Şimdi Ara

Hesap işletim ücreti almayan banka varmı? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
111
Cevap
6
Favori
67.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraat almıyor az önce kartsiz islem yaptım ucretsiz
    ---/
    Vakıfbank ucretsizdi artık 5 tl alıyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş Bankası vadesiz hesaplarda öğrenciden para kesmiyor, kazara () kesilme olsa da öğrenci belgesiyle hiç sorunsuz iade ediyorlar. Fakat kredi kartından yıllık aidat kesiyorlar (30 TL sanırım).
    Benim öğrenciliğim bitti, yine de hala vadesiz hesabımdan hala para kesilmedi, kavga edeceğim günü iple çekiyorum
  • Garanti Bankası 1 Ocaktan itibaren altı ayda bir 58TL kesmeye başlayacak, normalde öğrenci olduğum için işletim ücreti ödemiyordum ancak onun da kalkacağını söylediler. Şubeye gittiğim ilk gün hesabı iptal ettireceğim ancak Garanti'nin CEPBANK ile para gönder ve Internet Bankacılığı gibi şeyleri aktif olarak kullanıyorum, bu tarz hizmeti olup işletim ücreti almayan banka var mıdır?
  • heralde suan ne mantıklısı

enpara ve kuveyt türk
  • Enpara çok güzel. Finansbank atmleri oldukça yaygın.
    Kesinlikle hesap işletim, havale, eft, fatura ödemeleri vb. işlemlerden para alınmıyor.
    İnternetten başvuruyoruz iki güne kart ve sözleşme ayağımıza geliyor.
    Müşteri temsilcileri müşteri memnuniyeti öncelikli.
    Vadeli hesap açılabiliyor ve faizi yüksek.
    Tabi ki eksik tarafları var.
    Kesinlikle şubelerden hiçbir işlem yapamıyorsunuz. (zaten o yüzden her şey ücretsiz)
    Kartsız olarak atmlerden para yatıramıyorsunuz. (temsilciye sorduğumda böyle bir çalışma olduğunu söyledi)
    Dolar euro altın alım satımları yüksek.
    Benim şartlarıma uygun olduğu için tercih ettim. Gayet güzel.
  • İşbankası da 50 lira kesmiş benden,geri alma şansımız var mıdır?

not:öğrenci değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurekten

Enpara çok güzel. Finansbank atmleri oldukça yaygın.
    Kesinlikle hesap işletim, havale, eft, fatura ödemeleri vb. işlemlerden para alınmıyor.
    İnternetten başvuruyoruz iki güne kart ve sözleşme ayağımıza geliyor.
    Müşteri temsilcileri müşteri memnuniyeti öncelikli.
    Vadeli hesap açılabiliyor ve faizi yüksek.
    Tabi ki eksik tarafları var.
    Kesinlikle şubelerden hiçbir işlem yapamıyorsunuz. (zaten o yüzden her şey ücretsiz)
    Kartsız olarak atmlerden para yatıramıyorsunuz. (temsilciye sorduğumda böyle bir çalışma olduğunu söyledi)
    Dolar euro altın alım satımları yüksek.
    Benim şartlarıma uygun olduğu için tercih ettim. Gayet güzel.

Ben bu bankacılık işlemlerinden pek anlamıyorum ama mesela kira yatırırken banka kesinti yapıyor, Enpara' dan havale yapsak kesinti yapmıyor mu? Yoksa sadece Finansbank içinmi geçerli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Yapı kredi ve garanti bankası elektrik, telefon ve su faturalarına otomatik ödeme talimatı verdiğinde almıyor.

Yapı Kredi'ye özellikle sordum. O şekilde bir uygulamamız yok dedi.
  • Almıyor dostum benim 2 sene önce yaptığım anlaşma o şekildeydi, alınmıyorda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Almıyor dostum benim 2 sene önce yaptığım anlaşma o şekildeydi, alınmıyorda.

2 sene önce anlaşma yaptığınızdan ücret almıyor olabilir. 2 ay önce sorduğumda şu an o tarz bir kampanyamız yok demişlerdi
  • chuck_bartowski C kullanıcısına yanıt
    Tüm bankalara yaptığınız havaleler eftler tamamen ücretsiz.
    Yapmanız gereken enkart ile finansbank atmsinden hesabınıza para yatırıp internet şubesinden iban numarası ile havale etmek.
  • kelli felli kullanıcısına yanıt
    Alabilirsin. Tüketici haklarına yazacağın bir dilekçeye bakar.
    Zaten anlayamadığım şey bu ücretin yasal olmadığı ve bankaların göz göre göre bu ücretleri alması. Üstüne bu ücretler hakkında bankalara hırsızlıktan dolayı ceza gelmemesi.
  • Arkadaşlar bende bugün başıma gelen olayı anlatayım.

İşte üniversiteli kart kullanıyorum. Bu ayın kredi kartı borcunu yatırmıştım atmden. 100 lira yatırdım. Borç 91 liraydı. Para üstü 9 lirayı vadesiz tl hesabına aktaracağız dedi.(atmde bozuk para kalmadı sanırım, normalde nakit olarak veriyordu para üstünü.) Tamam dedim bende. Birkaç gün sonra bir baktım, 9 lirayı hesap işlem ücreti adı altında almış banka. Sinirden çıldırdım bankaya gittim hemen. 3 senedir kullanıyorum kartı, vadesiz hesabıda hiç kullanmıyorum, bankadaki kadın 6 aylık 50 tl hesap ücreti olduğunu söyledi faka öğrenci belgesini götürürsem parayı iade edeceklerini de ekledi.

