Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ROOT VE ROM (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
700
Cevap
20
Favori
135.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, bende cm9 rc6 kurulu bu engelli listesi nerede acaba? kayıtlı olmayan cevapsız aramalardan sonra yeni çıkmaya başladı.

Birde arkadaşlar ayarlar menüsünde çağrı ayarları kısmı yok mu bu sürümde?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan652

quote:

Orijinalden alıntı: murat@fdh

quote:

Orijinalden alıntı: atbarus

arkadaşlar telefonu rootlayıp titanyum programıyla kendi orjinal programları silmişim şimdi ne yapmam gerekiyor geri getirmem için yardım lütfen

Merhaba,
    www.sammobile.com adresinden Türkiye için resmi sürüm olan I8150XXLB4 romunu indirin (siteye ücretsiz kayıt gerekiyor indirmek için). Daha sonra;
    1) Zipli dosyayı bir klasöre açın
    2) I8150*****.tar.md5 uzantılı dosyayı zipli dosyaymış gibi aynı klasöre açın (zip programı bir hata mesajı verebilir, önemsemeyin)
    3) system.img.ext4 adlı dosyayı DiskInternals Linux Reader programı ile mount edin
    4) system/apps klasöründe orijinal programların apk'larını bulacaksınız. İstediklerinizi Linux Reader programından extract edip telefona kopyalayın.
    5) Telefonda dosya yöneticisinden bu apkları kurun

NOT: Bu apkları custom roma kuramazsınız (custom rom için port edilmeleri gerekir), orijinal rom yüklü olmalı telefonda.

abım dedıgınız herseyı yaptım apk lerını tele attım sıstem orjinal rom olmasına ragmen apk lerı kuramıyorum yuklenemedı dıye uyarı verıyor acaba farklı bır sekılde yukleme sansım varmı ?

eğer titanium backup ı ilk kurduğunda full backup almışsa backup da duruyordur :)

• Arkadaşlar cm10.1 ve Android 4 2 2 kullanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok rom denemesinden sonra telefonu orijinal romunda root lu kullanmaya karar verdim... Sistemi zorlayan kullanmadığınız programları da silerseniz telefonunuzu tam kapasite kullanırsınız... Romların hemen hemen hepsinde ufak tefek sorunlar mevcut veya bazı özellikler kısıtlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekbey

Bir çok rom denemesinden sonra telefonu orijinal romunda root lu kullanmaya karar verdim... Sistemi zorlayan kullanmadığınız programları da silerseniz telefonunuzu tam kapasite kullanırsınız... Romların hemen hemen hepsinde ufak tefek sorunlar mevcut veya bazı özellikler kısıtlı...

hocam bende aynı şekilde kullanmak istiyorum ama bi türlü root yapamadım..zip flash lıyorum anlatıldıgı gibi ama root olmuyor her yolu denedim ...android içinde kırmızı üçgen çıkıyor hata veriyor ?? yardımcı olursanız çok memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyuiopasdfgh

quote:

Orijinalden alıntı: tekbey

Bir çok rom denemesinden sonra telefonu orijinal romunda root lu kullanmaya karar verdim... Sistemi zorlayan kullanmadığınız programları da silerseniz telefonunuzu tam kapasite kullanırsınız... Romların hemen hemen hepsinde ufak tefek sorunlar mevcut veya bazı özellikler kısıtlı...

hocam bende aynı şekilde kullanmak istiyorum ama bi türlü root yapamadım..zip flash lıyorum anlatıldıgı gibi ama root olmuyor her yolu denedim ...android içinde kırmızı üçgen çıkıyor hata veriyor ?? yardımcı olursanız çok memnun olurum

ekran görüntüsü gönderebilir misiniz?
  • Arkadaşlar ,
    Telefonuma ilk defa root atacağım .Hangisini önerirsiniz.İlk sayfadaki işlemleri mi yapmam gerekiyor.Telefona root gerekiyor adam gibi kullanılmıyor çıldırtıyor beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertytweety

Arkadaşlar ,
    Telefonuma ilk defa root atacağım .Hangisini önerirsiniz.İlk sayfadaki işlemleri mi yapmam gerekiyor.Telefona root gerekiyor adam gibi kullanılmıyor çıldırtıyor beni

aynen bende de bu sorunlar var ve ben de root atmak istiyorum sağlam bir root nasıl atılır hangi versiyonu kullanmamız lazım?
  • Cm9 un son versiyonunu (rc9du sanirim) yani guya en guncel en sorunsuz versiyonunu yanlizca bir ay kadar kullanmam sonucu bataryam tabiri caizse kafam kadar sisti, stock rom yükleyip garantiye gonderdim neyseki rom yüklediğim icin falan sorun cikmadi stock rom ile gonderince, bataryayi ve yazilimi yenileyip gonderdiler sagolsunlar.. Yani demek istediğim, adam gibi sorunsuz final Sürümü olmayan romlar yuklememenizi tavsiye ederim bence en iyisi ve su anda yaptigim root atmaniz ve gereksiz programlari silmeniz son cikan oyunlati oynamak isteyen zaten gitsin paraya kiyip iyi telefon alsin wonder sonucta eskiyen bir cihaz kapasitesi malum

