Kaldırılamayan Yazılımlar Nasıl Kaldırılır ve Nasıl Temizlenir
148 Cevap248746 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2512 Mesaj
12 Şubat 2006; 14:34:34 

Birçok arkadaşımızın bu sorunla karşılaşması ve yardım istemesi üzerine daha önce de hazırladığım bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Kaldırma Kısmı
Sisteminize kurup da kaldıramadığınız programlar varsa ya da böyle bir durumla karşılaşacağınızda ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra artık bunlar sizin için sorun olmaktan çıkacak. Öncelikle sisteme kurulan bir program neden Program Ekle-Kaldırdan ya da direk uninstall seçeneğiyle kaldırılamaz onu söylemeliyim.

Bu durumun temel olarak iki nedeni vardır. Bunlardan birincisi sisteminize kurmuş olduğunuz programın uninstall(kaldırma-geri yükleme) yardımcısının olmamasıdır. Bu durum daha çok eski programlarda geçerliği olduğu için pek sık rastlanmaz.

İkinci neden ise programın uninstall seçeneğini kullanabilmesi için ihtiyaç duyduğu dosyaların silinmiş ya da hasar görmüş olmasıdır.Sıklıkla rastlanan sorun da budur.Ayrıca kaldırılmaya çalışılan uygulama eğer sistemde çalışır durumda ise yine sorun çıkarabilir.

Gelelim bu sorunları nasıl çözeceğimize:
1.Size ilk uyarım kaldırmak istediğiniz programın o anda sisteminizde çalışıp çalışmadığını
kontrol etmenizdir.Bu kontrolü yapmak için "Ctrl+Alt+Delete" tuş kombinasyonunu kullanarak
Windows Görev Yöneticisini açıp işlemler sekmesine gelin. Eğer uygulamanın adını görüyorsanız üzerine gelip işlemi sonlandır butonuna basın.

2.Programın sisteminizden kaldırılamamamasının en büyük nedenlerinden biri eksik ya da hasarlı dosyalar olduğu için bu programı sisteminize yeniden kurun ve kaldırmayı bir kez daha deneyin. Bazı programlar size bu kurulum sırasında bir sorun olduğunu tespit ederek seçenekler sunar.Çıkan seçenekler Remove,Repair,Update olabilir. Burada seçim size kalmış ister programı update diyerek yeniden kurun, ister repair diyerek onarın, istersenizde remove seneneğini kullanarak programı sisteminizden kaldırın. Bu yapacağınız şey sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir fakat inaçtı bir uygulamayı sistemden kaldırmak bu kadar kolay olmayabilir. O nedenle diğer seçenekleri de okumanızı öneririm.

3.Bunları yapmanıza rağmen halen programı kaldıramadıysanız Pc'nizi yeniden başlatın ve Güvenli Kipte açın. Pc'nizi güvenli kipte açmak için Pc'niz açılırken F8 tuşuna basın ve karşınıza çıkan menüde "Güvenli Kip"'i seçin. Güvenli kipte açtıktan sonra normal bir şekilde Program Ekle-Kaldır aracı ile programı kaldırmayı deneyin. Aklınıza normal modla, güvenli mod arasında ne fark var diye bir soru gelebilir. Fark şudur: Sisteminizi Güvenli Kipte
açtığınızda Windowsunuz normal modunda açılan uygulamalarının bir çoğu açılmaz. Eğer bu şekilde de yani güvenli moddada programı kaldırmaya çalıştığınızda hata mesajı alıyorsanız güvenli moddan çıkmadan programı tekrar kurun. Çünkü verilen hata mesajı büyük ihtimalle
uygulamanın kaldırma yardımcısının bulunamdığını söylüyordur.Programı tekrar kurun ve bir kez
daha kaldırmayı deneyin çok büyük bir ihtimalle sorununuz ortadan kalkacaktır.

Temizlik Kısmı
Eski yazıma burada bir yeni bölüm daha eklemek istiyorum.Bunun nedeni de Ava Find programı ile tanışmam.
Ava Find arama programı ne alakası var diyebilirsiniz fakat işimize çok yarayacak.
Şimdi arkadaşlar durum şu: Sistemden bir programı kaldırdığınızda çoğunlukla(bazı uygulamaların kaldırma araçları çok iyidir) Program Files,Recent,Prefect vb. klasörlerde dosyalarını bırakırlar.
Ava Find programı mükemmel bir şekilde adını yazdığınız programın tüm dosya ve klasörlerini bulabildiği için bir programı kaldırdıktan sonra ilk iş Ava Find programını çalıştırmak ve Find kısmına kaldırdığınız programın adını yazıp C sürücüsünde bulduğu dosyaları silmektir.

