Şimdi Ara

Yurtdışından Tek Kişi Kaç Cihaz Sokabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
56.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yurtdışına çıkmayı planlıyorum. Bunu duyan eş dost ipad iphone vs istiyor.

Tecrübesi olan illaki vardır. Tek seferde kac tane kutulu ipad ya da iphone getirebilirim.

Bilgisi olan arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Teşekkürler..

• Gümrüğe yakalatmadığın sürece istediğin kadar getirebilirsin,
    Gümrük rastgele senin eşyalarını incelerse sanırım 1 tane hakkın var.
    Çok fazla valiz açtırmazlar gümrükte, ancak illaki bu bir risk ve göze almak sana kalmış.

Ancak bundan başka telefon için Pasaport kaydı sözkonusu
    Bir pasaporta 2 yılda 1 telefon kaydettirilebiliyor.
    Kaydedilmeyen telefonların IMEI si BTK tarafından bloke edilir ve türkiyedeki operatörlerle kullanılamaz.

Pasaport kaydı ile ilgili ayrıca konu mevcut forumda ordan da inceleyebilirsin.
  • ipad wifi getirmek istiyorum. 3 tane getirsem sorun olur mu misal? Hediye vs desem?
  • hediye desen de izin vermezler ama bir valizi tamamen iphone , ipad doldursan bile %99 bişey olmaz çünkü valizi açıp karıştırmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre__21

hediye desen de izin vermezler ama bir valizi tamamen iphone , ipad doldursan bile %99 bişey olmaz çünkü valizi açıp karıştırmıyorlar

x-ray den geçerken valizin içi gözüküyor ama. 1 valiz iphone ipad getiren biri zannetmiyorum ülkeye giriş yapabilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESSAH !

quote:

Orijinalden alıntı: emre__21

hediye desen de izin vermezler ama bir valizi tamamen iphone , ipad doldursan bile %99 bişey olmaz çünkü valizi açıp karıştırmıyorlar

x-ray den geçerken valizin içi gözüküyor ama. 1 valiz iphone ipad getiren biri zannetmiyorum ülkeye giriş yapabilsin

getiren arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi kaç cihazı nasıl soktuğunu?
  • Ben şahsen 6 telefonla girdim 3 ıphone 3 tane diğer markalardan 2tanesi valizimdeydi iphoneler yanımda sırt cantamdaydi hiç sıkıntı çıkarmadan geçtim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümrük mevzuatına göre her elektronik cihazdan YALNIZCA 1 ADET yurda sokabilirsiniz. Daha fazlası KAÇAKÇILIĞA girer ve yasa dışıdır. Kim ne derse desin, yakalanmanız halinde başınız derde girer, haberiniz olsun. "3 tane şundan soktum, 5 tane bundan soktum" diyen kişilerin hepsi bunu yasa dışı olarak yapmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

Ben şahsen 6 telefonla girdim 3 ıphone 3 tane diğer markalardan 2tanesi valizimdeydi iphoneler yanımda sırt cantamdaydi hiç sıkıntı çıkarmadan geçtim

Hepsi kutulumuydu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

Ben şahsen 6 telefonla girdim 3 ıphone 3 tane diğer markalardan 2tanesi valizimdeydi iphoneler yanımda sırt cantamdaydi hiç sıkıntı çıkarmadan geçtim

Hepsi kutulumuydu hocam?

yok iki iphone kutuluydu diğerleri kutusuzdu
  • 1 ipad 3 iphone 2 tane profesyonel foto makinesiyle girdim sansa gumruk cevirdi cantalarimin icinde degildi hicbiri onlara cantayi kontrol ederken ben sirtimdaki cantanin icindekilerle birlikte xrayden gecms gibi yaptim ciktim gittim

• Donusunuz gece gec saatteyse gumruk memurunu bile gormezsiniz. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem03

1 ipad 3 iphone 2 tane profesyonel foto makinesiyle girdim sansa gumruk cevirdi cantalarimin icinde degildi hicbiri onlara cantayi kontrol ederken ben sirtimdaki cantanin icindekilerle birlikte xrayden gecms gibi yaptim ciktim gittim

Sirt cantaniza bakmadilar mi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Donusunuz gece gec saatteyse gumruk memurunu bile gormezsiniz. ;)

Bu islemi yapanlar sadece gumruk memurlari mi oluyo :)
    Ne olacakki ucagi gec saate alirim :D

• quote:

quote:

Giriste normal prosedurde x-ray falan yok, mesai saatlerinde bir memur durur ve sizin varsa belirtmenizi bekler, suphelenirse x-ray'e sokabilir. Mesai saati disinda kapali x-ray cihazindan baska birsey gormezsiniz. ;)
  • 1 tane hakkınız var geri kalanı yasa dışı fark edilirse caza kesilir el konulur ama vatandaşın girmesi serbesttir cezayı ödersiniz. Fark edilmeden soktukdan sonra sınır yok önemli olan pasaportunuza 1 tanesini işletebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mareşal_T® -- 9 Mart 2012; 22:30:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdem03

1 ipad 3 iphone 2 tane profesyonel foto makinesiyle girdim sansa gumruk cevirdi cantalarimin icinde degildi hicbiri onlara cantayi kontrol ederken ben sirtimdaki cantanin icindekilerle birlikte xrayden gecms gibi yaptim ciktim gittim

Sirt cantaniza bakmadilar mi :))

Arabanin ustunde 5tane canta vardi arkadaslarin filan onla ilgilenirken sirtimdakine bakmak gelmedi aklina
  • quote:

quote:

Ben sabaha karsi 4te indim yok oyle birsey 24 saat vardir ataturkte mesela
  • başka fikri olan
  • Yurtdisinda okuyorum bu yuzden yilda en az 12 kere gumrukten geciyorum. En son TR ye geldigimde laptobumu okudugum ulkede evde biraktim laptop cantamin icine pc yerine 3 adet 4S yerlestirdim ve laptobun sarj aletinide bu kutularin uzerine koydum. Bavulumda iki adet galaxy S vardi sorun cikmadi bunda. Kendi telim (ip4) cebimdeydi ve bir htc evo 3d ye(kardesim icin) normal kullandigim hattan baska gsm sirketine ait hat taktim. Evo icin sorun cikti gumrukculer yakaladi. Ancak iki hattim var kontrol edin ddm :) ikiside baska gsm operatorune ait olunca sikinti cikmadi gectim. Benm kendi telim kayitsiz en az 25 gun kalabiliyorum o da yazin. Bu yuzden kaydetmiyorim onun yerine 2 yilda bir yakinlarimin tellerini kaydediyorum. Trde bazi yerler iphone aliyor kayitsiz ollsa bile. Burda ip4s in fiyati 64 gb icin 550€. Gelmeden once yazacagim bir konu acip isteyen 2 arkadasa istedigi teli getirebilirim istanbul ici..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.