Şimdi Ara

EA ile Activison'un Hukuk Savaşında Son Durum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Frank West ve Vince Zampella'nın düştüğü durum gerçekten de bizleri düşüncelere sürüklüyor. Call of Duty markasını Call of Duty yapan, Infinity Ward'ın başındaki iki isim Activision'un verdiği karar sonrası işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine EA'in sahip çıktığı bu yetenekli yapımcılar, Activision'a karşı bir dava açmıştı.

Bu süre içerisinde West ve Zampella, Modern Warfare 2 projesinin bittikten sonra kendilerinin işten çıkarıldığını iddia etmiş ve bunu davaya eklemişlerdi. Bunun üzerine Activision'dan kendilerini dolandırdıkları gerekçesiyle tazminat istemişlerdi.

Geçen zaman içerisinde Activision, savunmasında "West ve Zampella Activision çatısı altındayken rakip firma Electronic Arts ile yeni stüdyo planları yaptığından dolayı atıldı." cümlelerine yer vermişti. Bugün Los Angeles'dan gelen habere göre ise, Activision'a yapılan dolandırıcılık suçlamasının reddedildiği açıklandı.

Davanın geri kalanı hükümleri 7 Mayıs'ta görülecek.

• activision'nun savunması doğru ise bence haklılar diye düşünüyorum
  • activision bence tek kaynağını coddan sağlıyo cod 4 de yakaladıkları başarıları göz önüne alarak mw3e kdr hep aynı oyunu yaptılar activisiondan kaliteli oyunlar çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

activision'nun savunması doğru ise bence haklılar diye düşünüyorum

Herkes kendine göre haklıdır işin o kısmını bilemeyiz.
  • napak inanak mı ?
  • Ben taa en başından beri Acti nin haklı olacağını biliyordum.. Yoksa Acti malmı niye çıkarsın en iyi 2 elemanını.
  • banada activision haklı gibi geliyor yoksa bu studyoyu neden dağıtmak istesinki adamlar?
  • Aynı çocuk gibiler lan asdasdas.
  • activision şu anda haklı duruyor dava uzamış bakalım ne olucak muhtemelen Electronic Arts büyük tazminatlar ödiyicek
  • Activions Tek Bildiği Şey Para Kazanalımda Ne Olursa Olsun Adama Oyunu Yaptırmış İşten Atmış İşte Olan Bu Hala Kendilerini Savunacak Kadar Yüzleri Varsa Bıraksınlar Savunsunlar Herkez Biliyor Activions'un Nekadar Para Göz Bir Şirket Olduğunu
  • @crynet
    :D şu paragöz olayini anlamiyorum adam sizin babanızın oğlumudur yani nedir kar amacı olmadan oyunmu üretsin bumudur ea dice çokda farkli değil 1 2 reklam hareketle belki iyiymiş gibi gözüküyo olabilirler ama bf3 onlarda harita paketine 1 oyun parasi aldilar velhasılı artik şu paragöz firma düşüncesinin kalkma vaktinin geldiğini düşünüyorum
  • Tabii ki Activision haksız. Sen hem adamlara para vermemek için işten at, hem de yağ gibi üste çıkmaya çalış. Ancak onlar zaten belalarını bulacaklar. Çünkü MW2'deni beri COD serisi geriliyor. MW3 ise MW serisine yakışmayacak kadar kötü olarak çıktı. Bu düşüş devam edecek.
  • O tazminatla Yeni bi Motor Cıkarırlar Heralde bu sefer :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5pac

Ben taa en başından beri Acti nin haklı olacağını biliyordum.. Yoksa Acti malmı niye çıkarsın en iyi 2 elemanını.