Programın kullanımı çok basit Find bölümüne arayacağınız şeyi yazıp Enter'a basıyorsunuz.
Dikkatli olun ama aradığınız programla ilgisi olmayan dosya ya da klasörleri silmeyin.

Aynen eski yazıdan devam ediyorum...
Gelelim temizlik bölümüne. Birçok uygulama sistemden kaldırıldığı halde bilgisayarınızda artıklar bırakır. Örneğin kaldırmış olmanıza rağmen Program Ekle-Kaldır bölümünde programın adı halen yazıyor olabilir ve büyük ihtimalle kaldır seçeneğide pasif durumdadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için:Başlat/Çalıştır bölümünü açın ve çıkan yere "regedit" yazarak
tamam deyin.Şu an Windowsun kayıt defterindesiniz.HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Versiyon\Uninstall
sekmelerini takip edin Uninstall sekmesinin içinde kaldıramadığınız uygulamayı bulun ve silin.
Sorununuz çözülecektir.
Ayrıca Uninstall sekmesinin içinde Pc'nizden kaldırdığınıza emin olduğunuz programların kayıtları varsa onları da silebilirsiniz.

Sistemden kaldırmış olduğunuz uygulamanın büyük ihtimalle Program Files'taki klasörü duruyordur. O klasörüde silebilirsiniz. Eğer bu klasör içindeki dosyalar sistemde
kullanılıyor ise sorun çıkartıp silinmeyecektir. Bu nedemle bu dosyaları silemezseniz Windows
Görev Yöneticisini açarak işlemler sekmesinde kullanımda olan dosyanın uygulamasını sonlandırın. Yine de silinmiyorsa Pc'nizi güvenli kipte açın ve o şekilde silmeye çalışın.

Windowsunuz bu programları kaldırdığınızda eğer yüklenmeye çalışılan bir uygulamayı
bulamadığına dair bir uyarı veriyorsa sorunu çözmek için şu yolu takip edin:Başlat/Çalıştır
açılan kutucuğa "msconfig" yazın tamam deyin. "Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı" (System
Configuration Utility) açılacaktır. Burada "Başlangıç" (Startup) sekmesine gelin

ve kaldırmış olduğunuz programın Başlangıç Öğesini bularak işaretini kaldırın sisteminizi yeniden başlatın sorun çözülecektir.

Şimdi gelelim kaldırdığınız programın Windows Kayıt Defterindeki artıklarını silmeye. Şu yolu
takip edin:Başlat/Çalıştır çıkan kutucuğa "regedit"yazın.

Şimdi Ctrl+F kombinasyonunu kullanarak

aranan bölümüne kaldırmış olduğunuz programın
tam adını yazın. Lütfen burada çok dikkatli olun doğru ad yazmazsanız başınıza kötü şeyler
gelebilir. Örneğin Sisteminizden Winrar programını kaldırdıysanız buraya dikkatlice "winrar"
yazın "enter" deyin.Her sonuç çıktıktan ve onu sildikten sonra F3'e basarak Windows Kayıt Defterindeki winrar öğelerini tekrar aratabilirsiniz. Çıkan sonuçları rahatlıkla silebilirsiniz. Fakat burayı uykuluyken falan yapmayın mazalllah yanlış bir şey silebiirsiniz. Bir başka önerim ise şu: Örneğin Windows Güvenlik Duvarı tanıdığı Anti-Virus programlarının Windows Kayıt Defterinde bilgilerini tutar. İşte bu gibi istisnai durumlar vardır. Örneğin sistemden kaldırdığınız bir Anti-Virus programının kaydını buradan silerseniz Windows Güvenlik Duvarı artık o programı tanımaz. Bu nedenle bu işte biraz emek harcamanız gerekir. Ya da üçüncü parti yazılım kullanmanızı öneririm.

Bu yazılımlardan en iyisi Registry Mechanic'tir.Sizin yerinize kayıt defterinizdeki artıkları temizler. Zamanla bu işi kendiniz de yapabilirsiniz. Bilen arkadaşalrımız için zaten bir sorun yok.
Ayrıca tavsiye edeceğim bir programm daha var o da Crap Cleaner.
Crap Cleaner hem sistemdeki gereksiz dosyaları siler hem de Registry'deki gereksiz girdileri.

