne var. cinayet işleniyor.
linea diyenler bırakın şuymuş buymuş artısı falanı çoluk çocuğunuz biniyor vicdanınız sızlar sonra
önce adamlarsa hodri meydan EuroNCAP görelim kaç alınıyor. bence 3 yıldıza ulaşması zor

47 Mesaj
16 Nisan 2012; 18:55:39 

EuroNCAP zorunlu olacak yapmıyan düşük alan merdiven altı üretimleri yasaklayacan sattırmayacan can millet düşmanlarına

2796 Mesaj
16 Nisan 2012; 19:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Galiba Linea'da kasa değiştirecek. Bu yüzden AVEO.

Hayır linea sadece ön ızgara değişikliği olacak yani kasa değişimi değil de ufak bir makyaj söz konusu.Aveo 5 yıldızlı doğru ancak linea da 5 yıldızlı punto platformunu kullanıyor.Bence Linea.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

310 Mesaj
20 Nisan 2012; 23:06:45 

ŞAKAMI BU TABİKİ AVEO 1.3 DİZEL 95HP

3536 Mesaj
21 Nisan 2012; 17:21:27 

kesinlikle linea

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

172 Mesaj
24 Nisan 2012; 1:56:02 

bizde linea var ay sonunada aveo HB geliyor.linea nın uzun yolunu beğeniyorum 150 160 civarı giderken tedirgin etmiyor.linea da aveo sedan da bazı açılardan baktığınızda dar uzun görünüyor,ikisinide almayın diyeceğim ama uygun sedan da başka yok.HB olursa aveo punto fiesta.

asus rampage 4 extreme-intel 3820-asus 7970top-gskill 2133 2*4-akasa vodoo-wd black 1tb-corsair c70-seasonic x1250 gold-toshiba 46sv685-panasonic 42v20-samsung 840 pro 256gb

1028 Mesaj
26 Nisan 2012; 2:44:00 

benim o kadar param olsa linea alırım. bir kere fiat a binmiş olursunuz. opel in ikinci ürününe binmezsiniz.

sosyal güvenlik denetmen yrd.

3637 Mesaj
26 Nisan 2012; 2:49:31 

quote:

Orijinalden alıntı: aagir

benim o kadar param olsa linea alırım. bir kere fiat a binmiş olursunuz. opel in ikinci ürününe binmezsiniz.

Opelin ikinci ürünü derken ?

İkisi de GM e ait markalar ve Chevrolet GM in en onemli ve en degerli markası.

Opel 2. 3. Siralardadir her zaman

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

817 Mesaj
26 Nisan 2012; 2:59:46 

Bu ikisi arasında kalmış olsam kesinlikle linea'yı seçerdim.

7460 Mesaj
26 Nisan 2012; 3:04:18 

Emotion plus alınacaksa Linea. Emotion plustan düşük donanımlı Linea tercih etmezdim ben şahsen.C segmenti baz donanım fiyatına full donanım araç alınmış oluyor emotion plus alınınca.

1028 Mesaj
26 Nisan 2012; 4:28:38 

quote:

Opelin ikinci ürünü derken ?

İkisi de GM e ait markalar ve Chevrolet GM in en onemli ve en degerli markası.

Opel 2. 3. Siralardadir her zaman

sizin dediginiz abd de geçerli avrupa da degil.

1053 Mesaj
26 Nisan 2012; 9:13:35 

Her türlü linea derim kullanmış biri olarak, aveonun kapısını açtığınızda hafifliği farkedersiniz dış kasa o kadar kalitesiz ki anlatamam ,içi güzel görünüyor fakat 8 hava yastığıda olsa euroncapten 2 yıldız alabilmiş bir araba neye dayanarak güvenilir diyorsunuz bu araba en tenekeden daha tenekedir benim gözümde..

3637 Mesaj
26 Nisan 2012; 11:24:15 

quote:

sizin dediginiz abd de geçerli avrupa da degil.

ABD de Opel yok ki geçerli olsun .)