Bu arada garantiden geldiginde yüklü olan yazilimin sürümü 2.3.6 olmasina ragmen ama ana bant sürümü XXLMİ ve ufak tefek yenilikler var yuz tanima kilidi yeni takvim falan, yine 2.3.6 altinca ufak bir guncelleme verildi de haberimiz mi yok cunku garantiye yollamadan önce sammobile'dan indirdigim stock romda yuz tanima kilidi falan yoktu?

• Satıyorum telefonu... İlgilenen olursa;

Forum konusu:http://forum.donanimhaber.com/m_75281709/f_//tm.htm#75281709
    Sahibinden: onay bekliyor ekleyeceğim
  • Galaxy w tele rom aticaktik cwm yuklu Backup aldik ve wipe islemlerini yaptik romu flasliycaktik rom dosyasi silinmis backup yapcaktik oda silinmis tel acilmiyor ne yapicam ben yandim :( tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: WiddLe

Canlı duvar kağıdı seçici 2.3.6
    Google Haritalar 6.0.0
    Google Kişiler Senkronizasyonu 2.3.7
    Google ortağı kurulumu 2.3.7
    Google Takvim Senkronizasyonu 2.3.7
    Görev 1.0
    İnternet 2.3.6
    Omacp 2.0
    Samsung hesabı 1.0
    Sns 1.5
    Sns yasal uyarı 1.0
    Sokak görünümü 1.7.1.0
    Tts service 2.3.6
    Yazılım güncelleştirme 2.0.0

Bunlar harici dondurup sorun yaşamadığınız uygulamalar var mı ?

Edit: derken google play store'a giremediğimi farkettim neden olabilir sizce ? tekrar çözdüğümde uygulamaları girebiliyorum ama dondurunca sorun yaratıyor çöküyor sürekli. bunlardan hangisi direk olarak play storela bağlantılı bulamadım :S

Benimde Kaldırdığım ve Hiçbir Sorun Yaşamadıklarımı Listeden Sildim

Yukarıdakilerden Haritalara Kesinlikle Dokunma Ben Maps Güncelleerken Bile Sistem Kafayı Yemişti Ama Zorda Olsun Kurunca Düzeldi Yazılım Güncelleştirme Zaten Gereksiz Ama Dondur Sadece Kaldırma TTS servis Gereksiz Sokak Görünümü Markette Var Güncelle Deyince Güncelliyor Görev Ve İnternet Bende Duruyor İnterneti Silebilirsin Ama Görev Yöneticisine Dokunmanı Tavsiye Etmem Senkronizasyonları Kapatınca Zaten İşleri Bitiyor
    Omapc ye Dokunma:)

Diğerlerini zaten sen Kendin Halletmişsin.
    Şunu Tavsiye Edeyim Şayet Launcher Olarak Touchwiz Kullanıyorsanız Holo Gibi Birşey Kurup Taouchwiz i kaldırın sistemin anasını ağlatıyor resmen ben 6-7 aydır holo kullanıyorum touchwizden kurtulduğumdan beri telefon çok daha rahat çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: paryosam123

Galaxy w tele rom aticaktik cwm yuklu Backup aldik ve wipe islemlerini yaptik romu flasliycaktik rom dosyasi silinmis backup yapcaktik oda silinmis tel acilmiyor ne yapicam ben yandim :( tesekkurler

CWM yüklediysen aşağıda mount and storage diye bir kısım var oraya gireceksin ... mount USB storage seçeneği göreceksin onu seçtiğinde Telefonu Data Kablosu İle Bilgisayara Bağlayacaksın ve Çıkarılabilir Disk Olarak Gösterip Yüklemek İstediğin Romu Tekrar Kopyalayacaksın.. Artı Bu Kadar Tırsmayacaksın :))) Bozulur Sanma CWM ile Telefon Bozulmaz sadece Çöker unutma :))

Kolaygelsin
  • CWM Recovery Nedir?
    CWM Recovery, CF-Root kerneli ile birlikte yüklendiği gibi ayrı olarak rootsuz telefonlara root yetkisi olmadan da yüklenebilir. CWM Recovery'nin normal recovery modundan farkı aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi daha fazla fonksiyona sahip olmasıdır. Bu menülerden sistem, sdcard, mmc formatlama, fabrika ayarlarına dönme, uygulama artıklarını temizleme, modifiye zip dosyaları yükleme vb. işlemler yapılabilmektedir.