Size elimden geldiği kadar kaldırılmayan bir program sistemden nasıl kaldırılır ve kaldırıldığında nasıl temizlik yapılır anlatmaya çalıştım. Mutlaka eksik anlatmış olduğum yerler vardır. Ayrıca başka sorunlarla da karşılaşmış olabilirsiniz.Elimden geldiğince yine yardımcı olurum, ayrıca diğer arkadaşlarda yardımcı olabilir.

Bahsettiğim programların linklerine alltaki güncel program linklerinden ulaşabilirsiniz.
Bir kusurumuz olduysa affola...

EKLEME

Bir arkadaşımızın sormuş olduğu bir soru ve yanıtı

Soru:"Ben şimdi eskidende program silmiştim fakat isimlerini unuttum o yüzden regedit'e ne yazacağımı bilmiyorum?

Yanıt:Sana bir yol söyleyeceğim bunu yaparak önceden sisteminden kaldırmış olduğun programları hatırlayıp yazıda anlattığım şekilde kayıt defterinden silebilirsin.

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_CURRENT_USER
>>>>>>>Software

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_LOCAL_MACHINE
>>>>>>>Software

Bu bölüm(ler)de sistemine kurmuş olduğun ya da halen kurulu olan yazılımların anahtarlarını görürsün.Bu anahtarlar ya programın adıdır ya da programı yapan şirketin.İşte sen bu Software'deki listeyi inceleyerek önceden kurupta hatırlamadığın programları hatırlayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 10 Mart 2006; 23:22:09 >

Haydi, vakit geldi. Zaman beklemez. Ve çember asla yuvarlak değildir.

3156 Mesaj
12 Şubat 2006; 21:37:27 

güzel çalışmalarından bi tanesi daaha
süper

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?

3499 Mesaj
12 Şubat 2006; 22:11:55 

Her ayrıntı düşünülerek çözümler üretilmiş, faydalı bir yazı.Arşivlenmeli.

1030 Mesaj
12 Şubat 2006; 22:21:19 

Ellerine, emeğine sağlık. Çoğu zaman canımı sıkan olayların başında gelirdi bunlar, teşekkürler.

992 Mesaj
12 Şubat 2006; 22:29:42 

ava find olmadanda windowsun kendi araması ile de bulamazmıyız?

2512 Mesaj
12 Şubat 2006; 22:33:14 

Windowsun kendi araması Ava Find'in yanında sıfır kalır.
Ava Find mükemmel bir programdır.

2794 Mesaj
12 Şubat 2006; 23:56:15 

eline sağlık üstkonudaki linklere ekledim

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.

948 Mesaj
13 Şubat 2006; 0:30:48 

Çok Teşekkürler

2512 Mesaj
13 Şubat 2006; 4:35:07 

quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

eline sağlık üstkonudaki linklere ekledim

teşekkür ederim, önemli olan faydalı olması...

1492 Mesaj
14 Şubat 2006; 11:23:28 

Easy cleaner ı denedinizmi? Ben kaldırılamayan bir programla kaşılaştığımda başlat/çalıştır/msconfig/başlangıçta kayıdı varsa onu kaldırıyorum sonra program files taki klasörünü siliyorum easy cleaner da gereksiz dosyalar bölümünde tarama yapınca bu program artıkları geçersiz girdi olarak görünüyor sil dediğim zamanda registry de sağda solda ona ait nekedar dosya, klasör, kayıt varsa hepsini tek kalemde temizliyor denemenizi tavsiye ederim.

2217 Mesaj
25 Şubat 2006; 17:28:48 

cok saol süpersin

2512 Mesaj
25 Şubat 2006; 17:34:40 

Rica ederim arkadaşlar ne demek.

1405 Mesaj
25 Şubat 2006; 18:02:20 

sağolasın bunu indirip deneyeceğim

CastleVania: Symphony of the Night

4390 Mesaj
25 Şubat 2006; 18:28:52 

Gusel anlatım tebrikler

3395 Mesaj
25 Şubat 2006; 18:31:51 

Beytepe baya iyi işler çıkarmaya birçok kişiye faydalı olmaya, birşeyler öğretmeye başladın, seni canı gönülden tebrik ederim.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, Bildiğini bilmeyeni uyarınız, Bilmediğini bilene öğretiniz, Bilmediğini bilmeyenden kaçınız. (Konfüçyus)

434 Mesaj
25 Şubat 2006; 18:35:14 

Dostum bayağı emek harcamışsın, paylaşımda bulunmuşsun teşekür ederiz.