Avrupa da geçerli dediğim. Chevrolet her zaman opel den once gelir

İkisi de GM e ait oldugu icin platformlar motorlar sanzimanlar aynıdır. Hatta opelin alt takimi ve iç konsolu daha kalitelidir. Fakat kesinlikle dünya ve Avrupa da Chevrolet opel den once gelir her zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 26 Nisan 2012; 11:24:37 >

2379 Mesaj
26 Nisan 2012; 12:09:11 

@bela
Marka imaji konusunda hakli olabilirsiniz ama chevroletin her modeli opelden once gelmez. Chevrolet cok kalite ve ust model araclar uretmekte ama epica aveo spark cruze gibi araclar buna dahil degiller maalesef.dahil olamadiklari gibi de opelle de ayni seviyede de degiller. amerikada opel olmayabilir ama koskoca buick var orada. Sizin dedgnzden, ornegn astra gbi bir aracin bi benzerinin orada olmadigi anlasilior ki bu dogru degil.

3637 Mesaj
26 Nisan 2012; 12:12:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

@bela
Marka imaji konusunda hakli olabilirsiniz ama chevroletin her modeli opelden once gelmez. Chevrolet cok kalite ve ust model araclar uretmekte ama epica aveo spark cruze gibi araclar buna dahil degiller maalesef.dahil olamadiklari gibi de opelle de ayni seviyede de degiller. amerikada opel olmayabilir ama koskoca buick var orada. Sizin dedgnzden, ornegn astra gbi bir aracin bi benzerinin orada olmadigi anlasilior ki bu dogru degil.

Kalite v.s acısından bahsetmiyorum

GM e gore Chevrolet her zaman Opelden once gelir, Opel den daha değerlidir diyorum. Bu dediğim doğrudur. GM in üstune düştüğü marka Chevrolet dir

O yuzden opelin 2. arabasi lafı doğru degil ve saçmadir

1028 Mesaj
26 Nisan 2012; 12:38:15 

quote:

ABD de Opel yok ki geçerli olsun .)

Avrupa da geçerli dediğim. Chevrolet her zaman opel den once gelir

İkisi de GM e ait oldugu icin platformlar motorlar sanzimanlar aynıdır. Hatta opelin alt takimi ve iç konsolu daha kalitelidir. Fakat kesinlikle dünya ve Avrupa da Chevrolet opel den once gelir her zaman

opel abd de var demedim. gm nin avrupa daki temsilcisi opel dir. marka imajı olarak opel öndedir. chevrolet ürün çeşitlendirmesi için kullanılan ikincil bir markadır. üniversitede pazarlama okuyan arkadaşlar bunu bilirler. misal verirsek chevrolet seat a benzer. asıl markanın aynı nitelikteki benzeridir.

3637 Mesaj
26 Nisan 2012; 12:48:46 

quote:

opel abd de var demedim. gm nin avrupa daki temsilcisi opel dir. marka imajı olarak opel öndedir. chevrolet ürün çeşitlendirmesi için kullanılan ikincil bir markadır. üniversitede pazarlama okuyan arkadaşlar bunu bilirler. misal verirsek chevrolet seat a benzer. asıl markanın aynı nitelikteki benzeridir.

Arkadasim yaniliyosun iste. Asil marka Chevrolet dir. 2. Marka opeldir

GM su an dünyada 9 milyon araba satıyor. Bunun 5 milyona yakını Chevrolet

GM Chevrolet icin global modeller tasarlayıp üretiyor artık ve guzel de satıyor. Chevrolet in Avrupa'daki yerini 5 sene oncesinde karistirmayin

2379 Mesaj
26 Nisan 2012; 13:04:51 

quote:

Arkadasim yaniliyosun iste. Asil marka Chevrolet dir. 2. Marka opeldir

GM su an dünyada 9 milyon araba satıyor. Bunun 5 milyona yakını Chevrolet

GM Chevrolet icin global modeller tasarlayıp üretiyor artık ve guzel de satıyor. Chevrolet in Avrupa'daki yerini 5 sene oncesinde karistirmayin

Ben de şunu söylüyorum, chevroletin içinden saydığım model sayılarını atıp da bakalım? Yani malibu,impala,camaro,volt gibi araçlarından bahsediyorum o zaman satış rakamları çok değişecektir, ama chevrolet sonic'i cruze'u sayarsak olmaz. GM'in üvey evladı demiyoruz ama üretilen araçlara baktığnızda cruze'u astra'ya bir tutamazsınız. ve ya bir insignia ile epicayı. Demek istediğimi anladınız aslında. Buick mesela GM'in premium markasıdır bu da bir gerçek. Ama modellerine baktığınızda ise opele nasıl benzediğini anlayacaksınızdır... Mesela Regal ve insignia örneğini verebiliriz