Nasıl Kullanılır?

CWM Recovery menüsüne girdiğinizde liste şeklinde hazırlanmış bir menü karşınıza gelir. Bu menüde ilerlemeyi ses açma ve ses kısma tuşları ile yaparsınız. İşlevlerin çalıştırılması ise Home tuşu yada Güç tuşuyla yapılmaktadır. Son dönemde dokunmatik versiyonu da çıkmış olup burada menüler ekran üzerinden dokunma ile işlerlik kazanmaktadır. Aralarında temel fonksiyonlar açısından bir fark yoktur. Menülerin kullanımları ve hangi işler için kullanılabileceklerini şu şekilde açıklayabiliriz;

- reboot system now
    - apply update from sdcard (sdcard içinde bulunan update.zip dosyasını yüklemek için kullanılır.)
    - wipe data/factory reset (cihazdaki tüm kişisel veri ve ayarları sıfırlamak için kullanılır.)
    - wipe cache partition (önceki kurulumlardan kalan verileri temizlemek için kullanılır.)
    - install zip from sdcard
    >>choose zip from sdcard (sdcard içinde bulunan zip uzantılı rom ve modifikasyonları kurmak için kullanılır.)
    >>apply sdcard/update.zip (apply update from sdcard ile aynı işlevi görmektedir.)
    >>toggle signature verification (imza kontrolünü açıp kapatır. açık konumda iken imzalanmamış çoğu custom rom yüklenemez.)
    >>toggle script asserts (komut işlevlerini açıp kapatır. çoğu kullanıcı bu seçeneği kullanmaz.)
    >>choose zipe from internal sdcard (dahili depolama alanından zip dosyası seçip yüklemeye yarar.)
    >>go back (bir önceki menüye dönmenizi sağlar.)
    - backup and restore
    >>backup (telefonda kurulu olan sistemi herşeyi ile birlikte yedeklemede kullanılır.)
    >>restore (daha önce backup kısmından alınan yedeği geri yüklemek için kullanılır.)
    >>advanced restore (daha gelişmiş seçeneklerin bulunduğu üstteki seçenek ile aynı işe yarayan kısım.)
    >>backup to internal sdcard (hafıza kartı kullanıyorsanız dahili depolama alanına yedek almak için kullanılır.)
    >>restore from internal sdcard (daha önce dahili depolama kısmına alınan yedeği geri yüklemek için kullanılır.)
    >>advanced restore from internal sdcard (bir üstteki seçeneğin daha gelişmiş geri yükleme seçeneğidir.)
    - mounts and storage (bu bölüm karşılık gelen partition kısımlarını aktif/inaktif hale getirmeyi ve buraları formatlamayı sağlar)
    >>mount(unmount) /efs
    >>mount(unmount) /cache
    >>mount(unmount) /system
    >>mount(unmount) /data
    >>mount(unmount) /sdcard
    >>mount(unmount) /emmc
    >>format /cache
    >>format /system
    >>format /data
    >>format /sdcard [Hafıza kartınız(external sdcard) takılı ise onu formatlar, takılı değilse dahili hafızayı(internal sdcard) formatlar]
    >>format /emmc [Hafıza kartınız(external sdcard) takılı ise dahili hafızayı(internal sdcard) formatlar
    >>mount USB storage (recovery açık ike usb kablosu ile dahili depolama alanına erişimi sağlar)
    >>go back
    - advanced
    >>reboot recovery (recovery modunu kapatıp açmada kullanılır.)
    >>wipe dalvik cache (java sanallaştırması için kullanılan geçici dosyaları temizler.)
    >>wipe battery stats (batarya kullanım istatistiklerini sıfırlar.)
    >>report error (recovery üzerinden yapılan işlemlerde çıkan hata kayıtlarının görüntülenebildiği kısımdır.)
    >>key test (telefon tuş fonksiyonlarının test edilebildiği kısım.)
    >>show log (recovery üzerinde yapılan işlemlerin kayıtlarının görüntülenebildiği kısım.)
    >>partition sd card (sdcard bölümünün boyutlandırmasının yapılabildiği ve depolama alanının boyutunun belirlenebildiği kısımdır. işlemden sonra bu bölümler otomatik formatlanır.)
    >>fix permissions (dosya izinlerinin varsayılan ayarlara döndürüldüğü kısım.)
    >>go back
    - power off (cihazı komple kapatır.)
    - go back

