Şimdi Ara

Başladık bakalım hayırlısı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
19
Favori
25.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda dolaşırken bir çok modlu kasaya rastladım.Gerçekten çok güzel çalışmalar var.Bu kadar çalışmadan sonra insanın iştahı kabarmıyo değil.

Bende elimde olan malzemelerden yapabildiğim kadar birşeyler yapmayı düşünüyorum.Vakit ve nakit buldukça tabi.

Elimde truvatek phalanx kasa var.İlk önce içini siyaha boymakla başlamayı düşünüyorum.

Kasaya henüz bir isim bulmadm ama yaptıktan sonra bişeyler yakıştırırız nasılsa

Arkadaşlardan gelecek tavsiyeleride göz önüne alacağım bakalım inşallah becerebilirim.

Şimdiden yardımı dokunacak herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~~hyperion -- 11 Ocak 2014; 23:58:22 >

• Kasanın iç kısmını boyamadan önce üst tarafa fan deliklerini açmak istedim ve ilk işim bu oldu.

Bugun onunla uğraştım ve 2 deliği açtım yarında 3.deliği açacağım işallah.

İlk önce kasanın üst kapağının dışını kağıt bantla kapladım.Bu çizimi dahada kolaylaştırdı.

Daha sonra üstünü çizdim ve dremel ile kestim.Ancak keserken resim çekmeyi unutmuşum o yüzden bitmiş halini koyuyorum :)

3.deliğide yarın delicem artık.Bittikçe resimleri burdan paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~~hyperion -- 10 Mart 2012; 13:30:54 >

• Kolay gelsin öncelikle inşallah herşey düzgün gider. Bu arada İç renk olarak fosforlu kırmızı olabilir. Turuncunun biraz koyusu gibi bence çok hoş duruyor. İsim olarakta Truvalax olabilir. Aklıma gelen ilk ismi söyledim kızma :D
  • içine şeritled döşemeyi unutma ve şeritled döşeyince siyaha boyanmış bir kasa hiç iştah açıcı olmaz
  • Kolay gelsin hocam

Takip
  • reserved
  • Kolay gelsin.
  • Takip Edelim Bakalım Hayırlısı.
  • kolay gelsin inşallah istediğiniz tarzda uygulamaları yapabilirsiniz... kasanın tavanında 2 fan yeterli olacaktır...
  • Tekrardan merhaba.

2 gündür kasaya elimi vuramadım.Bugün 3.deliğide kestim.Sadece vida delikleri kaldı.Akşam olduğu için bıraktım artık onlarıda yarın delmeyi düşünüyorum.

Fotolar :

Buda deliklerin bitmiş hali.

Arkadaşlar kasayı az çok kafamda şekillendirdim.

Led ışıklandırma yerine UV ışıklandırmalı bir kasa yapmayı düşünüyorum.Elimde 2 adet UV ışık var.

Kasanın içini yine siyah düşündüm.İçinede UV sarı renk düşünüyorum.Forumda bir arkadaş bu renkleri kullanmış çok hoş duruyor.

Yada mavi led bağlayıp bunu bir anahtar vasıtasıyla istediğimiz zaman açıp kapatacağım bi düzenek ilede düşünebilirim.

Yanlız bir sorum olacak.Fanları kendim boyayacağım.Ancak ledsiz düz siyah fanlarlamı çalışsam daha iyi olur.Yoksa Ledli şeffaf fanlarmı daha güzel durur.

Bu konuda kararsız kaldım.Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Fan işinden sonra kasanın yan penceresini büyütmeye geçeceğim hayırlısıyla.

• kasanın içini uv boya ile boya
  • Gerçekten güzel olacak gibi görünüyor,renk konusunda acele etme led lambayıda mavi kullanırsan çok güzel duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronyOfFate -- 12 Mart 2012; 23:25:07 >
  • Arkadaşlar fan alıp boyayacağım ama ledli fan alıp UV boyasammı daha güsel durur yoksa ledsiz fanmı kararsız kaldım.

Varmı daha önce bunu yapan deneyen ?
  • Takip
  • takip.güzel olacağa benziyor.kolay gelsin
  • İçini mat beyaz yapabilirsin çok güzel durur.Fanların kanatlarını da mat beyaz yapabilirsin.veya UV
  • hayırlısı olsun, takip iyi bişeyler çıkacak gibi
  • takip
  • Merhaba arkadaşlar

Bugun kasayı söktüm ve boyamasını yaptım.

Boş pcı slotları için sarı neon kullandım.İçinide siyaha boyadım.

Siyah ve neon sarı bence çok hoş durdu.

Önce kasayı astarladım ve daha sonra boyamasını yaptım.

Kasadan sonra HDD sürücülerinin olduğu yeride boyadım.

Boya yaparken geçen sene arabaya attığım pasta cilayı buldum.Dibinde az birşey kalmıştı.

Orda boş boş durması hoşuma gitmedi bende kasaya pasta cila attım

Ciladan önce :

Ciladan sonra

Kasanın içini halledip temizleyip kenara koydum.

Daha sonra kullanılmayan PCI yuvalarını boyadım:

Bugunlük bu kadar.Yarında kasanın yan penceresini büyültmek için pencereyi kesmeyi düşünüyorum.

Bakalım inşallah güzel birşeyler çıkartırız

Birde arkadaşlar fan yapraklarını UV sarıya boyayacağım ancak fanı ledlimi alayım ledsizmi karar veremedim.

Mavi ledli fanla sarı neon nasıl durur acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~~hyperion -- 16 Mart 2012; 17:17:26 >

• Dostum Takip.Astar Olarak Akçalı Mat Beyaz Mı Kullandın ??
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.