7615 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:01:25 

Opel GM'un alt markasıdır. Ana marka Chevrolet'tir. Avrupaya daha önce pek önem verilmedi. Zira Opel'in çoğunluk hissesi zaten GM'taydı ve var olan bayi ve servis ağını korumak istediler. Ancak kriz zamanı opel çok büyük zararlar etti ve tamamı mı satılsın filan derken sanırım %20 hissesi satıldı. Şuan yarı civarı hisseyle hala markanın sahibi ve töneticisi GM ancak artık kar bölünüyor. Bu yüzden Chevrolet markasını artık tüm dünyaya yaymaya ve bölgelere göre farklı araçlar tasarlamak yerie ford gibi küresel pazarda herkesin alabileceği araçlar üretmeye başladılar. Opeldenbu konuda yararlanıyorlar elbette. Hala küçük hacimli motorları onlardan alıyorlar. Geliştirilen platformlar ortak kullanılıyor. Ancak gittikçe chevrolet'e ağırlık verilecek. Zira opel hala çok büyük zarar ediyor. GM yıllar sonra ilk defa bu yıl kara geçti ama opel hala yük oluyor. Zaten pazarı da son derece kısıtlı. İngilterede bile opel diye satamıyorlar vauxhall diyorlar. Avusturya'da yine holden diye satılıyordu ama artık chevroat ürünleri holden diye satılmaya başlandı. Yani opel'i Avusturya pazarından çıakrdılar. Yerine Chevrolet girdi. İlerde opeli elden bile çıkarabilirler. Şuan için mevcut Avrupa deneyiminden, servis ağından vs. yararlanıyorlar. Yani GM, ana marka Chevrolet olmak üzere Buick, GMC ve Cadillac olarak 4 büyük markaya sahiptir.

http://www.gm.com/vehicles/browseByBrand.html

Ana sayfada aşağıdan marka seç'e tıklayınca bu ayrımı daha net görürsünüz. Opel hep üvey evlat muamelesi görecek. GM sattığı tüm araçların yarıdan çoğu chevrolet markalı ve bu sayı git gide artacak. Çünkü girmediği biçok pazara giriyor ve çok iddialı geliyorlar.
http://www.gm.com/content/gmcom/home.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2012; 14:05:40 >

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Dell Studio XPS 1640; Asus Note 8; Ipad Air 128 GB 4G Gümüş; Samsung S4 Mini Duos Black Edition; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630; Xiaomi Piston 2; Xiaomi 10400 mAh; Casio DB-360-1ADF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

486 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:10:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cassio10

Her türlü linea derim kullanmış biri olarak, aveonun kapısını açtığınızda hafifliği farkedersiniz dış kasa o kadar kalitesiz ki anlatamam ,içi güzel görünüyor fakat 8 hava yastığıda olsa euroncapten 2 yıldız alabilmiş bir araba neye dayanarak güvenilir diyorsunuz bu araba en tenekeden daha tenekedir benim gözümde..

2012 aveo lar yilin en guvenilir arabasi secilmistir ncap tarafindan ve rekor puanla 5 yildiz almistir arastirmadan sallamayalim

CHEVROLET YENİ AVEO 1.4 100 HP LT KARBON SİYAH
ABS + EBD | ESP | ESC | ASR(TCS)
|Hill Holder | Hız Sabitleyici | Hız Sınırlayıcı | Bluetooth | USB | 8 Hava Yastığı |

1023 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:30:18 

Bana Linea'yı bedava verseler almam. Araç değil yürüyen hurda gibi mübarek. Aveo yu test etmedim ancak içine bendim. Boyum 2 metre olmasına rağmen sığdım. Binince kalitesiz plastik kokusu biraz canımı sıktı ama diğer özellikleri güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketbol6 -- 26 Nisan 2012; 14:32:56 >

