Şimdi Ara

Sony, Xperia Sola modelini resmi olarak tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
19.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony, Xperia Sola modelini resmi olarak tanıttı

Sony, ocak ayından bu yana hakkında pek çok iddia öne sürülen Xperia Sola (nam-ı diğer Xperia MT27i Pepper) modelini bugün itibarıyla resmi olarak tanıttı.

116 mm uzunluğunda, 59 mm genişliğinde, 9.9 mm kalınlığında ve yaklaşık 107 gram ağırlığında dizayn edilen Xperia Sola, teknik açıdan daha önce tahmin edildiği üzere Xperia P ve Xperia U arasında konumlandırılmış durumda. 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli STE U8500 NovaThor platformunun ve 512 MB RAM'in güç verdiği akıllı telefon, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanıyor. Fakat akıllı telefonun, piyasaya sürüleceği çeyrek içinde (2. çeyrek) Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine kavuşması beklenmekte.

3.7-inç boyutunda - 480 x 854 piksel (FWVGA) çözünürlüğünde Bravia Engine teknolojili dokunmatik kapasitif ekrana (Reality Display) ve 8 GB dahili flash belleğe (5 GB'ı kullanılabilir) yer verilen akıllı telefonun kapasitesi microSD kartlar yardımıyla (32 GB'a kadar) arttırılabiliyor. Hatırlatmak ve kıyaslamak gerekirse Sony, Xperia S, Xperia P ve Xperia U modellerinde bellek kartı girişine yer vermemişti. Ayrıca Sony'nin ''Floating Touch'' olarak isimlendirdiği teknoloji sayesinde akıllı telefonun ekranına dokunmaksızın internet tarayıcısında kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Wi-Fi 802.11n, GPS, Bluetooth ve NFC (Yakın alan iletişim teknolojisi) ile donatılan akıllı telefon, otomatik odaklama ve LED flaş özellikli kamerasıyla 5 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor, 720p (HD) video kaydı yapabiliyor.

UMTS şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 475 saate varan bekleme, 5 saate varan konuşma, 40 saate varan müzik dinleme, 6 saate varan video izleme süresi vadeden 1320 mAh bataryaya sahip Xperia Sola'nın, önümüzdeki nisan ayından itibaren, kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle 329 Euro'dan satışa sunulacağı belirtiliyor. Akıllı telefonun kutu içeriğinde Smart Tags aksesuarı da bulunacak.

• Kalın!
  • yeni sony tasarımları olmamış. bir arc değiller.
  • tasarım olarak çok güzel ama bataryası zayıf...
  • sanki arc ve bu modelleri farklı firmalar tasarlamış,arc bana göre tasarımı en iyi telefon,yeni modeller ise takozlukta birbirleriyle yarışıyorlar gibi.

umarım bu tasarım üzerinde çok ısrarlı olmazlar.
  • arttırılabilir hafıza iyi olmuş. Bazı yeni tanıtılan modellerde hafıza tümlesik ve arttırılamiyor. Pil biraz zayıf görünüyor kağıt üzerinde...
  • Sony, Xperia Sola modelini resmi olarak tanıttı

Arka kısmını pek beğenmedim ancak onun dışında yine aynı çizgide tasarlanmış bir model olmuş. Ekranın çıkıntılı olması güzel olmuş.
  • İkinci resme dikkatli bakaranız, o beyaz kısım olmasa, sadece siyahının oldugu ölcülerde bir telefon olsa harika olurmuş değil mi

Admin resimlerin yerini değiştirmişsin mesajı editlemek zorunda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 13 Mart 2012; 13:43:37 >
  • magic touch mı floating touch mı ne o olaydan bahsetmemişsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amewrika -- 13 Mart 2012; 13:46:48 >
  • O çözünürlük olmamış gibi.
  • 3 G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi destekleyecek mi acaba ???
    ve ülkemizdeki yaklaşık fiyatı ne olur
  • aaaaa çok serttt
  • neo v ayarında olmuş
  • Xperia S dışında 1300 lük bataryalar ne kadar tat verir düşündürücü gerçekten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 13 Mart 2012; 14:44:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

3 G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi destekleyecek mi acaba ???

Xperia Sola'nın ön yüzünde kamera bulunmuyor.
  • Ortalama özellikler, zayıf pil, bence güzel tasarım. Ucuz olursa (hiç zannetmiyorum) alınabilir.
  • Xperia u modelinden tek farkı micro sd kart yuvası olmuş, tabi söylediğinize göre ön kamera olmaması eksiğide var. Xperia u ve p modeli arasında bir cihaz olmamış. Bana 4.0" ekran boyutu bile büyük gelirken, özellikleri en az xperia p gibi ama ekranı 3.7" olan bir model bekliyorum hâla. Sony Xperia'nın her modeli 2. çeyrekte Türkiye'ye gelecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

3 G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi destekleyecek mi acaba ???

Xperia Sola'nın ön yüzünde kamera bulunmuyor.

teşekkürler.

Sony kalitesi güzel hoş fakat ön yüzüne kamera koymamaları, 3G video call desteklememesi insanı başka markalara yönlendiriyor.
  • Xperia SAĞA modelide gelecek ay vitrinlerde.
  • Floating touch olayı güzelmiş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.