Şimdi Ara

Lanet olsun SUNNY Navigasyon Aldığım Güne

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bana çıkartmadığı zorluk kalmadı pis cihazın,kipada indirim var diye gözümüze çarptı merak ettik alalım bari dedik.Yok yani bi adres yazarsın eski çıkar güncelleme yapmaya kalkarsın dosyalar bozuk çıkar servise gider 3 ay sonra geri gelir. Bozuk bozuk yollara sokar bıktım artık Ya biz kullanmayı bilmiyoruz yada bu cihaz cidden dandik.

• TELEATLAS & İNFOTECH AŞ.
    başarsoft tercih edilmeli harita olarak
  • Hocam işe yaradığnda da tam işe yarıyor ama :D Istanbulun yabancısıyız gecen kaybolduk :D Benı evıme goture tıkladım kurtuldum sayesınde
  • Rota seçiminiz neydi Bozuk bozuk yollara sokarken?
  • Hocam bozuk yol dediğim bazen kapalı yollara götürüyor sonra yönünü değiştirdiğinde rotayı ona göre hesaplıyo farklı yol söylüyor garip yani
  • Öncelikle cihazınızın son güncellemelerini yaptınız mı?

Navigasyon cihazlarının/Yazılımlarının temeli budur; her yol her an haritaya işlenecek diye bir kural yok. Bu tip yolların sıklıkla güncellenmeleri dönem dönem gecikebiliyor.

Ve bu tip yanlışlıkların ne sıklıkla olduğu önemli; şöyle, bir ara sokak kapanmış veya yönü ters çevirilmiş. Bu bilgi bir zaman periyodunda harita datası yapan firma tarafından haritaya işlenir ve siz güncelleme ile alırsınız cihazınıza.

Bir ana yol ise kapalı olan ve bu yol uzunca bir süredir kapalı olup da cihaz haritasında halen güncellenmemiş ise bu ciddi bir hatadır.

Harita yazılımınızı belirtmemişsiniz. Teleatlas, Navteq veya Başarsoft; hangisi.

Yani anlayacağınız gibi bunda cihazın bir suçu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

TELEATLAS & İNFOTECH AŞ.
    ....

Harita Teleatlasmış; Sayın @semih37 belirtmiş, görmedim.

Son güncellemesi oldu Tomtom cihazlarda; büyük ihtimal sizin cihazınız için de güncelleme çıkmış olmalı. 1 ay olmadı daha...

Güncellemeleri yapın bir daha deneyin lütfen.

Keyifli navigasyonlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Öncelikle cihazınızın son güncellemelerini yaptınız mı?

Navigasyon cihazlarının/Yazılımlarının temeli budur; her yol her an haritaya işlenecek diye bir kural yok. Bu tip yolların sıklıkla güncellenmeleri dönem dönem gecikebiliyor.

Ve bu tip yanlışlıkların ne sıklıkla olduğu önemli; şöyle, bir ara sokak kapanmış veya yönü ters çevirilmiş. Bu bilgi bir zaman periyodunda harita datası yapan firma tarafından haritaya işlenir ve siz güncelleme ile alırsınız cihazınıza.

Bir ana yol ise kapalı olan ve bu yol uzunca bir süredir kapalı olup da cihaz haritasında halen güncellenmemiş ise bu ciddi bir hatadır.

Harita yazılımınızı belirtmemişsiniz. Teleatlas, Navteq veya Başarsoft; hangisi.

Yani anlayacağınız gibi bunda cihazın bir suçu yok.

Hocam benim sıkıntım o değil sıklıkla olmuyor benim sıkıntım hiç kullanılmadığı halde servise gitmesi..

Teşekkürler yine de..

• Sunny sn4 nav 005 navigasyon cihazıma bugün en son güncellemeyi yaptırdım.Cihazın navigasyon bölümü açılmıyor.Eski dosyaların yedeğini almıştım.usb den maps dosyasına tekrar kopyaladım ama cihaz açılınca navigasyon kısmı açılmıyor.ne yapmam lazım.yoksa tekrar yazılım mı atmak gerekir.Yazılımı nereden bulabilirim. cihazın harıtası teleatlasdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RajonRondo