2512 Mesaj
25 Şubat 2006; 19:36:01 

Sağolasınız arkadaşlar ne kadar çok kişiye faydam olursa o kadar mutlu olurum.

12 Mesaj
26 Şubat 2006; 11:43:06 

harika bi çalışma ama arkadaşın dediği gibi register bölümünde yapmış olduğunuz sonucuna kötü katlanmanı neden olabilir.ben o hatayı yapmıştım

1442 Mesaj
26 Şubat 2006; 13:33:11 

valla sagol ıyı dusunmussun.

www.kardesinisec.com

Aşk Bir Uçurumdan Düşmek Gibidir,O Yüzden Sevgiliye Yar Denilir
Bir Damla Gözyaşımın Hakkı Ödenmez,Öldürmeyen Her Acı Beni Diriltir .

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2006; 13:57:34 

saolasın

2512 Mesaj
26 Şubat 2006; 14:56:01 

Sizlerde sağolun arkadaşlar...

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 2 sa. 13 dk. kadarı kaldı.
26 Şubat 2006; 17:31:40 

Çok sağol, güzel çalışma ama..

AvaFind dışında reklam gibi olmasın da EasyCleaner çok iyi... Dosyaları da, kayıt anahtarlarını da iyi temizler

1106 Mesaj
26 Şubat 2006; 21:18:19 

çok sağol güzel çalışma.

2512 Mesaj
26 Şubat 2006; 21:23:02 

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Çok sağol, güzel çalışma ama..

AvaFind dışında reklam gibi olmasın da EasyCleaner çok iyi... Dosyaları da, kayıt anahtarlarını da iyi temizler

Deneyeceğim Easy Cleaner'ı da bakalım nasıl.

48 Mesaj
27 Şubat 2006; 2:50:50 

abim sagolasın. eline sağlık. büyük bi dertten kurtardın beni...

2512 Mesaj
27 Şubat 2006; 2:52:00 

quote:

Orjinalden alıntı: hacibaba23

abim sagolasın. eline sağlık. büyük bi dertten kurtardın beni...

Sen de sağol kardeş

1241 Mesaj
27 Şubat 2006; 4:20:31 

güzel çalışma, eline sağlık.. sayfayı kaydettim büyük ihtimal ilerde işime yarayacaktır..

Core2Duo E6750||Gigabyte P35C DS3R||Twinmos 2*1gb Kinston 1gb Pc6400 ||Seagate 250 Gb ||msi gtx460 768mb||Cooler Master Centurion 534 ||Nec 3540a Dvd-Rw||X7 XL-747H||Skystar 2||Audigy2 Zs||Megaworks Thx 5.1

525 Mesaj
1 Mart 2006; 21:35:02 

güzel çalışmalarından biri daha
teşekkürler

İletilerimizde Türkçe'mizi katletmeyelim LÜTFEN!
(a-b-c-ç-d-e-f-g-ğ-h-ı-i-j-k-l-m-n-o-ö-p-r-s-ş-t-u-ü-v-y-z)

2512 Mesaj
1 Mart 2006; 23:08:07 

Rica ederim arkadaşlar

462 Mesaj
2 Mart 2006; 0:24:01 

regeditten HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ Microsoft/Windows/CurrentVersion/ Uninstall
kaldıracağın programı silersen kalkar sorun kalmas

"scorpion_ysc" "nihat1551" "er_dem"

2512 Mesaj
2 Mart 2006; 0:35:25 

quote:

Orjinalden alıntı: uyusuk

regeditten HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ Microsoft/Windows/CurrentVersion/ Uninstall

Abi kusura bakma ama yazdığın şeye gülmekten başka yapacağım bir şey yok.

