Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ROOT VE ROM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
700
Cevap
20
Favori
135.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    recovery mode ile (sd karta update.zip yükleyip recovery'den install ederek) root attım. Ama şimdi içime bir kurt düştü. Bu kullandığım update.zip içerisiindeki görünmez programlarla telefon bilgilerimi ele geçirme ihtimalleri var mı? Bankaya falan giriyorum telefonla, "root eden kod" ayağına bir de telefonda girdiğim tüm bilgileri bir yerlere mail atan bir kod parçası koymuş olabilirler mi? Çok mu paronayağım? Bu devirde olmak gerekiyor
  • Tanrı, bu yüzden akıllıca tasarlanmış telefon gibi gerçekten:http://snipr.com/230c3sl
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper5398

quote:

Orijinalden alıntı: srdr_ks

quote:

Orijinalden alıntı: abcf

quote:

Orijinalden alıntı: justings

quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

quote:

Orijinalden alıntı: justings

quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

daha önce bi arkadaşta silmişti vold dosyasını,dediklerimi yaptı ve sorunu çözüldü.yalnız odinle romu yükleyince kies'ten güncelleme yapamıyosun.güncelleme çıkınca tekrar odinle yüklemen lazım.
    @justings işlemler basit.adım adım yaparsan problem olmaz.ben çok rom attım böyle.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21875835&postcount=3 bu linkten odin multi d. ve ancora.ops dosyalarını indir.https://hotfile.com/dl/150512529/8cce21f/GT-I8150_COA__I8150XXLM6_I8150OXXLC1_I8150XXLM6.zip.html rdan en güncel romu indir.
    odin programını rardan çıkarıp masaüstüne koy.ancora.opsu ve romuda masaüstüne koy.odin programını aç.
    option kısmında hepsi seçili olsun. OPS'a tıkla ancora.opsu oraya koy. daha sonra aşağıdaki one package'a tıkla rom'u oraya koy.
    sonra telefonu download mode'a alıcaz.telefonu kapat ve menü+ses kapama+power tuşuna aynı anda bas.bi ekran gelicek ona devam de.sonra telefonu bilgisayara bağla.ve odinden starta bas.

Emre arkadaşım yardımların için çok ama çok saol.Dediklerini bu işlerden anlayan arkadaşımla bir bir yaptık ve romu yükledik.Telefonu açtık ama sorun aynen devam ediyordu,menüde yüklü olan süperuser programı silinmemişti,telefon kendi hafızasını ve harici hafıza kartını yine görmedi.Marketten bişey yüklemeye çalışıyorum ama telefon kendi kendine yüklemeden kapanıyor dün akşamdan beri çıldırmış ve kafayı yemek üzereyken bu akşama doğru telefonu samsung servisine teslim ettim inşallah servis garanti olayında bi sıkıntı çıkarmaz.Sence nedendir ve bu sonuç nasıl biter görüşlerini paylaşırmısın

eğer superuser hala duruyorsa romu yükliyememişsiniz.odinle rom atınca unroot olur telefon.
    ayrıca o problem de düzelmesi gerekiyordu.bundan önceki arkadaş da düzelmişti.çünkü o sildiğin vold dosyası yeni romla tekrardan yüklenmiş olacaktı.nereyi hatalı yaptığınızı bilmiyorum ama servis halleder.hem onların yükliyeceği romla kiesten güncelleme yaparsın,daha iyi olmuş vermen.

Kardeş peki servis bunu garanti kapsamında halledermi yoksa bize bi sıkıntı çıkartırmı nedersin

rootlama işi ve farklı rom atma işi teli garanti kapsamından çıkartıyor. ama umarım seninkini garanti kapsamında yaparlar. burdan bize sonucu bildirirsen bizim de bilgimiz olmuş olur garanti kapsamında mı oluyomuş yoksa garanti dışı mı.

arkadaslar telefonunuza odin ile stock rom attıgınızda telefonunuz kies güncellemesi her türlü alır. alamayan arkadaslar wipe data wipe cash olaylarını atlıyorlar bu yüzden sorun yasanıyor. Ben defalarca custom rom defalarca stockrom yükledim. suAn tekrar stock rom kullanıyorum ve güncellemede alıyorum. Kieste telefonumu tanıyor samsung ta hic bir sorun yok: custom romdan Stock rom a dönerken öncelilikli olarak sunları yapın:

1- telefondan hafızaları bicimlendirin.
    2-) stock rom atmadan önec recovery mod ile wipe data cache dalvik hepsini yapın.
    3-) stock romunuzu odin adlı program ile atın. hic bir sorun olmadan direkt güncellemeleri yapabileceksiniz.
    Kolay gelsin...