1693 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:36:30 

Aveo hbnin o duvar gibi arkası beni bu arabayı almakdan vazgeçirdi. Facia duruyor sedanıda aynı şekilde. Aveonun içini Lineaya koyabilseler direk alırdım Lineo alırdım :))

Peugeot 206 Roland Garros 2001

1693 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:42:37 

Bu konuda "kesbi ve bELa " nın yorumlarını kaile almamak gerekiyor çünkü ağır aveo fanları ikiside. Alınmayın arkadaşlar ama cıvığını çıkartıyosunuz... Bence ikisinide kullanmış veya incelemiş kişilerin yorumlarına itibar edin. Açıkcası pek haksız değiller ama fazla fanlar... Linea nın Fi(y)at ' ı güzel. Aveonun donanımı kalitesi. Siz yapın tercihinizi. Ama lineayıda küçümsemeyin.

Peugeot 206 Roland Garros 2001

1319 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:56:32 

Göstergeleri sorun yaratmıyosa alışırım diyosanız aveo bence iyidir

Müthiş sol ayağımlan yabıştırdım...

1399 Mesaj
26 Nisan 2012; 15:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Bu konuda "kesbi ve bELa " nın yorumlarını kaile almamak gerekiyor çünkü ağır aveo fanları ikiside. Alınmayın arkadaşlar ama cıvığını çıkartıyosunuz... Bence ikisinide kullanmış veya incelemiş kişilerin yorumlarına itibar edin. Açıkcası pek haksız değiller ama fazla fanlar... Linea nın Fi(y)at ' ı güzel. Aveonun donanımı kalitesi. Siz yapın tercihinizi. Ama lineayıda küçümsemeyin.

aynen katılıyorum yorumuna. hatta bu arkadaşların fanatik mesajları olmasa bu forumda aveo tavsiyeleri iddaa ediyorum en az 10 katı artardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 26 Nisan 2012; 16:10:41 >

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

1 Mesaj
26 Nisan 2012; 15:44:31 

Arkadaşlar,ben yeni linea aldım Urben paketi bulamadım, Lounge modeli aldım.Henüz teslim almadım ama iç dizaynı eskisiyle çok farklı.Umarım beğenirim.Kullanmaya başladığımda bilgileri geçeceğim.

7615 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:27:59 

quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

aynen katılıyorum yorumuna. hatta bu arkadaşların fanatik mesajları olmasa bu forumda aveo tavsiyeleri iddaa ediyorum en az 10 katı artardı.

Fanlıkla ne alakası var. Yazdıklarımda bir yanlış veya hata varsa neden uyarmıyorsunuz? Ben çakma daewoo, çin malı araba gibi ağır eleştirilere karşı bu kadar sertim. Yoksa bana ne isteyen istediğini alsın. Bildiğiniz bişey varsa yazdklarımı çürütürsünüz. Çürük diyorlar en güvenli seçildi diyorum, iyi değil diyorlar en iyi seçildi diyorum. Yani araçla eleştiriler çok çok farklı ve alakasız. Haliyle insan sinirleniyor. O eleştirileri gördükçe ben başka bir araba mı aldım diye düşünüyorum. Ben fanı değilim. Aracı 7 aydır bizzat kullanıyorum. Haksızlığa dayanamıyorum. Bu aracın sürekli hakkı yeniyor ve millet 30 bin liraya boş araçlar alıp güvenli 5 yıldızlı bu diye geziyor ortalıkta. Dacia parasına çok güzel bir araç satılıyor ve böyle bir fırsatı inasnların ön yargıyla tepmelerini anlayamıyorum.

Ayrıca benim yorumlarım kale alınamaycak ama sisinkiler alınacak öyle mi? Sizin ne gibi bir üstünlüğünüz var acaba? Araç sahibi olarak sizden çok daha fazla söz hakkım olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2012; 16:29:56 >

Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Dell Studio XPS 1640; Asus Note 8; Ipad Air 128 GB 4G Gümüş; Samsung S4 Mini Duos Black Edition; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630; Xiaomi Piston 2; Xiaomi 10400 mAh; Casio DB-360-1ADF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB

1399 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Fanlıkla ne alakası var. Yazdıklarımda bir yanlış veya hata varsa neden uyarmıyorsunuz? Ben çakma daewoo, çin malı araba gibi ağır eleştirilere karşı bu kadar sertim. Yoksa bana ne isteyen istediğini alsın. Bildiğiniz bişey varsa yazdklarımı çürütürsünüz. Çürük diyorlar en güvenli seçildi diyorum, iyi değil diyorlar en iyi seçildi diyorum. Yani araçla eleştiriler çok çok farklı ve alakasız. Haliyle insan sinirleniyor. O eleştirileri gördükçe ben başka bir araba mı aldım diye düşünüyorum. Ben fanı değilim. Aracı 7 aydır bizzat kullanıyorum. Haksızlığa dayanamıyorum. Bu aracın sürekli hakkı yeniyor ve millet 30 bin liraya boş araçlar alıp güvenli 5 yıldızlı bu diye geziyor ortalıkta. Dacia parasına çok güzel bir araç satılıyor ve böyle bir fırsatı inasnların ön yargıyla tepmelerini anlayamıyorum.

Ayrıca benim yorumlarım kale alınamaycak ama sisinkiler alınacak öyle mi? Sizin ne gibi bir üstünlüğünüz var acaba? Araç sahibi olarak sizden çok daha fazla söz hakkım olduğunu düşünüyorum.

üstad bak, fan degilim diyorsun, yazdıklarını 3. bir şahısa okut ben fanmıyım degilmiyim diye sor. kimse bu forumdaki aveocular kadar ölümüne ve bu kadar hararetli bir şekilde savunmuyor arabalarını. chevrolet Türkiye yetkilileri forumdaki aveo cular kadar savunsalar bu araç ülkede satış rekoru kırardı (yanlış anlaşılmasın hakaret degil, takdir amaçlı yazdım bu cümleyi, ciddiyim)

ben sonuç olarak diyorumki aveocular fanatik olmasa aveoyu öneren üye sayısı şu ankinden 10 misli 20 misli daha fazla olurdu diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 26 Nisan 2012; 16:46:13 >

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

7615 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:50:14 

Bir örnek ver. Tüm söylediklerim kaynaklarıyla beraber. Ben en iyi demiyorum. Autobest en iyi seçmiş deyip link koyuyorum. Ben en güvenli bu demiyorum. Euroncap en güvenli araç seçti diyorum. Fren testlerinde de çok çok iyi dereceler alıyor. Bunlara rağmen biri çıkıp çakma daewoo, kore malı dandik filan deyince sinirleniyorum haliyle. Yanlış veya abartı söylediğim bişey varsa söyleyin düzelteyim.

3637 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:54:07 

Ayni sekilde benim söylediklerimde de abartı varsa buyrun ornek verin eyw diyeyim

Biz Aveo yü süren bilen insanlar olarak, diger insanların karalamalarına yanlis bilgilerine karsi çıkıyoruz olay budur

Şahsen hic bir mesajımda fanatiklik Yada abartı bulamazsınız

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2012; 12:09:52 

ikiside fena sayilmaz: lineanin bir diger avantaji ise Türkiyede üretilmesidir, yerli arac olusudur. kolay gelsin

310 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:38:00 

ya arkadaşlar gereçekten size inanmıyorum ne chevroletciyim ne fiatçıyım ama gerçekten linea çok kötü bi araç geçen aveo sedan sürdüm SAMSUN REİS DE 1.4 LTZ galiba gerçekten göstergesi rahatlığı beni benden aldı linea çok odunsu görünüm arkadaşların dediği gibi sahin doğan modern özellik çok araçta honda civic imi satıp almak istiorm VE TARTIŞMASIZ AVEO DİORM