Olayın şöyle bir saçmalığı var, eğer vadesiz tl hesabında para tutmazsanız banka hiçbir şey alamıyor. Yani ben parayı atmden değil de içerden yatırsaydım banka hiçbir şey alamayacaktı.Çünkü bugüne kadar atmden yatırmama rağmen hep para üstünü alıyordum ve vadesiz hesabımda 0 tl olduğu için hiçbir şey alamıyordu.

Şimdi şöyle bir endişem var, iş bankasından bir tanede vadeli tl hesabım var.(internet bankacılığı üstünden açtım.) Bu hesaba her vade bitişi belli miktarda para ekliyorum. Bu parayı eklerkende önce bankadan vadesiz tl hesabına yatırıyorum sonra internet üzerinden vadesizden vadeliye aktarıyorum. Şimdi ben parayı vadesize yatırınca banka bir anda parayı görünce 50 tl yi tahsil etmesin hemen.

9 tl bişey değil, bundan sonrada dikkat ederim, en kötü içerden yatırırım kredi kartı borcunu, vadesiz hesabada beş kuruş kalmaz ama hemen hemen her ay sonunda 1000 tl gibi bir rakam ekliyorum vadeliye.

Eğer direk keserse 50 tlyi. Direk kuveyt türke geçeceğim, öğrenci belgesiyle falan uğraşamam. Zaten şu hayatta en nefret ettiğim iki yerden biri bankalar.
  • Enpara

Havale, Eft, hesap işletim ücreti v.s almıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat5252

Arkadaşlar bende bugün başıma gelen olayı anlatayım.

İşte üniversiteli kart kullanıyorum. Bu ayın kredi kartı borcunu yatırmıştım atmden. 100 lira yatırdım. Borç 91 liraydı. Para üstü 9 lirayı vadesiz tl hesabına aktaracağız dedi.(atmde bozuk para kalmadı sanırım, normalde nakit olarak veriyordu para üstünü.) Tamam dedim bende. Birkaç gün sonra bir baktım, 9 lirayı hesap işlem ücreti adı altında almış banka. Sinirden çıldırdım bankaya gittim hemen. 3 senedir kullanıyorum kartı, vadesiz hesabıda hiç kullanmıyorum, bankadaki kadın 6 aylık 50 tl hesap ücreti olduğunu söyledi faka öğrenci belgesini götürürsem parayı iade edeceklerini de ekledi.

Olayın şöyle bir saçmalığı var, eğer vadesiz tl hesabında para tutmazsanız banka hiçbir şey alamıyor. Yani ben parayı atmden değil de içerden yatırsaydım banka hiçbir şey alamayacaktı.Çünkü bugüne kadar atmden yatırmama rağmen hep para üstünü alıyordum ve vadesiz hesabımda 0 tl olduğu için hiçbir şey alamıyordu.

Şimdi şöyle bir endişem var, iş bankasından bir tanede vadeli tl hesabım var.(internet bankacılığı üstünden açtım.) Bu hesaba her vade bitişi belli miktarda para ekliyorum. Bu parayı eklerkende önce bankadan vadesiz tl hesabına yatırıyorum sonra internet üzerinden vadesizden vadeliye aktarıyorum. Şimdi ben parayı vadesize yatırınca banka bir anda parayı görünce 50 tl yi tahsil etmesin hemen.

9 tl bişey değil, bundan sonrada dikkat ederim, en kötü içerden yatırırım kredi kartı borcunu, vadesiz hesabada beş kuruş kalmaz ama hemen hemen her ay sonunda 1000 tl gibi bir rakam ekliyorum vadeliye.

Eğer direk keserse 50 tlyi. Direk kuveyt türke geçeceğim, öğrenci belgesiyle falan uğraşamam. Zaten şu hayatta en nefret ettiğim iki yerden biri bankalar.

Hocam uğraşamam demeyin, bende sizin gibi düşünüyordum ilk başlarda ama işlemler çok basit ve hızlı. 5 dk içinde bir dilekçe yazıp hesap işletim ücretinizi alabiliyorsunuz.

1- Hesabı açtığınız şubeye gidin.
    2- Öğrenci belgenizi verin, dilekçe yazın ( ne yazacağınızı müşteri temsilcisi söylüyor )
    3- Para anında iade ediliyor.

İçer de toplam 5 dk bile durmuyorsunuz, benden kesilen 40 TL vardı bir 20 TL de ben fark etmeden kesilmiş ufak ufak şekilde 58 TL iade aldım ve bankadan çıkar çıkmazda parayı çektim. (2 TL gibi bi ücret vergiye gidiyor diyip iade edemiyoruz diyorlar)
  • nuvo da katıldı (enpara çakması)

http://www.nuvo.com.tr/nuvo-nedir/Default.aspx

bu arada ben de enpara'lı oldum.şu anda çok memnunum.herhangibir yamuk yaparlarsa buraya hiç çekinmeden yazarım

şimdilik igaranti-enpara-kuveyttürk-nuvo-ptt-cepteteb var gibi duruyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 21 Nisan 2015; 10:59:47 >
  • Arkadaşlar yazmış ama ben de yazayım, Finansbank Enpara hiçbir şekilde ücret almıyor
  • Artık Halk bankası da İnternetten yapılan her işlem başına 1.96 TL EFT ücreti almaya başladı. :(
    Eft ücreti almayan (finansbank dışında) hangi bankalar var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozan76 -- 17 Haziran 2014; 12:14:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozan76

Artık Halk bankası da İnternetten yapılan her işlem başına 1.96 TL EFT ücreti almaya başladı. :(

Kuveyt Türk

Finansbank Enpara

Yapıkredi Nuvo
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperFrog

quote:

Orijinalden alıntı: Kozan76

Artık Halk bankası da İnternetten yapılan her işlem başına 1.96 TL EFT ücreti almaya başladı. :(

Kuveyt Türk

Finansbank Enpara

Yapıkredi Nuvo

Bilgi için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.