Ben de stok roma geri dönmek istiyordum. Senin dediklerini yaptıktan sonra @emregulay ın dedikleri yapmaya çalışıyorum. Odinde starta bastıktan sonra odin çalışmayı durdurdu hatası veriyor kapanıyor. Bunun bir çözümü var mı?

Edit: Şuan telefon ve recovery mod açılmıyor. Acaba servise versem direk rom mu atarlar yoksa anlarlar mı? Bir stok roma döneyim bir daha root tan daha ileriye geçmeyeceğim. Böyle kaldı.
     SAMSUNG GALAXY W | ROOT VE ROM

alper aynı hatayı bende almıstım odinden tekrar download modda tekrar yukledım ama md5 dosyasını zipten cıkartıp yukledım bu sefer..

• quote:

Orijinalden alıntı: guapon
    alper aynı hatayı bende almıstım odinden tekrar download modda tekrar yukledım ama md5 dosyasını zipten cıkartıp yukledım bu sefer..

Ben de srdr_ks ile baya uğraştım sonra bana zipten çıkartmam gerektiği söyledi senin ki gibi benim ki de çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper5398 -- 13 Nisan 2012; 18:17:25 >
  • root ettikten sonra samsung un menuleri deisiyormu acaba , klasik mi oluyor tel ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaydee

root ettikten sonra samsung un menuleri deisiyormu acaba , klasik mi oluyor tel ?

Rootta değişmez. Ama yeni rom yüklerseniz değişir.
  • Farklı Rom'lar denemiş arkadaşlar; Ne diyorsunuz şimdi en stabil en iyi Rom hangisiir?

Aslında Rom ile uğraşan birinin farklı Rom'lar denemek yerine Rom hazırlamayı öğrenmesi daha mantıklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Arkadaşlar selamlar,
    recovery mode ile (sd karta update.zip yükleyip recovery'den install ederek) root attım. Ama şimdi içime bir kurt düştü. Bu kullandığım update.zip içerisiindeki görünmez programlarla telefon bilgilerimi ele geçirme ihtimalleri var mı? Bankaya falan giriyorum telefonla, "root eden kod" ayağına bir de telefonda girdiğim tüm bilgileri bir yerlere mail atan bir kod parçası koymuş olabilirler mi? Çok mu paronayağım? Bu devirde olmak gerekiyor

Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi kullanmak, diğerlerine nazaran daha tehlikelidir.

Benim burda yapacağım yorum biraz farklı olacak ama anlayış göstereceğinizi umuyorum.

Bence telefondan internet bankacılığına girmek kadar saçma birşey yok. İnternet bankacılığında en güvenilir kalkan olan SMS kodu uygulamasıdır. Sizin internet şubesine girerken kullandığınız kodlar basit bir keylogger ile zaten çalınabilir. Üstüne bir de güvenlik sms'i nin başkalarına yollandığını düşündüğünüzde hesaplarınızın boşalması pek zor olmasa gerek.

Madem bu kadar pinpirikli birisiniz, bence güvenlik SMS'i için ayrı bir hat ve işletim sistemi olmayan bir telefon kullanmalısınız. Telefon modeli olarak da Noki1100i önerebilirim. Şarjı 10 gün gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trserkan06 -- 15 Nisan 2012; 17:57:33 >

• arkadaşlar telefonum 2.3.6 anabant sürümü I8150XXLB4 root yapamadım yardım edermisiniz lütfen
  • RoM formunda rom'dan başka konular konuşuluyor ;) arkadaşlar bu root
    konusuna neden takıldınız bu kadar? Geçen İcs 4.0 Alpha Romu denedim,
    herşey güzel de biraz ağır yavaş geldi henüz Beta bile değil tabi hergün
    gelişecek daha iyi olacak Cynoagen kötü rom asla yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

RoM formunda rom'dan başka konular konuşuluyor ;) arkadaşlar bu root

çünkü telefonumda gereksiz ramı yoran programlar var onları kaldıracam ama her yolu denedim telefon root olmadı xxla2 sürümden bahsediliyor benimki ise xxlb4 yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