671 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:55:44 

model özellikler açısından incelenirse aveo fiyatta daha avantajlıdır. Ancak aveo nun ömür açısından durumu nedir soru işaretli ile dolu linea ise TR de üretildiğinden yol şartlarına daha uygun bir binek otomobildir. Dizel alınacaksa zaten lineadan şaşmamak şart.Benzinli alınacaksa günümüzde lpg montajı her iki aracada uyum sağlıyor. 1.4 fire motor ödüllü bir motordur ancak aveonun son modelide dış görünüş ve özellikleri bakımından aşırı çekici durumda. Ancak size şöyle bir şey söyleyebilirim fiatın 2.eli aveonun 2.elinden çok daha iyidir. Yani belki linea da özellik açısından az donanımınız olacak aveo da ise daha fazla donanım olacak tercihinizi araç kullanım ömrü lpgli çalışma sistemi donanım (hangi donanımları arzuladığınız) yakıt sarfiyatı, renk seçenekleri, otomati manuel, gibi değişik seçenekler üzerine yapmalısınız. Benim sadece kendi naçizane önerim TR de üretilen bir modeli tercih etmenizdir. En azından yol şartlarına göre daha sağlam bir araba almış hemde bir kaç kişiye fazladan ekmek yedirmiş olursunuz. Saygılarımla...

K.S.Ü GÖKSUN MESLEK YÜKSEK OKULU
SOSYAL GÜVENLİK BÖLÜMÜ

14 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:56:52 

aveo bence. iki aracı da kullanmadım ama bugün yeni aveo satın aldım. hatta içine bile oturmadan aldım diyebilirim. benim için dış görünüş ve sedan olması önemliydi. aveo bu konuda beni fazlasıyla tatmin etti. linea alternatifini pek düşünmedim. aslında linea'nın dış görünüşü güzel ama bence aveo kadar iyi değil. ayrıca trafikte çok var. aracımın herkeste olmasındansa az kişi tarafından tercih edilmesini tercih ederim. sonra markası fiat. fiat kötü araç yapar diye değil ama yeni nesil doğan algısı yüzünden. aslında buna benzer chevrolet için de kötü bir algı mevcut. bu algının zamanla değişeceğini düşünüyorum. chevrolet amerika'da satışa çıkarmadığı araları bizim piyasalarımızda satması yüzünden bu çeşit bir algı oluştu. artık öle değil ama. bence yeni araçlarla bu algı kırılacak. camaro, corvette filanda gelirse zaten marka değeri iyice yükselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artentreri -- 27 Nisan 2012; 18:57:36 >

310 Mesaj
1 Mayıs 2012; 18:09:18 

LÜTFEN ARKADAŞLAR FİAT LİNEA İLE AVEO YU KIYASLAMAYIN LİNEA İLE HYUNDAİ ACCENT İ KIYSALAYIN AVEO 8HAVA YASTRIK ABS ESP ASR YOKUŞ KALKIŞ VE BİRÇOK ÖZELLİĞYLE LİNEAYI KATLIYOR LİNEA YENİ DOĞAN ŞAHİNDİR AVEO NUN GÖSTERGESİ DİREKSİONU VE ÖZELLİKLERİ SAĞLAMLIĞI YETİYOR GERÇEKTEN 2 ARACIDA KULLANDIM KESİNLİKLE AVEO DİYORUM KİMSE KONUYU AÇAN ARKADAŞIN KAFASINI KARIŞTIRMASIN BURDA HERKEZ ŞAHSİ GÖRÜŞÜNÜ SÖYLÜYOR AMA BEN LİNEA YA ASLA BAKMAM HATTA SÖYLE SÖLİYİM BEDAVA VERSELER BİNMEM ÇOCUKLIKTAN BERİ FİAT TOFAŞA TAKITNIM VAR LİNEA DA YENİ DOĞAN GBİ BİŞEY BUNUN İÇİN İKİSİ ARASINDA KESİNLİKLE AVEO

382 Mesaj
1 Mayıs 2012; 18:19:23 

2012 Chevrolet Aveo iç resmi..

0

1053 Mesaj
3 Mayıs 2012; 8:41:50 

%75 oranında yerli olan ve parçaları ucuza kolayca bulunabilen ayrıca sorunsuzluğu herkesçe kabul görmüş ve tüm rakipleri arasında en az yakan multijet motoruyla Yeni Linea bence, araç yerli üretimi olduğu için çok karalanıyor malum Türk insanımız kendini aşağılamaya bayılıyor,avrupalı psikolojik algıyla yürüyor doğan şahine bakıcana git vosvosa bak ,citroenin saxosuna bak, pejo 106 ya bak teneke parçası ,doğanla bunları kıyasla her türlü düzgün araba yani boş laf yapmasın kimse fiat bunlara rağmen en çok satılan araç..

3637 Mesaj