Şimdi Ara

Özel Haber: PS Vita'nın Türkiye Satış Rakamları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Geçtiğimiz ay batı çıkarmasını yapmasıyla birlikte, ana vatanından ziyade daha başarılı bir satış grafiği çizen PS Vita, yüksek kapasiteli donanımı yanı sıra oyun tarihinin en geniş seçenekli oyun yelpazesiyle çıkış yapmasıyla adından söz ettirmişti.

BSC Genel Yayın Yönetmeni Erdinç İyikul ve DH Genel Yayın Yönetmeni Mesut Çevik tarafından detaylı olarak inceleme altına alınan PS Vita, Türkiyede de batı ülkelerinde olduğu gibi başarılı sayılacak bir satış grafiği izliyor. 2 haftalık satış sürecinde 2000 adet PS Vita satılmış durumda. Üstelik bu rakamın % 55'ini  konsolun 3G versiyonu oluşturuyor.

Geniş oyun seçeneğindeyse tahmin edebileceğiniz oyunlar en çok satanlar arasına girmeyi başarmış. Birinci sırada PS Vita kontrolleriyle yepyeni bir kimliğe bürünen Uncharted: Golde Abyss yer alıyor. Ardından ikinci sırada WipEout ve üçüncülükte ModNation Racers, Türkiye satışlarında üst sıralara yükselmiş durumda.

• Ülkemize ait istatistikler görmek güzel ileride fiyat indirimine gidilirse Türkiye'deki satışlar daha da artar şahsen ben fiyatı aşağı çekilince almayı düşünüyorum
  • Rusya'da nasıl bir pazar yaratıldıysa ülkemizede aynısı gerek.Gelen herşey inanılmaz cep yakan fiyatlarla geliyor.
  • 2 haftada 2000 ürün çok mu yani ?
  • böyle şeyler türkiyede satmaz
    ki ps3 ve x360 ın da çokta iyi bir satışı yok ülkemizde
  • Fiyatı uygun olsa almayı düşünüyordum aslında ama bir el konsolu için fiyatı çok fazla, kaldı ki oyunlardan da kar yapacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

2 haftada 2000 ürün çok mu yani ?

ülkemizde satılan fiyata göre çok
  • çok iyi bir satış oranı yıllar önce bu rakamlar ahayal bile edilemezdi.
  • Pek iyi değil ama türkiyeden bahsediyorsak 10tane bile iyidir evet bende alıp pişman olanlardanım aletten veya baska bı seyden degıl oyunların pahalılından bıraz daha beklemek gerekıyodu en azından benım ıcın böyle olması gerekıyodu ama aldık artık yapcak bı sey yok baya ün yapmıs oyunları alıcaz
  • Bu fiyatla, herşeyim olsa elimde + ps vitalık para kalsa genede düşünürdüm.
  • alıyosam en iyisi olsun mantığı var bizlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Ülkemize ait istatistikler görmek güzel ileride fiyat indirimine gidilirse Türkiye'deki satışlar daha da artar şahsen ben fiyatı aşağı çekilince almayı düşünüyorum

ya da hack lenirse satışlar patlar:D
  • kur yüksek olmasa daha satış olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

2 haftada 2000 ürün çok mu yani ?

Ülkemize göre iyi bir satış rakamı özellikle o fiyata göre iyi sattı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

kur yüksek olmasa daha satış olurdu

Aynen. Birazdaha ucuz olabilseydi keşke.
  • Erdinc iyikul un incelemesinde hafiza karti olmadan internet ve uygulamalar calismiyor demisti ben aldigimda oyle bir sorun yasamadim,sony ucretsiz vita verdi diye reklam yapip hafiza kartini sattirmak icin inceleme yapacaksaniz hic yapmayin,
    Bende vita aldim ve uncharted aldim boyle kalitedebir unit 13 birde fifa var gerisi bos oyunlarin ha bire wipeout 2048.
  • satışlarda ilk haftalar önemlidir. demekki TR nin çekeri bu. 2000 adet eh tabi bu fiyatlara daha yüksek bir satış beklenemezdi zaten. SONY fiyat düşürmek zorunda.
  • Sony ps vita'da bir indirime giderse bende almayı düşünüyorum.Bu arada türkiyedede hiç fena satmamış 2 haftada
  • Firmanın bi suçu yok ki hükümetimiz ülkeyi vergilerle ayakta tuttuğu için fiyatlar her üründe olduğu gibi vita da fahiş fiyatlarla satılıyor, dolar şuanda 1.80 yani zirvede 1.60 lara geriliyecektir, tahminim o zaman fiyatlar 500 tl civarına düşecektir ama bu 1 seneyi bulur tahminim, çok yeni bir teknoloji biraz beklemekte yarar var taşlar yerine otursun bi hele ...
  • Ben olmasam 1999 tane satacakmış. İyi ki varmışım :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.