Şimdi Ara

Samsung 530U4B-S02TR ULTRABOOK KULLANANLAR KULÜBÜ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
9
Favori
42.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onur999

arkadaşlar bu alette kaç tane ram slotu var ve frekansı ne yazar mısınız bulamadım ben

5-6 mesaj once bir link vermistim. Orada cihazin butun bilgilerine ulasabilirsiniz.
  • arkadaşlar bende bu pc nin 13" olanı var. link= (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np530u3c-a01tr-np530u3c-core-i5-3317u-1,7ghz-4gb-500gb+express-cache-24m-intel-133-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=61092 )

pc nedense çok yavaş. yani windowstan kapat dedikten sonra tekrar açtığımda windows masa üstüne kısa bir zamanda ulaşıyorum fakat daha sonra bilgisayarın kendini toplaması neredeyse 1-2 dk alıyor. mesela pc açılır açılmaz tıkladığım bir internet tarayıcısı bile 1-2 dk sonra açılıyor.

birde ısınma problemim var ilk zamanlar hiç oluyordu. pcyi ev içi kullanım için aldım ağır bir program yada oyun çalıştırmıyorum sadece internet için kullanıyorum fakat ilk 1-2 ay sorun yokken son 1-2 aydır acayip derecede ısınma sorunum var.

bu sorunlar için ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: a.turkanoglu

arkadaşlar bende bu pc nin 13" olanı var. link= (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np530u3c-a01tr-np530u3c-core-i5-3317u-1,7ghz-4gb-500gb+express-cache-24m-intel-133-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=61092 )

pc nedense çok yavaş. yani windowstan kapat dedikten sonra tekrar açtığımda windows masa üstüne kısa bir zamanda ulaşıyorum fakat daha sonra bilgisayarın kendini toplaması neredeyse 1-2 dk alıyor. mesela pc açılır açılmaz tıkladığım bir internet tarayıcısı bile 1-2 dk sonra açılıyor.

birde ısınma problemim var ilk zamanlar hiç oluyordu. pcyi ev içi kullanım için aldım ağır bir program yada oyun çalıştırmıyorum sadece internet için kullanıyorum fakat ilk 1-2 ay sorun yokken son 1-2 aydır acayip derecede ısınma sorunum var.

Sorunun kaynagi muhtemelen Samsung'un yukledigi ve baslangicta acilan yazilimlardir. Kullanmadiginiz tum yazilimlari denetim masasindan kaldirirsaniz sorun cozulur buyuk ihtimalle. Ayrica Calistir'a msconfig yazarak baslangicta acilacak p[rogramlari yonetebilirsiniz.
    Her yeni bir bilgisayar aldigimda yaptigim ilk is isletim sistemini yeniden kurmak olur. Size de temiz bir isletim sistemi kurmanizi oneririm ama tabii siz bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfaunl

quote:

Orijinalden alıntı: a.turkanoglu

arkadaşlar bende bu pc nin 13" olanı var. link= (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np530u3c-a01tr-np530u3c-core-i5-3317u-1,7ghz-4gb-500gb+express-cache-24m-intel-133-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=61092 )

Sorunun kaynagi muhtemelen Samsung'un yukledigi ve baslangicta acilan yazilimlardir. Kullanmadiginiz tum yazilimlari denetim masasindan kaldirirsaniz sorun cozulur buyuk ihtimalle. Ayrica Calistir'a msconfig yazarak baslangicta acilacak p[rogramlari yonetebilirsiniz.
    Her yeni bir bilgisayar aldigimda yaptigim ilk is isletim sistemini yeniden kurmak olur. Size de temiz bir isletim sistemi kurmanizi oneririm ama tabii siz bilirsiniz.

kontrol ettim programarı fakat hepsi işe yarıyan programlar gibi görünüyor. peki ben bu pc ye format atıp tekrar yüklemek istesem nasıl yaparm? cd sürücüsü yok bu pc nin.