CWM nin Hangi Menüsü Ne İşe Yarar Bilmeyenler Buradan Birşeyler Bulabiliriler

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet DOĞAN

quote:

Orijinalden alıntı: paryosam123

Galaxy w tele rom aticaktik cwm yuklu Backup aldik ve wipe islemlerini yaptik romu flasliycaktik rom dosyasi silinmis backup yapcaktik oda silinmis tel acilmiyor ne yapicam ben yandim :( tesekkurler

CWM yüklediysen aşağıda mount and storage diye bir kısım var oraya gireceksin ... mount USB storage seçeneği göreceksin onu seçtiğinde Telefonu Data Kablosu İle Bilgisayara Bağlayacaksın ve Çıkarılabilir Disk Olarak Gösterip Yüklemek İstediğin Romu Tekrar Kopyalayacaksın.. Artı Bu Kadar Tırsmayacaksın :))) Bozulur Sanma CWM ile Telefon Bozulmaz sadece Çöker unutma :))

Kolaygelsin

Tesekkurler

• arkadaslar yardima ihtiyacim var. simdi dun telefonu rootladim. ve bir suru programi sildim kullanmadigim. (sistem programlarindan telefonla gelen) .

henuz backup almadim.
    nandroid yukluyeyim dedim. google play de yukleye basiyorum google play kapaniyor. boyle bir sey yoktu 3-4 tane uygulama yukleyebildim bunda neden boyle oldu.

bide rom olarak jelly bean 4.1.2 cm10 kurmayi dusunuyorum ne dersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bide cwm 6.0.3.2 zip indiricem arco dan. ama nasil yuklicem anlatirmisiniz. arco anlatmamis.

• quote:

Orijinalden alıntı: diamond4000

bide cwm 6.0.3.2 zip indiricem arco dan. ama nasil yuklicem anlatirmisiniz. arco anlatmamis.

CWM yi Telefona Odin İle Yüklersin Kardeşim Snra İstersen 4.1.2 4.2.1 Rom Yüklersin Yok Orjinal Romu Güzel Ama Ağır Diyorsan da CWM Üzerinden update.zip yükleyerek Rootlar İstediğin Uygulamaları Kaldırabilirsin...
  • quote:

quote:

bide cwm 6.0.3.2 zip indiricem arco dan. ama nasil yuklicem anlatirmisiniz. arco anlatmamis.

CWM yi Telefona Odin İle Yüklersin Kardeşim Snra İstersen 4.1.2 4.2.1 Rom Yüklersin Yok Orjinal Romu Güzel Ama Ağır Diyorsan da CWM Üzerinden update.zip yükleyerek Rootlar İstediğin Uygulamaları Kaldırabilirsin...

odin olmadanda yukleniyor. xda da arco 2 link koymustu. odin olmayani indirdim.

4.1.2 jb cm10 u yuklemek istiyorum. yardimci olabilirmisin
    detayli anlatabilirsen

• quote:

quote:

quote:

odin olmadanda yukleniyor. xda da arco 2 link koymustu. odin olmayani indirdim.

4.1.2 jb cm10 u yuklemek istiyorum. yardimci olabilirmisin
    detayli anlatabilirsen

[ROM][JB][4.1.2][JZO54K] CyanogenMod 10 Final Release (EOL)

Yüklemek İstediğin Rom Bumu Bilmiyorum Link Verirsen Daha Kolay Olurdu

CWM v6.0.3.2 Açıklaması Aynen Şöyle O Konuyuda Acro68 Dİye Birisi Açmış Budur Herhalde Diye Tahmin Ediyorum

RECOVERY] ClockworkMod v6.0.3.2
    Hello all.

Here's CWM recovery, built from the latest version included in the ICS sources. It has support for both internal and external sd card, with the internal being the default. As such, the internal has mount point /sdcard, and the external has /external_sd. Nothing you should normally need to know, unless you want to mount them manually in adb shell.

I provide it in two packages, dependent on how you want to flash it. One for flashing manually in adb shell, and one for flashing with Odin.

recovery-clockwork-6.0.3.2-ancora.zip -> for flashing in adb shell
    Don't flash the zip file, but extract and flash the img file.

recovery-clockwork-6.0.3.2-ancora.tar.md5 -> for flashing with Odin
    Select the ops file, and enable one package in options, then load the md5 file with the One Package button

In addition, you need Ancora.ops it you're gonna flash it with Odin.

How to navigate in menus:
    Volume buttons = go up and down
    Home button = select
    Power button = go back

I'm too busy right now to write further extensive instructions, so if anyone else would want to do it, that would be great. Otherwise refer to the RZRecovery thread on how to flash in adb shell.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.