RoM formunda rom'dan başka konular konuşuluyor ;) arkadaşlar bu root

Hay bin yaşa ertan kardeşim ne güzel söyledin.
    Takılmayın arkadaşlar bu kadar süper bir telefonumuz var güzel güzel kullanıyoruz işte. Cynoageni bekliycez biraz sabır.
  • Arkadaşlar orjinal sürüm galarinin apk sını linkleyebilirmisiniz, kızıp kaldırdımda
    titanyum bacup la yedeklemiştim fakat geri yüklemiyor, iyi ve sorunsuz yedekleme uygulaması var mı bildiğiniz
  • Arkadaşlar sanırım Custom ICS Rom gelmek üzere birisi bu linki inceleyip bilgi verebilir mi ?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601497
  • mıuı tabanlı ıcs geliyor test kullanımı için yarını bekleyecez şuan geliştiriciler test ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda_can_2

mıuı tabanlı ıcs geliyor test kullanımı için yarını bekleyecez şuan geliştiriciler test ediyor

evet miui geliyor ama keşke biraz bekleseydi henüz alpha sürümü bunun üzerinden yapacaklar, ics nin henüz hataları var mesela programlar menüsüne girişi inanılmaz yavaş,şöyle 1 aya kadar sağlam bri BEta sürümünün çıkmasını bekliyorum bu iş için sadece Arco çalışıyorsa bu nedenle
    yavaş olur.ben Rom'ları takip ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn35chn

Arkadaşlar sanırım Custom ICS Rom gelmek üzere birisi bu linki inceleyip bilgi verebilir mi ?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601497

Bu Rom zaten vardı dostm,İcs 4.0 çıktı ama kamera çalışmıyor,aşağıda mevcut son durumu ;

Çalışanlar ;
    Audio
    Receiving and making calls
    GPS
    Compass
    Proximity sensor
    Wifi
    Bluetooth
    USB mass storage
    HW accelerated gui
    HW accelerated video

Çalışmayanlar ;
    Camera
    USB tethering
    No sound for calls over bluetooth
    FM radio

Rom'daki mevcut önemli hatalar ;

Büyük Hatalar;

- lagging while switching to App Drawer [1][2] - possible solution
    - mobile data / APN (funny SIM issue) [1] [2]
    - mobile data / APN (no password issue) [1] [2] [3]
    - The screen-on animation doesn't work [1] [2]
    - Clock freezes (in notification bar & widget) [1]
    - Part of the wallpaper can't be seen [1] [R] - possible solution
    - SD card gets unmounted [1] [R]
    - Tethering Hotspot doesn't start if you previously turned on WiFi [1] [R]

Küçük hatalar ;

- Browser exits while typing address in the adress bar [1]
    - Browser has Download issues [1]
    - Message "damaged sdcard" [1]
    - Google IME keyboard -> System freezes [1]
    - Silent mode quits after USB-connection [1]
    - Volume during phone call sometimes decreases [1]
    - Typed in words dissapear in the address bar(browser) [1]
    - Messaging App: Line up message causes sending instead [1]
    - Messaging App: doesn't show the characters count [1]
    - 4x1 Contact-widget shows loading [1]
    - Screenshots isn't working always [1]
    - Vibration mode changes to normal mode [1]
    - Google calendar does not update all entries [1]
    - Phone loses signal randomly [1]

Ek programlarda çıkarttığı hatalar ;

- Double Twist: Displays Artwork wrong [1]
    - Turn off Screen/Lock don't work [1]
    - Go Launcher EX is laggy [1]
    - Build in Music App force closes [1] - work around
    - Astro Manager: - Sending files using Bluetooth [1]
    - GMail: While scrolling the mail turns to a white screen [1]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertank07 -- 18 Nisan 2012; 8:43:40 >

• Yanlışınız var benim paylaştığım link Arco'dan bağımsız yapılan bir ICS Rom'u o yüzden bir göz atabilir misiniz dedim. Arco'nun ROM'unu ben de yakından takip ediyorum.
  • root zip dosyası verdim diyonuz nerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn35chn

Yanlışınız var benim paylaştığım link Arco'dan bağımsız yapılan bir ICS Rom'u o yüzden bir göz atabilir misiniz dedim. Arco'nun ROM'unu ben de yakından takip ediyorum.

Tamam Rom'u kendi port ediyor ama aşağıda gördüğün gibi IMM76D kodu yazmış bu Rom Arco' arkadaşın ICS romunun kodudur arkdşm.Bu Mıuı Romunu onun üzerinden edit yapıyor değiştiriyor miui romu port ediyor.
    Yani sıfırdan Rom şu anda yok,Bir tane Rom var Custom olarak o da Cynoagen 9 romudur Arco nun yaptığı bu hiç kolay şey değil,arco bile finali belki yaz sonuna doğru yayınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertank07 -- 19 Nisan 2012; 8:13:06 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.