462 Mesaj
2 Mart 2006; 0:41:58 

quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

quote:

Orjinalden alıntı: uyusuk

Abi kusura bakma ama yazdığın şeye gülmekten başka yapacağım bir şey yok.

sen kendine gül kardeş ben bir aydır ad awareyi kaldıramıyordum bugün burdan kaldırdım.niye gülüyon onuda anlamadım

"scorpion_ysc" "nihat1551" "er_dem"

2512 Mesaj
2 Mart 2006; 1:03:46 

Bana bak oraya saçma saçma ban koyma, önce benim yazdığım yazıyı oku bi teşekkür et.
Çıkmışsın bir de yok regeditten şunu silersek şöyle olur diyorsun, ben senin o dediğini zaten yazdım.
Ayrıca ben kendime niye güleyim onu çözemedim.

664 Mesaj
5 Mart 2006; 20:20:21 

hojam gusel calısma tebrıkler yazıdada solemıssın fakat ben bıras daha degısıgı bır soru soracagım

1- bende mozıla vardı kaldırdım kaldıralı 1 ay olu ama hala regedıt de duruyor senın gosterdıgın yontem ıle baktım
2- ben bunları sıldım ve hıcbır sorunla karsılasmadım
3- ben sımdı eskıdende program sılmıstım fakat ısımlerını unuttum o yuzden regedıt e ne yazacagımı bılmıyorum programları hıc hatırlamıyorum bu Registry Mechanic dır benım tanımadıklarımıda sıler mı ?

tekraar tessekkurler

1976 Mesaj
5 Mart 2006; 20:26:45 

Yaw ben bu knight ın setup ını indiriyodum hata %100 doldu 333 Mb bitti bitecek hata verdi. Şimdide silinmiyor bunu da siler mi bu program?

1976 Mesaj
5 Mart 2006; 20:36:26 

Neyse güvenli moddan silindi!

2512 Mesaj
5 Mart 2006; 20:44:54 

Sana bir yol söyleyeceğim bunu yaparak önceden sisteminden kaldırmış olduğun programları hatırlayıp yazıda anlattığım şekilde kayıt defterinden silebilirsin.

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_CURRENT_USER
>>>>>>>Software

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_LOCAL_MACHINE
>>>>>>>Software

Bu bölüm(ler)de sistemine kurmuş olduğun ya da halen kurulu olan yazılımların anahtarlarını görürsün.Bu anahtarlar ya programın adıdır ya da programı yapan şirketin.İşte sen bu Software'deki listeyi inceleyerek önceden kurupta hatırlamadığın programları hatırlayabilirsin.

1976 Mesaj
5 Mart 2006; 21:16:12 

saol beytepe!

2512 Mesaj
5 Mart 2006; 21:22:36 

Senin için bir şey yapmadımki yanıt yazacaktım tam baktım sorun kalkmış ortadan bir şey yazmadım.
Yoksa sitem mi ediyorsun

1618 Mesaj
7 Mart 2006; 13:51:29 

hocam eline sağlık çok yararlı oldu benim için..

Renkler bu kadar gözünüzü kör etmesin. Azıcık kendi karakteriniz, tavrınız, duruşunuz olsun.

1885 Mesaj
7 Mart 2006; 16:58:36 

sağol.

2 Mesaj
9 Mart 2006; 2:11:47 

ELİNE SAĞLIK. GÜZEL BİR ÇALIŞMA VE İYİ BİR HİZMET.
HİZMET NİMETTİR. TEŞEKKÜRLER

2512 Mesaj
10 Mart 2006; 8:52:54 

Rica ederim arkadaşlar.

1607 Mesaj
10 Mart 2006; 9:04:53 

ellerıne saglık

664 Mesaj
10 Mart 2006; 13:06:13 

tmm beytepe saol bırsey daha sorucam bu sıldıgımız programların artıkları sadece regedit de mı duruyor ?baska yerler varsa sole onlarıda sılek

2512 Mesaj
10 Mart 2006; 16:40:55 

Yazıda belirtmiş olduğum yöntemi kullanırsan daha iyi olur. Ben şahsen kendim temizliyorum ama uzun oluyor. Ava Find ile yap aramanı bulunanları sil tabii dikkatli ol.

Yalnızca kayıt defterinde kalmıyor artık Program Files,Aplication Data,Temp,Prefect.. gibi klasörlerde ve dizinlerde de kalıyor.

525 Mesaj
10 Mart 2006; 22:04:08 

quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

Sana bir yol söyleyeceğim bunu yaparak önceden sisteminden kaldırmış olduğun programları hatırlayıp yazıda anlattığım şekilde kayıt defterinden silebilirsin.

