Bilge adamla ilgili
10 Cevap316 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

123 Mesaj
12 Mart 2012; 16:20:03 

Merhaba ben lise 3 çe gidiyorum yanlız akşam lisesinde olduğum için sınavdan sınava gidiyorum
Bilge adam var burada ve bazı yazılar okudum nette gerçekten iyi olduklarına dair şimdi merak ettiğim olay şu ben buraya gidersem sertifikayı alıp çıkarsam ünv okumadan ne işimi görür yani gerçekten yüksek maaşta bir iş bula bilirmiyim yurt dışına kadar gitme imkanım var aslında dün böyle bi bilgi aldım bilge adamla ilgili ama kafamı karıştıran madem böyle bi yer var ozaman niye millet ünv okuyor ?
Şimdi ben buradan başarı ile ayrılırsam istediğim bölüm aslında programcılık varmı bilmiyorum yani kısaca benim için ne gibi bi yararı olur işimi görürmü v.b yardımcı olursanız çok sevirim şimdiden teşekkürler.

3819 Mesaj
12 Mart 2012; 16:51:02 

Özel bir firmadan örnek vereyim,

2 yıllık üniversite mezunu Teknisyen maaşı Brüt 1050 TL
4 yıllık üniversite mezunu Mühendis Maaşı Net 2000 TL
Lise mezunu Çalışan almıyor

Bir tane de Özel hastane den örnek vereyim :

2 Yıllık Sağlık Meslek Yüksek okulu mezunu hemşire aylık Net 1000 TL
Tıp fakultesi mezunu pratisyen hekim Aylık Net 4000 TL
Tıp fakultesi üzeri uzman doktorluk eğitimi almış uzman doktor sadece hastaneye transfer bedeli : 45000TL , maaş Net 8500 TL
Lise mezunu : hiç sorma

Kısaca ne kadar okuyabilirsen oku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 12 Mart 2012; 16:59:21 >

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

123 Mesaj
12 Mart 2012; 17:10:39 

yok zaten illaki bi yer tuturup gidicem ama bu bilgisayar üzerine olmayacak puanım yetmez oralara :D
ben bu bilge adamdan çıksam 2 yıllık başka bi ünv bitirsem veye 4 yıllık yine başka bi ünv bitirsem yine iş bula bilirmiyim :D

123 Mesaj
17 Mart 2012; 14:03:49 

bilgisi olan yokmu bilge adamla ilgili

36 Mesaj
17 Mart 2012; 22:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: diehunter5

bilgisi olan yokmu bilge adamla ilgili

Merhaba,

Bu ve benzeri eğitim kurumları gelişiminize katkısı olabilir. Sertifikada veriyorlar sanırım. Önemli olan ne bildiğinizden ziyade ne kadar bildiğinizdir. Yazılım halen en çok talebin olduğu bir sektör. Arz ise ne yazık ki yetersiz. Firmalar bir dili çok iyi bilen ve konusunda uzman kişileri tercih edebiliyor. İşin uzmanı olmak için ise deneyim çok önemli. Sizin gibi girişimci arkadaşlara bu sektörde çok ihtiyaç var. Diploma önemli bir unsur. Özellikle iş başvurularında. Ne yazık ki, belki çokta konuşulmak istenmese de, İngilizce bilginiz çok daha önemli olabiliyor. Kendinizi kendinize anlatın. Eksiklerinizi görün ve harekete geçin. Şimdiden bu uzun ve meşakkatli yolda sizin gibi bu sanata gönlünü vermiş tüm genç arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbayraktar -- 17 Mart 2012; 22:20:01 >

7 Mesaj
18 Mart 2012; 1:28:11 

Merhaba,

Aslında hayatın özeti şu şekilde. Parayı her zaman kazanabilirsin ancak akademik kariyeri fırsatların elden gittiğinde asla kazanamazsın. O nedenle bence sen adam gibi hiç kafanı karıştırmadan üniversiteni oku derim. Sonrası zaten sen çalışkansan kendilğinden sana gelecektir. Ama sen ben hırslıyım ve hem okurum hemde yazılım alanında sertifika alırım dersen o başka dava ama öncelikli hedefin okul olmalı. Ortalama 4-5 sene tecrübeli bir yazılımcı için ( adam gibi işini yapan düzgün kişilik için ) sayfada yazan ücretler dip ücretler. Pİyasa bunun çok çok üzerinde. Ama öncelikli olarak akademik kariyer.....

228 Mesaj
18 Mart 2012; 12:44:50 

Eğer ilerde yazılım programlama üzerine bir üniv. de okuyacaksan bilge adamın tabiki faydası olur. Okulda öğreneceğinin fazlasını öğrenirsin. ama sertifikası üniv.den aldığın sertifika kadar etkili olmaz. Sonuç olarak eğer programlama veya yazılımla ilgili bir akademik kariyer düşünüyorsan bilge adama git bişiler öğren. üniv. de edindiğin bilgilerle birleştir. ilerde çok iyi bir yazılımcı olabilirsin. Bu işten de çok iyi paralar kazanırsın. Ama öğrenimini engelleyecekse şimdilik bilge adam bekleyebilir. üniv. okuduktan sonra da gidebilirsin...

SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ...

123 Mesaj
18 Mart 2012; 19:27:22 

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama şöyle bir olay var benim lise dönemi kötü yani düzgün bir ünv kazana bilmem nerdeyse imkansız ha zekimiyim evet yani kendini zeki sanan veye öyle gösteren biri değil ciddi şekilde çabuk anlayan v.b biriyimdir peki dersler niye böyle derseniz hiç bir azmim yoktur ilk okuldan beri ayrıyetten zaten bazı problemlerde oldu aile içi oyüzden pekte yönelemedim yani illaki bi ünv tutar ama yazılım programcılık olan bölümlerin puanları çok yüksek sanıyorum benim oraları tuturmam bir hayal ne yapmam gerek.

228 Mesaj
18 Mart 2012; 22:49:26 

Yazılım mühendisliği'nin yüksek evet puanları. ama programcılık gibi bölümlerin daha düşüktür puanları. eğer gerçekten bu işi yapmak istiyorsan çalışmak zorundasın. kısa yoldan hayata atiliyim hayalleri kurma. 2 yıl tecrübe peşinde koşacam die ayak işi yaparsın. istediğin işi de yeni mezun bir programcı alır. Akademik kariyer çok önemli. Kendini zorla ve mutlaka ders çalış üniv. ye gitmeye bak.

SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ...

36 Mesaj
18 Mart 2012; 22:50:16 

quote:

Orijinalden alıntı: diehunter5

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama şöyle bir olay var benim lise dönemi kötü yani düzgün bir ünv kazana bilmem nerdeyse imkansız ha zekimiyim evet yani kendini zeki sanan veye öyle gösteren biri değil ciddi şekilde çabuk anlayan v.b biriyimdir peki dersler niye böyle derseniz hiç bir azmim yoktur ilk okuldan beri ayrıyetten zaten bazı problemlerde oldu aile içi oyüzden pekte yönelemedim yani illaki bi ünv tutar ama yazılım programcılık olan bölümlerin puanları çok yüksek sanıyorum benim oraları tuturmam bir hayal ne yapmam gerek.

Üniversite eğitimi için ayrıca Uzaktan Öğretim sistemini de düşünebilirsiniz. Misal Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 'ni bir inceleyin isterseniz.

123 Mesaj
18 Mart 2012; 22:58:47 

Peki yazılım ve veritabanı uzamanlığımı programcılıklığınmı puanı daha düşük ayrı yetten aldıkları maaşlar nekadar bilginiz varmı ?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.273