Şimdi Ara

EVGA'nın yeni anakartı Z77 FTW detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Intel'in 29 Nisan'da duyurmayı planladığı Ivy Bridge kod adlı üçüncü nesil Core işlemci ailesi için anakart üreticilerinin hazırlık çalışmaları sürüyor. Yüksek performans ve hız aşırtma odaklı anakart pazarında kendine önemli bir yer edinen EVGA, Intel'in yeni nesil işlemcileri için hazırladığı Z77 FTW (For The Win) anakart modeline ait bazı detayları açıkladı.

Adından da anlaşılabileceği üzere Intel'in Z77 çipsetini kullanan anakart, 22nm 3D transistör teknolojisini kullanna LGA1155 formundaki Ivy Bridge işlemcilerin tamamına destek sunuyor. Üzerinde dört adet DIMM slotu bulunan ve yüksek hızlı DDR3 bellek desteği sunduğu belirtilen anakart ihtiyaç duyduğu gücü ise 10 fazlı VRM tasarımından alıyor. İşlemci için iki adet 8pin, ekran kartları içinse iki adet 6pin güç konnektörü ile donatılan anakart, üzerinde yer alan beş adet PCIe x16 slotu üzerinde AMD Crossfire ve Nvidia SLI çoklu GPU kurulumlarına da olanak tanıyor. PLX üretimi anahtar yomga ile daha fazla PCIe bantgenişliği sunacağı ifade edilen Z77 FTW, profesyonellere yönelik önemli özelliklere de sahip.

PCIe slotlarının donanımsal anahtar ile devre dışı bırabildiği anakart üzerinde hata analizine olanak tanıyan DeBUG LED durum göstergesi de bulunuyor. Açılı yerleştirilmiş 24-pin ATX güç konnektörü ile donatılan anakarta dört adet SATA-III portu ile birlikte Gigabit Ethernet ve çok sayıda USB 3.0 konnektörü eşlik ediyor. Kart üstü güç, reset ve clear cmos butonlarına da sahip olan EVGA Z77 FTW'de, 7.1 kanal yüksek tanımlı ses desteği de bulunuyor. Intel Thunderbolt teknolojisine de sahip olduğu konuşulan anakartın Mayıs ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

• Açılı 24 pin güzel bir dokunuş olmuş fakat pci e için konumlandırılan 6 pin kablo yönetimi için sıkıntı çıkarabilir. USB 3.0 ss'in de olması gerektiği yerde altta konumlandırılması iyi olmuş.

Ayrıca ram slotlarının eski hale döndürülmesi soğutucular için daha iyi tabi anakartın heatsinkleri çok yüksek değilse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2kol3bacak -- 12 Mart 2012; 10:27:31 >
  • Guzel bir kart olmus 24 lugun acili olmasi guzel olmus ama ustteki 6 li guc girisinin yeri kotu olmus benim anakarttada orada kablo gizlenemiyor ede ekran karti degistirmek istersendiginde sokulmesi gerekiyor islemci sogutucusundan dolayida zor oluyor keske asagilara yada satalarin oraya konsaymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Guzel bir kart olmus 24 lugun acili olmasi guzel olmus ama ustteki 6 li guc girisinin yeri kotu olmus benim anakarttada orada kablo gizlenemiyor ede ekran karti degistirmek istersendiginde sokulmesi gerekiyor islemci sogutucusundan dolayida zor oluyor keske asagilara yada satalarin oraya konsaymis.

Hocam en iyi ihtimalle alt kısımdan speakerın üstünden "CE" yazısının doğrultusunda ekran kartının pci bağlantısının bitiş noktasının altından geçirilerek düzenlenebilir fakat yine de beni rahatsız eder öyle olsa bile
  • overclock potansiyeli nasıl aslında beni o ilgilendiriyor.
  • En alttaki 6pin olmamış.sataların yanına koysalarmış süper olurdu.
  • Yine EVGA klas'ı !!!!
    F..k The What edition mu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 12 Mart 2012; 11:09:25 >
  • Benim z68 anakartım bu ivy bridge işlemcileri desteklemeyecekmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Benim z68 anakartım bu ivy bridge işlemcileri desteklemeyecekmi ?

tabi ki.. lga 1155 olan her anakartla uyumludur.
  • EVGA bu işi bilir
  • evga ları türkiyede görebilsek
  • oc potansiyeli yüksek olacak bu anakartın ...
  • Şu yeni teknolojiler, yeni teknolojileri zorunlu kılıyor bu ortaya çıkan teknolojilerde artı bir masraf oluyor kullanıcılara, ama tabi şuda var sen gidip o işlemciyi alıcaksan yani o potansiyelin varsa şu anakartı almasan ayıp olur .:)
  • P5KPL'ye devam :(
  • quote:

İşlemci için iki adet 8pin güç girişi

bu ne yahu?
  • EVGA'nin suana kadar gordugum en cirkin karti...

Gerci tip degil islev onemli bu zimbirtilara ama yinede insana "al beni" dedirtmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Yine EVGA klas'ı !!!!
    F..k The What edition mu bu

FTW = sık kullanılan bir gamer ifadesidir. For the Win anlamına gelir. Extreme ürünlerini evga bu şekilde adlandırır
  • z68 ftw tasarım olarak en azından görünüm açısından çok daha güzel umarım bu ön halidirde kartı biraz süslerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

İşlemci için iki adet 8pin güç girişi

bu ne yahu?

Su anda cogu anakartta durum bu big bang de bu sekilde. Bende asus p7p67 deluxda tek 8 pin gorunce sasirdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.