Bana çıkartmadığı zorluk kalmadı pis cihazın,kipada indirim var diye gözümüze çarptı merak ettik alalım bari dedik.Yok yani bi adres yazarsın eski çıkar güncelleme yapmaya kalkarsın dosyalar bozuk çıkar servise gider 3 ay sonra geri gelir. Bozuk bozuk yollara sokar bıktım artık Ya biz kullanmayı bilmiyoruz yada bu cihaz cidden dandik.

http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-sn4-nav-009-43-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otsunsn4nav009&categoryId=257643

bende ucuz diye bunu aldım bakalım nasıl çıkacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

Orijinalden alıntı: RajonRondo

Bana çıkartmadığı zorluk kalmadı pis cihazın,kipada indirim var diye gözümüze çarptı merak ettik alalım bari dedik.Yok yani bi adres yazarsın eski çıkar güncelleme yapmaya kalkarsın dosyalar bozuk çıkar servise gider 3 ay sonra geri gelir. Bozuk bozuk yollara sokar bıktım artık Ya biz kullanmayı bilmiyoruz yada bu cihaz cidden dandik.

http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-sn4-nav-009-43-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otsunsn4nav009&categoryId=257643

bende ucuz diye bunu aldım bakalım nasıl çıkacak ?

Cihaz nasıl? Memnun musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Anatolian27

Cihaz nasıl? Memnun musunuz?

Ben de geçmişte Sn4 nav 006 gibi bir modelini almıştım.
    MTK işlemciliydi ve işlemcisi de GPS modülü de berbattı.

HB'de göründüğü haliyle 009 modelinde işlemcisi yine MTK. Üretici sitesinde gördüğüm kadarıyla işlemci MSTAR.
    Eğer MSTAR işlemcili ise ve sitelerinde göründüğü gibi GPS alıcısı değiştirildi ise o zaman biraz daha iyidir. Bu sefer de geriye 2 sıkıntı kalıyor: Navigasyon yazılımı ve harita verileri

Ben bunu aylaar önce ŞOK market kampanyasından 89 TL'ye almıştım. Sanırım geçen eylül-ekim-kasım aylarından birindeydi. Aldığım zamanlar için konuşuyorum; harita verileri Ankara gibi bir yerde bile güncel değildi. Yazılımını da o gün için pek beğennmemiştim. Tabi yazılımı ilk defa kullandığım için yadırgamış da olabilirim. Ne de olsa yıllardır IGO yazılımları ve GARMIN kullanıyoruz. Yazılımı geçtik, harita verileri oldukça kötüydü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anatolian27

Normal şartlarda bu cihaza asla para vermezdim. Alırken kendimce dedim ki: "Yahu zaten 89TL. Alırım, ayda yılda bir bilmediği yerlere giderken bu cihaza ihtiyaç duyabilecek babama hediye ederim! Üzeindeki yazılım hiç işe yaramasa bile WinCE tabanlı başka bir çözüm ararım, bir kez güncel harita koydum mu babama yıllarca yeter. Bu arada ürünün testini de yapar forumda konusunu açarım"

Dedim ama maalesef o işe bile yaramadı.
    Bu ihtiyacı bile karşılayamamıştı. İşlemcisi yazılım devrede değilken ana menüde bile belirli periyotlarla tıkanıp kalıyordu. Tabi onda 500mhz MTK işlemci vardı. Belki yeni modelde işlemci değiştiyse bu düzelmiştir. GPS modülü ise bazen beni olduğum yerden 30-40 metre kuzeyde, bazen de 80-100 metre kadar daha doğuda gösteriyordu. Bu da şehiriçinde sürekli yanlış yönlendirmeler yapmasına neden oluyordu. Büyükşehirde bile sokaklar-caddeler güncel değil, bazı köyleri ararsın bulunmaz yada haritada hiç işli değildi.

Yeni modelinde minimum şu değişiklikler yapıldıysa almayı düşünebilirsiniz:
    1- İşlemci MTK değildir. SIRF ya da MSTAR'dır.
    2- GPS modülü S4N 006 her neyse işte bu modelle aynı değildir. Daha iyi bir GPS modülüne sahiptir.
    3- Haritası Başarsoft'tur.

Bu şartlarda alın derim. Gerçi İstanbul'da kullanacaksanız eğer TELEATLAS haritalarının da fena olmadığı ve iş gördüğü söyleniyor. Sanırım Tomtom konusunda @DD252admin adlı arkadaş diyordu. Bunu da değerlendirin.

• igo yu yükleyin tüm dertlerden kurtulun 480/272 sys içerisinde ki çözünürlük ayarları kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.