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_CURRENT_USER
>>>>>>>Software

>Başlat
>>Çalıştır
>>>"regedit"
>>>>Tamam
>>>>>Bilgisayarım
>>>>>>HKEY_LOCAL_MACHINE
>>>>>>>Software

peki sabit diskin bir bölümüne format atıp tekrar windowsu kurunca da siliniyor mu?
hani bazı süre sınırlamalı programlar ikinci kez kuruluma izin vermiyor
onun için soruyorum

İletilerimizde Türkçe'mizi katletmeyelim LÜTFEN!
(a-b-c-ç-d-e-f-g-ğ-h-ı-i-j-k-l-m-n-o-ö-p-r-s-ş-t-u-ü-v-y-z)

2512 Mesaj
10 Mart 2006; 22:25:15 

O senin windowsu nasıl kurduğuna bağlı.
Eğer C'yi ya da sistemin kurulu olduğu bölümü tamamen siler ve yeniden sıfır sistem kurarsan o zaman kayıt defterinde yenilenir ama sistemi kurulu sistem üzerine kurarsan o zaman kayıt defterinde yine girdiler kalır.
Ben bu şekilde biliyorum.
Program olayına gelince; hiç denemedim bu şekilde bir şey yani bir program için yeni sistem kurmadım hiç bir şekilde o nedenle kesin bir şey söyleyemeyeceğim.

4595 Mesaj
10 Mart 2006; 23:19:23 

Ust konu olmalı

294 Mesaj
3 Nisan 2006; 10:27:48 

Beytepe senin bu konuları bir başlık altında toplasak ta üst konu yapsak

2512 Mesaj
8 Nisan 2006; 11:03:18 

Arkadaşlar üst konu olması benim dışımda bir konu.
Bir araya gelmesi uygun olmaz ama çünkü her biri farklı konular.

15 Mesaj
12 Nisan 2006; 19:45:13 

baba büyüksün.. beni büyük dertten kurtardın... Allah Razı olsun...

only..........ilkeer

2512 Mesaj
12 Nisan 2006; 19:53:59 

Senden de allah razı olsun.
quote:

Orjinalden alıntı: rebelwolf

baba büyüksün.. beni büyük dertten kurtardın... Allah Razı olsun...

15 Mesaj
12 Nisan 2006; 21:42:42 

SpywareQuake denilen programdan artık kurtulduğumu düşünüyordum ki... restart yine karşıma cıktı.. nerden bulaştı bilmiyom ama format yolu gözüküyor galiba.. bildiğim bütün virüs,spy,popup vs taramalarını yaptım,...dediğin kaldırma yolarını izledim am.. gitmiyor lanet sey...
sence nedir kardeş..?

only..........ilkeer

2512 Mesaj
12 Nisan 2006; 21:57:43 

Ad-ware'dır kendileri AntiSpyware yazılımı ile tarama yaptırıp silmen lazım. XoftSpy silebiliyormuş nu mereti.
http://paretologic.com/?id=bonobo&p=2&g=69
quote:

SpywareQuake denilen programdan artık kurtulduğumu düşünüyordum ki... restart yine karşıma cıktı.. nerden bulaştı bilmiyom ama format yolu gözüküyor galiba.. bildiğim bütün virüs,spy,popup vs taramalarını yaptım,...dediğin kaldırma yolarını izledim am.. gitmiyor lanet sey...
sence nedir kardeş..?

15 Mesaj
13 Nisan 2006; 1:55:50 

saolasın kardeş deniyecem..cok saol..

only..........ilkeer

2512 Mesaj
13 Nisan 2006; 8:05:54 

Çözemezsen bilgilendir beni.
quote:

saolasın kardeş deniyecem..cok saol..

15 Mesaj
14 Nisan 2006; 0:15:54 

oldu galiba kardeş..tekrar cok saol...

only..........ilkeer

2512 Mesaj
14 Nisan 2006; 8:27:20 

Geçmiş olsun
quote:

oldu galiba kardeş..tekrar cok saol...

315 Mesaj
15 Nisan 2006; 16:58:43 

CCleaner i bir deneyin derim bir çok işlemleri beceriyor çok süper hemde tr inndir comdakini olanı tavsiye ederim

GÜNDÜZ KANDİLİNİ HAZIRLAMAYANLAR GECE KARANLIĞINA RAZI DEMEKTİR ..CENAP ŞEHABETTİN..

MEHMET ERKAN