2 adam falan değil IW'nin çoğu gitti, Activision gittikçe geriye giden CoD'u satamayacak o zaman anlayacaklar durumu sen adamlara sürekli aynı şeyi yaptırırsan çıkar tabii.
  • Bana da Activision'ın altın yumurtlayan tavuğunu kolay kolay kesmek istemeyecek gibi geliyor bence savunmaları doğrudur.hem adamlar atıldıktan hemen sonra gerçekten EA çatısı altında yeni bir stüdyo kurdular yani bu tesadüf mü şimdi? tabi iç yüzünü gerçekten kimse bilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ennero61

activision bence tek kaynağını coddan sağlıyo cod 4 de yakaladıkları başarıları göz önüne alarak mw3e kdr hep aynı oyunu yaptılar activisiondan kaliteli oyunlar çıkmıyor

sen hiç prototype yada tony hawk oynamadın
  • Olayı sadece bir habere göre yorumlamayın Activision altın yumurtalayan tavuğu niye kessin diyorsunuz bir de West ve Zampella için kendi yarattıkları markadan niye vazgeçsinler diye bir düşünün.MW1 ve MW2 gibi deli gibi satmasına Activision'ı zengin etmesine rağmen Activision Infinity Ward'a söz verdiği parayı vermiyor bir de bunun üzerine Infinity Ward COD dışında yeni bir oyun üstünde daha çalışmak istediğini dile getiriyor ve Activision Infinity Ward'ı dağıtıyor.Tabi bunun üzerine davalar açılıyor bana göre EA'da çok iyi bir karar ile bu zeki adamları kendi bünyesine katıyor.Bu olay ilk çıktığı zaman her yerde konuşuluyordu bu olayı her yerden araştırabilirsiniz.Activision başarılı ve çok kazanan bir firma ama gerçekten iyi bir oyun stüdyosu değil çoğu yetenekli stüdyoyu kapattı dağıttı farklı tarzda oyunlarına izin vermedi.Yılların Raven'ını nı bile dağıttı zamanın büyük Raven'ı şimdi PSN ve XBLA oyunları üzerinde çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend Warrior

quote:

Ben taa en başından beri Acti nin haklı olacağını biliyordum.. Yoksa Acti malmı niye çıkarsın en iyi 2 elemanını.

2 adam falan değil IW'nin çoğu gitti, Activision gittikçe geriye giden CoD'u satamayacak o zaman anlayacaklar durumu sen adamlara sürekli aynı şeyi yaptırırsan çıkar tabii.

Treyarch yeter valla IW'den çok daha iyi bir takım . Multi dengesi olsun zombi modu vs hikaye olsun en azından full amerikan şatafatı yapmıyor.Zaten black ops'un şuan mw3 kadar oynanıyor olmasının sebebi budur
  • RPG yapsalar veya ne bileyim en azından derin senaryosu olan bir oyun yapsalar diyeceğim ki evet harbi yeteneklilerdi ama o da yok ki bildiğin önüne geleni vur tarzı fpsler yapıyordu bu adamlar bunun neresi yetenek? bir Half Life,bir Bioshock yapan adamlar anılmıyor bunlar anılıyor yazık günah.İlle cod oynayacaksam Treyarch'ın codlarını oynarım zaten onlar senaryo açısından daha mantıklı insanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paypay88

quote:

Orijinalden alıntı: Legend Warrior

quote:

Treyarch yeter valla IW'den çok daha iyi bir takım . Multi dengesi olsun zombi modu vs hikaye olsun en azından full amerikan şatafatı yapmıyor.Zaten black ops'un şuan mw3 kadar oynanıyor olmasının sebebi budur

MW3 tabii kötü olacak tecrübesiz adamlara verdiler kötü oldu ki o MW3'e de yardım etti Treyarch sonuç değişmedi.MP dengesi en iyi oyun 4'tü onu da IW yaptı.Ayrıcxa Treyacrh'In ilk yaptığı oyunlar kalite olarak yerlerdeyken 2-4 gibi efsaneler çıkardı IW, IW yardım etti Treyarch'ın gelişmesine de IW motoru kullanıyor adamlar.Senaryo değişir ama IW'nin oyunlarındaki havayı Treyarch'e tercih ediyor çoğunluk.

Yetenek konusunda biraz katılıyorum açıkçası bende en iyi CoD'u bile çok iyi bir oyun olarak bulmam tek şeyi senaryo havası yoksa bir yeteneği yok hele hele HL, Bioshock gibi oyunlarla karşılaştırılamaz ya da bir Halo ile bunlar çok daha emek verilen oyunlar ama o senaryo modu yine de iyi bir ekip yapıyor bunları.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.