• beyler selam, bilgisayarı ilk aldığım windowsla kullanıyordum ve driverları felan easy software manager ile güncelliyordum.
    iki gün önce format attım ve yeni windows kurdum, driverları güncelleştirmek istediğimde easy software manager programı bağlantı kesildi hatası veriyor, internet bağlantısı yoktur diyor halbuki var..
    böyle bir sıkıntıyla tecrübesi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 16 Eylül 2012; 12:50:05 >
  • bende güncelleştirme yapıcam ama hep o hatayı veriyor.
  • evet beylers yorumu olan?
  • çizilme sorunu bende de var arkadaşlar.ürünü istiklal caddesindeki satürnden teşhir ürün olarak 1770 tl ye aldım.aldıktan sonra çizikleri farkettim.teşhir ürünlerde iade olmadığını öğrendim.servise götürsem sorun çözülür mü? Bir de ekran kartı olarak intel seçili görülüyor.amd nin sürücüsü yüklü.amd ye nasıl geçiş yapabiilirm.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

çizilme sorunu bende de var arkadaşlar.ürünü istiklal caddesindeki satürnden teşhir ürün olarak 1770 tl ye aldım.aldıktan sonra çizikleri farkettim.teşhir ürünlerde iade olmadığını öğrendim.servise götürsem sorun çözülür mü? Bir de ekran kartı olarak intel seçili görülüyor.amd nin sürücüsü yüklü.amd ye nasıl geçiş yapabiilirm.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

çizikler kronik bir sorun yaptırsanda yine olacak
  • Servise verdim garanti dahilinde kapak ve panellerin değişeceği söylendi alınca sonuçları paylaşıcam.Kullanırken dikkat etmek gerek.
  • Garanti dahilinde ön cephe ve kapak malzemesi yenilendi.kapağın üstüne de plastik malzeme eklenmiş yeniden çizilmemesi için.Servis çok iyi ilgilendi.Garantisi devam eden arkadaşların servise götürmesini tavsiye ederim.
  • plastik malzeme derken, caps koyar mısın?
  • O plastik parça daha önce de varmış sanırım.Pardon.

Samsung 530U4B-S02TR ULTRABOOK KULLANANLAR KULÜBÜ
  • bu parçaların çıkıntısı az olduğu için bu çizikler oluyor.Küçük ayrıntılar bi ton sıkıntı çıkarabiliyor.
  • Daha önce servise getirerek panelini değiştirdiğim ultrabook'da aynı çizikler yeniden meydana geldi. Ve ben yine servise getirmeyi düşünüyorum.
    Daha önce serviste 3 kez aynı sorundan şikayet edilirse ürünün iadesinin alınacağı yada bir başka cihaz ile değişeceği söylenmişti. Sizce böyle birşey mümkün müdür? Nitekim bu cihazlarda malesef böyle bir kronik sorun sözkonusu. Bu sorunu da aşamayacağımıza göre iade yapmanın yolları nelerdir??

Teşekkürler..
  • Servise götür götür nereye kadar.Elimden geldiğince dikkatli kullanmaya çalışıyorum.Araya koruyucu kılıf koyup kapatıyorum ekranı.Başka çaresi yok.
  • arkadaş haklı bilgisayarı çoğu kişi servise yollayıp bazı parçalar değiştirildi.Bu saatten sonra yapılcak iş belli dikkatli kullanacağız bilgisayarı.daha önce bi caps koymustum kapakla klavye arasına koruyucu koyuyordum hala onu koymaya devam ediyorum şuan bir sıkıntı yok.
  • Vallahi ne güzel..
    Firmanın yaptığı kusura biz kullanıcılar çözüm bulmaya çalışıyoruz.
    Daha önce servis danışmanı ile bu konuyu konuşmuştum. 3 kez aynı problem ile karşılaşılırsa değişim yapılır demişti. Kısa süre içerisinde yeniden getirip tamir ettireceğim. Ve doğal olarak 3. kez yine çizilecek.
    Değişim için elimden geleni yapacağım..
  • tamam ama yeniside öyle olacak.
  • Merhaba arkadaşlar,

SAMSUNG 530U4C bilgisayarımı, faturası ve kutusuyla, bandrolünü bile sökmeden satıyorum. ( Vatan Bilgisayar'dan alınmıştır )

İlgilenen arkadaşlar, PM atabilir.

Teşekkürler,
    Alp

Bilmeyenler için;
    "C" Sorun olmayan yeni seridir.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.